Головна

Травень 2008 року. Санкт-Петербург

  1.  Анатолій, 41 рік, Вікторія, 28 років. У шлюбі три роки. У Анатолія два дорослих дитини від першого шлюбу. Є спільна дитина з Вікою, два роки.
  2.  База 2001 року.
  3.  У 1672 р був створений перший придворний театр у Москві, який проіснував лише чотири роки. У ньому грали німецькі актори. Чоловічі і жіночі ролі виконувалися чоловіками.
  4.  У 1710 була відкрита перша друкарня в Санкт-Петербурзі, яка випускала велику кількість цивільних книг і незабаром стала провідною друкарнею Росії.
  5.  Відносно договору прокату встановлюється максимальний (граничний) термін - один рік, тобто сторони мають право самостійно визначати термін договору, але не більше одного року.
  6.  Відповідно до волі Хелен Шакман, її ім'я стало відоме широкому загалу лише після її смерті, яка настала в лютому 1981 року.
  7.  У теплових мережах, які працюють без перерви, капітальний ремонт проводиться один раз в 2 - 3 роки.

Я чекав тебе в кафе і пив каву. Може, ти пам'ятаєш моє заклопотане обличчя, коли прийшов. Але на то була дуже вагома причина, про яку я можу розповісти лише зараз.

Я приїхав в «АБО» на годину раніше, ніж планував. Всі свої справи встиг вирішити, хотілося просто посидіти на літньому майданчику і, насолоджуючись видом Невського проспекту, подумати про майбутнє повернення в світ кардинг. Вдивляючись в обличчя і намагаючись прочитати по ним емоції, я раптово побачив знайоме. Так-так, це той самий чоловік з органів, і він, широко посміхаючись, прямував в мою сторону.

- Привіт, Ізя, сумуєш?

- Не те щоб дуже, навпаки, відпочиваю і розслабляюся.

- Це ти правильно робиш, відпочинок - він завжди корисний, якщо в невеликих кількостях.

- А ви тут яким вітром? - Поцікавився я.

- Якщо я сиджу з тобою за одним столиком, значить, до тебе прийшов.

- І? Чим можу бути корисний? - Пожартував я.

- Щодо корисний ти вірно помітив. Ти можеш бути зараз дуже корисний. Розмова наша пам'ятаєш?

- Ага. На пам'ять не скаржуся.

- Ну ось перш, ніж ти повернешся в кардинг, ми з тобою продовжимо наші роздуми.

- А з чого ви взяли, що я вирішив повернутися? - Запитав я, але в голові вже читався відповідь.

- Ти явно нас недооцінюєш. Багато ще подумати не встигають, а ми вже чекаємо результатів їх дій.

- І чого ж ви чекаєте від мене?

- Нічого. Нічого особливого. Ти зможеш повернутися в кардинг, ми тебе не чіпатимемо ...

- Звідки така щедрість?

- ... За однієї умови. Ти за два місяці повинен підібрати команду незвичайних людей.

- Ха-ха. Вам, мабуть, бабки з бюджету не виділили, і ви вирішили кардинг підробити?

- Ні. З фінансуванням у нас повний порядок. Ми шукаємо особливо обдарованих людей, таких як ти.

- І чому ж це я особливо обдарований? Здатністю красти гроші у американців, не відчуваючи при цьому докорів сумління?

- Ні. Все складніше. Наскільки легко ти засвоюєш інформацію? Ти ніколи не замислювався про те, як тобі все це далося?

- Ну, якщо врахувати, що коли я все це осягав, я жер сушений горох і курив «Приму», то немає.

- Не в цьому справа. Багато і так не можуть. Тобі все дається дуже легко. Ти ніколи не помічав, як ніби хтось сам засовує знання в твій мозок, ніби рішення багатьох питань приходить само собою і воно зумовлено? Немов чиясь рука веде тебе до мети, показуючи правильний шлях?

Тут він потрапив в саму точку. Я давно цього дивувався. Тому, як легко мені дається знання. Я можу й гадки не мати про предмет, але з часом до мене приходить пізнання не гірше, ніж у доктора наук. Я все списував на відмінну шкільну підготовку, але в якийсь момент зрозумів, що школа тут ні при чому, там цьому не вчать. Здавалося, знання мені хтось спеціально засовує в голову, іноді уві сні, а іноді і наяву шляхом логічних доказів. Я чудово розумів Менделєєва, якому уві сні приснилася його таблиця.

Але саме незрозуміле в моєму житті - це тремтіння, приємна дрож. Відчуття, що крізь тебе проходить потік енергії або хтось невидимий торкається до тебе. Що найбільше вражає, я дуже часто прокидався серед ночі. Сплю собі нормально і раптом відкриваю очі. Чи не від кошмарів, які не від болю, просто відкриваю очі, і все. Дивлюся на годинник, а на них рівно. Рівне другій годині ночі, три або чотири - неважливо. Важливо - «рівно». Наче хтось спеціально мене розбудив для чогось важливого. І через кілька хвилин починається тремтіння. Приємна тремтіння. Я намагався спілкуватися з кимось або чимось невидимим, задавати питання, але у відповідь була лише все посилюється тремтіння.

- А ще тремтіння? - Він ніби читав мої думки.

- Яка тремтіння?

- Твоя. Упевнений, що ти відчуваєш її.

- Що ще за тремтіння? - Вирішив зіграти в дурника я.

- Чи не прикидайся, Ізя. Я в цьому плані такий же, як і ти. Відкрию тобі секрет, ми майже ровесники.

- Це я і так бачу.

- Так. Але ми з тобою однакові ще де в чому. Ми з тобою свого роду єдина структура, один тип людей.

- Типу ми слов'яни? - Іронічно сказав я.

- Типу ми діти нової МЕРЕЖІ, - відповів він і потрапив в точку.

 листа дванадцяти |  лист тринадцятий


 лист четверте |  лист п'ятому |  лист шосте |  лист сьоме |  спогади автора |  лист восьме |  листи дев'ятьом |  Мій відпочинок |  лист десятий |  лист одинадцятого |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати