На головну

новий спосіб |  денний бар |  передостанній кур'єр |  Зв'язковий |  глава друга |  Пропущений дзвінок |  приховувач |  глава п'ята |  Чоловік і жінка |  Доступ до тринадцятого |

Камера зберігання

1.  Calibration memory. Вибір для збереження градуювання пам'яті, якщо це можливо.
  2.  I На шляху побудови єдиної теорії поля 6.1. Теорема Нетер і закони збереження
  3.  V2: 26. закон радіоактивного розпаду, закони збереження в ядерних реакціях (B)
  4.  XVII. КАМЕРА абат
  5.  Аконіт ЗБЕРЕЖЕННЯ ІМПУЛЬСУ І МЕХАНІЧНОЇ ЕНЕРГІЇ
  6.  Бікамералізм і регіональні палати
  7.  Бюджетного фінансування установ охорони здоров'я оплатою сказаних ними медичних послуг за рахунок коштів страхової організації, що здійснила медичне страхування.

(7 годин 07 хвилин)

Дон Феліпе, крекчучи, потер за спину в районі попереку - здається, знову прострелило. Він спробував нахилитися трохи вперед, але біль миттєво перемістилася і туди. Carramba. Сяк-так балансуючи на хирлявої лавці, він намацав на столі баночку з пахучої спиртової маззю. Задерши формений тужурку і двічі невдало закинувши руку за спину, з третього разу він потрапив куди треба. Зробивши пару кругових рухів, дон Феліпе відчув, як блаженна теплота розлилася по шкірі. Біль не зникла, але перестала пульсувати. Ще хвилин п'ятнадцять, і все буде в порядку.

Охо-хо-хо-о-о, ну що ж це таке-то. У п'ятий раз за добу, прямо як на замовлення. Як можна працювати в такій обстановці, якщо півдня сидиш, скорчившись в три погибелі? Треба буде прийняти пропозицію близького друга, дона Альби, витягнути з кубушки сотню золотих і викликати додому тайську масажистку - з тих свіженьких, що натовпом прибутку в Місто після грудневого цунамі на місцевому курорті. Чи не для чогось там гріховного, ні-ні, дон Феліпе і думати про це боїться, як добрий, хоча б і в минулому, католик. Та й роки у нього, між нами кажучи, давно вже не ті. Але ось руки у цих східних сеньйор просто чарівні, прямо-таки золоті: розімнуть тобі спину так, що потім тиждень пурхаєш, аки голуб, немов заново народився. Знаючі люди дуже хвалять.

За роздумами про прекрасних руках тайської утоплениці спину дона Феліпе відпустило остаточно, хоча поколювало збоку: він відчував це тому, що зміг торкнутися потилицею сірої стіни з облупленою штукатуркою. Поправивши формений кашкет, дон Феліпе знову взявся за книгу в шкіряній палітурці.

Він лукавить навіть самому собі, коли скаржиться, що у нього багато роботи. Так, пасажирів на вокзалі перевозять у величезних кількостях, поїзди заповнені вщерть, але найчастіше люди їдуть порожняком. Відпускників до образливого мало, і не всі з них несуть здавати речі в бюро зберігання.

Ніжно взявшись за кінчик пергаменту двома пальцями, дон Феліпе перегорнув напівпрозору сторінку. Він ні на кого не ображається через те, що потрапив сюди. Його так виховував батько: гідна людина, вони зустрічалися тут пару раз, коли розвозили гній на сільськогосподарських роботах. Не треба обурюватися тим, що з тобою сталося, - це випробування, яке дано тобі згори за гріхи, так і в церкві раніше говорили.

Дон Феліпе не дозволяє гризти себе черв'якам сумнівів - безумовно, він знаходиться в місті тимчасово. Своїм смиренням він доб'ється того, що через сто тисяч років його переведуть в Рай - навіть у в'язниці звільняють за зразкову поведінку. І нехай старий цинік Альба називає його думки «фантастичними», він знає напевно - в Небесної Канцелярії його пам'ятають і обов'язково закличуть туди за вірну службу, відкривши Райські Брами. Він почекає. Адже поспішати тут в принципі нікуди.

... До його віконця діловим кроком підійшли двоє з накинутим на плечі плащами - ніби їм і не жарко в цьому пеклі. За ними слід було ще чоловік вісім, які нічим не нагадували носіїв. Ніякого багажу у сеньйорів в плащах не було.

- Чим можу служити, панове? - Ввічливо, як і личить знатного кабальєро, запитав дон Феліпе на насилу вивченому варварському говіркою. - Хочете здати ваші валізи?

Один з сеньйорів недбалим жестом припечатав до скла чорну карту з голограмою і маленькою фотографією, яку наполовину закривала друк з добре знайомої дону Феліпе рогатої емблемою. Іспанець підскочив з крісла, немов пружина.

- Чим зобов'язаний настільки високому появи? Чи бажаєте зайти, сеньйори?

Втім, сеньйори вже по-хазяйськи входили в його кімнату, так що пропозиція явно запізнилося. Один з гостей, судячи з розрізом очей, був з Китаю, другий - європеєць.

- У нас до вас питання, - сказав китайський сеньйор, сідаючи на клишоногий стілець і насилу зберігаючи рівновагу. - Потрібно, щоб ви декого впізнали, шановний.

Дон Феліпе всім своїм виглядом показав, що готовий пізнати хоч всіх відразу. Сеньйор з Європи, не чекаючи запрошення, сів на його особистий стілець. Старий залишився стояти.

- Ви бачили цю людину? Попереджаю вас про відповідальність за неправдиві свідчення, - холодно вимовив європеєць, сунувши руку в кишеню. - Якщо дізнаємося, що ви збрехали, ми переведемо вас на роботу в квартал тещ, через які зяті наклали на себе руки.

Перед почервонілими очима дона Феліпе виникла зім'ята папір. На ній було зображено істота, яким в стародавні часи лякали дітей. Довгі вуха, видовжене обличчя, гачкуваті пальці, ікла і злісний погляд. Але найцікавіше - особа це дону Феліпе було дуже і дуже знайоме. Він з полегшенням зітхнув, оскільки про зловісний квартал Альба йому давно розповідали - абсолютно ніхто з посланих туди не повернувся назад. Бо квартал тещ - це і є справжнє Пекло.

- Так, я знаю його, - намагаючись не втратити великого гідності, відповів дон Феліпе. - Ми спілкувалися з цим паном один раз. Незважаючи на його зовнішність, він виявився ввічливим і галантним кабальєро. Погодився підмінити мене в бюро на десять хвилин, коли я ходив в підсобне приміщення за ліками для своєї хворої спини.

Європеєць з китайцем оперативно переглянулися настільки радісно, ??що старий подумав: мабуть, вони знайшли свого зниклого боржника. Китайський сеньйор зігнув руку в лікті і справив загадковий різкий жест зверху вниз, прошепотів незрозуміле слово: «ЄС!».

- Ось бачиш, Ван Лі, - зауважив європеєць, - я тобі відразу говорив, що треба саме на цей вокзал йти. Клянуся, у мене було абсолютно точне передчуття. Тільки даремно дев'ять сусідніх станцій розворушили. Стільки камер зберігання довелося оглянути!

Китаєць згідно закивав головою, немов болванчик, потім встав і потиснув європейцеві руку. Ошелешений дон Феліпе зізнався самому собі, що він абсолютно нічого не розуміє в тому, що відбувається, тому стояв посеред кімнати, догідливо і нерозумно посміхаючись.

Відірвавшись від рукостискання приятеля, китаєць подивився на іспанського гранда.

- Чудово. Вітаю - ваша пам'ять буде оцінена в тисячу золотих.

Дон Феліпе подумав про п'ять тайських масажистки, оксамитовому костюмі, черевиках зі шкіри крокодила, заздрості Альби і про багато іншого, що навряд чи наважився б вимовити вголос. Правда, він так і не зрозумів, за що йому таке щастя. Але яка різниця?

- Яку саме осередок він орендував? У вас є ключі від неї?

- Це було все-таки не сьогодні. Якщо не заперечуєте, я повинен подивитися книгу обліку.

Старий зачовгав до столу, з ящика якого витягнув важкий журнал. Обстеживши його кілька разів, дон Феліпе зняв з носа окуляри а-ля Гаррі Поттер і почав посилено протирати круглі скла за допомогою рукава. Його руки дрібно тремтіли.

- Я ... я щиро не розумію, в чому справа ... Але цього запису тут немає. Повірте - я абсолютно точно записав, в яку камеру цей кабальєро ...

Китаєць, нахилившись, показав європейцеві ледве помітні обривки ниток в середині журналу.

- Звичайно, її тут і не може бути. Я зрозумів це відразу, коли дідок сказав, що Гензель люб'язно наступних за кімнатою, поки він ходив за ліками. Вампір-то і вирвав цю сторінку з м'ясом, спокійно поклавши до кишені. А дідусь сослепу нічого не помітив.

Посміхнувшись, європеєць встав. Повагавшись секунду, він натягнув чорні рукавички.

- Ти не винен, старий. Нехай це займе трохи більше часу, але неважливо. Головне - ми знайшли ТОЙ САМИЙ вокзал. А вже відшукати потрібну комірку ми зможемо протягом найближчого пари годин. Постарайтеся не привертати зайвої уваги.

Дон Феліпе, або, точніше сказати, який помер в 1598 році іспанський король Філіп Другий, залишився один - грохоча черевиками, гості покинули його кабінет, не попрощавшись. На столі лежала білий папірець - чек з печаткою, що нагадувала за формою копито, в одній з міських ощадкас по ньому зобов'язані видати тисячу золотих.

Старий мішком осів в кут прямо на брудну підлогу - не тримали ноги. Ну і покусає ж собі лікті герцог Альба [10], коли він розповість йому про сьогоднішню подію за склянкою дорогого контрабандного хересу! Однак, як би не сильні його враження, мабуть, вистачить валятися на лінолеумі, треба терміново підніматися. По-перше - у нього, як завжди, жахливо багато роботи, а по-друге - з вікна бюро зберігання дуже добре видно, куди саме пішли ці загадкові сеньйори.

Останній |  глава десята
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати