На головну

Князь Палаель. Частина друга. 1 сторінка |  Князь Палаель. Частина друга. 2 сторінка |  Князь Палаель. Частина друга. 3 сторінка |  Князь Палаель. Частина друга. 4 сторінка |  Князь Палаель. Частина друга. 8 сторінка |  Князь Палаель. Частина друга. 9 сторінка |  Князь Палаель. Частина друга. 10 сторінка |  Князь Палаель. Частина друга. 11 сторінка |  Князь Палаель. Частина друга. 12 сторінка |  Князь Палаель. Частина друга. 13 сторінка |

Князь Палаель. Частина друга. 6 сторінка

1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

Ось і зараз, дивлячись на цю жінку, я прекрасно бачив, що вона трималася на ногах з останніх сил, і впасти їй не давала лише сила волі. Напевно, у неї є діти, відповідальність за яких вона не хоче ні на кого перекладати.

Нарешті, Палаель закінчив, і погляд жінки придбав осмислений вираз.

- Твою мать! - Щось прошепотів він чужою мовою, навіть віддалено не нагадує ельфів, - Вони ж тут, як в обложеному Ленінграді!

Вона в страху відсахнулася від Архимаг, але він утримав її за руку.

- Стій! - Він поліз до себе за пазуху, і витягнув гаманець. Витрусив з нього кілька золотих, все, що було в гаманці, і вклав їх жінці в руку, - тепер іди. Поїсти синові купи ...

Вона стояла і дивилася на несподівано звалилося до неї багатство, потім підняла погляд на Палаеля.

- Дякую, пане, - мовила вона.

Архимаг нічого не сказав. Він повернувся, і побрів по дорозі в зворотну сторону. Обличчя в нього було ... Ошелешений? Так, швидше за так.

- Ну що? Ви всі побачили? - Наздогнавши Палаеля, запитав я.

- Так. Мені вистачило, - коротко кивнув той, - ця жінка ... У неї ж нікого немає. Батьки померли, чоловік загинув в результаті нещасного випадку. Зате було троє дітей, двоє з яких померли від голоду. Старший син залишився, десяти років від роду, який вже ослаб настільки, що з ліжечка з учорашнього дня не встає ... Вона тримається. Навіть не зрозумів, за рахунок чого! Вона нічого не їла з учорашнього ранку! І адже ще працює ... У неї сестра була. Померла сезон назад, разом з дворічна донька на руках, яка до того моменту вже була мертва. Лягла спати і не прокинулася. Голод ... І так скрізь. По всьому місту. І не тільки місту. Деякі села вимерли, включаючи ту, де проживали батьки цієї дівчини, - архимаг підняв на мене здивований погляд, - на які причини послався Ліс, коли відмовився дати Сльозу?

- Причини? - Я посміхнувся, - Вони не відповіли. Просто вигнали наших посланців втришия і все.

- ГХЕ ... ГХЕ ... - прокашлявся Седрік, залучаючи нашу увагу, - пан архимаг, пан радник, дозвольте мені додому заїхати, хотілося б попрощатися ...

Ми з Палаелем переглянулися, після чого, трохи подумавши, він все ж дав свою згоду:

- Добре, Седрік, якщо недовго. Мені в Ліс потрапити потрібно якомога скоріше.

- Не хвилюйтеся, це не займе багато часу. Пропоную почекати мене на вершині пагорба, біля палацу.

- Портал можна використовувати тільки з однієї точки в Нібусе? - Зацікавився архимаг.

- Ні. Я можу відправити з будь-якої точки Нібуса.

- Тоді навіщо нам йти на пагорб? Я ж кажу, - в голосі Палаеля проскочило роздратування, - мені треба потрапити в Ліс якомога швидше! Моє рішення відвідати Нібус в першу чергу пов'язано з тим, що ти тільки звідси можеш відправити нас до Лісу! Інакше, ми б вирушили туди відразу ж. Так що, поступимо таким чином: зараз йдемо до твого дому, ти прощаєшся з дружиною, або хто там у тебе є, і відразу ж йдемо через портал. Заперечення є?

Седрік зам'явся, але вибору у нього не було. Палаель не вносив пропозицію - він твердо сказав, що зробить, і не очікував почути якісь заперечення.

- Підемо, - Седрік розвернувся і побрів по вулиці в бік річки, на березі якої знаходився його будинок. Всі пішли за ним.

Схоже, що і у мене немає вибору. Гарантій ніяких я не отримаю, доведеться довіритися слову цього Архимаг. Цікаво, а чому він так поспішати потрапити в Ліс? Треба буде зв'язатися з Зіосілем і попередити його про швидкий візит Палаеля. Щодо Зіосіля теж були питання, на які я не отримаю відповіді. І перший з них - чому він хотів смерті Палаеля, пообіцявши нам золоті гори, якщо нашого загону вдасться його вбити? Видно, в Лісі повним ходом йдуть якісь ігри, і вже не пов'язано з ними бажання Архимаг потрапити туди якомога швидше? Відчуваю, що я недалекий від істини.

Дорога до будинку Седріка не зайняла у нас багато часу. Всі люди, яких зустріли нами по дорозі, виглядали нітрохи не краще, ніж та жінка, пам'ять якої вивчив архимаг - змарнілі до крайності, по їхніх очах було видно, що вони вже втратили надію на щось краще, і лише завзятість змушувало триматися .. .

Одяг у всіх була старенькою, з безліччю латок, акуратно накладених на протерті і порвані місця.

- Батько! Татко вернулся !!! - Дитячий крик повернув мене в реальність. Я побачив двох дітей, близнят, хлопчика і дівчинку, щодуху біжать до нас з іншого кінця вулиці, де вони грали в складі цілої ватаги дітлахів. Решта дітей завмерли, кидаючи на нас цікаві, трохи насторожені, погляди.

Седрік з посмішкою пішов своїм дітям назустріч. Коли вони підбігли, він підхопив їх на руки.

- Вітання! - Він закрутив їх, чому вони радісно запищали, - як я за вами скучив! Лана, Кир, ви добре себе вели? - Седрік опустив їх на землю, сам встав на коліна перед ними і ласкаво погладив їх по головах, - тітка Зіта на вас не скаржилася?

- Ні, - діти насупились, - це вона себе погано веде!

- Так? - Здивувався Седрік, - як?

- Вона нас спати відправляє рано, - дружно поскаржилися вони батькові.

- Ну-у-у, - простягнув той, - ви ж ще маленькі, а тому треба спати багато, щоб вирости великими, здоровими і красивими!

- Ой! - Дівчинка в цей момент помітила Архимаг, - Ельф !!! Кір, дивись! Папа навів справжнього ельфа! - І, вирвавшись з рук батька, підбігла до Палаелю, - дядько ельф, а ви принц?

Архимаг, мав чомусь кілька втрачений вид, здригнувся.

- Так, принц, - з посмішкою сказав він, нахилившись до неї, - тільки це таємниця. Нікому не говори. Добре?

- Домовилися! - Важливо відповіла Лана, - я вмію зберігати таємниці! Нікому з наших не скажу, що ви принц. Коли я виросту, у мене чоловіком буде теж принц! Мені тато так каже. Якщо, звичайно, буду вести себе добре.

- Так? Так і каже? - Підняв брову Палаель.

- Так. Чесно! - Дівчинка крадькома кинула погляд на батька, в цей момент обніматися сина і старанно робив вигляд, що не вслухається в діалог дочки і Архимаг, - а ще він обіцяв, що коли я виросту, він поведе мене до палацу і познайомить з принцами. Нашими. Їх двоє.

- Твій тато молодець, - посмішка зникла з обличчя Палаеля, - а мама ваша де? Ви одні гуляєте?

- Та все одні гуляють, - не зрозуміла його дівчинка, - а мама ... - її погляд став сумним, - маму я не пам'ятаю. Папа говорить, що вона поїхала і коли-небудь повернеться. Але я знаю, що вона померла, коли нас з братом народжувала. І цілителі не допомогли.

- Лана! - Вигукнув, різко піднявшись з колін, Седрік, - хто вам це сказав?

Дівчинка нічого не відповіла, лише злякано заплескала очима.

- Я ... ми ... - залепетала вона.

- Седрік, не лайся, - тихо сказав Палаель, - рано чи пізно вони б все дізналися.

- Так, напевно, ви маєте рацію, - плечі Седріка опустилися. Він сумним поглядом дивився на дітей.

- Батько! - Кір посмикав батька за руку, - а чому ви в будинок не заходьте? Ходімо! - Він потягнув батька в сторону невеликого одноповерхового будинку, який виднівся з-за невисокого паркану.

- Стривай синку, - особа Седріка перетворилося в кам'яну маску, - в будинок ми не підемо. Дуже поспішаємо ... Нам треба їхати.

- Знову? - Вигукнули діти одночасно і помітно засмутилися, - Папа! Ти останнім часом так рідко буваєш вдома! - Лана, залишивши Архимаг, підійшла до батька і обняла його, - не хочу, щоб ти їхав !!! Залишся! Нехай король пошле іншого мага. Чому завжди тебе відправляють?

- Доню, - голос Седріка став хрипким, - я не можу відмовитися. Це завдання зможу виконати тільки я. Доля всього королівства ...

- Та що нам доля королівства! - Крикнула Лана, і в очах у неї проступили сльози, - Ти так рідко буваєш з нами, - вона схлипнула.

- Лана! Кір! - Гукнув дітей архимаг, - у вас на шиях охоронні амулети?

- Так, - прошепотіла дівчинка, не випускаючи з рук батька, - нам тато їх зробив.

Палаель підійшов до дітей.

- Ну навіщо? Навіщо я сюди пішов? - Виголосив він на невідомій мові, і потім, перейшовши на спільну мову, додав, - Седрик, ти дозволиш подивитися амулети? - І запитально подивився на нього. Седрік пильно подивився на Палаеля, і, повагавшись, кивнув, ще міцніше обнявши дітей.

- Кір, Лана, дайте дядькові ельфові амулети, - прошепотів він їм.

Отримавши від діточок амулети, котрі представляли собою камінчики на ланцюжках, архимаг міцно затиснув їх в кулаках і закрив очі. Всі з цікавістю дивилися на нього, гадаючи, що ж він хоче зробити? Минуло трохи більше двох терцій, як раптом повітря навколо Архимаг ... спотворити? Напевне так. Я бачив в цей момент Палаеля немов крізь товщу води. Через тім все стало, як раніше.

- Що це було? - Пошепки запитав я одного з магів.

- Не знаю, - знизав той плечима в подиві, - я нічого не зрозумів ...

Ех ... Шкода, що я не маг!

Архимаг простягнув амулети дітям, але вони були вже не колишніми камінчиками на ланцюжках. Зараз обидва амулета наче світилися зсередини м'яким, що не яскравим світлом.

- Ось, - сказав Палаель дітлахам, коли вони з побоюванням взяли з його рук, що світяться камінчики, які він, як видно, видозмінив, - одягніть. Зараз ці амулети набагато потужніше, ніж були раніше. Захисний кокон, що формується ними, здатний витримати пару ударів, нанесених архімагу. Плюс ментально визначають, чи загрожує небезпека власникові амулета від розумних чи не розумніше істот, які опинилися в межах десяти ердов. Якщо небезпека є, то амулети набувають червоний відтінок і виставляють кокон. «Закритися» від ментального сканування під силу тільки магу, який володіє як мінімум силами магістра в напрямку ментальної магії. Що важливо, амулети самозаряджається, тобто їх не обов'язково носити магу на підзарядку. Вони самі збирають енергію з навколишнього світу для свого функціонування. Відібрати їх неможливо, оскільки я прив'язав їх до аури дітей. В чужих руках вони не приносять користі.

Ті, хто стоїть біля мене маги здивовано видихнули і зашепотіли:

- Самозаряджається ...

- Настільки короткий термін виготовлення ...

- Ментальне сканування ...

Седрік обережно взяв амулет з рук Лани і підніс його до очей. Після нетривалого вивчення, він повернув його їй і підняв погляд на Архимаг.

- Дякую Вам, - звернувся він до Палаелю, - це воістину королівський подарунок. Ніколи не думав, що амулети, які мають перераховані вами характеристики, можуть бути такими мініатюрними. Та й підзарядка ... Така здатність є тільки у деяких древніх артефактів! Як? Вам вдалося відновити знання?

- Чи вдалося, - злегка кивнув Палаель, - підемо, вже пора ...

Седрік опустився на коліна перед дітьми, згріб їх у оберемок, міцно притиснувши до себе, і зашепотів слабким голосом:

- Прощайте, Лана, Кир, я дуже люблю вас ... люблю ...

- Пап, а ти скоро повернешся? Ми таку гру дізналися! Тобі буде цікаво з нами пограти в неї! І дядька ельфа приводь! - З дитячою безпосередністю запропонувала Лана.

Дядько ельф відвернувся і відійшов в сторону. Седрік, витерши рукавом виступила сльозу, сумно посміхнувся:

- Звичайно, пограємо! Прощайте, - з цими словами він встав, відпустив дітей, зітхнув, прощайте ... - і, розвернувшись, пішов за Палаелем.

Ми залишилися стояти на місці. Відійшовши від нас на десяток ердов, Седрік активував портал. У ньому, не зволікаючи ні секунди, зник архимаг, навіть не обернувшись. Седрік помахав нам рукою і ступив у воронку порталу, в якій зник.

- А коли тато повернеться? Він же нічого не сказав, - спохопилася Лана, - ви не знаєте? - Звернулася вона до мене.

- Ні, - відповів я, - не знаю. Лана, біжи додому. Няня вже, напевно, втратила.

Через кварт, вже під'їжджаючи до палацу, я обернувся і подивився з пагорба на місто.

- Ось і все, - зітхнув я, - прощай Седрік. Сподіваюся, він виконає свою обіцянку ...

І немов блискавка спалахнула у мене в мозку!

- Удвох! - Закричав я, - вони пішли вдвох !!! - Моя свита, яка супроводжувала на зустрічі з архімагу, нічого не розуміючи втупилася на мене, - ЯК ВІН сльози ПЕРЕДАСТЬ ???

У цей момент відчув, що по руці хтось повзає. Подивившись на неї, виявив мерзенного жука, бадьоро біжить по тильній стороні долоні.

- Це ще звідки? - Спробував скинути його, сильно струснувши рукою, але жук втримався! Він зупинився і вкусив мене!

- А-а-а ... - скрикнув я, - боляче! Зараза! - Мій погляд впав на землю, після чого волосся на голові почали підніматися дибки. Ціла орда таких же жуків повзла до мене з усіх боків, огинаючи всіх інших! І відступати нікуди - жуки наближалися з усіх боків!

- Ви чого? - Запитав один з магів, простеживши за моїм поглядом, - нічого ж немає!

- Жуки !!! Ви їх що, не бачите ???

- Ні, - все на мене дивилися, точно на божевільного.

- А-а-а !!! - Заревів я, відчувши, як мене починають кусати мерзенні комахи, вже повзуть по мені. Впавши на землю, спробував їх тиснути, але все марно. Біль від укусів стала нестерпною, причому настільки, що я, намагаючись стягнути їх з себе, виривав шматки шкіри зі свого тіла.

- А-А-А !!! - Не припиняючи кричати від неймовірної болю, я відштовхував людей, чомусь намагаються утримати мене, замість того, щоб збити ...

ліс

Резиденція одного з бунтівних Будинків

- ... І після оголошення про помилування всіх, хто з'явиться з повинною, маги-астральщікі покинули розташування нашого і союзних нам Будинків, в повному складі. До них приєдналися кілька магів інших стихій і напрямків. На щастя, останніх виявилося досить мало. В іншому випадку, Будинок Алмазної Корони покінчив би з нами досить швидко. На цьому все. - Глава Будинку Танцюючих Роз Вііроель окинув поглядом усіх присутніх, після чого сів на своє місце.

Присутні, а тут зібралися Глави всіх шести бунтівних Будинків, компанію яких розбавили п'ять архімагу, мовчали, осмислюючи сказане Вііроель.

- Значить, кажете, за всім стоїть Палаель? - Архимаг норій ДЄТіль відкинувся на кріслі, - Я розмовляв з Ракселем ... - на цьому він замовк.

- І? - Подавшись вперед, проявив інтерес до слів Нория ДЄТіль Глава Будинку фіалок Уліат, до якого і належав архимаг. Всі інші теж зацікавилися, уважно дивлячись на Нория.

- Раксель, як розумію, пішов разом з іншими астральщікамі? - Замість відповіді, задав питання норій Вііроелю.

Той, скривившись, ствердно хитнув головою. Архимаг, втупившись в одну точку перед собою, продовжив:

- Його складно засуджувати. Будь-який з нас, опинившись у такій ситуації, тричі подумав би над своїми діями.

- Він зрадник !!! - Зашипів Вііроель.

- Так, - погодився норій, - з вашої точки зору, все виглядає саме так. Але подумайте самі: в тій області магії, на якій ви спеціалізуєтесь, оголошується маг, настільки сильний, що ви йому нічого протиставити не можете. І спочатку приймаєте його навіть не за мага, а за демона. Я маю на увазі напрямок астральної магії. При цьому даний маг має здатність поглинати душі! Причому, не чекаючи, коли душа потрапить в середні шари Астрала, а вириваючи її з тіла в верхніх шарах. Є від чого злякатися.

- Погоджуся з вами, що втратити свою душу - це страшно, - блиснув очима Вііроель, - але так залишати свій Будинок! Немов терміт, що біжить від охопленого вогнем дерева. Можна було перечекати, поки ми не вирішимо утворилася проблему, що виникла в особі поспішає в Ліс Палаеля!

- Це ви так говорите, оскільки не є магом, - подав голос архимаг Дірітіель, - і вам не зрозуміти, як це, виходити в Астрал і гадати, з'їдять твою душу чи ні! Наскільки всім присутнім відомо, я володію напрямком астральної магії. Воно у мене, на щастя, не основне. Так ось, я не ризикну зараз виходити в Астрал! І добре розумію тих магів, у яких даний напрямок єдине. Загроза, що виходить від Палаеля, схоже загрозу позбавити таких магів магії взагалі! Навіть якщо ми переможемо, і Великий Князь зречеться влади на користь молодшого брата Палаеля, то це зовсім нічого не дасть. Палаель-то залишиться і буде мстити! Або ви сподіваєтеся і його вбити, зваливши все на Зіосіля? Так ось, врахуйте, що Архимаг-універсала вбити звичайними методами вкрай важко. По крайней мере, володіючи можливостями представлених тут Будинків. І вже тим більше, якщо цей архимаг володіє силами, про які повідав нам Раксель. І нам, магам, нехай і не астральщікам, загрожує велика небезпека, ніж звичайним ельфам, що не володіє ніякими здібностями, оскільки, якщо ми зараз не здамося і програємо, нас стратять. Так само, як втім і вас. Але! Палаель точно не пропустить наші душі в середніх шарах, на відміну від ваших.

- Чому? - Запитав його Вііроель.

- Вся справа в енергетиці. У звичайних ельфів вона слабка, хоча і сильніше, ніж у пересічних представників інших рас. Маги мають більш розвинену енергетику, і, як ви розумієте, чим сильніше маг, тим більше вона у нього розвинена. У підсумку, душі магів в середніх шарах дуже помітні.

- Такий варіант ми не прораховували, - відгукнувся вражений почутою промовою Уліат, - пропозиції які є?

- У мене немає, - зітхнув Дірітіель.

Повисло мовчання, ніким не переривається з різних причин - Глави Будинків чекали пропозицій від архімагу, розуміючи, що тільки ті зможуть запропонувати щось, здатне врятувати становище, а архімагу, в свою чергу, напружено думали, теж прекрасно усвідомлюючи, що зараз все залежить тільки від них ...

- Залишається єдиний варіант, - через деякий час перервав мовчання норій ДЄТіль, звернувши на себе увагу присутніх, - загальний виклик демона. Якомога швидше, поки Палаель не дійшов до Іль-ЕРОА ...

Дроу.

Фортеця Чорного Будинки.

Мати Чорного Будинки Асутіролса, вона ж Вища жриця Ллос, спершись плечем на колону, з посмішкою спостерігала за тренуванням своїх дочок - Сіралоси і Таілоси. Ті відточували свої навички фехтування на мечах, вибравши в якості спаринг-партнерів гвардійців Будинки.

Танець мечів, що відбувається з обох сторін тренувального залу, що мав овальну форму і оточеного кам'яними колонами, ставав все стрімкіше, у міру того, як учасники входили в раж. Сполохи іскор, кресані мечами при зіткненнях, давали зрозуміти будь-якому сторонньому спостерігачеві, якби такий зараз в залі, що в руках бійців аж ніяк не тренувальні мечі, що мали затуплений леза, а саме справжню бойову зброю, що застосовується в смертельних сутичках. Втім, майстерності протиборчих сторін цілком вистачало на те, щоб уникнути нанесення один одному смертельних поранень, але якщо гвардійці і стежили за цим, то Сіралоса і Таілоса билися зараз всерйоз, анітрохи не стримуючи свої удари.

Аустіролса заохочувала такі заняття своїх дочок, справедливо вважаючи, що в деяких життєвих ситуаціях не варто покладатися виключно на магію, якою обидві володіли вже на високому рівні, закінчивши Школу Магії, в якій були одними з кращих. Іноді не зайвим буде вміння володіти мечем. А якщо брати до уваги повсякденне життя дроу, де поєдинки на мечах, що практикуються навіть серед жриць Ллос, в яких була заборона на використання магії, були не рідкістю, то таке вміння ставало життєво необхідним.

Тим часом, темп поєдинку зріс настільки, що борються перетворилися в розмиті тіні, метання по залу. Встежити за окремими рухами цих тіней часом не встигали очі, але тільки не очі Аустіролси. Вона із задоволенням відзначала кожну вдалу рух своїх дочок, кожен відбитий удар, кожну рану, нанесену ними гвардійцям.

Противник Сіралоси впав, отримавши проникаюче удар мечем в область серця. Витерши клинок від крові про його одяг, Сіралоса, нарешті, помітила мати і з лагідною посмішкою попрямувала до неї.

- Досить! - Різкий окрик Аустіролси зупинив залишилася пару борються. Гвардієць, ледь почувши голос Матері Будинки, відразу опустився на коліна, а Таілоса завмерла, з подивом поглядаючи то на нього, то на свою матір. Зрештою, зробивши скривджене вираз обличчя, немов у дитини, якого позбавили улюблених ласощів, вона зупинила запитальний погляд на Аустіролсе.

- Мені потрібно з вами поговорити, - нейтральним тоном вимовила Мати Будинки і, розвернувшись, вийшла із залу, попрямувавши у бік своєї частини будинку. Обидві доньки, з подивом подивившись один на одного, поспішили за нею.

Пройшовши за матір'ю по похмурим, слабо освітленим коридорами і сходами, вони потрапили в просторе приміщення, розташоване на верхньому поверсі фортеці, призначене для прийому делегацій на вищому рівні. Він так і називався - Зал Прийомов. Біля входу їх зустрів слуга, низько схилився при появі Матері Будинки.

- Пані, - високим тоном, який говорив про те, що слуга не є повноцінним чоловіком, - як ви і наказали, я супроводжував прибулих гостей. Вони всі тут.

- Все приїхали? - Зупинившись, запитала Аустіролса, навіть не глянувши на нього.

- Матері всіх дванадцяти Будинків, що входять в Верхній Коло, крім нашого Дому, пані.

- Значить, все, - задоволено відзначила Аустіролса, і зайшла в зал, попередньо переконавшись, що дочки слідують за нею.

Сидячі за великим круглим столом Матері, в очікуванні Аустіролси і її дочок тихо перемовні між собою, замовкли, вся увага зосередивши на Сіралосе, що слідувала за своєю матір'ю. Та відчула погляди, схрестивши на ній і кілька зніяковіла. Займаючи одне з вільних місць, вона гадала про причини такої уваги до її персони, але нічого путнього на думку не спадало. Чому все дивляться на неї? Сестра такого інтересу у оточуючих явно не викликала.

- Отже, - почала Аустіролса, ледве встигнувши розташуватися в своєму кріслі, - мабуть, почну. Оскільки всім присутнім Матерям відома причина, по якій ми сьогодні змушені зібратися, доведу її до Сіралоси і Таілоси. Дочки мої, в найближчі дні, в які саме, ми визначимо, ви пройдете з нашим посольством у Лес. Очолить делегацію Мати Сірого Дому Шілол.

- Завдання? І ... - мимоволі вирвалося у Сіралоси, але, піймавши незадоволений погляд матері, замовкла і винувато схилила голову, згадавши, що не можна перебивати мова старших за статусом. Іноді це буває шкідливо для здоров'я.

- Дочка, що не перебивай! Зараз все дізнаєшся. Як я вже сказала, ви обидві пройдете з нашим посольством у Ліс, до Великому Князю Ісіль. Там, Сіралоса, ти повинна будеш налагодити контакт зі спадкоємцем. Буде дуже добре, якщо між вами виникнуть відносини більші, ніж просто дружні. Ти зрозуміла, куди я хилю?

Сіралоса підняла здивований погляд на свою матір, відкрила рот, маючи намір щось сказати, потім закрила, передумавши.

- Зрозуміла, - досить кивнула Аустіролса, - дуже добре.

Таілоса здивовано подивилася на матір, потім перевела погляд на сестру. З здивованого він поступово перетворився в злорадний і глузливий.

- Мама! - Все-таки не витримавши, Сіралоса вигукнула, - значить, ви визначили мені в чоловіки цього слабака ??? Так він відразу до батька побіг скаржитися, варто було мені його притиснути після невдалої спроби пожартувати наді мною!

- Ти його бачила всього один раз в житті, - різко відповіла та, - можливо, він змінився з тих пір.

- Змінився ??? - Здійнялася зі свого місця Сіралоса, - з тих пір пройшло п'ятнадцять років! Тоді йому було вісімдесят дев'ять років. Тобто, на той момент він був уже сформувалася! Чому він, мама? Невже немає більш гідних кандидатів ???

- Ні! - Відрізала Аустіролса, - В усякому разі, для тебе. Досить сперечатися!

- Ясно, - Сіралоса обвела блискучим від люті поглядом присутніх Матерів, - вирішили, значить. Дивіться, як би це не вилилося в неприємності з Лісом ...

- Ти смієш погрожувати? - Засичала Аустіролса, зло втупившись на дочку.

- Аустіролса! - Пролунав спокійний голос, що належав Шілол, Матері Сірого Будинки, що володіла найбільш врівноваженим характером з усіх присутніх. Сірий Будинок, очолюваний нею, був другий за значимістю в підземному царстві, за чисельністю і територіальних володінь лише незначно поступається Чорному Дому. Шілол, що славилася вдумливим підходом до всіх справ і відсутністю надмірних емоційних спалахів, яким були піддані Матері інших Будинків, завжди виступала в ролі судді у всіх конфліктах, які виникають між Будинками. Її витончений розум дозволяв вести інтриги таким чином, що, в разі чого, винними опинялися хто завгодно, але тільки не вона і її Дом. Одного разу сталася показова для всіх інших ситуація, коли ворогував з нею Будинок Печер, нині відданий забуттю, в результаті хитрою інтриги, проведеної Шілол, був змушений виступити проти відразу трьох інших Будинків. Чисте безумство, але іншого виходу у Матері Будинки Печер, в сформованих на той момент обставин, просто не було. Все навколо розуміли, чиїх це рук справа, але на рівні здогадок і припущень - ніяких доказів ні у кого не було, тому звинуватити Сірий Будинок було ні в чому. В результаті нетривалих боїв, що прокотилися по вулицях і околицях міста, Будинок Печер припинив своє існування. Ті, що вижили жриці і воїни цього Будинку, з волі Ллос, що залишилася задоволеною діями Шілол, приєдналися до Сірого Дому.

Зараз ніхто не ризикнув би вступити в конфлікт з Матір'ю Сірого Дому. Навіть Аустіролса, незважаючи на те, що її Будинок був більший, а сама вона була Вищої жрицею Ллос.

- Дозволь я поговорю з Сіралосой, - звернулася Шілол до Аустіролсе.

Та мовчки кивнула, не зводячи з дочки очей, в яких хлюпало роздратування.

Сіралоса перетворилася на статую, приготувавшись слухати Мати Сірого Дому. Вона прекрасно розуміла, що якщо змушена втрутитися Шілол, то справа дійсно серйозна і не відноситься до порожньої примхи, проявленої її матір'ю.

- Сіралоса, - почала Шілол, - я розумію, що у тебе в голові зараз крутиться багато питань, на які ти не можеш знайти відповіді. Тебе цікавить, чому саме тобі нав'язують чоловіка, в той час, як інші мають право вибору?

Сіралоса кивнула, уважно дивлячись їй в очі.

- Поясню. Чоловіка тобі вибрали не ми, а Ллос! Особисто.

Сіралоса і Таілоса не змогли стримати здивованого подиху.

- Так. Саме Ллос, - продовжила Шілол, - тобі, напевно, відомо про похід на коротишек, раніше нами планованому? - Сіралоса знову кивнула, - так ось, згідно з традиціями ми провели Обряд Звернення, розраховуючи отримати схвалення нашої богині. І вона з'явилася нам, що не пославши, як в більшості таких випадків, своїх прислужників. Ми отримали вказівку .... Видати тебе заміж за сина Великого Князя Ліси Палаеля. Ллос повідала нам, що він більш не є спадкоємцем Великого Князя, поступившись право на трон своєму молодшому братові, про що не згадала твоя мати. Зате є могутнім магом, діти від якого також будуть сильні в магії. Причому, настільки, що Ллос повеліла видати тебе за нього заміж, акцентувавши увагу на тому, що ваші діти повинні виховуватися у нас, а не в Лісі. Також вона повеліла схилити Палаеля до переїзду в Підземне королівство. Це рішення повинно прийматися їм добровільно. Як я зрозуміла Ллос, ні в якому разі не можна примушувати його насильно. І не тому, що він сам сильний маг, а скоріше тому, що за ним стоїть хтось, з ким наша богиня не хотіла б вступати в конфлікт. Насилу можу уявити собі таку сутність, але, підозрюю, що такі сутності є.

Сіралоса мовчки сиділа, осмислюючи почуте.

- Богиня так і сказала, що Палаель могутній маг? Коли я його бачила ... - після деякої паузи, запитала вона.

Князь Палаель. Частина друга. 5 сторінка |  Князь Палаель. Частина друга. 7 сторінка
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати