загрузка...
загрузка...
На головну

анотація |  Карл Генріх Маркс |  виробництво |  Загальне ставлення виробництва до розподілу, обміну, споживання |  А) споживання і виробництво |  B) розподіл і виробництво |  С) нарешті, обмін і звернення. Обмін і виробництво |  Метод політичної економії |  Глава перша: товар |  Двоїстий характер полягає в товарах праці |

Два полюси виразу вартості: відносна форма вартості і еквівалентна форма

1.  A) & деформаціясин ескермеуге болатин дене
  2.  B) при зменшенні зображення можуть бути втрачені інформації
  3.  C.2.1 Міцність і деформація
  4.  D. Грошова форма
  5.  D. Грошова форма
  6.  D. Засоби масової інформації
  7.  E) Діскетани форматтау

Таємниця якої форми вартості полягає в цій простій формі вартості. Її аналіз і представляє тому є найбільш складною.

Два різнорідних товару А и В , В нашому прикладі полотно і сюртук, грають тут, очевидно, дві різні ролі. Полотно висловлює свою вартість в сюртуку, сюртук служить матеріалом для цього виразу вартості. Перший товар відіграє активну, другий пасивну роль. Вартість першого товару представлена ??як відносна вартість, або він знаходиться у відносній формі вартості. Другий товар функціонує як еквівалент, або знаходиться в еквівалентній формі.

Відносна форма вартості і еквівалентна форма - це співвідносні, взаємно один одного обумовлюють, нероздільні моменти, але в той же час один одного виключають або протилежні крайності, т. Е. Полюси одного і того ж виразу вартості; вони завжди розподіляються між різними товарами, які виразом вартості ставляться в відношення один до одного. Я не можу, наприклад, висловити вартість полотна в полотні. 20 аршин полотна = 20 аршинам полотна не їсти вираз вартості. Це рівняння скоріше говорить навпаки: 20 аршин полотна є не що інше, як 20 аршин полотна, т. Е. Певну кількість предмета споживання - полотна. Отже, вартість полотна може бути виражена лише відносно, т. Е. В іншому товарі. Відносна форма вартості полотна передбачає тому, що який-небудь інший товар протистоїть йому в еквівалентній формі. З іншого боку, цей інший товар, що фігурує в якості еквівалента, не може в той же час перебувати у відносній формі вартості. Чи не він висловлює свою вартість. Він доставляє лише матеріал для вираження вартості іншого товару.

Правда, вираз 20 аршин полотна = 1 сюртуку, або 20 аршин полотна коштують 1 сюртука, включає в себе і зворотне відношення: 1 сюртук = 20 аршинам полотна, або 1 сюртук коштує 20 аршин полотна. Але мені доводиться, таким чином, перевернути рівняння для того, щоб дати відносний вираз вартості сюртука, і, раз я це роблю, полотно замість сюртука стає еквівалентом. Отже, один і той же товар в одному і тому ж вираженні вартості не може приймати одночасно обидві форми. Більш того: останні полярно виключають один одного.

Чи знаходиться даний товар у відносній формі вартості або в протилежному їй еквівалентної формі - це залежить виключно від його місця в даному виразі вартості, т. Е. Від того, чи є він товаром, вартість якого виражається, або ж товаром, в якому виражається вартість .

Форма вартості, або мінова вартість |  Відносна форма вартості
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати