Головна

Свій шлях

Чим більше захоплений дитина, тим ясніше він відчуває і відстоює свій шлях. Знаменита Айседора Дункан відчула потяг до особливого стилю танцю вже в ранньому дитинстві.

Я мріяла про інше танці, -пише вона. - Я не знала точно, яким він буде, але прагнула до невідомого світу, в який, я передчувала, зможу потрапити ... Моє мистецтво вже жило в мені, коли я була ще маленькою дівчинкою ...

Побачивши захопленість дівчинки, мати Айседори визначила її до знаменитого балетному вчителю.

... Але уроки мені не сподобалися. Коли викладач велів мені стати на пальці ніг, я запитала його, до чого це. Після його відповіді «це красиво» я заявила, що це потворно і огидно природі, а після третього уроку я покинула його клас, щоб ніколи туди не повертатися. Манірна і вульгарна гімнастика, яку він називав танцем,лише звужувала мою мрію...

Подібні почуття описує Марк Шагал. Ось його враження від художньої школи, куди він вперше прийшов з матір'ю:

Майстерня набита картинами, від верху до низу. Все завалено гіпсовими руками, ногами, грецькими головами ... Всім нутром відчуваю, що шлях цього художника - не мій. Що за шлях - ще не знаю.

Мама озиралася по кутах, боязко оглядала картини. І раптом, різко повернувшись до мене, майже благальним, але ясним і рішучим тоном сказала:

- Ось що, синку. Сам бачиш, тобі так ніколи не зуміти. Пішли додому.

- Почекаємо, мамочка!

Для себе я відразу вирішив, щомені так і не треба. Навіщо? Це не моє.

Плідна «самотність», збереження себе і опір грубому нерозуміння і формальному навчанню не вичерпують всіх необхідних умов розвитку таланту і здібностей дитини. Хоча він сам охороняє дорогоцінні хвилини особистої свободи, не менше пристрасно він хоче поділитися своїм захопленням. Однак це можливо лише за однієї умови: якщо дорослий (батько, учитель) добрерозуміє його. Звідси ясно, яка відповідальність лягає на плечі дорослого. І тут нам можуть допомогти деякі важливі знання.

 стійкість |  ТЕЛЕВІЗОР - СОСКА


 Частина 1 |  Прагнення до свободи |  глибока зосередженість |  дивовижна наполегливість |  особлива вразливість |  зачарованість |  почуття призначення |  Магія »тихій зосередженості |  сокровенність переживання |  Про мотиви та емоціях |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати