На головну

записка |  новий спосіб |  денний бар |  передостанній кур'єр |  Зв'язковий |  глава друга |  Пропущений дзвінок |  приховувач |  глава п'ята |  Чоловік і жінка |

Останній

1.  Dolom 3. Ipisjetjelas askobor (Частина 3. Останній бій).
  2.  Waves IR-1 - "останній крик" аудіомоди
  3.  XI. ОСТАННІЙ З СТАРИХ Форсайт
  4.  Апеляцію подали в останній момент
  5.  Бій не останній Радомира
  6.  В останню путь
  7.  В ОСТАННІЙ РАЗ КОЗИРЄВ

(7 годин 00 хвилин)

Шанобливо соваючись на краєчку пластмасового стільця, Гензель уважно вдивлявся в обличчя людини в чорному. Коли той говорив, воно не змінювалося. Обрамляли щоки втомлені зморшки не рухалися в такт словам, а залишалися нерухомими, немов були вирубані з дерева. «Цікаво, - розмірковував Гензель, - ким він був раніше? Рідкісна незворушність, звичка все перевіряти ще раз по багато разів, розмовляє докладно і неголосно. Видно вміння керувати. Учитель? Колишній військовий? Що змусило його кинути свою роботу перед тим, як стати ІМ? ».

- Гензель, ти мене взагалі слухаєш? - Людина в чорному помахав рукою перед блідим носом носферату . - Створюється враження, що ти вже заснув.

- Так-так, звичайно слухаю, пане, - стрепенувся вампір. - Прошу вас, продовжуйте.

- Ну, так ось ... я остаточно прийшов до висновку, що наступним кур'єром повинен стати хлопчик. Я давно говорив тобі - ще до того як все буде закінчено, від нього доведеться позбутися. Кожен раз, коли він виходить з підвалу на вулицю, повний вражень, у мене виникає відчуття, що ми ось-ось провалимося. Кращого способу не придумати.

Гензель доклав усіх зусиль до того, щоб не виказати здивування. Якби він не стримався, стало б ясно, що вампір пропустив як мінімум половину розмови.

- Це розумне рішення, пан, - обережно підбираючи слова, повідомив Гензель, відчуваючи непереборне бажання почухати зудевшее вухо. - Але чи погодиться з цим хлопчик? Як мені здається, він з огляду на свою молодість зовсім не готовий до такого розвитку подій.

Особа людини в чорному торкнула посмішка. Зморшки при цьому знову не здригнулися.

- Кожен повинен вміти чимось жертвувати заради благої справи, - тихо сказав він. - Якщо хлопчик не погодиться, то нам потрібно буде постаратися переконати його в цьому. Звичайно, він дуже молодий, але моє завдання - пояснити, що тільки від нього і залежить фінальна частина плану. Немає сумнівів, що новина про кур'єрі не приведе хлопчика в захват. Але те, що наш план може зірватися, засмутить його ще більше. У будь-якому випадку, я сподіваюся на твою допомогу. Якщо він сам не захоче, то зрозумій - нам доведеться його змусити.

Гензель знову засовався на жорсткому сидінні, вчепившись в стілець кігтями.

- Якщо щось знадобиться від мене, я буду радий виконати ваш наказ, пан, - сказав вампір, дивлячись на людину в чорному. - Все що завгодно.

- Тоді насамперед припини нишпорити тут по всіх кутках. Я дуже ціную, що ти зжер майже всіх щурів в моєму підвалі, свого часу я не міг від них позбутися навіть з допомогою кращого отрути і тренованих німецьких кішок. Скінчилося тим, що кішки повиздихали від отрути. Однак залиш щурів на час у спокої. Вони мені ще потрібні, і ти добре знаєш, навіщо. Побудь з тиждень на дієті, це особисте прохання.

Вампір, як і слід було очікувати, зніяковів, почавши колупати в носі.

- Я прошу вибачення, пан, - жалібно заскиглив він. - Мені дуже важко було стриматися ... Вам надзвичайно складно мене зрозуміти в цьому питанні ... Але якби ви спробували хоч один-єдиний раз цю жахливу сушену кров ...

- Ніколи не мав такого бажання, - зареготав чоловік в чорному.

- Звичайно, звичайно, - пробелькотів Гензель. - Я лише хотів сказати, що як би мені не було важко, я виконаю ваш наказ. Відтепер щури можуть відчувати себе в безпеці.

Людина в чорному милостиво поплескав його по пухкої щоці. Кумедний екземпляр. За здорового глузду з ним навряд чи захочеш мати спільні справи, але якщо немає іншого вибору, то кращого слуги і побажати не можна. Він відданий і добрий виконавець, їсть його очима, як прапорщик майора ... Добре ще, що тільки очима. Якщо раптом хлопчик надумає опиратися, вампір легко з ним впорається.

Але він впевнений, що насильства не знадобиться - хлопчика вдасться умовити стати кур'єром по-хорошому. На знак особливої ??довіри він навіть проведе його на п'ять хвилин в ту саму секретну кімнату, куди той досі не мав доступу. Навряд чи після такого видовища він зможе відмовити його прохання.

Він знову подивився в немигаючі оповиті плівкою червоні зіниці Гензеля.

- Я не очікував від тебе іншої відповіді і задоволений тобою, - чітко сказав чоловік в чорному. - Повір, ти будеш винагороджений. Твоя вірність не залишиться без заохочення.

- Мені дадуть ще щурів? - Прошепотів Гензель, не вірячи своєму щастю.

- Крис? Так ось які твої мрії? - Знову розсміявся господар підвалу. - Якщо ми втілимо наш план в дію, ти отримаєш хоч буйвола, ціле стадо буйволів. Стільки справжньої крові, що ти навіть не зможеш випити її за один присід. Море.

Вампір солодко опустив повіки, спробувавши уявити собі прекрасне, ароматне, булькаючої багряної піною море крові. Але так і не зміг.

- Це чудово, - прошепотів він, облизуючи довгим язиком порепані губи.

- І я так думаю, - делікатно зауважив чоловік в чорному і подивився на годинник. - Скоро хлопчик буде тут, я поговорю з ним. Будемо сподіватися, що все пройде без перешкод. Ти спочатку налаштований до нього упереджено, але саме він виявив Книгу. І без нього не було б усього нашого плану. Природно, детальну схему розробив я, але хлопчик придумав дуже багато - наприклад, де знаходити кур'єрів. Логічно, якщо я запропоную йому стати одним з них. Якщо буде потрібно, я приведу в приклад тебе.

- Може не треба? - Злякався Гензель.

- Чому? Ти дуже хороший приклад того, як можна без коливань пожертвувати собою заради благої мети. Адже тобі довелося відмовитися від дуже багатьох чинників, чи не так?

Вампір хотів відповісти, що не вважає убогу роботу на складі у Дракули «дуже багатьом». Але щось підказало йому, що в цьому питанні з господарем краще погодитися.

У підвальну двері умовним чином постукали - двічі, потім ще тричі.

- Це він. Спираючись на своєму місці, будь ласка. Якщо ти будеш потрібний мені в процесі розмови, я подам тобі знак, клацнувши пальцями. Поспішай!

Підстрибнувши в повітря, вампір нечутно розчинився серед нерішучих тіней підвалу. Людина в чорному брязнув засувкою, і на порозі з'явився хлопчик. На щоках його палав рум'янець хвилювання, але в цілому він виглядав досить засмученим.

- Мені не вдалося домовитися з приводу останнього кур'єра, - сумно сказав він. - Я не знаю - що ми будемо робити? Невже не можна нічого вирішити?

Людина в чорному знову посміхнувся батьківською усмішкою. Правда, як зауважив з укриття спостерігав за зворушливою сценою Гензель, на цей раз це скоріше була посмішка, а задоволений оскал хижака, загнав у куток змучену жертву.

- Нічого страшного. Я чекав тебе, щоб обговорити цю проблему. Знімай свою куртку, заходь, сідай. Може, чайку вип'єш? Нам потрібно серйозно поговорити ...

У півметра від ніг Гензеля, ворушачи чорним носом-гудзиком, діловито пробігла жирна сірий щур з голим хвостом. Він не звернув на неї ніякої уваги.

Доступ до тринадцятого |  Камера зберігання
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати