Головна

Брієнна

  1.  Брієнна
  2.  Брієнна
  3.  Брієнна
  4.  Брієнна
  5.  Брієнна 1 сторінка
  6.  Брієнна 1 сторінка

Кам'яна стіна, що йде через поле, була старою і обсипається, але від одного її виду у Брієнном волосся стало дибки.

«Це те саме місце, де ховалися лучники і звідки застрелили бідного Клеос Фрея ...», - подумала вона ... але через півмилі вони проїхали повз точно такий же, і вона вже не була настільки впевнена. Побита дорога то звивалася, то звертала, а голі дерева тепер виглядали інакше, ніж покриті зеленим листям. Вона вже проїхала то місце, де сир Джеймі вихопив меч з піхов свого кузена? А де ж гай в якій вони билися? І струмок в якому вони билися і плескалися, поки їх не витягли звідти Браві Хлопці?

- Міледі? Сир? - Подрік все ніяк не міг розібратися, як же до неї звертатися. - Що саме ви шукаєте?

«Привидів».

- Стіну, повз яку я одного разу проїжджала. Але це не важливо.

«У той час у сира Джеймі ще були обидві руки. Як я ненавиділа його тоді, з усіма його усмішками і колючками ».

- Поводься тихіше, Подрік. Тут в лісі можуть бути розбійники.

Хлопчисько подивився на голі бурі дерева, мокру опале листя, і брудну дорогу попереду. - У мене є меч. Я можу битися.

«Але недостатньо добре».

Брієнна не сумнівалася відвазі хлопця, тільки в його підготовці. Він міг бути сквайром, по крайней мере, за назвою, але люди, яким він служив, погано про нього піклувалися.

Вона почула історію його життя і про початок його подорожі в Смерковий дол. Він походив від молодшої гілки роду Пейн, збіднілої гілки молодшого сина. Його батько все життя провів на службі у багатших кузенів і встиг обручити Подріка з дочкою торговця свічками перед тим, як пішов придушувати заколот Грейджоя, де і загинув. Його мати залишила його в чотири роки з одним з кузенів заради мандрівного менестреля, який обдарував її іншою дитиною. Подрік навіть не пам'ятав як вона виглядала. З усіх, кого він знав, сир Седрік Пейн був найбільше схожий на батька, хоча виходячи з того, що розповідав хлопець, Брієнна зрозуміла, що кузен Седрік звертався з Подріком швидше як зі слугою, ніж з сином. Коли Бобровий Утес скликав прапори, лицар захопив його з собою, щоб доглядати за конем і чистити кольчугу. Потім сира Седріка зарубали в річкових землях в одному з боїв під керівництвом лорда Тайвіна.

Далеко від дому, самотній, без грошей, хлопчисько пристав до товстого межевому лицареві сиру Лорімере Пузатого, який служив в загоні лорда Леффорда, отряженний для захисту обозу.

- Хлопці, що охороняють продукти, завжди їдять досхочу, - любив повторювати сир Лорімер, поки його не зловили з салом, вкраденим з особистих запасів лорда Тайвіна. Тайвін Ланністер вирішив його повісити, для науки іншим злодіям. Подріку теж перепало того сала, тому він міг розділити шибеницю зі своїм наставником, але його врятувало ім'я. Сир Ківан Ланністер прийняв над ним заступництво, і трохи пізніше відправив хлопця служити сквайром своєму племіннику Тіріона.

Сир Седрік навчив Подріка доглядати за конем, перевіряти копита, виколупувати з підков камені, а сир Лорімер навчив його красти, але ніхто з них не спромігся навчити його поводитися з мечем. Біс, по крайней мере, коли вони прибули до двору в Червоний замок, відправив його до майстра над зброєю. Але під час голодного бунту сир Арон Сантагар виявився серед убитих натовпом, і на цьому навчання Подріка припинилося.

Брієнна вирізала з повалених гілок два тренувальних меча, щоб оцінити його успіхи. Хлопчик повільно говорив, але це не відносилося до його рук, як із задоволенням відзначила вона. Незважаючи на безстрашність і уважність, він був худим, недогодованим і кволим. Якщо він вижив у битві на Черноводной, як він стверджував, то лише тому, що ніхто не вважав за його гідним противником для поєдинку.

- Можеш звати себе сквайром, - заявила вона йому. - Але я бачила пажів вдвічі молодша за тебе, які могли б відлупцювати тебе до крові. Якщо залишишся зі мною, будеш лягати спати з мозолями на руках і весь в синцях, що ледь зможеш заснути. Тобі цього не винести.

- Я впораюсь. - Наполегливо повторював хлопчина. - Я хочу. Мозолі і синці. Я мав на увазі, що не хочу, але буду. Сир, міледі.

Поки що він тримав своє слово, а Брієнна своє. Але Подрік не скаржився. Всякий раз, коли він заробляв нову мозоль на правій руці, він вважав за необхідне з гордістю продемонструвати її Бриенне. Крім того, він добре управлявся з кіньми. - «Поки що він ще не сквайр», - нагадала вона собі. - «Але і я не справжній лицар, неважливо, скільки разів він назвав мене 'сир'». - Вона б з радістю позбулася нього, але йому не куди було йти. Крім того, незважаючи на те, що Подрік стверджував, що не знає, де може перебувати Санса Старк, можливо він знає більше, ніж сам розуміє. Які? Небудь випадкові, напівзабуті спогади можуть послужити ключем до пошуків Брієнном.

- Сір, міледі? - Вказав Подрік. - Попереду віз.

Брієнна теж її помітила. Це була дерев'яна волова віз з високими бортами на двох колесах. В сторону Дівочого ставка її тягнули за голоблі чоловік і жінка. - «За зовнішнім виглядом - селяни».

- Їдь повільніше, - наказала вона хлопчині. - Вони можуть вирішити, що ми розбійники. Більше мовчи і веди себе чемно.

- Добре, сир. Поводитися чемно. Міледі. - Здається, хлопчикові лестило, що його можуть прийняти за розбійника.

Селяни насторожено чекали їх наближення, але навряд Брієнна ясно продемонструвала, що не бажає їм зла, вони дозволили їм їхати разом.

- Раніше у нас був віл. - Пояснив їй старий, пробираючись через порослі бур'янами поля, калюжі з рідким брудом і згорілі і напівзгнилі дерева. - Але його викрали вовки. - Його обличчя почервоніло від натуги. - Вони забрали з собою нашу дочку, але після битви у Смеркового долу вона сама прийшла додому. Вол не повернувся. Підозрюю, вовки його з'їли.

Жінка в основному мовчав. Вона була молодша за чоловіка років на двадцять, але ні сказала ні слова, тільки зиркав на Брієнном так, немов побачила двоголового теляти. Діва з Тарту вже бачила подібні погляди. Леді Старк була до неї добра, але більшість жінок були жорстокі як чоловіки. Вона не могла сказати, що для неї було гірше, симпатичні дівчини з уїдливими язичками і кривими посмішками, або дами з холодними очима, що приховують свою відразу під маскою ввічливості. А простолюдинки були гірше всіх інших. - Коли я бачила Дівочий ставок в останній раз він весь лежав у руїнах. - Заявила вона. - Ворота були зламані, а підлогу міста згоріло від пожеж.

- Дещо? Що вже відбудували. Цей Тарле - жорстка людина, але він сміливіше лорда Мутону. У лісах по? Раніше є розбійники, але вже не так багато, як раніше. Тарле зловив самих злісних і вкоротив їх своїм зд'ровенним мечем. - Він повернув голову і сплюнув. - Ви зустрічали на дорозі розбійників?

- Жодного.

"Не цього разу". - Чим далі вони йшли від Смеркового долу, тим пустельні ставала дорога. Єдині мандрівники, яких вони помітили, розчинилися в лісі до того, як вони до них наблизилися, за винятком великого бородатого Септона, який брів на південь в супроводі двох десятків послідовників. Кожен заїзд, траплявся на шляху, був покинутий і розграбований, або перетворений в укріплений пункт. Вчора вони наткнулися на один з роз'їздів лорда Ренділла, озброєний списами і луками. Вершники оточили їх, і капітан почав розпитувати Брієнном, але потім він дозволив їм продовжувати шлях.

- Будь обережна, жінка. Наступного разу тобі можуть потрапити не такі ввічливі хлопці як мої хлопці. Пес перетнув Тризуб із зграєю з сотні розбійників. Кажуть, вони гвалтують всіх жінок поспіль і заради розваги відрізають їм грудей.

Брієнна вирішила, що їй необхідно попередити про це фермера і його дружину. Старий кивнув, почувши розповідь, але коли вона закінчила, плюнув і сказав:

- Собаки, вовки і леви, нехай все прибираються до Іншим. Ці розбійники побояться наблизитися до дівочих ставку. По крайней мере, поки там править лорд Тарле.

Брієнна знала лорда Ренділла Тарле по спільній службі в армії короля Ренлі. Хоча він їй ніколи не подобався, вона не могла забути про те, що де-не? Ніж була йому зобов'язана. - «Якщо боги будуть до мене прихильні, ми встигнемо перетнути Дівочий ставок до того, як він дізнається, що я там була».

- Місто повернеться під управління лорда Мутону ледь закінчиться війна. - Повідомила вона фермеру. - Йому повернули землі з королівським помилуванням.

- Помилування? - Старий усміхнувся. - За що? За те, що просидів на дупі в проклятому замку? Так, він відправляв своїх людей боротися в Ріверрана, але сам ні разу не виїхав за ворота. Леви грабували його місто, а його лордство відсиджувався в безпеці за стінами. Його брат ніко'да б так не вчинив. Сир Майлс був відважним, поки цей Роберт його не вбив.

«Ще примари». - Подумала Брієнна.

- Я розшукую сестричку, красиву дівчину три? На? Десять років. Може ви її зустрічали?

- Я не бачив дівчат, ні красунь, ні дурнушек.

«Ніхто не зустрічав». Але вона не припиняла питати.

- У Мутону дочка, дівчина. - Продовжив старий. - До весільної ночі, по крайней мере. Ці яйця на її весілля. Її і сина Тарле. Кухарям потрібні яйця для пирогів.

- Вірно. - «Син Тарле. Юний Дікон повинен одружитися ». - Вона спробувала пригадати скільки йому років, вісім або десять. Брієнном заручили в сім з хлопчиком на три роки старшим за неї, з молодшим сином лорда Карона. Це був гарний хлопчик з родимкою над губою. Вони зустрічалися лише одного разу, з нагоди їх заручин. Два роки по тому він помер від тієї ж хвороби, що забрала лорда і леді Карон і їх дочок. Якщо б він залишився живий, вони були б одружені вже через рік після розквіту її, і вся її життя пішло б по іншому. Вона не була б тут, з мечем і в чоловічій кольчузі, розшукуючи дитя загиблої жінки. Швидше за все зараз вона була б в Нічний пісні, Баюк одного власну дитину і вигодовуючи іншого. Це була не перша подібна думка. Від них їй завжди ставало трохи сумно, але в той же час і відчувалося полегшення.

Коли вони вибралися з? За почорнілих дерев і побачили відкрився перед ними Дівочий ставок з широким водним простором позаду нього, сонце було напівприховано за групою хмар. Брієнна відразу побачила, що міські ворота були відновлені та зміцнені. На рожевих міських стінах знову прогулювалися арбалетчики. Над прівратную вежею коливалося королівське знамено короля Томмена - борються чорний олень і золотий лев на роздвоєне поле золотого і червоних квітів. На інших прапорах можна було розрізнити мисливця Тарле, але червоний лосось будинку Мутон виднілося тільки над замком на пагорбі.

В отворі їх зустріла дюжина стражників, озброєних алебардами. Судячи з їх піктограм, вони належали до воїнству лорда Тарле, хоча ніхто з них не був з його особистих загонів. Вона побачила двох кентаврів, блискавку, блакитного жука і зелену стрілу, але ні в кого не було крокуючого мисливця Рогового Холма. У сержанта на грудях був павич, за його яскравим хвостом сяяло сонце. Коли фермери витягли свій віз всередину, він присвиснув:

- Що це там у нас? Яйця? - Він підкинув одне, зловив і усміхнувся. - Ми їх беремо.

Старий заволав:

- Наші яйця для лорда Мутону. Для його весільних пирогів і інших страв.

- Нехай твої курки знесуть ще. Я не пробував яєць майже півроку. На ось, і не говори, що тобі не заплатили. - Він кинув до ніг старого кілька пенні.

Тут втрутилася фермерша: - Цього мало. - Сказала вона. - Замало.

- А я кажу, досить. - Відповів сержант. - За яйця, та й за тебе на додачу. Забирайте її, хлопці. Вона занадто молода для цього старигана. - Двоє стражників залишили свої алебарди біля стіни і відтягли опір жінку від воза. Фермер з посірілим обличчям дивився на те, що відбувається, але навіть не зрушив з місця.

Брієнна штовхнула свою кобилу вперед.

- Відпустіть її.

Її голос змусив солдатів всього на кілька миттєвостей завагався, яких виявилося достатньо, щоб жінка вирвалася.

- Тебе це не стосується. - Сказав один з них. - Мовчи, жінка.

У відповідь Брієнна витягла меч.

- Так? Так, - сказав сержант. - Оголити сталь. Розбійницьким духом запахло. Знаєш, як лорд Тарле надходить з розбійниками? - В руках у нього по? Раніше було яйце. Він стиснув руку, і крізь його пальці потік жовток.

- Я знаю, як лорд Ренді надходить з розбійниками. - Відповіла Брієнна. - А ще я знаю, як він надходить з насильниками.

Вона сподівалася, що вимовлене ім'я їх зупинить, але сержант тільки витер жовток з пальців і махнув своїм людям, наказуючи оточити вершників. Брієнна моментально опинилася в оточенні сталевих наконечників. - Що це ти там базікала, жінка? Як надходить лорд Тарле з ...

- ... Насильниками. - Закінчив сильний голос. - Він їх каструє або відправляє на Стіну. А іноді і те й інше. А ворью він відрізає пальці. - З вартівні вийшов ставний молодий чоловік, оперезаний мечем. Сюрко, надіті поверх кольчуги, колись було білого кольору, і місцями навіть залишалося, під запрані плямами трави і крові. На його грудях красувався герб: бурий олень, мертвий і що звисає, прив'язаним до жердини.

"Це він". - Від його голосу у неї звело судомою живіт, а при вигляді обличчя здалося, ніби в її нутрощі встромився клинок. - Сір Хайл. - Видавила вона придушено.

- Краще дозволити їй пройти, хлопці. - Попередив сир Хайл Хант. - Це Брієнна Красуня, Діва Тарту, яка зарубала короля Ренлі і половину Райдужній гвардії. Вона також страшна в справі, як виглядає, і немає другої такої ж потвори ... можливо, крім тебе, Горщик, але твоїм батьком була бичача дупа, тому тобі це можна пробачити. А її батько - Вечірня зірка Тарту.

Стражники заіржали, але алебарди трохи розійшлися в сторони.

- Нам потрібно її схопити, сир? - Запитав сержант. - За вбивство Ренлі?

- З якого дива? Ренлі був бунтівником. Як і всі ми, що послідували за ним, але тепер? То ми вірнопіддані хлопці Томмена. - Лицар махнув фермеру біля воріт. - Стюард його лордства буде радий побачити ці яйця. Ти можеш знайти його на ринку.

Старий притиснув кулак до чола.

- Дякую, м'лорд. Ви справжній лицар, це абсолютно ясно. Йдемо, дружина. - Вони знову впряглися у віз і потяглися крізь ворота.

Брієнна поїхала слідом в супроводі Подріка. - «Істинний лицар», - Думала вона, хмурячись. За стіною вона натягнула привід. Зліва перед брудною вуличкою було видно руїни стайні. Навпаки неї на балконі борделя стояли три напівроздягнені дамочки, перешіптувалися між собою. Одна була дуже схожа на одну солдатську шльондра, яка заявилася до Бриенне з питанням, що у тій в штанях - щілина або член?

- Ця шкапа найогидніше тварина з тих, що я зустрічав. - Сказав сир Хайл, вказавши на коня Подріка. - Здивований, що на ній верхи сидите не ви, міледі. Чи збираєтеся подякувати мене за допомогу?

Брієнна спішилася. Вона була на голову вище сира Хайль. - Коли? Небудь я віддячу вас в бою, сир.

- Так само, як ви віддячили Рудого Роннета? - Посміхнувся Хант. У нього був густий, низький сміх, хоча його обличчя залишилося непроникним. Симпатичне обличчя, коли? То думала вона, до того, як дізналася його краще. У нього були карі очі, густі каштанові волосся і невеликий шрам біля лівого вуха. На підборідді була ямочка, а ніс був гачкуватий, але сміявся він добре, і часто.

- А вам не слід доглядати за вашими воротами?

Його обличчя перекосило. - Мій кузен Алін зовні, ганяється за розбійниками. Безсумнівно, він повернеться з головою Пса, весь в променях слави і зловтіхи. У той же час, завдяки вам, я можу втекти з поста. Сподіваюся, ви вдоволені, моя красуня. А чого ви там виглядаєте?

- Стайню.

- Біля східних воріт. Ця згоріла.

«Я зрозуміла».

- Те, що ви наговорили тим хлопцям ... Я була з королем Ренлі, коли він помер, але його вбило чиє? То чаклунство, сир. Клянусь моїм мечем. - Вона поклала руку на рукоять, готова вихопити його, якщо Хант в обличчя назве її брехухою.

- Гаразд, нехай так, і це лицар Квітів вирізав Веселкову гвардію. У вдалий день вам можливо і вдалося перемогти сира Еммона. Він був необережний у бою і швидко втомлювався. Може ще Ройс? Хоча ні. Сир Робар був в два рази кращий фехтувальник, ніж ви ... з іншого боку, ви ж не фехтувальник, чи не так? Є слово фехтувальниця? Цікаво, що привело вас в Дівочий ставок?

«Шукаю свою сестру, дівчину тринадцяти років», - ледь не сказала вона, але сиру Хайле добре було відомо, що у неї немає сестер.

- Шукаю одного чоловіка в місці, яке називається Смердючий Гусь.

- Я думав Брієнном Красуню не цікавлять чоловіки. - Його посмішка стала досить бридкою. - Смердючий Гусь. Відповідна назва ... по крайней мере, смердюча частина. Це поруч з портом. Але спершу ви підете зі мною до лорда.

Брієнна не боялася сира Хайль, але він був одним з капітанів Ренділла Тарле. Варто йому свиснути і йому на допомогу прийдуть сотня людей. - Я що, заарештована?

- За що, за Ренлі? А хто він такий? Ми вже змінили короля, а деякі навіть двічі. Це нікого не хвилює, і ніхто про це не згадає. Він легенько поклав свою руку поверх її. - Сюди будь ласка.

Вона вивернулася.

- Я була б вам вдячна, якби ви не торкалися мене.

- Нарешті? То вдячна. - Криво посміхнувся він.

Коли вона востаннє відвідувала Дівочий ставок, містечко було зруйноване - похмуре місце пустельних вулиць і згорілих будинків. Тепер на вулицях було повно дітлахів і свиней, а велика частина згорілих будинків була розібрана дощенту. Часто на їх місці були зроблені овочеві грядки, стояли намети торговців або лицарські намети. Брієнна помітила кілька новозбудованих будинків, на місці старого згорілого дерев'яного заїжджого двору височів новий кам'яний, на міський септи з'явилася нова черепичний дах. У холодному осінньому повітрі розносився стукіт молотків і вищання пил. Вулицями люди носили колоди, і по брудній дорозі проїжджали фургони з робітниками. У багатьох на грудях красувався крокуючий мисливець. - Місто відбудовують солдати. - Здивувалася вона.

- Не сумніваюся, вони вважали за краще б грати в кості, пити і трахатись, але лорд Ренділл вірить, що нероби повинні працювати.

Вона думала, що її поведуть в замок. Замість цього Хант повів її прямо в жвавий порт. Вона була рада бачити, що в Дівочий ставок повернулися торговці. У порту поруч з десятком рибальських суденець стояли галера, галеас і велике двощоглове судно. Ще більше рибальських човнів було видно на водній гладі затоки. - «Якщо Смердючий Гусь - пустушка, я сяду на корабель», - вирішила вона. Чаячій місто було зовсім недалеко. Звідти вона легко могла дістатися до Орлиного Гнізда.

Вони застали лорда Тарле на рибному ринку, де він вершив правосуддя.

Близько води був збудований поміст, з вершини якого його лордство міг дивитися на підозрюваних. Зліва від нього була вибудувана довга шибениця, на якій вистачало місця для двадцяти осіб. Чотири з них вже було зайнято. Один з повішених виглядав відносно свіжим, але решта троє абсолютно очевидно перебували тут довго. Одна ворона відривала шматки плоті від розкладається трупа одного з них. Інші розлетілися, злякавшись галасливої ??юрби, що зібралася в надії побачити чиє? Небудь повішення.

Поміст з лордом Ренділлом ділив лорд Мутон. Блідий, м'який, гладкий чоловік у білому дублеті з червоними штаньми. Його горностаєву накидку тримала на плечі шпилька з червоного золота у вигляді лосося. На Тарле була кольчуга поверх шкіряної сорочки з вивареного шкіри, і нагрудник з сірої стали. Над його лівим плечем височіла рукоять дворічного меча. Його ім'я було Згубник Сердець, і він був гордістю всього роду Тарле.

Коли вони наблизилися до помосту, тут як раз заслуховували показання підлітка в драному плащі і засмальцьованому жупані без рукавів.

- Я ніколи не робив нікому шкоди, м'лорд. - Почула його слова Брієнна. - Я всього лише взяв те, що кинули втекли Септона. Якщо ви хочете за це відрубати у мене палець, то вибачте.

- Зазвичай палець відрубується злодієві. - Твердим голосом відповів лорд Тарле. - Але той, хто краде з септи, краде у богів. - Він повернувся до капітана своєї варти. - Сім пальців. Залиш йому великі.

- Сім? - Злодій побілів. Коли до нього підійшли стражники, він спробував відбитися, але досить мляво, наче він уже був покалічений. Дивлячись на нього, Брієнна не могла відкинути думки про сірє Джеймі, і про те, як він кричав, коли аракх Золло, блиснувши, обрушився вниз.

Наступним виявився пекар, викритий в підмішуванні тирси в борошно. Лорд Ренділл присудив йому штраф в п'ятдесят срібних оленів. Коли пекар поклявся, що у нього немає таких грошей, його лордство оголосив, що за кожну відсутню монету він отримає один удар батогів. За ним пішла повія з сірим обличчям, звинувачена в зараженні сифілісом чотирьох солдатів Тарле. - Вимийте їй інтимні місця лугом і киньте в темницю. - Наказав Тарле. Коли брикаючого повію потягли геть, його лордство зауважив Брієнном на краю натовпу, що стояла між Подріком і сиром Хайль. Він насупився, але навіть і оком не моргнув, що дізнався.

Наступним був матрос з галеаса. Його обвинувачем був лучник з гарнізону лорда Мутону з лососем на грудях і з перев'язаною рукою.

- Якщо дозволите, пане, цей ублюдок проткнув мені руку своїм кинджалом. Він стверджує, що я шахраював при грі в кістки.

Лорд Тарле відвів погляд від Брієнном і зосередився на що стояв перед ним людині. - А ти шахраював?

- Ні, пане. Ніколи.

- За крадіжку, я відріжу палець. Якщо збрешеш, я тебе повішу. Можу я попросити показати ці кістки?

- Кістки? - Лучник кинув погляд на Мутону, але той розглядав рибальські човни. Стрілець проковтнув. - Може я ... ті кістки, вони просто щасливі. Ет'правда, але я ...

Почутого Тарле було досить.

- Відріжте йому палець. Нехай сам вибере на якій руці. А в іншу забийте цвях. - Він встав. - Досить. Тягніть інших назад до в'язниці. Я розберуся з ними завтра. - Він повернувся і покликав до себе сира Хайль. Брієнна спохмурніла.

- Мій пане, - почала вона, коли виявилася перед ним. Вона знову відчувала себе восьмирічною дівчинкою.

- Міледі. Чим ми зобов'язані подібної ... честі?

- Мене направили шукати ... шукати ... - Вона зніяковіла.

- Як же ти знайдеш того, кого шукаєш, якщо не знаєш його імені? Ти вбила лорда Ренлі?

- Ні.

Тарле зважив почуте. - «Він судить мене так само, як судив до цього інших».

- Ні. - Нарешті вимовив він. - Ти просто дозволила йому померти.

Він помер на її руках, обмивши її своєю цілющою кров'ю. Брієнна моргнула. - Це було чаклунство. Я б ніколи ...

- Ти ніколи? - Вдарила його голос. - Вірно. Ти ніколи не повинна була надягати кольчугу, і брати в руки меч. Ти ніколи не повинна була залишати батьківський дім. Це - війна, а не осінній бал. Клянусь богами, мені слід було посадити тебе на корабель назад в Тарт.

- Тільки зробіть це і відповісте перед троном. - Її голос пролунав з? Дитячому тонко, а їй би хотілося, щоб звучав безстрашно. - Подрік. Знайди в моїй сумці пергамент. І принеси його лордство.

Тарле взяв лист і, скривившись, його розгорнув. Його губи рухалися в такт читання. - Королівська справа. І що за справу?

«Якщо збрешеш, я тебе повішу».

- С? Са? АНСА Старк.

- Якби дівчина Старк тут була, я б знав. Можу сперечатися, вона втекла назад на північ, в надії знайти притулок у одного з прапороносців свого батька. Для неї одна надія, що вона вибере правильно.

- А може замість цього вона втекла в Долину. - Почула Брієнна власний голос. - До сестри матері.

Лорд Ренділл кинув на неї зарозумілий погляд. - Леді Ліза мертва. Який? То співак зіштовхнув її з кручі. Тепер Гніздо в руках мізинець ... хоча, це не на довго. Лорди Долини не з тих, хто вклоняється яким? То нахабним вискочок, єдина перевага яких - вміння рахувати мідяки. - Він віддав лист їй назад. - Іди куди хочеш, і роби що хочеш ... але коли тебе згвалтують, до мене не приходь. Ти будеш справедливо покарана за власну дурість. - Він подивився на сира Хайль. - А ви, сир, повинні бути на воротах. Хіба я не віддавав вам подібний наказ?

- Віддавали, пане, - відповів Хайл Хант, - але я подумав ...

- Ти занадто багато думаєш. - Лорд Тарле повернувся і пішов геть.

«Ліза Тарле мертва». - Брієнна залишилася стояти біля шибениці, крутячи пергамент в руках. Натовп поступово розтеклася, і ворони повернулися на свій бенкет. - «Співак зіштовхнув її з кручі». - Пожирають чи ворони і сестру Леді Кейтлін теж?

- Ви згадували Смердючого Гуся, міледі. - Сказав сир Хайл. - Якщо бажаєте, я вас проводжу ...

- Вертайся на пост.

На його обличчі промайнуло роздратування. - «Звичайне обличчя, і зовсім не симпатичне».

- Як забажаєте.

- Так і побажаю.

- Це була просто гра, щоб убити час. Ми не задумували нічого поганого. - Він зам'явся. - Бен помер, ти знаєш. Зарубаний на Черноводной. Фарроу теж, і Вілл Лелека. А Марк Муллендор отримав рану, яка коштувала йому половини руки.

"От і відмінно". - Хотілося сказати Бриенне. - «Дуже добре. Він це заслужив ». - Але вона згадала що сидів зовні намету Муллендора з мавпою на плечі в крихітній кольчужка, і як вони корчили один одному пики. Як же назвала їх Кейтлін Старк в ту ніч у Горького моста? - «Лицарі літа». - А тепер настала осінь і вони опадають, немов листя ...

Вона повернулася спиною до Хайле Ханту. - Підемо, Подрік.

Хлопчик дріботів поруч, ведучи коней за повід. - Ми йдемо шукати це місце? Смердючого Гуся?

- Я йду. А ти йдеш в стайню до східних воріт. Запитай власника, чи є заїжджий двір, в якому можна провести ніч.

- Добре, сир. Міледі. - Подрік втупився під ноги, час від часу штовхаючи камінчики.

- А ви знаєте, де це? Гусь? Смердючий Гусь, я мав на увазі.

- Ні.

- Він говорив, що міг би проводити нас. Той лицар. Сир Кайл.

- Хайл.

- Хайл. Що такого він вам зробив, сир? Я мав на увазі міледі.

«Хлопець може і насилу говорить, але не дурень».

- У Хайгардене, коли король Ренлі скликав свої прапори, кілька людей затіяли зі мною гру. Сир Хайл був одним з них. Це була низька гра, образлива і не гідна лицарів. - Вона зупинилася. - Східні ворота в ту сторону. Жди меня там.

- Як накажете, міледі. Сир.

У Смердючого Гуся не було вивіски. Щоб відшукати дерев'яні сходи, що ведуть під будівлю складу м'ясника, було потрібно близько години. У підвалі було темно, а звід виявився низьким. Ледь увійшовши Брієнна стукнула головою об сволок. Жодного гусака вона не помітила. Кілька табуретів, лавка, укопана в земляну стіну. Столи були в застарілих плямах розлитого вина, сірі і поїдені шашіль. А ось обіцяна сморід була присутня всюди. В основному це був запах вина, вологи і цвілі, але її ніс підказав їй, що ще пахло випорожненнями і кладовищем.

Єдиними відвідувачами виявилися тірошскіе моряки в кутку, перемовні один з одним крізь зелені і фіолетові бороди. Вони мигцем глянули в її сторону, і один що? То сказав до свого ближнього, від чого той заіржав. Господар закладу стояв біля стійки зробленої з дошки, покладеної поверх двох бочок. Це була жінка - кругла, бліда, з великою пишними грудьми, погойдується під забруднену сукнею. В цілому вона виглядала так, немов боги створили її з сирого тіста.

Брієнна навіть не подумала б замовляти в подібному місці воду. Вона замовила вино і сказала:

- Я розшукую одну людину, відомого як Спритний Дік.

- Дік Крабб. Він з'являється майже щоночі. - Жінка оцінила кольчугу і меч. - Якщо ти збираєшся його прирізати, то роби це де? То в іншому місці. Нам не потрібні неприємності з лордом Тарле.

- Мені потрібно з ним поговорити. З якого дива мені бажати йому зла?

Жінка знизала плечима.

- Якщо ви кивнете, коли він прийде, я буду вам вдячна.

- Наскільки?

Брієнна поклала мідну зірку між ними на дошку, що служила стійкою, і знайшла собі місце в тіні, звідки добре проглядалася сходи і вхід.

Вона спробувала вино на смак. Воно було маслянистим, і в ньому плавав волосся. - «Такий же тонкий, як мої надії знайти Сансу». - Випльовуючи його, подумала вона. Погоня за примарою сира Донтоса не принесла плодів, а в зв'язку зі смертю леді Лізи, Долина більше не могла бути притулком втікачки. - «Де ж ти, леді Санса? Втекла додому в Вінтерфелл, або ти з чоловіком, як вважає за краще думати Подрік? ». - Бриенне не посміхалося ловити дівчинку за Вузьким морем, де все для неї було незнайомим навіть мову. - «Там я буду ще більш безглуздою, мукаючи і жестикулюючи, щоб домогтися розуміння. Вони будуть насміхатися, як сміялися в Хайгардене ». - Від натовпу спогадів її обличчя залила фарба сорому.

Коли Ренлі себе коронував, Діва з Тарту мчала через все Роздолля, аби до нього приєднатися. Сам король зустрів її надзвичайно ввічливо і запросив до себе на службу. Але тільки не його лорди і лицарі. Брієнна і не очікувала теплого прийому. Вона була готова до холодного презирства, до насмішок і ворожості. Вона раніше вже вдосталь покуштувала подібного частування. Але збентежило і уразило її аж ніяк не презирство більшості, а люб'язність декількох лицарів. Діва з Тарту була три рази заручена, але жодного разу не відчувала залицянь, поки не потрапила в Хайгарден.

Першим був велетень Кошлатий Бен, один з небагатьох чоловіків в таборі Ренлі, здатних змагатися з нею в зростанні. Він відправив до неї свого сквайра щоб начистити її кольчугу, і підніс їй в подарунок срібний ріг для вина. Сир Едмунд Амброз пішов далі, піднісши букет квітів і запросивши розділити з ним верхову прогулянку. Сир Хайл Хант перевершив обох. Він подарував їй книгу з прекрасними ілюстраціями, в якій розповідалося про сотні лицарських подвигів, а також блакитний шовковий плюмаж для її шолома. Він переказував їй все табірні плітки, і говорив дотепні речі, що змушували її посміхатися. Він навіть один раз з нею потренувався, що було рівно на один раз більше, ніж у інших.

Вона вирішила, що саме з? За нього інші стали ще ввічливі. - «І навіть більше, ніж просто ввічливі». - За обідом чоловіки билися за місце за столом поруч з нею, пропонуючи наповнити кубок вином або пригостити пряником. Сир Річард Фарроу у її намети виконував на лютні любовні пісні. Сир Х'ю Бісбері підніс їй горщик меду «солодкого як діви Тарту». Сир Марк Муллендор веселив її витівками своєї мавпочки - смішного чорно? Білого звіра родом з Літніх островів. Межовий лицар по імені Вілл Лелека запропонував розім'яти затерплі плечі.

Йому Брієнна відмовила. Вона відмовила всім. Коли одного разу вночі сир Оуен Ітчфілд схопив її і силою поцілував, вона закинув прямо його задом в багаття. Після чого кинулася до дзеркала. Її обличчя по? Раніше залишалося широким, веснянкуватим, Кривозуба, рот - величезним, щелепу важкою. Загалом - потвора. Все про що вона мріяла - стати лицарем і служити королю Ренлі, але тепер ...

До того ж вона була аж ніяк не єдиною жінкою в таборі. Навіть табірні дівки були краше її, а в замку, де бенкетували лорд Тіреллі з королем Ренлі, щовечора танцювали високородні пані та прекрасні діви під акомпанемент арф, дудочек і ріжків. - «Чому ви такі милі зі мною?» - Їй хотілося кричати кожному новому незнайомому лицареві, який зробив їй комплімент. - «Чого вам усім треба?»

Загадку вирішив лорд Ренділл Тарле, коли одного разу надіслав двох своїх воїнів, щоб запросити її в свій намет. Його молодший син Дікон підслухав жартівливу розмову чотирьох лицарів, які сідлали своїх коней, і переказав його батькові.

Вони зробили ставки.

Почали це троє наймолодших лицарів його загону. Так він пояснив їй. Це були Амброз, Бен і Хайл Хант. Однак, навряд чутка поширилася по табору, до гри приєдналися інші. Кожен новачок, щоб вступити в змагання, повинен був внести один золотий дракон, а виграш йшов того, хто отримає її невинність.

- Я поклав кінець цього змагання, - сказав їй Тарле. - Деякі з цих ... претендентів ... менш шляхетні, ніж інші, а ставки ростуть кожен день. Питання часу, коли хто? То з них спробує взяти приз силою.

- Але вони ж - лицарі. - Ошелешив заперечила вона. - Помазані лицарі.

- І благородні люди. Винні повністю ви.

Від подібного звинувачення вона заплескала очима. - Я б ніколи ... пане, я не робила нічого щоб їх спровокувати.

- Ваша присутність їх уже провокує. Якщо жінка буде вести себе як табірна дівка, вона не може протестувати, що з нею звертаються не належним чином. Розташування військ не місце для дівчат. Якщо у вас є уявлення про власну гідність чи честі вашого роду, ви знімете обладунки, повернетеся додому і попросіть вашого батька підшукати вам чоловіка.

- Я прийшла боротися. - Наполягла вона. - І щоб стати лицарем.

- Боги створили чоловіків для битв, а жінок для народження дітей. - Відрізав Ренділл Тарле. - Жіночі війни виграють породіллі на ліжку.

Хто? То спустився вниз по східцях. Коли всередину Гуся увійшов обірваний, худий чоловік з гострим обличчям з брудно? Каштановим волоссям, Брієнна отпихнула вино. Він кинув короткий погляд в бік тірошскіх матросів і довгий в сторону Брієнном, а потім рушив до стійки.

- Вина, - зажадав він. - І не цю ослячу сечу, що ти ллєш, немає.

Жінка глянула на Брієнном і кивнула.

- Я оплачу тобі випивку. - Сказала та. - Але тільки в обмін на розповідь.

Чоловік озирнувся, його очі підозріло примружилися.

- Розповідь? Я знаю багато історій. - Він сів на табурет навпроти неї. - Скажи мені, шо хоче чути м'леді, і Спритний Дік скаже.

- Я чула, що ти обдурив дурня.

Халамидник обдумуючи слова, сьорбнув вина.

- Мож так. Чи ні. - На ньому був вицвілий і порваний дублет зі зрізаним гербом якого? То лорда. - А хто хоче знати? То?

- Король Роберт. - Вона поклала срібного оленя на бочку між ними. На одній стороні монети був портрет Роберта, на реверсі - олень.

- Став бути він? - Людина підняв монету на ребро і, посміхнувшись, крутнув її. - Люблю дивитися на королівський танець, хей? Нонни хей? Нонни хей? Нонни? Хо. Мож я і бачив твого дурня.

- З ним була дівчинка?

- Дві. - Відразу ж відповів він.

- Дві дівчинки? - «Може бути так, що другий була Ар'я?»

- Що ж, - сказав чоловік. - Врахуйте, я не бачив милашек, але він хотів відвезти трьох.

- Трьох?

- На той бік моря, як пригадую.

- А ви пам'ятаєте як він виглядав?

- Дурень. - Він прихлопнул, почала сповільнюватися монету, і вона моментально зникла. - Наляканий дурень.

- Наляканий ніж?

Він знизав плечима. - Він не сказав, але старий Спритний Дік знає коли пахне страхом. Він приходив сюди майже щоночі, замовляв випивку матросам, жартував і співав короткі пісеньки. Тільки одного разу сюди прийшли кілька людей разом з цим мисливцем за цицьками, і ваш дурень став білим, як молоко і сидів тихо, поки вони не забралися. - Він підсунув табурет ближче. - Цей Тарле наказав солдатам шерстити доки, оглядаючи кожну посудину, яка приходить або йде. Якщо людині потрібен олень, він йде в ліс. Ваш дурень не смів. І я запропонував свої послуги.

- Якого роду?

- Того, що стоять більше одного срібного оленя.

- Розкажи, і отримаєш другого.

- Дай поглянути. - Запитав він. Вона виклала другого оленя на бочку. Він поставив монету на ребро і знову крутнув. - Тому, хто не може прийти до корабля, потрібно щоб корабель прийшов до нього. Я сказав йому, шо знаю, де таке можна влаштувати. Потаємне місце, так.

Руки Брієнном вкрилися гусячою шкірою.

- Бухта контрабандистів. Ви відправили дурня до контрабандистів.

- Його і двох дівчат. - Він захихотів. - Ось тільки в тому місці, куди я його відправив, кораблі не з'являлися вже давно. Скажімо, років тридцять. - Він почухав кінчик носа. - А на што вам той дурень?

- Ці дівчатка - мої сестри.

- Правда? Бідолахи. У меня тож була сеструха. Кістлява з кривими ногами, але потім відростила пару цицьок і придбала лицарського синка між ніг. В останній раз, коли я її бачив, вона прямувала в Королівську Гавань, щоб провести залишок життя лежачи на спині.

- Куди ти його направив?

Знову потиск плечей. - Што до цього, то ніяк не пригадаю.

- Куди? - Брієнна закарбувала другий срібний в бочку.

Він штовхнув монету вказівним пальцем назад до неї. - У таке місце, яке оленям не знайти ... але дракон міг би.

Вона зрозуміла, сріблом від нього правди не добитися. - «Золотому можливо, чи ні. Але сталлю надійніше ». - Брієнна доторкнулася до кинджала, потім знову потягнулася до гаманця. Вона намацала золотого дракона і виклала його на бочку.

- Де?

Халамидник підхопив монету і спробував її на зуб.

- Сладенькая. Навіває мені думки про мисі Зламаного кігтя. На північ звідси. Дрімуче містечко, суцільні пагорби та трясовини, але так вже сталося, што я там народився і виріс. Дік Крабб моє ім'я, хоча всі мене кличуть Спритний Дік.

Вона не стала називати своє ім'я. - Де на зламала пазурі?

- У Шепоті. Ви звичайно чули про Кларенс Краббе?

- Ні.

Схоже ця новина виявилася для нього сюрпризом.

- Сір Кларенс Крабб, я говорю. У мені є його кров. Він був восьми футів зросту, і такий сильний, што міг однією рукою зігнути сосну і закинути її на півмилі. Жодна кінь не могла стримати його вага, так він їздив на зубра.

- І яке відношення він має до цієї бухті контрабандистів?

- Його дружина була лісової відьмою. Як тільки сир Кларенс вб'є кого? Нитка, відразу тягне його голову додому, а його дружина поцілує її в губи і ВЕРТАН до життя. Лордів там, чаклунів, лицарів знаменитих, піратів. Був навіть один король Смеркового долу. А вони давали старому Краббе мудрі поради. А так як вони? То всього лише голови, то говорити в повний голос не могли, але і зіткнутися тож. Коли від тебе залишилася одна голова, то єдиний спосіб згаяти день це поговорити. Ось замок Краббе і прозвали - Шепіт. І щас звуть, хоча там залишилися одні камені. Пустельне містечко - Шепіт. - Чоловік змусив монету рухатися між кісточками пальців. - Один дракон занудьгує від самотності. А десять ...

- Десять драконів - цілий статок. Чи приймаєш мене за дурепу?

- Ні, але можу звести тебе до одного. - Монетка пройшла в одну сторону, потім назад. - Проводити до Шепоту, м'леді.

Бриенне не сподобалося, як його пальці гралися з монетою. І всеж...

- Шість драконів, якщо ми знайдемо мою сестру. Дві, якщо одного дурня. І нічого, якщо нічого не знайдемо.

Крабб знову знизав плечима.

- Шість - відмінне число. Шість зійде.

"Занадто швидко". - Вона зловила його руку до того як він встиг заховати золото. - Чи не обмани. Про мене зуби зламаєш.

Коли вона відпустила руку, Крабб пом'яв своє зап'ясті:

- Ось хрень, - пробурмотів він. - Трохи руку не зламала.

- Вибач. Моїй сестрі трінадесять років. Мені потрібно розшукати її поки ...

- ... Поки який? Нитка лицар не вліз до неї під спідницю. Ясно, я зрозумів. Вона вже майже в порядку. Спритний Дік тепер з тобою. З першим світлом чекай мене у східних воріт. Мені треба дещо? Де роздобути коня.

 заплямований лицар |  Семвелл


 про автора |  капітан Правоохоронці |  Брієнна |  Семвелл 1 сторінка |  Семвелл 2 сторінка |  Семвелл 3 сторінка |  Семвелл 4 сторінка |  Семвелл 5 сторінка |  Брієнна |  дочка Кракена |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати