На головну

Зв'язковий |  глава друга |  Пропущений дзвінок |  приховувач |  глава п'ята |  Чоловік і жінка |  Доступ до тринадцятого |  Останній |  Камера зберігання |  глава десята |

Темний ангел

1.  А від них це процес реєвангелізації, набуття Істини, зміни світогляду і способу життя, виправлення в родових садибах піде на весь світ.
  2.  Агар тікає. Їй є Ангел
  3.  Пекло - в'язниця для повсталих ангелів
  4.  ангел світу
  5.  Ангел сліз 1 сторінка
  6.  Ангел сліз 10 сторінка
  7.  Ангел сліз 11 сторінка

(Трохи раніше, 23 години 00 хвилин)

- Отже, ти кажеш, що хтось намагався зламати замок на шафці, де зберігався блокнот із записами Менделєєва? - Шеф розгублено почухав темну лисину між рогами, іншою рукою клацаючи по краєчку звичного склянки віскі. - Ти знаєш, мене чомусь це вже більше не дивує. Стає все більш очевидно, що кілеру допомагає фахівець з наших . Ну що ж, м'яко кажучи, він абсолютно даремно так надходить. Тому що, прошерстів доступ до комп'ютера, ми відразу дізнаємося, хто це.

Калашников кивнув. Йому не терпілося дізнатися результат розмови з Голосом, і він вже почав шкодувати, що так рано поставив Шефа до відома про злом в Архівної кімнаті.

- Там, в общем-то, все ясно, - простягнув він. - Хлопець збирався витягнути блокнот і без шуму покинути приміщення. А потім вже нічого не доведеш - якщо блокнота немає в сховище речдоків, значить, випадково упустили при транспортуванні, таке теж буває. Але ось після того, як він в двадцятий раз ввів код і побачив, що ящик не відкривається, їм опанувало натуральне сказ - він його мало вже не зубами гриз.

Шеф флегматично махнув пазуристої рукою, після чого підсунув до себе віскі.

- Сьогодні або завтра, але ми його зловимо, - сказав він з кровожерливими нотками в голосі. - І тоді він мені принесе ім'я вбивці на блюдечку як миленький - інакше я розірву його на шматки. Але поки наші хакери шустрий з приводу того, хто саме витягнув архівний код з комп'ютера безпеки, тобі теж варто зайнятися справою.

Олексій відчув дивне почуття, яке знайоме мисливцеві, добрався нарешті до тікав від нього пораненого вовка. В голову сильно вдарило адреналіном. Навіть стіни в кімнаті придбали інший колір. По крайней мере, йому так здалося.

- Так-так, - з усмішкою дивлячись на похитнулося Калашникова, оголосив Шеф. - Дозвіл з Небесної Канцелярії доставили навіть раніше, ніж очікувалося. Вже не знаю, в чому причина подібної поспіху. Може бути, ця розмова вже не потрібен, якщо ми можемо зловити помічника цієї тварі через комп'ютер ... Але не дарма ж я витрачав час, домовляючись з Голосом, вірно? Так що зараз я теж докладу свою резолюцію, і ти можеш направлятися прямо на секретний об'єкт, де утримують тринадцятого .

Акробатично зігнувшись, Шеф подихав на заднє ліве копито і поставив пахне сіркою відбиток на пергаменті поруч з пахучою печаткою у вигляді крил, після чого знову подихав, але вже на папір - скоріше за звичкою, ніж для потреби.

- Ну ось - я вважаю, це все. Як йти, я тобі пояснив. Давно б пора позбутися цих пергаментних штук і перейти на електронні перепустки, але останній раз до тринадцятого приходили дуже давно. З тих пір нову систему ми не розробили. Зате я чув, що ангели зараз тестують спеціальний канал доставки візитерів.

Калашников не звертав уваги на слова керівництва - не вірячи, що відбувається, він згріб дозвіл зі столу і попрямував до виходу. Олексій вже повертав золоту ручку у вигляді голови козла, коли його окриком зупинив Шеф.

- Мало не забув, - постукав він себе по лобі. - Якщо буде можливість, запитай його - чому він запросив так мало? Що він хотів купити на ці нещасні тридцять динаріїв? Йому що, не у кого було перехопити таку дрібницю в борг до зарплати?

- Обов'язково спершу, - вклонився Калашников. - Чи вірите - самому цікаво.

Він вийшов до приймальні на ватяних ногах, автоматично посміхнувшись все ще дув на нього Марії-Антуанетти, і, похитуючись, прокрокував до ліфта. Французька королева проводила його дивним поглядом - вона вирішила, що Калашников посварився з начальством, через що його так і хитає. Втім, вже через секунду вона залишила думки про нахабне, хоча і симпатичному російською шевальє, зайнявшись вивченням чергового зламаного нігтя і переживанням з цього кошмарного приводу.

... Доїхавши до потрібного поверху в середині будівлі, Олексій попрямував в сторону офісу з куленепробивного скла, біля якого стояли офіцери спецназу в чорній формі - вони перегороджували шлях до сталевих воріт, через які прорвалася б і танкова дивізія. Калашникова ідентифікували, запропонувавши доторкнутися оком до спеціального пристрою (мабуть, дані про сітківці і зіниці були передані сюди заздалегідь), після чого напхані електронікою ворота стали повільно розсуватися - здоровенний негр у формі начальника охорони жестом запропонував Калашникову пройти всередину і проїхав туди разом з ним.

Всередині приміщення нічого не виявилося, крім дивного чорного кола, на який Калашников і втупився, демонструючи повне нерозуміння того, що відбувається. Дочекавшись, поки зачиняться двері, незворушний негр закотив рукав: на його руці, закріплений в сталевому браслеті, висів ключ грушоподібної форми. Вставивши «грушу» в панель на стіні, начальник охорони ввів код і завмер в очікуванні.

Хвилини цокали повільно: минуло більше години, але нічого не відбувалося, і Калашников про себе вирішив, що з якихось причин Небесна Канцелярія передумала. В ту ж секунду чорний коло заіскрився світлими тонкими смужками - схоже, на ТОЙ стороні теж ввели спеціальний код. Негр відступив від стіни, жестом - за весь час їх «спілкування» він не вимовив жодного слова - запрошуючи Калашникова встати на круг. Олексій підкорився.

Як тільки його ноги торкнулися центру кола, в голові спалахнуло нестерпно білим світлом, тіло затряслася - шкіру по всьому тілу нестерпно закололо, наче Калашникова кинули в котел з їжаками. В очах почорніло, він впав на бік - в роті з'явився неприємний солонуватий смак, там ніби щось луснуло.

Лежачи на підлозі і кашляючи кров'ю, він з подивом виявив, що коло чомусь став білим, а негра поруч немає. Більш того - він знаходиться в іншій кімнаті, і до нього наближається високий чоловік у білій одежі, з мечем на поясі. За спиною людини виднілося щось пухнасте, і, коли той підійшов, Олексій зрозумів, що це - крила.

- Телепортация, - пояснив на чистій російській мові архангел, допомагаючи Калашникову піднятися. - Тільки позавчора поставили, відчуваємо - абсолютно нова штука.

- Цікаво, - Олексій спльовував згустки крові. - А якби вона не спрацювала і закинув би мене невідомо куди або взагалі розірвала б на шматочки?

- О, це був би дійсно великий удар для нас, - щиро засмутився архангел, зашелестівши крилами. - Адже тоді нам би довелося терміново встановлювати нову.

Калашников нічого не відповів на підколку. вихідців з міста тут не люблять, ясна річ - і є за що. Тіло продовжувало колоти, в очах плавали червоні кола.

- Чи можу я поглянути на ваше дозвіл?

- Так звичайно. Якщо воно пережило подорож в телепортер.

Архангел ставився до тих, хто вмів досить зло жартувати, але сам не розумів гумору.

- Що ж, тоді вам доведеться повертатися за новим.

Порившись у внутрішній кишені, Олексій дістав паруючий пергамент. Звіривши друку, людина з крилами повернув його Калашникову, схвально кивнувши.

- Все в порядку. А тепер, будь ласка, встаньте сюди, - він показав на чорно-біле коло.

- Що знову? - Засмутився Калашников, відчуваючи різновид того страху, який відвідує недосвідчених космонавтів перед виходом на орбіту. - А випити ви не даєте?

- Ні, - безпристрасно відповів архангел. - На жаль.

В груди і живіт Олексія знову вп'ялися голки, тіло закрутило в мільйоні ріжучих очі вогнів. На цей раз його підняли з четверенек двоє - один у чорній формі, інший в білій. Дочекавшись, поки Калашников перестане падати на підлогу, обидва хором сказали:

- Чи можемо ми поглянути на ваше посвідчення?

- Подавіться, - посатанів Олексій, кидаючи пергамент охорони. - Ви ще не втомилися? Скільки можна наді мною знущатися? Або ви самі вже один одному не довіряєте?

- У нас інструкції, - сухо сказав охоронець в білому, а той, хто був в чорному, підтвердив це, бюрократично підібгавши підборіддя. - Ви просто не розумієте, до КОМУ ви йдете.

- Все ясно, - гірко вимовив Калашников. - Ну і де тут наступний телепортер?

Охоронець в чорному дозволив собі трохи посміхнутися.

- Телепортер немає. Ви прийшли. тринадцятий - За цими дверима.

Олексій полегшено зітхнув - вперше за багато років він мало не сказав «Слава Голосу», що, зрозуміло, було суворо заборонено міськими правилами. Годинники на стіні показували глибоку ніч - на дорогу, включаючи телепортер, пішло чотири години.

«Чорний» і «Білий» дістали грушоподібні ключі, вставивши їх в яке стоїть перед ними загадкове пристрій з безліччю лампочок. Пристрій довго прочитував дані, тихо шурхотом і кліпаючи вогниками, поки, нарешті, не видало заповітне - «Доступ отримано». «Чорний» з «Білим» відпрацьованим рухом наділи спеціальні блокуючі окуляри - як здогадався Калашников, їм заборонялося зустрічатися поглядом з тринадцятим .

Сталева двері, повагавшись в повітрі, зникла, як ніби її і зовсім не було. Очам Олексія відкрилася симпатична кімната - на зразок тієї, що він колись бачив в Санкт-Петербурзі, в мебльованих кімнатах «Асторія». Перські килими ручної роботи, дивани, оббиті китайським шовком, і навіть німецький рояль у стіни.

Потилицею до нього, театрально заклавши руки за спину, стояв чоловік з довгим волоссям, зібраним в хвіст. Він був одягнений в чепурних темно-сірий костюм з іскрою. Калашников зніяковів - він завжди уявляв собі тринадцятого в античному хітоні і шкіряних сандалях. Схоже, що цей піджак зшитий на замовлення кимось із покійних модельєрів фірми «Армані». Втім, вже через секунду Олексій посміхнувся своїй наївності - він і справді користується мобільником, хоча за часів його життя телефонний апарат був таким громіздким ... Напевно і тринадцятого Не відмовився в користуванні благами цивілізації, тим більше що його доля навряд чи вирішиться найближчим часом.

Порожнеча за спиною Калашникова знову перетворилася в стіну, але він цього не помітив.

Юда обернувся, привітно зустрічаючи Олексія посмішкою люб'язного господаря.

- Ви до мене? Втім, до кого ж ще ... У мене так рідко бувають гості. На жаль, мені відмовилися розкрити причину вашого візиту. Сідайте. Бажаєте кави?

Машинально подякувавши, Калашников присів на один з оксамитових пуфів.

- Я до вас ... Як би це так сказати ... За досить незвичною справі, - Олексій м'явся, не знаючи з чого почати. Слова чіплялися одне за інше, немов розпухаючи в роті. - Чи бачите, у нас така велика проблема ... Е-е-е ... Загалом, тут сталося ...

Закинувши ногу за ногу, Юда продовжував дивитися на нього з доброю посмішкою психоаналітика, якому за службовим обов'язком доводиться вислуховувати пацієнтів. Його пальці з бездоганним манікюром погладжувати поверхню антикварного столика.

- А ви, власне, звідки? - Перебив він бекання Калашникова. - З Раю або з Ада?

- Зазвичай ми намагаємося не вживати слово «Пекло», - пояснив Олексій, панічно відчуваючи, що у нього зараз остаточно відмовить мову. - Ми говоримо - "Місто ».

- Місто ? Скажіть, як мило, - розсміявся Юда. - А Рай тоді що? Село? Ви знаєте, мій дорогий співрозмовник, коли я дізнався більше про ваш ... е-е-е ... Місто , Мене вразила в ньому одна річ. Ми-то в Єрусалимі думали, що в пеклі Шефу прислужують чорти, такі, знаєте, огидні волохаті створення з рогами, копитами і хвостом. Але виявилося, що на керівників постах в Аду всюди - люди ... А ніяких чортів і в помині немає, це міф - дитяча фантазія, ха-ха-ха! І вірно - навіщо потрібні чорти, коли є люди?

Цей хлопець уміє подобатися, промайнула думка в голові Калашников. Ось так колись він і увійшов в довіру - щоб потім в легку здати за полкувшіна масла.

- Ви дуже добре говорите по-російськи, - сказав він, із запізненням зрозумівши це.

- О ... Що ж тут дивного? - зітхнув тринадцятий . - Посидьте тут з моє ... Майже дві тисячі років в одній кімнаті, а робити зовсім нічого ... Що там російська - я вже й діалект Тага вивчив ... не знаєте, звичайно? Це головна мова на Філіппінах - острова такі є в Південній Азії. Зараз хочу зулуський вивчити - завтра почну, напевно.

Олексій глянув на годинник і зрозумів, що вже втратив на порожній треп двадцять хвилин.

- Якщо не заперечуєте, я все-таки хотів би перейти до справи.

- О, безумовно ... - прошепотів Юда. - Для цього ви тут ... чи не так?

- Я офіцер внутрішньої поліції, з Управління покараннями, - Здалеку почав Калашников. - Приблизно тиждень тому у нас в місті почалися жорстокі вбивства відомих людей. Судячи з почерку, їх робить один і той же чоловік, але ми підозрюємо, що в організації нападів причетна ціла команда - як мінімум троє.

Рот Іуди відкрився в крайнє здивування, але Олексій випередив його.

- Сам розумію, що слово «вбивство» звучить тут абсурдно. Але це так. Тіла згорають повністю, залишаючи лише жменьку попелу: як правило, жертви обливають рідиною, яка за складом нагадує святу воду, хоча, можливо, і з деякими відхиленнями. У всякому разі, на них вона діє як сірчана кислота.

- Та що ви, - підніс тринадцятий руку до грудей, перебуваючи в щирому подиві. - Так ви за цим прийшли до мене? Але я-то чим вам можу допомогти в такій ситуації?

- Ніхто б і не вирішив вас турбувати, - присунувся ближче Калашников, - але ми отримали інформацію від одного серйозного джерела ... Загалом, ця людина наполягає, що тільки ви в змозі пояснити нам смисл в місті . У записці він вказав, щоб ми обов'язково поговорили з вами про якийсь ... Книзі.

Юда сіпнувся - у нього затремтіло підборіддя. Схопившись зі стільця, він почав ходити по кімнаті швидкими колами. Пару раз тринадцятий відчутно зачепив стегном рояль, але не видав навіть стогону. Його обличчя відображало сильне хвилювання.

- Так ви знайшли її? Де вона? - Різко зупинившись навпроти Олексія, тринадцятий холодно дивився йому в очі. Від колишнього привітності не залишилося і сліду.

- Ніде ... Нам просто сказали, що якщо нагадати вам про Книгу, то ви ... - знову перейшов на бекання остаточно спантеличений Калашников.

- Хто убитий? - Нетерпляче перервав його Юда.

- Спочатку Гітлер, - покірно почав перераховувати Калашников. - Потім Мерилін Монро ... потім Брюс Лі ... після чого ...

- Кат, блудниця і дракон ... - на обличчі тринадцятого з'явилася напівдитяча мрійлива усмішка. - Ну звичайно ... так, все сходиться ... Невже ЦЕ сталося?

Олексій мовчав. Він розумів тільки одне - треба обов'язково дати йому виговоритися.

- Тоді все зрозуміло, - сказав Юда, знову сідаючи на стілець. Його підборіддя все ще тремтів: чи то від страху, чи то від крайнього збудження. - Це Темний Ангел.

- Хто? - Здивувався Калашников, вчепившись зіпрілій долонею в пуф.

- Темний Ангел, - буденно вимовив Юда. Складки його особи розглядалися, а голос знайшов колишнє спокій. - Так ви будете кави?

глава одинадцята |  глава тринадцята
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати