На головну

класики |  підготовка |  блакитна кнопка |  Об'єкт номер три |  бажання Чикатило |  плоска коробочка |  повітря ночі |  записка |  новий спосіб |  денний бар |

Зв'язковий

1.  Формула Гріна для многосвязной області.
  2.  Мета: виявлення рівня розвитку зв'язного мовлення

(23 години 52 хвилини)

Літній офіцер у зеленому мундирі крутив між пальцями авторучку, постукуючи нею по робочому столу. Лак, що покривав обшарпану стільницю, почав тріскатися.

Він ще раз звичним жестом поправив окуляри в тонкій оправі - на переніссі залишилася бліда вм'ятина. Підійшов час, але кур'єр так і не з'явився. Він двічі дзвонив своєму чоловічкові в «транзит», але той сам перебував в розгубленості. Перш таких значних перерв у транспортуванні еліксиру ще не було. Ніде правди діти, він почав припускати про себе, що замовник передумав. Але якщо так, то що робити з виконавцем ?

Все, що кілеру про нього відомо, - це телефонний номер. Поміняти? Ні, навряд чи це допоможе. при бажанні виконавець легко знайде на будь-якому ринку ДВД з повною базою міських мобільних номерів і з'ясує, кому належить цей номер стільникового. Якщо він вже цього не зробив. Втім, офіцера не сильно хвилювала ймовірність, що кілер дізнається його ім'я. Якщо вбивцю і зловлять, то ця людина проковтне капсулу, залишивши переслідувачам тліючі частинки попелу. Мережа, що зв'язує його, виконавця , Гензеля і замовника, не повинна розсипатися - це розумів кожен з них, присвячений в таємницю .

... Ще раз грюкнули двері - офіцер здригнувся, ручка, тріснувши, зламалася. До кабінету увірвався чубатий білявий красень з чашкою, до країв наповненій кукурудзяним кави. Не зменшуючи обертів, він запнувся про запорошений килим, частина чорної рідини вихлюпнулася на підлогу. Густий аромат заповнив кімнату - навіть з десяти метрів будь визначив би, що це підфарбований спирт. Офіцер широко розвів руки в сторони:

- Ба-а-а, Серьога! Сто років тебе не бачив - як справи, пропаща душа?

Красунчик пошлепал прокуреними губами, влучно сплюнув в кут згусток жуйки.

- Шутишь, чи що? Як в цьому проклятому місці можуть йти справи? Вчора знову помістили до психлікарні двох хлопців з китайського відділу - нервовий зрив. У кого вийде контролювати чорний ринок, якщо кожен день ці сволоти лізуть в Місто десятками тисяч? Подібними темпами у нас половина всіх жителів будуть китайці! Я тобі так скажу - Шефу треба щось робити з їх народжуваністю на Землі. Якщо в цьому гребаной Китаї відбудеться громадянська війна або трапиться якась епідемія, нам доведеться орати в три зміни. А ми ще від позаторішнього цунамі не відійшли.

«Ще б пак, - злорадно подумав офіцер. - Хвилюєшся, сволота? Це тобі не віршики пописувати, романтик хренов. Тут люди ночами вколюють, а не папір бруднять. Добре б і тебе в психушку з нервовим зривом відправити. Тобі не звикати ».

На щастя для літнього офіцера, поет Сергій Єсенін не вмів читати чужих думок. Втім, поетом його називали швидше за звичкою - складати вірші він давно розучився. Єсеніну вдалося отримати порівняно легке покарання: що потрапили через дванадцять років після його смерті в Місто співробітники ГПУ підтвердили, що він був убитий, а не повісився в припадку похмільної депресії, розкривши перед цим вени. Це був суттєвий плюс, бо самогубців із століття в століття установа придумувало витончено жорстоку кару - останні три роки, наприклад, вони задом наперед співали «Кращі хіти» Вєрки Пердючкі. Протягом півгодини виконавши «Меавіпс Олесі им, пог-пог-пог», люди були б раді тому, щоб їх рвали на частини розпеченим залізом.

В місті Єсенін відчував себе не так уже й погано. Впізнають на вулицях, дівчата підходять за автографами, лисі мужики в ресторанах, заливаючи сльозами і без того розбавлене пиво, надривно співають «Ніби хтось мені в шинкарської бійці саднув під серце фінський ніж», від журналістів - відбою немає. Головний Суд не став включати графу «забуття» в його вирок, а то б ремонтував зараз поточні унітази на індійських околицях, як необачно отруїв Моцарта заздрісний композитор Сальєрі.

«Шкода, що замовник тобою не цікавиться, - киваючи в потрібні моменти головою, думав офіцер, співчутливо посміхаючись Єсеніну. - Осточортіло мені вже, скотина п'яна. І навіщо таких тримають? Цілий день спирт б'є і на службових паперах голубків малює ».

Вголос він ласкаво сказав, прикріплюючи іржавим степлером один бланк до іншого:

- Гаразд, братан, розслабся. Які-небудь п'ятдесят тисяч років, і ти зможеш подати прохання про пом'якшення покарання. Не виключено, що тебе переведуть з чиновників нашої контори в кореспонденти тієї ж «Смерті». Піди погано! Будеш сидіти, так-сяк віршики до дня народження Шефа кропать. А що? Все ж не за китайцями бігати.

- Не знаю, - кисло відповів Єсенін, машинально зробивши пристойний ковток спирту. - Я ось думаю - може, і не подавати нічого? Звик тут за вісімдесят два роки. Сидиш, папірці перекладаєш, тепло, світло і мухи не кусають. Боюся, зміню шило на мило - і буду потім, як ховрах, по прес-конференціям без передиху носитися.

Офіцер був вихований на віршах Єсеніна, вважаючи його божеством. Він ніколи не припускав, що вони можуть зустрітися віч-на-віч, а тому міщанське поведінку іменитого поета його дратувало. Все-таки кволий народ ці творчі люди. Легко бути популярним, коли у тебе навколо ніяких конкурентів. А спробуй так, влізеш в автобус - Пушкін квиточки продає, зайдеш в забігайлівку - Цвєтаєва підноси з пивом розносить, зупинився сигарет купити - Лермонтов з кіоску «Житан» простягає. Таким уявити по імені, вони, свині такі собі, ще й перепитають - «Хто-хто?».

ні, Місто знаменитостей швидко опускає, він на собі це відчув, хоч не поет і не поп-зірка. Серьога Єсенін конкуренції не витримав, вірші писати кинув - а ось «біленьку» пити не перестав. Зміна в конторі тільки-тільки почалася, а від нього несе перегаром так, що, стоячи поруч, закушувати можна. Судячи з того, в яких кількостях він п'є, в його квартиру спирт подають з водопроводу.

- Ну, як знаєш, - з усмішкою зауважив офіцер. - Діло хазяйське. Якщо тобі тут подобається, так я буду тільки радий: реально щасливий, що працюю з такою людиною, як ти.

- І я теж, - зрадів Єсенін. - Гаразд, побіжу. Заглянув до тебе на хвилинку привітатися. До речі, твоя зміна-то скінчилася. Чого додому не йдеш?

- Так сам бачиш - справ вище даху, - скривився офіцер. - Сьогодні знову землетрус в Ірані, зараз стільки народу буде на контролі в намотаних бинтах - мама не сумуй. Загалом, я ще три-чотири години затримаюся, попрацюю. Це напевно краще, ніж потім, починаючи з обіду, носитися по конторі зі змиленій дупою.

- Як хочеш, дорогий. Ну, все, обіймаю тебе.

- Удачі, стариган.

Посмішка сповзла з обличчя офіцера, коли двері зачинилися за Єсеніним. Так, такі мерзотники всюди влаштуються так, як їм зручно. Бачив він, як цей поетішка виходить з офісу: у прохідній натовп дівчат з квітами, мокнуть під дощем. А що він зробив такого? Спас кого-небудь, допоміг, подбав? Ні. А ось до нього, хоча він стільки допомагав людям, жодна собака з квітами не підійде. Однак з іншого боку - хто сказав, що в Раю краще? Чи не милуватися ж на ці самовдоволені пики праведників, важливо расхаживающих в супроводі гідів по кварталу з котлами. Може бути, Рая взагалі ніякого немає, а всі тамтешні туристи - винахід Шефа, щоб ще більше злить городян ? Гаразд, що толку ламати голову. Перевірити все одно немає і не буде можливості.

Клацанням нігтя він струсив лупа з зеленої тканини на лівому плечі. Спину ломило від вологої і задушливій погоди - ревматизм давав про себе знати. Ну чому тут з часів року завжди тільки весна і осінь, коли загострюються хронічні хвороби? Замовник каже правду: гірше, ніж в Аду, бути не може. Нічого, як тільки прибуде кур'єр, стане веселіше. виконавець вб'є ще парочку кандидатур , в місті знову почнеться небувалий хаос.

Він ховає єхидну посмішку в присутності колег, коли в курилці мова заходить про Ангелу Смерті - о, що б вони віддали за можливість дізнатися те, що вже давно відомо йому! І хоча біль в спині не припиняється, нагадуючи уколи ножа, він твердо вирішив залишатися в офісі до кінця ночі.

Піднявшись зі стільця, офіцер підійшов до дзижчить кавоварці і налив собі чашку огидно пахне кукурудзяного ерзац-кава. Чекати ще довго, а він не хоче, щоб його в потрібний момент зморив сон.

Старовинний годинник з зозулею на обшарпаної стіни голосно пробив північ.

передостанній кур'єр |  глава друга
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати