Головна

Семвелл 4 сторінка |  Семвелл 5 сторінка |  Брієнна |  дочка Кракена |  заплямований лицар |  Брієнна |  Семвелл |  Залізний капітан |  потопельник |  Брієнна |

Творець королев 2 сторінка

1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

«Нерозумний дурень», - все, що встигла подумати Аріанна. - "Що ти робиш?"

Пролунав сміх Темної зірки.

- Ти дурний або осліп, Окхарт? Їх забагато. Всунь ...

- Роби як він каже, Сір Аріс, - переконував його Дре.

«Нас спіймали», - хотіла крикнути Аріанна. - «Твоя смерть нас не звільнить. Якщо ти любиш свою принцесу, здавайся ». - Але коли вона спробувала заговорити, слова застрягли у неї в горлі.

Сир Аріс Окхарт подарував їй довгий прощальний погляд, потім встромив свої золоті шпори в боки коня і кинувся в атаку.

Він стрімголов мчав вперед до човна, його білий плащ майорів позаду. Аріанна Мартелл ніколи не бачила чого? Або одночасно настільки сміливе, і стільки ж дурне.

- Чи не? Е? Ет, - закричала вона, але було занадто пізно. Клацнула тятива, потім інша. Хотах заревів наказ. На такій відстані обладунки білого лицаря в рівній мірі могли бути зроблені з пергаменту. Перший же болт пробив його важкий дубовий щит, пришпилив його до плеча. Другий потрапив в скроню. Кинутий дротик потрапив його коня в бік, але вона все ще скакала, хитнувся, вступивши на трап.

- Ні, - кричала якась? То дівчина, яка? То маленька, дурненька дівчинка, - «Ні, будь ласка, цього не повинно було трапиться». - Вона чула, що Мірцелла теж кричить, її голос тремтів від страху.

Меч Сіра Аріса рубав направо і наліво, два списоносцями впали. Його кінь встала на диби і вдарила арбалетника в обличчя, коли він намагався перезарядити арбалет, але тут вистрілили інші, покриваючи бойового скакуна щетиною стріл. Вони вдарили одночасно з такою силою, що кінь просто знесло в бік. Її ноги втратили стійкість, і вона звалилася вниз на палубу, захоплюючи вершника за собою. Яким? То чином Аріс Окхарт зумів звільниться, і зістрибнути. Він навіть примудрився утримати в руці меч. Він впав на коліна біля своєї вмираючої коні ...

... І виявив Арео Хотаха підноситься над ним.

Білий лицар занадто повільно підняв свій меч. Бойова сокира Хотаха відрубав йому руку по саме плече, і з нього струменем хлинула кров, забризкавши всіх навколо. Сокира не зупинився, і повернувся, мов спалах блискавки, зрубів голову Аріса Окхарта, відправивши її в політ. Вона приземлилася серед очеретів і з м'яким сплеском потонула в Зеленокровой.

Аріанна не пам'ятала, як опинилася на землі. Напевно вона впала. Але і цього вона не пам'ятала. Вона прокинулася, стоячи на четвереньках на піску, здригаючись від ридань, і викидаючи з себе залишки вечері. - «Ні», - все, про що вона могла думати. - «Ні. Ніхто не повинен був постраждати. Все було продумано. Я була так обережна ». - Вона почула рик Арео Хотаха:

- За ним, він не повинен втекти. За ним!

Мірцелла лежала на землі, хриплячи і тремтячи. Вона трималася руками за своє бліде обличчя. Крізь пальці у неї капала кров. Аріанна нічого не розуміла. Одні чоловіки дерлися на коней, інші юрмилися біля неї і її друзів, але все це не мало ніякого сенсу. Вона поринула в сон, який? Жахливий кривавий кошмар. - «Це не може бути реальністю. Я скоро прокинусь і лише посміюся над своїм нічним кошмаром ».

Коли їй в'язали руки за спиною, вона не опиралася. Один з гвардійців підняв її на ноги. Він був одягнений в кольори її батька. Інший нахилився і витягнув з її чобота метальний ніж - подарунок її кузини, Леді Ним.

Арео Хотах забрав його у чоловіка і спохмурнів.

- Принц наказав мені повернути вас в Сонячне спис, - оголосив він. Його щоки і брову були заплямовані кров'ю Аріса Окхарта. - Мені шкода, маленька принцеса.

Аріанна підняла залите сльозами обличчя.

- Як він дізнався? - Запитала вона капітана. - Я була так обережна. Як він міг дізнатися?

- Хто? То розповів. - Хотах знизав плечима. - Завжди знаходиться хтось? То, хто скаже.

Ар'я

Щоночі перед сном, втупившись у подушку, вона повторювала свою молитву. Вона починалася зі слів: «Сир Грегор ...» Далі йшли: «Данс, Рафф Красунчик, сир Ілін, сир Меррін, Королева Серсея». Якщо б знала, вона б шепотіла і імена Фреев з переїзду. - «Коли? Небудь я дізнаюся», - поклялася вона собі. - «І тоді я вб'ю їх усіх!»

Але в Чорно? Білому домі жоден шепотіння не залишається нечутним.

- Дитя, - одного разу звернувся до неї той добрий чоловік. - Що це за імена, які ти повторюєш щоночі?

- Я нічого не повторюю. - Відповіла вона.

- Ти брешеш. - Відповів він. - Усі брешуть, коли бояться. Хто? То бреше більше інших, хто? То навпаки - менше. У кого? Тобто всього одна, зате велика брехня, яку вони повторюють так часто, що майже самі починають в неї вірити ... хоча яка? То крихітна їх частинка все одно знає, що це брехня, і це відбивається на їх обличчі. Назви мені ці імена.

Вона пожувала губу.

- Вони не мають значення.

- Мають. - Наполегливо продовжив добра людина. - Назви їх, дитя.

Їй почулося: - «Назви, або ми тебе проженемо».

- Це люди, яких я ненавиджу. І я хочу, щоб вони померли.

- У цьому будинку ми чули багато подібних молитов.

- Я знаю. - Кивнула Ар'я. Якен Х'гар як? То допоміг здійснитися трьом її молитвам. - «Все, що мені потрібно було зробити, це просто шепнути ...»

- З цієї причини ти прийшла до нас? - Продовжив питати добра людина. - Щоб вивчити наше мистецтво і вбити людей, яких ти ненавидиш?

Ар'я не знайшла, що відповісти:

- Можливо.

- Тоді ти помилилася. Чи не ти визначаєш кому жити, а кому померти. Цей дар належить Йому, багатолика. Ми ж - всього лише слуги його, що чините його волю.

- Ох. - Ар'я озирнулася на статуї, що вишикувалися уздовж стін, і оточені подрагивающим свічками. - А який з них - ОН?

- Всі вони і є Він. - Відповів чорно? Білий жрець.

Він ніколи не називав їй своє ім'я. І бродяжка - теж. Маленька дівчинка з величезними очиськами і незграбним особою нагадала їй іншу дівчину на ім'я Ласка. Як і Ар'я бродяжка жила під храмом разом з трьома послушниками, двома слугами і кухаркою на ім'я Умма. Та любила поговорити за роботою, але Ар'я з її балаканини ні слова не розуміла. У решти або не було імен, або вони не бажали ними з нею поділитися. Один слуга був зовсім старий. Його спина зігнулася як цибуля. У другого було червоне обличчя, і з вух росли волосся. Спершу вона брала їх за німих, поки не почула, як вони моляться. Послушники були молодші. Старший з них був приблизно одного віку з її батьком, двоє інших не старше, ніж її колишня сестра - Санса. Послушники теж носили чорно? Біле вбрання, але на їх одязі не було капюшонів, і чорне перебувало з лівого боку, а біле справа. У добру людину і бродяги все було навпаки. Ар'є видали одяг прислуги: нефарбовану туніку, мішкуваті штани, зміну нижньої білизни з льону і ганчіркові тапки.

З усіх присутніх спільну мову знав тільки добра людина. І кожен день він ставив їй один і той же питання:

- Хто ти?

- Ніхто. - Повинна була відповідати та, хто був Арьей з дому Старков, Арьей Служницею і Арьей конячку. Коли? То вона називала себе ще й Аррі, і Ласкої, і голубків і Солоної, Нен чашніцей, сірою мишкою, вівцею, примарою Харренхола ... але не насправді, не в глибині серця. Там вона була Арьей Вінтерфелльской, дочкою лорда Еддарда Старка і леді Кейтлін, у якій колись були брати: Робб, Бран і Рікон, і сестра по імені Санса, лютоволчіца на прізвисько Німера і зведений брат на ім'я Джон Сноу. В глибині серця вона була ким? То ... але не цієї відповіді від неї чекали.

Не знаючи інших мов, крім загального, Ар'я не могла ні з ким поговорити по душам. Вона могла слухати, думати і повторювати почуте за роботою.

Незважаючи на те, що молодший з послушників був сліпий, він відповідав за нагляд за свічками. Він бродив по залу храму в м'яких капцях, під бурмотіння престарілих жінок, щодня приходили помолитися. Але навіть не маючи очей, він завжди знав, яку свічку слід замінити:

- Його направляє нюх. - Пояснив їй добра людина. - І ще: там, де горять свічки, загострюється повітря.

Він порадив Ар'є закрити очі і спробувати самій.

Вони молилися на заході перед вечерею, ставши навколішки навколо безтурботного чорного басейну. Іноді молитву очолював добра людина. Іноді його місце займала дівчинка. Ар'я знала на браавоском всього кілька слів, ті що були на високому валірійском. Тому вона молилася багатоликість своєї власної молитвою, як зазвичай: «сир Грегор, данс, Рафф Красунчик, сир Ілін, сир Меррін, Королева Серсея». Вона молилася мовчки. Але якщо Багатоликий справжній бог, він її почує.

Кожен день Чорно? Білий храм відвідували прихожани. Більшість приходило поодинці і сиділи в сторонці. Вони запалювали свічки на тому чи іншому вівтарі, молилися біля басейну, іноді плакали. Деякі випивали чорну чашу і відправлялися спати, але в основному не пили. Тут не було служб, співів, гімнів на славу бога. Храм ніколи не була повною. Час від часу який? Небудь прихожанин просив побачити жерця, і добра людина чи дівчинка відводили його вниз в святилище, але це не відбувалося не часто.

Уздовж стін, оточені власними острівцями світла, стояло близько тридцяти різних богів. Ар'я примітила, що у літніх жінок популярністю користувалася плакальниць, багатіям подобався Нічний Лев, бідняки вважали за краще Мандрівника в капюшоні. Солдати ставили свічки Баккалону - блідо Дитині. Моряки - Блідо? Місячної Діві і Світлого Королю. У Невідомого теж був свій вівтар, хоча до нього навряд чи хто? То підходив. Біля його ніг більшу частину часу горіла єдина свічка. Але добра людина сказав, що це не має значення:

- У нього багато осіб, а значить і багато вух щоб слухати благання.

Піднесення на якому було поставлено храм було поцятковане тунелями, пробитими в скелі. Жерці і послушники спали в келіях, видовбаних на верхньому рівні, Ар'я і інші слуги на другому. Вхід на нижній рівень був заборонений для всіх, крім жерців. Там перебувала святая святих храму.

Коли у Арьи не було доручень, вона могла вільно прогулюватися по храму і серед сховищ і комор, виключаючи вихід назовні або вхід на третій рівень. Як? То вона натрапила на кімнату, набиту зброєю і обладунками. Тут були прикрашені орнаментом шоломи і дивні древні нагрудники, мечі, ножі та кинджали, арбалети і довгі списи з листоподібними наконечниками. Інше сховище було доверху набите багатим одягом, пишними хутром і прекрасним шовком півсотні відтінків. Наступне - тюками смердючих лахміття і обносок бідняцькій одягу. - «Значить має бути й скарбниця». - Вирішила Ар'я. Вона уявила собі купи золотих блюд, мішки срібла, сапфіри сині як море, довгі нитки перлів.

Одного разу на неї випадково натрапив добра людина, і запитав, чим вона займається. Вона відповіла, що загубилася.

- Ти брешеш. І гірше того, брешеш невміло. Хто ти?

- Ніхто.

- Ще одна брехня. - Зітхнув він.

Віз побив би її до напівсмерті, якщо б зловив на брехні, але в Чорно? Білому домі все було інакше. Коли вона допомагала Умме на кухні, та іноді била її ополоником, якщо вона потрапляла їй під руку, але більше ніхто і не думав підняти на неї руку. «Вони піднімуть руку тільки, щоб убити».

З куховаркою вона себе відчувала як риба в воді. Бувало Умма вкладе їй в руку ніж і тицьне пальцем в лук, і Ар'я його поріже. Або підштовхне її до грудки тіста, і Ар'я стане місити його, поки кухарка не скаже «стій». Це було перше браавоское слово, яке вона вивчила. Інший раз Умма дасть їй рибу, а Арья сама почистить її, очистить від кісток і обваляти філе в мелених горіхах, які дасть кухарка. Добра людина пояснив Ар'є, що солоні води Браавоса кишіли всілякою рибою і молюсками. Повільна річка з коричневою водою вливалась в лагуну з півночі, проходячи крізь зарості очерету, лимани і берега, заливаються припливом. У великій кількості траплялися їстівні мідії і молюски, жаби, черепахи, грязьові краби, червоні, чорні, смугасті вугри, міноги і устриці. Все це часто з'являлося на різьбленому столику за яким слуги Багатоликого бога брали трапезу. Іноді Умма приправляють рибу морською сіллю і меленим перцем, або готувала вугра з рубаним часником, а часом кухарка використовувала шафран. - «Пиріжку б тут сподобалося». - Вирішила Ар'я.

Вечеря була її улюбленою порою дня. Вже давно Ар'я НЕ лягала спати з повним шлунком. Іноді вночі добра людина дозволяв ставити йому запитання. Як? То вона запитала його чому люди, які приходять до храму, завжди виглядають настільки безтурботними. У неї на батьківщині люди боялися смерті. Вона пам'ятала як кричав прищавий сквайр, якого вона штрикнула в живіт, і як принижувався сир Аморі Лорх, коли Козел кинув його в ведмежу яму. Вона пам'ятала село у Божого ока, і як кричали, волали і плакали селяни, коли Щекотун почав розпитувати їх про золото.

- Смерть не сама жахлива штука. - Відповів добра людина. - Це його дар нам, і кінець жадобі і болю. У день, коли ми народжуємося Багатоликий надсилає кожному з нас свого темного ангела, щоб він ішов за нами по життю. Коли наші гріхи і страждання перевищать чашу терпіння, ангел, взявши нас за руку, відведе нас в нічну країну, в якій зірки світять ще яскравіше. Ті, хто приходять випити з чорної чаші шукають своїх ангелів. Якщо вони бояться, то їх заспокоюють свічки. Коли ти відчуваєш запах наших свічок, дитя, про що ти думаєш?

«Про Вінтерфелле», - потрібно було сказати їй. - «Я відчуваю запах снігу, диму і соснових голок. Я чую запах стайні. Я чую сміх Ходорів, як б'ються у дворі Джон і Робб, як Санса співає якусь? Дурну пісню про прекрасну леді. Я чую запах гробниці в якій сплять зимові королі. Чую як печуть хліб, запах богорощі, моєї вовчиці, її хутра так, немов вона сидить поруч зі мною ».

- Я нічого не відчуваю. - Відповіла вона, щоб перевірити, що він скаже.

- Ти брешеш. - Відповів він. - Але якщо хочеш, можеш залишити свій секрет при собі, Ар'я з роду Старков. - Так він її кликав тільки, коли вона його сильно розчарувало. - Ти знаєш, що можеш залишити це місце в будь-який момент. Ти не одна з нас. Бувай. Можеш йти додому, коли забажаєш.

- Ти казав, що якщо я піду, то не зможу повернутися.

- Так і є.

Цих слова викликали в ній печаль. - «Сирио теж любив це повторювати». - Згадала вона. - «Він повторював це все час».

Сирио форель вчив її вишивання і помер заради неї. - Я не хочу йти.

- Тоді залишайся ... але пам'ятай, будинок Чорного і Білого не притулок для сиріт. Все під цим дахом повинні служити. Валар дохаеріс, так тут кажуть. Залишайся, якщо так тобі хочеться, але знай, що ми вимагаємо слухняності. Завжди і у всьому. Якщо ти не підкорився, ти повинна піти.

- Я можу підкорятися.

- Подивимося.

Крім допомоги Умми у неї були і інші обов'язки. Вона мила підлогу храму, прислуговувала під час трапези і розливала вино, сортувала по мішках одяг мерців, спустошувала їхні гаманці і вважала розсипи непотрібних монет. Щоранку вона ходила по храму слідом за доброю людиною в пошуках мерців. - «Тиха як тінь», - згадавши Сирио, могла б сказати вона. Вона несла світильник з широкими шторками. У кожному алькові вона відкривала щілину в шторках, щоб пошукати тіла.

Знайти мерців було легко. Вони приходили в Чорно? Білий будинок, молилися годину, день або рік, потім випивали солодкої темної води з басейну, і лягали на кам'яній ліжка біля того чи іншого бога. Вони закривали очі, засипали і ніколи більше не прокидалися.

- Дар Багатоликого Бога може приймати міріади форм, - пояснив добра людина. - Але він завжди ніжний. - Коли вони знаходили тіло, він вимовляв молитву і переконувався, що життя залишила тіло, а Арья кликала слуг, чиїм завданням було віднести тіло вниз в сховище. Там його роздягнуть і обмиють послушники. Одяг покійного, його гроші і цінності відправляться в кошики для сортування. Його хладное тіло буде направлено в нижній храм, куди можуть входити тільки жерці. Що відбувається далі Ар'є не розказували. Одного разу за вечерею в неї закрався жахливе підозра, і вона відклала ніж і втупилася на шматок м'яса світлого відтінку. Але добра людина, помітивши жах на її обличчі, сказав:

- Це всього лише свинина, дитя, звичайна свинина.

Постіллю їй служила кам'яна лава, що нагадала їй Харренхол і її ліжко, коли вона драїла сходи під наглядом Віза. І хоча матрац був набитий ганчір'ям, а не соломою, від чого був бугрістєє, ніж її колишній з Харренхола, зате не такий колючий. Вона могла взяти скільки завгодно ковдр: теплих, вовняних, червоних, зелених і в клітку. І її келія була в її повному розпорядженні. Тут вона зберігала свої скарби: срібну вилку, вовняну шапку, рукавичку без пальців, подаровані матросами з Дочки Титана, її власні кинджал, чобітки, пояс, невеликий запас грошей, зміна білизни ...

І Голка.

Незважаючи на те, що її обов'язки залишали їй мало часу для вправ, вона тренувалася при першій-ліпшій можливості, борючись з власною тінню при світлі блакитний свічки. Одного разу вночі проходила повз дівчинка? Бродяжка застукала її за вправами з мечем. Дівча ні слова не сказала, але на наступний день добра людина відвідав Арью в келії.

- Ти повинна позбутися від цих речей. - Сказав він, вказавши на її скарби.

Арью немов вдарили. - Але, вони мої.

- А хто ти?

- Ніхто.

Він взяв у руки срібну вилку.

- Це належить Ар'є з роду Старков. Всі ці речі її. Тому їм тут не місце. Для неї тут немає місця. Її ім'я занадто відомо, а тут немає місця знаменитостям. Тут живуть одні слуги.

- Я служу. - Відповіла вона, відчувши докір. Їй дуже подобалася ця вилка.

- Ти граєш в слугу, але в серці ти дочка лорда. Ти придумуєш собі імена, але ти змінюєш їх з легкістю сукні. Усередині ти по? Раніше Ар'я.

- Я не ношу суконь. В безглуздому плаття неможливо боротися.

- А навіщо тобі битися? Або ти бандитка, що ховається по підворіттях, в пошуках кому б перерізати горло? - Він зітхнув. - Перш ніж ти вип'єш з холодної чаші, ти повинна відректися від усього ким ти була в ім'я Нього, Багатоликого. Від свого тіла. Душі. Від себе. Якщо ти не можеш змусити себе це зробити, ти повинна піти.

- Але залізна монетка ...

- Це плата за вхід. Але з цього моменту ти повинна платити за? Іншому, і ціна висока.

- Але у мене немає золота.

- Те, що ми пропонуємо не можна купити за золото. Ціна - це ти. У людей є багато доріг щоб пройти цю долину страждань і сліз. Наш шлях найважчий. Мало хто здатен їм пройти. Він вимагає неабиякої сили від тіла і духу, і твердого, а також хороброго серця.

«У мене замість серця тепер діра», - подумала вона. - «І мені нікуди йти».

- Я сильна. Сильна як ти. І хоробра.

- Ти віриш, що тут єдине місце для тебе. - Наче він зумів прочитати її думки. - Ти помиляєшся. Ти могла б знайти тепле місце у якого? Небудь купця. Або ти хотіла б стати куртизанкою, і про твою красу складали б пісні? Тільки скажи, і я відправлю тебе в Чорну Перлину або в Дочка Занепаду. Ти будеш спочивати на пелюстках троянд, носити шовкові, шелестять сукні, і лорди будуть благати тебе подарувати їм твою невинну кров. Або ти мрієш вийти заміж і завести дітей? Скажи мені слово, і ми підшукаємо тобі чоловіка. Якого? Небудь милого хлопця, або літнього багатія, морського вовка - кого побажаєш.

Нічого з цього вона не хотіла. Чи не відповівши, вона похитала головою.

- Ти мрієш про Вестеросі, дитя? Світла Леді Люко Престайна відпливає завтра вранці в Чаячій місто, потім в Смерковий дол, Королівську гавань і Тірош. Хочеш, ми домовимося про місце для тебе?

- Я тільки що прибула з Вестерос. - Іноді їй здавалося, що з моменту її втечі з Королівської гавані пройшло тисячу років, а іноді, що все було немов учора, але вона знала, що для неї немає шляху назад.

- Я піду, якщо я вам не потрібна, але не хочу вирушати саме туди.

- Мої бажання нічого не значать. - Відповів добра людина. - Бути може Багатоликий привів тебе сюди щоб ти могла стати його інструментом, але я бачу перед собою всього лише дитя ... і навіть гірше, маленьку дівчинку. За століття багатоликого служили багато, але лише кілька з Його слуг були жінками. Покликання жінок приносити в світ нове життя. Ми ж покликані дарувати смерть. Ніхто не може робити обидві речі одночасно.

«Він хоче мене залякати». - Вирішила Ар'я. - «Так само, як він виконав з черв'яком».

- Мені все одно.

- А повинно бути інакше. Залишайся, і Багатоликий Бог забере твої вуха, ніс та язик. Він забере твої сумні зелені очі, так багато бачили на своєму віку. Він забере твої долоні і ступні, руки і ноги, і все інше. Він відніме всі твої мрії і надії, любов і ненависть. Ті, хто приходить до нього на службу, відкидають все, чим вони були раніше. Чи здатна ти на подібне? - Він узяв її за підборіддя і заглянув в очі, так глибоко, що вона здригнулася. - Ні. - Відповів він сам собі. - Думаю, не здатна.

Ар'я відкинула його руку.

- Я зможу, якщо захочу.

- Це говорить Ар'я з роду Старков, поедательніца черв'яків.

- Я можу зректися всього, від чого захочу!

Він вказав на її скарби.

- Тоді тобі слід почати з цього.

Тієї ж ночі після вечері Ар'я повернулася до себе, зняла одяг, повторила імена, але сон не хотів до неї приходити. Вона поворочався на матраці, втупившись зубами в губу. Вона дуже ясно відчувала порожнечу в тому місці, де має перебувати серце.

В абсолютній темряві вона знову встала, одягла одяг, привезену з Вестерос, і начепила пояс. Голка лягла на одне стегно, кинджал - на інше. Одягнувши шапку на голову, вона заткнула рукавички за пояс, взяла в руку вилку і тихенько прокралася сходами вгору. - «Тут немає місця для Арьи Старк». - Думала вона про себе. Будинок Арьи - Вінтерфелл, ось тільки Вінтерфелла більше немає. - «Коли йде сніг і дмуть холодні вітри, вовк? Одинак ??вмирає, виживає тільки зграя». - У неї більше немає зграї. Вони вбили їх усіх. Сир Ілін, сир Меррін і королева, а коли вона збиралася зібрати свою нову зграю, вона розбіглася: Пиріжок, Джендрі, Йорен, Ломм Зелені руки і навіть Харвін, який коли? То був людиною її батька. Вона відкрила двері і вислизнула в ніч.

Вперше вона виявилася зовні з тих пір, як прийшла в храм. Небо було затягнуте хмарами, і всю землю, немов потерте сіре ковдру, покривав туман. Праворуч від себе вона почула плескіт води в каналі. «Таємне місто Браавоса» - подумала вона. Ім'я було дуже підходящим. Вона прокралася вниз по сходах до прихованої пристані. Навколо її ніг вихорами звивалися завитки туману. Він був настільки щільним, що вона не бачила воду, але добре чула її плескіт об кам'яну причал. Вдалині крізь марево проступало пляма світла. Вона вирішила, що це був нічний вогонь на храмі червоних жерців.

У кромки води вона зупинилася зі срібною виделкою в руці. Срібло було справжнім, важким і міцним. - «Це не моя вилка. Її подарували Солоної ». - Вона розтулила руку, і почула м'який сплеск, коли вона зникла під водою.

За нею пішла шапка, потім рукавички. Все це теж належало Солоної. Вона витрусила монетки з гаманця на долоню: п'ять срібних оленів, дев'ять мідних зірок, кілька пенні, полушек і грошей. Вона розсипала їх віялом по воді. Слідом полетіли чобітки. Вони видали галасливий сплеск. Потім кинджал, що належав лучники, благаю Пса про пощаду. Пояс теж пішов за ним в канал. Її плащ, туніка, штани, спіднє - все. Крім Голки.

Вона стояла на краю причалу тремтяча, бліда, покрита мурашками від туману, з Голкою в руці. Здавалося, що вона їй що? То шепоче: «Коли їх гострим кінцем», - говорила вона. - «І не розповідай Сансі!». На лезі було чітко видно клеймо Міккі. - «Це ж просто меч». - Якщо їй знадобиться меч, внизу під храмом їх можна роздобути цілу сотню. Голка ж була занадто мала щоб вважатися мечем, вона більше нагадувала іграшку. Коли Джон зробив її, Ар'я була просто маленькою дурною дівчинкою.

- Це просто меч, - повторила вона, на цей раз вголос ...

... Але це було не зовсім так.

Голка була частиною Робба, Брана, Рікона, її матері та батька. Навіть Санса. Голка була частиною сірих стін Вінтерфелла. У ній звучав сміх його мешканців. Вона переливалася відблиском річного снігу, червоним листям і ликами богорощі. У ній звучали казки старої Нен, гримів віконницями її кімнати північний вітер, і пахло земляним духом скляній оранжереї. Голка була частиною посмішки Джона Сноу. - «Він любив наїжачити мені волосся і називати маленькою сестричкою». - Згадала вона, і раптово з очей ринули сльози.

Поллівер вкрав меч, коли їх схопили люди Гори, але коли вони з Псом увійшли всередину заїжджого двору, вона була там. - «Боги повернули її мені». Чи не Семеро, що не ВІН? Багатоликий, а батьківські боги, стародавні боги сіверян. - «Нехай багатоликого дістанеться все інше», - вирішила вона. - «Але це він не отримає».

Стискаючи в руці Голку, як була голою, вона вилізла по щаблях. На півдорозі вона відчула як кам'яна щабель захиталася під ногою. Ар'я нахилилася і обмацала її по краю. Спершу вона не хотіла вийматися, але Ар'я піднатужитися, вишкрібаючи обсипається кладку нігтями. Нарешті камінь піддався. Вона крякнула і, взявшись обома руками, потягла. Перед нею відкрилася ущелина.

- Тут ти будеш у безпеці. - Сказала вона, звернувшись до Голці. - Тут ніхто тебе не знайде, крім мене.

Вона заштовхнув меч під щабель, потім вставила камінь на місце і переконалася, що він виглядає не відрізняються від інших. Піднімаючись назад в храм, вона попутно порахувала ступені, щоб точно знати, де потім шукати меч. Коли? Небудь він може стати в нагоді. - «Коли? Небудь», - прошепотіла вона про себе.

Вона не розповідала добрій людині про те, що зробила, але він все одно дізнався. Наступним ввечері після вечері він прийшов до неї в келію.

- Дитя, - сказав він. - Сядь. Я хочу розповісти тобі казку.

- Яку? - Підозріло перепитала вона.

- Казку про те, як все почалося. Якщо ти збираєшся стати однією з нас, то тобі краще знати, хто ми і звідки взялися. Люди можуть називати нас безликої з Браавоса, але ми набагато давніший, ніж Таємне місто. Ми існували задовго до того, як піднявся Титан, до викриття втраті і самого Підстави. Ми розцвіли в Браавосе серед його північних туманів, але коріння наші беруть свій початок в Валіра, серед нещасних рабів, які страждали в глибоких шахтах під горами Чотирнадцяти вогнів, які висвітлювали нічне небо стародавнього царства. Здебільшого шахти темні і холодні, їх вирубують в мертвому камені, але Чотирнадцять вогнів були молодими, живими горами, пронизаним венами лави і вогнищами вулканів. Тому в шахтах древньої Валіра завжди було жарко, і чим глибше вони спускалися, тим ставали гаряче. Рабам доводилося трудитися як у справжній печі. Оточували їх камені були розжарені. Повітря було наповнене випарами сірки, і з кожним подихом обпалював легені. Підошви їх ніг, незважаючи на товсті сандалі, завжди були обпалені і покриті пухирями. Іноді в пошуках золота вони пробивали стіну, але замість золота натикалися на пар, киплячу воду або лаву. Багато шахти були так низькі, що раби не могли встати в повний зріст, і їм доводилося повзати рачки або на животі. До того ж в червоній темряві водилися черви.

- Земляні? - Здивувалася вона.

- Вогненні. Деякі стверджують, що вони є родичами драконам, тому що вони теж вміли видихати вогонь. Але замість того щоб літати в небесах, вони точили камінь і землю. Якщо вірити стародавнім казкам, черви в Чотирнадцяти вогнях з'явилися навіть раніше драконів. Їх личинки не більш долоні худого людини, але вони виростають до жахливих розмірів і дуже не люблять людей.

- Вони вбивали рабів?

- Спалювали. І їх обоження тіла часто знаходили в шахті поруч з проломами і дірками в породі. І, тим не менш, шахти заглиблювалися все далі. Число рабів скорочувалася, але їх господарів це не хвилювало. Червоне, жовте золото і срібло було цінніше життя яких? То рабів. А в стародавньому царстві раби завжди коштували дешево. Під час війни валіріанци приганяли їх тисячами. У мирний час вони плодилися самі, хоча вниз в червону темряву відправляли тільки найнепокірніших.

- А вони не могли підняти повстання і битися?

- Деякі так і робили. - Погодився він. - Повстання були частим явищем в шахтах, але більшість їх скінчилося нічим. Володарі драконів стародавнього царства були спокушені в магії, і далеко не всі могли з ними потягатися. Перший Безликий був одним з таких людей.

- А ким він був? - Випалила Ар'я перш, ніж зуміла зупинитися.

- Ніким. - Відповів він. - Хто? То припускає, що він сам був рабом. Інші наполягають, що він був сином вільного, дворянином. А хто? То навіть каже, що він був розкаялися в своїх вчинках наглядачем. Але істину не знає ніхто. Ким би він не виявився, він ходив серед рабів і чув їхні молитви. У шахтах працювали люди сотень різних національностей, і кожен молився своїм божествам власною мовою, але всі їхні благання були про одне. Вони просили про позбавлення, про припинення страждань. Проста і скромне прохання. Але боги їх не чули, і їх страждання тривали. «Невже їх боги глухі?» - Дивувався він ... поки одного разу вночі в червоній темряві на нього не зійшло осяяння.

- У всіх богів є інструменти - чоловіки і жінки, щоб служити і допомагати виконувати їх роботу на землі. Але раби здається молять й сотням різних богів, а одному, тільки з сотнею різних осіб ... і саме він є знаряддям цього бога. У цю саму ніч він розшукав самого знеміг раба, сильніше інших благав про позбавлення, і позбавив його від тяжкого тягаря. Так був вручений перший дар.

Ар'я відсахнулася.

- Він убив раба? - По ній історія закінчилася неправильно. - Йому слід було вбити господарів!

- Їм він теж приніс би свій дар ... але це інша казка, якою можна буде поділитися з ніким. - Він підняв голову. - А хто ти, дитя?

- Ніхто.

- Брехня.

- Як ти дізнаєшся? Це магія?

Творець королев 1 сторінка |  Творець королев 3 сторінка
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати