Головна

зачіпка

  1.  Зачіпка за фазу.
  2.  Найнебезпечніша зачіпка, це боязнь смерті. Як від неї позбутися? Особливо, коли боїшся за близьких, особливо, якщо без причини?

(22 години 40 хвилин)

Видовище, яке постало перед Калашниковим, називалося дежа вю - включаючи нудотний запах згорілих волосся. Медексперти в білому, подібно величезним мурашкам, що плазують по підлозі, Скліфосовський з сигарою в продавленому кріслі і попіл упереміш з вуглинками на паркеті. Втім, це був, як би висловився той же московський піар-менеджер, upgraded [3] дежа вю, тому що всередині гримерки юрмилися і інші співробітники відділу оперативних розслідувань - слідчий кримінальної поліції Гамбурга Герхард Краузе і офіцер китайських спецслужб Ван Лі.

Краузе нагадував йому підпільного мільйонера з однієї забавної книжки, прочитаної ще в тридцятих роках. Обидва автори згодом тут, в місті , Подарували йому примірник з автографом. Класичний німець з «шинкою рилом», світлим волоссям і білими віями - навіть його очі, здавалося, були біло-прозорими. Про зовнішність Ван Лі не можна було сказати нічого певного - Калашников відрізняв його від інших китайців лише за наявністю коричневої родимки біля ока. Інакше запросто переплутав би з власником підпільного кафе Вонгом.

Шефа Олексій побачив не відразу - той стояв, розглядаючи якийсь старий паперовий плакат на стіні. Лише по тому, як витягнувся і клацнув каблуками Малінін, стало зрозуміло - начальство теж тут.

Він подивився в сторону плаката і миттєво дізнався, хто став жертвою цього разу. Коли сорок років тому ця жінка прибула в Місто , Її поява викликала фурор. Натовпи шанувальників ледь не зламали двері Головного Суду, коли були оголошені умови покарання, - спецназу довелося застосовувати гумові кийки. Залишається припустити, що б вони сказали тепер, якби бачили все це. Адміністратор кабаре знаходився тут же, щохвилини витираючи хустинкою лисину, змокрілого від усвідомлення несподіваного візиту таких значних персон.

- Все те ж саме, шановний пане, - пояснював Шефу Скліфосовський, але на цей раз без гуркітливого реготу, - опухле обличчя лікаря було втомленим і байдужим. - Очевидно, що знаряддя вбивства - знову чистісінька вода з незрозумілими домішками: наслідки її застосування перед нашими очима. На жаль, мої можливості тут закінчуються. Ви наказали вашим людям відвезти цю речовину на аналіз в лабораторію професора Менделєєва, і це правильно - розклавши його на окремі молекули, він з'ясує приблизний склад. Ці панове, - пішов недбалий кивок у бік Краузе і Лі, - опитали працівників кабаре. Ті схаменулися лише через півгодини, коли глядачі підняли скандал. Двері в гримерку були замкнені, їм довелося її ламати. До цього ніхто з персоналу нічого не чув - в залі гриміла музика. На цей раз наш красень не поліз по пожежній драбині, а увійшов і вийшов через вхідні двері.

Адміністратор дістав другий хустку - перший встиг перетворитися на мокру ганчірку. Його турбувало все - і вбивство, і появи Шефа, і то, як він буде повертати відвідувачам гроші за квитки. Яка невдача! Треба було найняти Едіт Піаф.

- Ми маємо другу смерть за добу, - голосно прошепотів Шеф, розглядаючи особи зблідлих офіцерів установи . - Чутки поширюються по місту з шаленою швидкістю. Через десять хвилин тут буде видно, як удень, від фотоспалахів і софітів телекамер. Потрібно щось робити. Терміново затримайте найвідоміших серійних убивць - може бути, вони вкажуть нам правильний напрямок. Надішліть спецбригаду по квартирах Чикатило, Джека Різника, Онопрієнко, «Мосгаза» [4] - подивіться, кого ще можна допитати на цю тему. Калашников, тобі все зрозуміло?

Але Калашников, здавалося, не чув Шефа. Його увагою заволодів розсипався на столі букет розкішних білих троянд, вигадливо перевитий червоною стрічкою. Квіти були дуже свіжими, це підтверджували крапельки штучної роси, що наносяться торговцями на зрізані рослини.

Він обережно, щоб не поранитися шипами, взяв в руки один з квіток. Від заснування великого пелюстки бігли найтонші химерні червоні прожилки, утворюючи на бутоні малюнки у вигляді ледве помітною павутинки. Раптово від його костюма з тріском відскочила іскра - Олексій отримав відчутний електричний розряд. Від болю він мимоволі розтиснув руку - троянда впала на підлогу, жалібно здригнувшись пелюстками бутона.

- Ти, мабуть, глухий, - сумно почухав роги Шеф. - Чуєш мене тільки в той момент, коли я збираюся тебе спопелити. І зараз це бажання у мене на рідкість сильно. Я розумію, що сьогодні важкий день, всі втомилися. Але у нас дуже мало часу.

- Схоже, слона-то ми і не помітили, - не обертаючись, сказав Калашников. Він повільно нахилився і підняв зім'ятий при падінні квітка. - Офіційне покарання Головного Суду для цієї жінки - тотальне невизнання глядачами, освистання, кидання помідорами, телебаченню категорично заборонено брати у неї інтерв'ю. Загалом, актриса погорілого театру, куди ходять поповнити дефіцит маси копійчаним портвейном неголені алкаші. Її ніхто тут не любить. Але ... Тоді звідки в гримерці з'явився шикарний букет?

Офіцери мовчки втупилися на Олексія. Малінін, як завжди, нічого не зрозумів, він стояв і кліпав очима. Ван Лі плеснув у долоні. Краузе прикусив губу. Шеф глянув на квіти і схвально присвиснув.

- Іноді я думаю, що недаремно врятував тебе від роботи в каналізації.

- Я не втомлююся кожен день дякувати вас за це, - пожартував Калашников.

- І чому я не зробив тебе глухонімим? - Парирував Шеф. - Які пропозиції з приводу букета? Перше, що спадає на думку, - допитати всіх її коханців, але боюся, це приблизно ж стільки народу, скільки солдатів в армії Наполеона. До того ж за останні сорок років випадків дарування їй квітів не було зафіксовано.

Адміністратор кабаре, не витримавши нервового напруження, втратив свідомість, але цього ніхто не помітив. Всі були поглинені відкрилися обставиною.

- Тут справи набагато гірші, - зауважив Калашников. - Не забудьте, що після зробленого за рішенням Головного Суду пластичної операції по максимальному зменшенню грудей навряд чи хтось із чоловіків збирався принести їй букет з доброї волі.

В очах співробітників прочитав щире обурення настільки небувалої жорстокістю. Хтось в задніх рядах навіть сплюнув на килим, не в силах стримати почуття.

- Готовий битися об заклад, що ми не знайдемо на бутонах відбитків пальців - хлопець працює в рукавичках. Треба терміново з'ясувати, де куплені ці квіти, і ... - заявив Краузе.

- Я вже й так знаю, - флегматично повідомив Калашников, піймавши на собі неприязний погляд колеги. - Поглянь на прожилки. Вони бувають тільки у найдорожчого сорти троянд.

- Я якраз хотів сказати те ж саме, - кивнув Шеф. - Сорт «Відня серця» - троянди, які при вирощуванні замість води щодня поливають кров'ю. Є тільки одна плантація у всьому місті , Де це практикується. Вона знаходиться в Вампірському кварталі. Раджу вам податися туди, а я поки спробую відвідати лабораторію Менделєєва.

Виходячи з гримерки, Олексій останній раз побачив обличчя блондинки на плакаті. Це було все, що Головний Суд дозволив залишити їй на пам'ять про минуле. На чорно-білій пошарпаної фотографії жінка була зображена з двома молодими людьми. Підпис аршинними літерами свідчила: «Не пропустіть! З 29 березня у всіх кінотеатрах нова комедія з незрівнянної Мерилін Монро - "В джазі тільки дівчата!" ».

 Знову темна кімната |  проблеми


 речовина |  Damage Inc. |  Шури мури |  Темна кімната |  червоний квартал |  колір паперу |  Об'єкт номер два |  вага води |  нічна зустріч |  Дорога в кабаре |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати