Головна

загадка Паганіні

  1.  ЗАГАДКА Баальбек
  2.  Загадка зникаючих діамантів
  3.  Загадка сьомий друку ... або другий ... а може, десятої
  4.  загадка Доглядача
  5.  ЗАГАДКА сфінкс
  6.  ЗАГАДКА Тиауанако

І все-таки відомі випадки, коли люди знаходили покликання і досягали великих успіхів, проходячи через жорсткі методи навчання і виховання. Яскравий приклад тому - дитинство знаменитого композитора і скрипаля-віртуоза Нікколо Паганіні. Цей приклад особисто мені як противнику методу примусу довго не давав спокою і вимагав пояснення.

З біографії Паганіні відомо, що батько його був дуже суворий і навіть жорстокий. Він змушував сина вправлятися на скрипці цілими днями, бив його по пальцях (!), Замикав будинку. Якщо хлопчик тікав в порт пограти на березі моря, то бив його особливо жорстоко.

Паганіні розповідав потім своєму біографу:

Важко уявити більш суворого батька, ніж мій. Коли йому здавалося, що я недостатньо старанний в заняттях, він залишав мене без їжі і голодом змушував подвоїти старання, так що мені довелося багато страждати фізично, і це стало позначатися на моєму здоров'ї.

Як же сталося так, що хлопчик не зненавидів зрештою гру на скрипці?

Відповідь ми знаходимо в тих же спогадах Паганіні. Одного разу, приблизно в семирічному віці опинившись в церкві, він був вражений звуками органу, і як зачарований слухав музику, занурившись в неї і забувши про все! Це переживання стало ключовим для його долі. З цього моменту Нікколо став захоплюватися скрипкою, з кожним днем ??все більше і більше. Музика почала ставати сенсом його життя!

І знову його слова:

Я був у захваті від інструменту і займався безперервно, намагаючись знайти якісь абсолютно нові, нікому не відомі раніше позиції пальців, щоб витягти звук, який побив би людей.

Що ж сталося з хлопчиком? Він був вражений музикою, пережив сильний емоційний підйом - стан щастя, захоплення, натхнення. Такі стани, як ми знаємо, мають властивість запечатлеваться і «запалювати» дитини, ставати центром його наполегливих пошуків і проб і в кінцевому рахунку призвести до усвідомлення свого призначення. Мовою наукової психології це називається народженням стійкого внутрішнього мотиву. Особливість такого мотиву в тому, що він виявляється джерелом великої енергії. Ця енергія спрямовується не тільки на досягнення великої мети, але і на подолання труднощів, в тому числі важких випробувань. Останні не можуть «отруїти» предмет захоплення: він надто великий і важливий! Образно кажучи, мене можуть «бити по пальцях», але я витримаю, бо для мене важливіше всього на світі моя гра, я хочу вміти грати так, щоб витягувати з скрипки божественні звуки, які вразили б людей.

Так отримує дозвіл «Загадка Паганіні». Він став віртуозом не завдяки примусу і покарань його першого вчителя, а не дивлячись на них. Його захоплення, його власна воля виявилися сильнішими численних випробувань, які випали на його долю. Він дізнався перемагає силу покликання ще будучи дитиною.

Висновок з цієї історії можна виразити за допомогою метафори:

 Дівчатка-відмінниці |  Хіба можна інакше?


 Магія »тихій зосередженості |  сокровенність переживання |  стійкість |  Свій шлях |  ТЕЛЕВІЗОР - СОСКА |  Про мотиви та емоціях |  Що приваблює і що відштовхує? |  Не можна допускати накопичення негативних емоцій навколо заняття, до якого ми хочемо долучити дитину. |  Що ущемляється і чому? |  Сверхзабота |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати