Головна

приховувач |  глава п'ята |  Чоловік і жінка |  Доступ до тринадцятого |  Останній |  Камера зберігання |  глава десята |  глава одинадцята |  Темний ангел |  глава тринадцята |

Розділ п'ятнадцятий

1.  Розділ п'ятнадцятий
  2.  Розділ п'ятнадцятий
  3.  Розділ п'ятнадцятий
  4.  Розділ п'ятнадцятий
  5.  Розділ п'ятнадцятий
  6.  Розділ п'ятнадцятий

Решта

(Трохи раніше, 3 години 54 хвилини)

- Ні, дякую, - нетерпляче сказав Калашников. - В даний момент мені абсолютно не до кави. Так що ви сказали? Я розчув тільки - кат, блудниця і ...

- І дракон, - спокійно продовжив Юда. - Слідом за ним підуть мрець і відьма. А коли останнє число буде досягнуто - тоді і станеться те, чого я так чекаю.

Олексій ненавидів людей, що обожнюють говорити загадками і напівнатяками. Він уже розумів, що тягнути з тринадцятого подробиці доведеться буквально кліщами. Юда відверто насолоджувався своєю миттєвою владою.

- Мрець і відьма? Це написано в тієї самої Книзі? - Перебив він. - Ви можете відповісти, в кінці кінців, що це за Книга така? І хто взагалі її автор?

Юда подивився на нього з королівської усмішкою:

- А ви досі не здогадалися? Друг мій ... але ж це я.

Калашников завмер, вражений сказаним.

- Знамените Євангеліє від Іуди ... - повільно вимовив він, важко осмислюючи те, що відбувається. - Те саме, повний текст якого так ніколи і не був знайдений, бо ретельно приховувався ... Це і є Книга, що описує сучасну пору в Аду?

- Саме, - відповів тринадцятий , Вивчаючи пещені нігті. - Чи бачите, тоді кожен апостол писав свою особисту Євангеліє. У мене був всього один екземпляр - в ТУ НІЧ я сховав його дуже надійно, так, що знайти практично неможливо. Я бачив на днях по телевізору, що якісь окремі сторінки нібито з моєї Книги спливли в Нью-Йорку. Дурниця, дешева фальшивка. Їх і в Єгипті виявили, а я ніколи в своєму житті не був в Єгипті. Книга надрукована в спеціальний розчин, який не дозволяє їй згнити. У мене одне припущення - хтось в місті прочитав її і вирішив виконати ПРОРОЦТВО. Яким чином вона потрапила в його руки - тут я можу лише здогадуватися. Але він її знайшов.

- А яке ПРОРОЦТВО? - Безневинним тоном дошкільника поцікавився Олексій.

- Неважливо, - відрізав Юда. - Просто відмінно, що ви повідомили мені цю новину, тепер я надовго забезпечений хорошим настроєм! Однак більше нічим допомогти не можу.

Калашников відчув реальну безсилля - на цю людину ніяк не можна впливати погрозами або тиском. У поліцейській дільниці на Землі працювалося не в приклад легше. Він мав славу віртуозом інтелектуальних допитів, витягаючи з арештованого інформацію по крихтах. Але тут співрозмовник перевершує його розумом.

- Даремно ви так. Якщо погодитеся співпрацювати, я спробую змінити умови вашого утримання, - у розпачі він поніс відверту нісенітницю. - Хіба вам тут не набридло?

- О Звичайно! - Знущально заіржав тринадцятий . - Рядовий мент з установи запросто змінить режим мого утримання, який встановлений за особистим угодою між Шефом і Голосом. І чим ви мені допоможете ... хлопчик? Дасте ще одну додаткову кімнату? Може бути, влаштуємо гру в стилі Кларисси і доктора Лектера - ви досягнете, щоб мені дозволили малювати в камері або типу того? Вам НІЧИМ мене зацікавити. Скажу відверто: я маю особисту зацікавленість в тому, щоб вбивства в місті тривали. Але ви заспокойтеся - чекати залишилося недовго.

- Чого? - Відкинувши пристойності, заревів Калашников. - Чого чекати?

- Не хвилюйтеся, - з посмішкою фокусника повторив Юда. - Дуже скоро ви це зрозумієте. Якби ви вміли мислити логічно, то чи не намагалися спокушати мене «умовами утримання». Після того як зі мною ТАК надійшли, чи повинен я допомагати ловити тих, хто завдає неприємностей одному з двох моїх головних мучителів? Ваші проблеми мене просто бавлять. А у мене тут так мало забав ...

Калашников остаточно зрозумів, що йому нічого не світить. Він втратив час даремно, якщо не брати до уваги інформацію про зниклий Євангелії. Йому, мабуть, слід сухо попрощатися і піти, але, дивлячись на самовдоволеного тринадцятого , Він відчував, як його самовладання кудись зникає. Треба хоч чимось підчепити на прощання цю наволоч.

- Ну да ... Ви, як і всі інші, вважаєте, що вас покарали несправедливо, - прошипів Олексій. - Подумаєш, щось продали? Право, така дрібниця ...

- Так. Можете собі уявити, я незадоволений, - посмішка Іуди зблякла. - Чому в підсумку дісталося лише мені? За що я вже дві тисячі років сиджу в одиночці? Куди завгодно, де завгодно - але тільки не тут! Ви знаєте, що це таке - роками розмовляти тільки з самим собою? Пройде сто тисяч, мільйон років - а я буду сидіти тут в чотирьох стінах. Неначе інші менше винні! Але ви бачили тут Пилата? Ну? І де ж він?

- Пілат засуджений до вічного життя - вам це відомо не гірше за мене, - зітхнув Калашников. - Як і те, що Понтій вже більше тисячі разів хотів накласти на себе руки усіма відомими способами, включаючи останню спробу підірвати себе, обв'язавшися динамітом. І що? Справа була в Єрусалимі - його порахували арабським терористом. Тепер знаходиться у в'язниці, отримав довічне ув'язнення. довічне ! Ви хоча б трохи уявляєте, скільки ще йому залишилося сидіти?

- Ну і що? - Не здавався Юда. - Головне, що всі ці роки він провів серед людей - бився, сперечався, любив, ненавидів. Я тут ОДИН. Ніхто не хоче говорити зі мною. Продукти матеріалізуються у мене в кімнаті з повітря, точно так же - газети і відеокасети. Якщо охорона хоче зі мною поспілкуватися, я чую їх інструкції через панель гучного зв'язку. Може бути, ВІН пробачив би мене, якби зміг почути особисто - я все б йому пояснив. Але мене до НЬОГО не пускають.

- А що б ви ЙОМУ сказали? - На цей раз садистська посмішка з'явилася вже на губах Калашникова. - Що вам просто до зарізу були потрібні тридцять динаріїв?

- Ні, ну це просто нестерпно! - тринадцятий схопився зі стільця, який м'яко повалився на перський килим. - Які на фіг ТРИДЦЯТЬ динаріїв? Я здав ЙОГО за двісті сімдесят, чуєте? А то, що типу гаманець після підкинули в покої іудейського первосвященика Каїфи, - так це я йому здачу повернув, як чесна людина. Він мені виплатив три сотні монет готівкою, а у мене в той момент здачі не знайшлося - ось я потім тридцятки сріблом і заніс, як обіцяв. Скільки можна вже спростовувати цю наклеп? Подумати тільки! Чи не історія у нас, а суцільна жовта преса!

Олексія вельми порадувало обурення Іуди. Він досяг свого, вивівши його з рівноваги! Однак, глянувши на наручний хронометр, побачив, що вони говорять вже годину. Результатів не буде - йому пора йти, щоб даремно не втрачати часу. Можливо, Шефу щось відомо про це Євангеліє. Або, принаймні, він знає, де його дістати.

- У будь-якому випадку ви якось мало взяли, - зауважив він, піднімаючись і дивлячись на нервово розривається по кімнаті Іуду. - Придушувати, в загальному, я б так сказав.

- І я так вважаю! - Не зрозумівши іронії, перейшов на крик тринадцятий . - Адже я хотів п'ятсот! А ця наволоч Каифа став прибіднятися, як актор, картинно так поліз по кишенях, почав дрібниця вважати, скаржитися, що римляни останнім часом зарплату затримують ... плакав, що на базарі все подорожчало - сестерцій-то падає, а донощики вже давно вимагають гонорари підвищити. Загалом, довелося погодитися.

«До нас би його, - мрійливо подумав Калашников. - В котел з новим режимом кип'ятіння в туристичному кварталі. Живе тут, як в "Асторії", на всьому готовому, і ще незадоволений - нудно йому на самоті, бачте. Викаблучуватися, тварюка ».

- Добре. Ви хочете побачитися з НИМ? - Раптово змінив тактику Олексій. - Розкажіть мені докладно про те, що міститься в Книзі, і я поговорю з Шефом, щоб він передав ваше прохання Голосу. Хтозна - може бути, ВІН і прийме вас.

- О, треба ж - ставки підвищуються! - Злобно визвірився Юда. - Але тільки ось що, мій любий друже ... Я вже давно знаю ціну подібним обіцянкам. Мені доведеться вас розчарувати - диктувати тут умови буду я, а не ви. Ми зробимо так - спочатку ви поговоріть про це з Шефом. І якщо Голос погодиться прийняти мене хоча б на двадцять хвилин, тоді я дійсно розповім вам все що завгодно - і навіть більше. Якщо немає - то бажаю успіхів у вашій зайшов у глухий кут розслідуванні. Це моє останнє слово.

Повітря за спиною Олексія почав коливатися, стаючи розпливчастим і непевним. Стіна стала зникати - далеко проступили чіткі контури охоронців тринадцятого, «Чорного» і «білого». Згідно з інструкцією, обидва заздалегідь наділи темні окуляри.

- Вам пора, - тихо сказав Юда і відвернувся. - Наша розмова закінчена.

Не відриваючи очей від довговолосою фігури в піджаку від «Армані», Олексій, задкуючи, зробив кілька кроків назад. Несподівано він згадав.

- Останнє запитання. Особистого властивості, якщо не заперечуєте ...

- Так? - Глухо відповів тринадцятий , Не обертаючись.

- Ви здали ЙОГО тільки через гроші? Або було щось ще?

Юда мав сумніву. Калашников не бачив виразу його обличчя, але по спині тринадцятого пробігла дрож. Він повів плечима, як ніби струшуючи щось.

- Там була жінка, - прошепотів він настільки тихо, що Олексій насилу розчув його слова. - Все інше, дорогий поліцейський, вам знати необов'язково ...

Повітря припинив коливатися - на його місце щільно встала непроникна стіна.

Об'єкт номер чотири |  Об'єкт номер п'ять
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати