Головна

анотація |  Юлія Зонис, Катерина Чернявська |  торговці ненавистю |  Співай, ластівка |  меценат |

глава 2

Народження «Зірки»

Мало хто знає про верхньому майданчику Оглядовий вежі, на яку так зручно причалювати аеросани. Аеросани - взагалі не найпоширеніший вид транспорту в Місті, набагато більше тут потворних сигароподібних дирижаблів, та ще вічно стирчать над іржавим ринком та іншими неспокійними кварталами аеростати поліції. Так ось, мало хто з городян бачив верхню площадку Оглядовий вежі, що ховається за хмарами. Зате багато хто знає про тамтешній ресторані, нижній поверх якого відкритий для відвідувачів, а другий - для строго вибраної публіки.

Зараз в конференц-залі на другому поверсі якраз сиділи троє, як там не є обраних. Довгий напівкруглий стіл з мореного дуба був заставлений пляшками з мінералкою, але ніякої закуски - закуска чекала високі перемовні боку в залі по сусідству. Четвертий учасник наради запізнювався, що у двох з трьох присутніх викликало чимале роздратування. Вираз їхніх облич неможливо було прочитати під пластиковими усміхненими масками, лише очі похмуро поблискували крізь прорізи - і ні недоладний рум'янець масок, ні холодок системи кондиціонування не міг приховати розлився по кімнаті напруги.

Опишемо цих двох. Перший, сухорлявий чоловік з сивиною в вороних, що доходять до плечей волоссі, обряжение чомусь в темну університетську мантію, шапочку і чорні шкіряні рукавички, звався Паном P. Другий, Пан F, ледь уміщався в кріслі. Складки плоті водоспадом стікали від чотирьох жирних підборідь до розпухлих ступень в плетених сандаліях. На Пана F були розтягнута до неможливості футболка і тропічної забарвлення шорти.

Третій присутній (або присутня) в залі - коротко стрижений темноволосий підліток (або коротко обстрижена дівчина) в чорній майці з написом «NT N FCKNG BRG!» І бавовняної штанях - маску начепив (або все ж начепила?) Досить недбало і зараз ліниво обмахувалися (або обмахувався) згорнутої вечірньої газетою. Звали третього учасника наради чи Паном W, то чи Пані W - на цей рахунок думки розходилися.

- Він запізнюється! - Ображено промекав Пан F, трясучи численними підборіддями.

- Він завжди спізнюється, - сухо зауважив Пан P. - Вкрай необов'язковий молода людина.

Пан / Пані W не сказала нічого, тільки пухкі її (його?) Губи, видні з-під зрушеною на лоб маски, зігнулися в усмішці.

- Чому ви посміхаєтеся, Пан W? - Ще суші поцікавився Пан P.

- А я завжди посміхаюся, - незворушно відповів юний Пан W, - характер тому що у мене веселий і легкий.

Голос у нього був занадто високий для хлопчика, але для дівчини занизький, з гучними мідними нотками.

- Ось це точно, - прозвучало від дверей.

Все, крім Пана W, обернулися.

У дверях стояв світловолосий молодий чоловік в прекрасно пошитому сірому костюмі. Костюм був би ще прекраснішим, якби молода людина не вирішив доповнити його червоною шовковою краваткою з візерунком з великих сніжинок. Сорочка на молоду людину біліла чистіше снігу, черевики зі шкіри пустельного дракона м'яко поблискували, а на пальці лівої руки сяяло кільце з великим сапфіром. Чи то іскорки, що пробігають в камені, відбивалися в очах увійшов, то чи погляд його від природи світився холодної березневої блакиттю.

Молода людина трохи схилив голову і недбало вимовив:

- Вибачте за запізнення. Мене затримали.

Пан F, скандалізувати, сплеснув жирними руками і знову затряс підборіддями. Схоже, від обурення його тимчасово покинув дар мови. Пан P побарабанив по столу тонкими пальцями і спокійно сказав:

- Знову ви без маски. Скільки разів вам, Пан K, повторювати: це давня, міцно увійшла в наш побут традиція, і не вам її порушувати.

- Ах да. Прошу вибачення, десь у мене тут ... - Молода людина засунув руку в кишеню піджака і витягнув звідти вузьку чорну полумаску. Рухом справжнього фокусника він начепив її на себе, та ще й встиг змовницьки підморгнути Пану W.

Пан W захихикав зовсім по-дівочому.

- Ну-с, так я вам більше подобаюся? - Звернувся зі світлим волоссям юнак до похмуро спостерігала за його маніпуляціями парочці. - Та ні? Ні? Що ж, доведеться змиритися з тим, що є.

- Як це характерно, - прошипів Пан F на вухо гидливо усунути пана P, - стара сука і не подумала з'явитися сама, прислала свого клоуна-любовнічка. А ми тут кондіціоніруя, кондіціоніруя ...

Молода людина пройшов до четвертого крісла, відсунув його і, плюхнувшись на сидіння, закинув ноги на стіл. Пан W знову пирхнув. Схоже, характер у нього і справді був веселий і легкий. Той, кого назвали Паном K, зчепив пальці, поклав на них гостре підборіддя і сказав:

- Отже, Господа, я готовий вислухати ваші пропозиції.

Огрядний Пан F підібрав підборіддя і, бризкаючи в усі сторони слиною (його колеги завбачливо відсунулися), завищали:

- Пане К, я вас не розумію! А ще більше я не розумію вашу патронесу! Це ми зібралися тут, відклавши справи, щоб вислухати ваші пропозиції.

- Невже? І справді, - радісно посміхнувся юнак. - Як це я забув? Що ж, пропозиція проста. Двадцять відсотків акцій нового підприємства за право володіння землею, а також розташованими на ній будівлями. Двадцять на трьох, уточнюю. Пан P в курсі, про якій ділянці йдеться.

Пан F насилу розвернувся в кріслі. Його колега неохоче кивнув і пояснив:

- Старий завод з випуску харчових добавок в П'ятій Зоні.

Товстун заколихався і просипів:

- Мені здається, тут вже все вирішили за моєю спиною.

- Це нескладно, - хихикнув Пан W. - З огляду на розміри спини.

- А ви що скеля? - Відгукнувся Пан F. - У цьому заводі, якщо не помиляюся, є і частка ваших акцій.

- Ну да, - весело погодився юний Пан W. - Тільки паця не оре, або, кажучи по-вашому, підприємство нерентабельно. Давно збирався сплавити свій пакет якомусь баклани ...

- Ви забуваєтесь, - тихо, але значуще сказав Пан Р.

- У вашій присутності? - Видима з-під маски посмішка стала ще ширше. - Та ні в життя. Забудешся, а в шевелюрі педикульоз вже так і стрибає, ярусом нижче мандавошки табунами ходять ...

- Наскільки я пам'ятаю, ви по-іншому співали, коли вам знадобився посилений штам Yersinia pestis ... [10]

- Панове, панове! - Примирливо вигукнув молодий чоловік. - Давайте відкладемо цю цікаву бесіду до ланчу. Інакше устриці Степл, куріпка прохолоне. Повернемося до заводу.

- Повернемося, - забулькотів Пан F. - Мені здається, що дехто з присутніх тут призабув про угоду. Все, що вище тисячі шестисот футів від поверхні, належить вашій патронесі. Все, що знаходиться під цією межею, - наше. І ніяких різночитань.

- Це так, - посміхнувся Пан K. - Але погодьтеся, досить складно побудувати завод по сублімаційного сушіння продуктів на висоті тисячі шестисот футів від поверхні. І навіть якщо б це нам вдалося, як ви пропонуєте транспортувати робочих? Кожен день ганяти дирижаблі нерентабельно, ліфт ... ну, в принципі можна і ліфт, однак для нижньої площадки, Господа, теж буде потрібно ділянку міської території.

- А це вже ваші проблеми, - видихнув товстун.

Пан P вважав за потрібне втрутитися:

- Пане F, та будьте ж розсудливі. Подумайте, який вплив матиме запропонована Паном До нова технологія на вашу галузь ...

- Саме про це я і думаю. І кажу категоричне «ні»! - На підтвердження своїх слів жирний Пан F вперто замотав головою. Складки плоті пішли хвилями, немов штормове море. - Не забувайте, Господа, що для прийняття рішення вам знадобляться три голоси. Так що ви, Пане Р, і ви, Пане W, рано скинули мене з рахунків.

- Такого скинеш, - неголосно, але чітко пробурмотів Пан W.

У двері конференц-залу делікатно стукнули, і стулка злегка прочинилися. У щілину просунулися голова Фроста і його плечі, обтягнуті чорним фраком.

- Месір, кухар просив дізнатися, чи подавати закуски.

Разом з головою пана Фроста в кімнату проник тонкий аромат їстівного. У сусідньому залі накривали столи для банкету, чувся дзвін посуду. Пан F занепокоївся. З чотирьох підборідь закапав піт.

- Ні, Скажіть людям почекати ... - почав молодий чоловік, але його тут же перебив Пан F:

- А що там у вас?

Пан Фрост вклонився, приклавши руку до манишці, і почав перераховувати:

- З закусочек холодних є холодець, рибка червона, буженина, балик, грибочки мариновані, рулетики, форель, устриці, ікра чечужна, ікра білуги, яйця страусині фаршировані, міноги, корнішони з пастою з гусячої печінки, мова перепелячий під гострим соусом. З гарячих закусочек - жюльєн, млинці, кокот з мідій, мідії в білому вині і часниковому соусі ...

Пот з Пана F потік так люто і рясно, що на килимі утворилася невелика калюжа. Калюжа пахла солідолом і гірчичним коренем. Пан W боязко задер ноги на підлокітник крісла.

- ... Вуха чечужна із зеленню, суфле з креветок, шашличок по-купецькому ...

- Фрост, підіть, - нетерпляче перервав виливу слуги Пан K. - Ви що, не бачите - у нас нарада.

- Ні, нехай продовжить, - простогнав Пан F, охоплений муками голоду.

Муки голоду терзали Пана F безперервно, але під впливом солодких промов Фроста багаторазово посилилися.

- Проявіть стриманість, - прошипів Пан P.

- До Королеві стриманість! - Заревів товстун. - Я хочу їсти! Коли ми, нарешті, зможемо поїсти ?!

- Як тільки дійдемо згоди, - спокійно відповів Пан K.

- Ви прислужник, - Проня товстун. - Нелюд. У карги старої набралися?

Молода людина холодно посміхнувся і встав.

- Я бачу, нам не вдасться домовитися. Пан P, пан W, прошу вас пройти до столу. Вас, Пане F, що не запрошую - вам, безсумнівно, неприємно було б скористатися гостинністю старої, по вашим висловом, карги з бузувірськими нахилами.

Пан F відчайдушно заколихався в кріслі і навіть, здається, заплакав.

- Нате! - Завищали він нарешті. - Паліть! Ріжте! Рвіть мене на шматки і жеріть! Я згоден, але не сподівайтеся, що кинете мені суху кістку начебто п'яти відсотків, як в минулий раз, і ...

Справу було зроблено. Пан K посміхнувся і повторив запрошення до столу - на цей раз вже для всієї трійці. Проходячи повз знову зігнувся в поклоні Фроста, молода людина непомітно відставив великий палець і посміхнувся.

Приблизно через півгодини Пан До стояв перед великим дзеркалом в обробленою мармуровою плиткою і перламутром умивальною кімнаті і поправляв краватку. З-за столу молодий чоловік вислизнув під тим приводом, що в залі зробилося нестерпно жарко і йому просто необхідно освіжитися. Якщо Пану До і було жарко, в дзеркалі це ніяк не позначилося. Можливо, тому, що в склі відбивалися костюм, і краватку, і сорочка, і платинові запонки, і навіть сапфір, але ніяк не сам Пан К. Над коміром піджака спостерігалося лише якесь невиразне сяйво. Молода людина поправив краватку, ліниво покрутив на пальці кільце і пригладив волосся. Коли він потягнувся до нагрудного кишені за хустинкою, двері широко розчинилися, ніби з того боку їй дали ґрунтовного стусана, і в умивальну влетів Пан W. Побачивши стоїть біля дзеркала чепуруна, Пан W нітрохи не зніяковів, а, навпаки, радісно взвизгнув, зірвав маску. Під маскою виявилося гарненьке личко, смагляве, темнооке і трохи вилицювате, ніби в предках у Пана W побували, наприклад, шалені гуни. Продовжуючи демонстрацію дружелюбності, Пан W підстрибнув і завис на шиї витонченого молодої людини, чіпко обхопивши його талію ногами у важких армійських черевиках. Тепер, придивившись, будь-хто міг би зрозуміти, що Пан W все-таки не Пан, а явна Пані.

- Кей! - Заволав веселе створення. - Відповідай мені на одне питання!

- Так? - Меланхолійно відгукнувся Кей, нітрохи, здавалося, не здивований дружелюбністю Господи ... тобто Пані W.

Однак замість того щоб задати питання, Пані W підтягла світловолосу голову Кея до себе і рішуче закарбувала свої пухкі губки в тонкий, хоча і красиво окреслені губи юнаки. І знову він не став чинити опір, хоча і особливої ??пристрасті в його поцілунку помітно не було.

- Ух, крижинка! Тебе любити - все одно що увіткнути туди ескімо на паличці. Відчуття незабутні, - заявила Пані W, неуважно мнучи пасма на потилиці юнаки.

Той акуратно відвів її руку, поправив зачіску і тільки після цього сказав:

- Ти, здається, хотіла поставити мені запитання?

- Ага, хотіла, - підтвердила життєрадісна особа і зосереджено насупилася. - Питання. Пам'ять моя коротка, дівоче ... Ах да, вот. Кей, чому, якщо ти такий розумний, ти такий бідний?

Молода людина посміхнувся:

- Ось запустимо «Полярну зірку», і стану багатим. Королева пророкує мене на посаду керуючого.

- Ти? Керуючий ?! - Дівиця розреготалася, гойдаючи ногами і при цьому примудрився не відчепитися і не впасти на підлогу. Руки у неї, схоже, були слабенькі. - Кей, але ти ж в грошах тямиш, як морський їжак в балістиці. Ти все за місяць промотають.

- Навпаки, мила, я дивно практичний, коли справа стосується великих сум.

Пані W усміхнулася:

- А що ти вважаєш великою сумою?

- А тобі навіщо знати? - Обережно поцікавився парубок.

- Та ось все думаю, як переманити тебе від старої карги. Ти й справді з нею спиш? Вона ж давнє Левіафана ...

Кей відкрив було рот, але Пані W швидко закрила його маленької, але міцної долонькою.

- Ні, краще не відповідай. Не хочу знати. А то у мене не встане ...

- Встати все ж має у мене, - розумно зауважив молодий чоловік.

- А ось і ні. Сюрприз! - Хмикнула Пані W, стрімко і очевидно перетворюючись в Пана W.

Пан W не так вже відрізнявся від Пані W, за винятком того, що ростом був вище на два фути, рази в півтора ширше в плечах і з ніг до голови обряджений в сталевий обладунок. З-під шолома спускалася акуратно заплетена чорна коса. Однак веселості і легкості характеру Пан W з перетворенням не втратив нітрохи і продовжував стискати Кея в стали залізними обіймах.

- Чи не дури, - прохрипів юнак.

- А ти не смикався, паршивець, - ласкаво сказав Пан W. - Настрій у мене хороший, а може ж і зіпсуватися.

Він легенько штовхнув юнака, від чого той влетів особою в дзеркало. Жвавий Пан W не забарився викрутити Кею руку за спину і притиснути його до раковини, що має форму стулки жемчужніци.

- Відпусти, - спокійно сказав Кей, - сьогодні мені є чим зайнятися, крім твоїх фокусів.

- Да-а? - Знущально простягнув Пан W. - А мені от, уяви, нічим. Думаєш, це так легко і приємно - трахати Війну?

- Не думаю, - процідив крізь зуби Кей. - І все ж ти б краще мене відпустив.

У відповідь на це прохання Пан W вхопив хлопця за загривок і саднув лобом об край раковини. Раковина розлетілася на друзки, і з тріснутий труби вистрілив вгору водяний фонтан. Тут везіння Пана W і закінчилося. Кей впав на коліна, і пальці його торкнулися швидко розширюється калюжі. Калюжа миттєво затягнувся льодом. Пан W, і так втратив рівновагу від сили удару, послизнувся і впав на підлогу. Обладунок загримів, а зверху все продовжувала бити і бити вода, що перетворюється в лід. Не минуло й хвилини, як Пан W перестав борсатися і застиг подобою сталагміта.

Кей зітхнув. Стомлено хитнув кистями. Піднявся з колін і, потерши чоло, на якому стрімко набухала шишка, ступив до дверей. По дорозі він не забув переключити режим охолодження в кондиціонері на максимум, так що спочивати в крижаному панцирі Пану W належало досить довго.

Уважному читачеві може здатися, що стався в умивальною інцидент якщо не остаточно зіпсував відносини Кея і Пана W, то принаймні ґрунтовно їх охолодив. Зовсім ні. Того ж вечора молодий повірений Королеви виявився в міській опері, в ложі, колись призначеної для його патронеси. Крім розкішних оксамитових крісел, зараз, втім, неабияк потершись і полинялих, ложу прикрашали ящики для сухого льоду в формі невеликих кришталевих саркофагів. Багато років ящики стояли порожніми, але сьогодні служителі наповнили їх льодом, і в ложі розлилася благословенна прохолода. На Кеї був чорний плащ приблизно того покрою, яким хизуються лиходії в мелодрамах, а також ранкова напівмаска. Схиливши голову, юнак прислухався до усної зі сцени арії. Виконував арію не хто інший, як Пан W, неабияк пишався своїм музичним талантом. В афішах так і було написано: «Арію непрошених гостей виконує Пан W». Публіка на спектакль зібралася обрана, а у всіх дверей і біля центрального входу - мабуть, для додання дійства більшої урочистості - стирчали Сталеві Правоохоронці в повному бойовому обладунку. Кея вони, втім, пропустили без затримок. Сталь, навіть якщо не поливати її водою, на морозі стає вкрай крихкою.

По правді кажучи, молода людина не стільки прислухався до співу, яке було препоганейшім - Пане W повільно переходив до стану Пані W, і голос у нього немилосердно ламався, - скільки милувався стелею Оперного театру. Зі стелі звисала гігантська кришталева люстра, на особливо пронизливі завивання Пана W откликавшаяся ніжним передзвоном підвісок. Цікавила Кея, однак, не сама люстра, а центральна частина стелі, з якої ця споруда звисало. Подейкували, що саме для прикраси центральній частині Майстер-Троль і створив величезне дзеркало. За задумом майстра, в дзеркалі повинні були відбитися незліченні підвіски, створюючи ілюзію крижаний нескінченності. Але на жаль, дзеркало розбилося, прийшли нові часи, переобладнання театру дісталося на відкуп Пану F, який мало того що неабияк поживився, використовуючи в цій справі працю ув'язнених П'ятої в'язниці Північного округу, так ще й звелів розписати стелю під власний нехитрий смак. В результаті замість чарівного дзеркала зал Оперного театру вінчала фреска з судаками під маринадом.

Кей зітхнув, обмахнулся витонченим віялом з спинних пластин пустельного дракона і обернувся до свого сусіда. Сусід, кістлявий суб'єкт декількома роками старше Кея, з довгими, не дуже ретельно вимитими волоссям, рудуватою борідкою і темними, люто палаючими очима, кутався в картате пальто. Шию його закривав товстий вовняний шарф, а на руках були рукавиці. Незважаючи на теплий наряд, рудобородий юнак очевидно мерз: довгий ніс його почервонів, а на щоках червонів нездоровий рум'янець.

- Як вам сьогоднішній спектакль? - Поцікавився Кей, то чи навмисно не помічав жалюгідного стану співрозмовника, чи то взагалі не надавав значення таким дрібницям.

- Д-дивно, - простукав зубами замерзлий. - Ніколи н-не чув н-нічого п-подібного.

До того ж до незавидною зовнішності сусід Кея ще й заїкався. Повірений Королеви хмикнув:

- Так? Ви так вважаєте? А по-моєму, огидно. І лібрето якось не дуже, а вже музика, а виконання ... Погодьтеся, з таким голосом, як у Пана W, співати не можна. Можна лише вити на місяць, та й то подалі від людського житла.

- П-тому ви п-притягли йому б-букет? - Рудобородий покосився на довгу коробку, в яких хлопці з квіткових магазинів доставляють молоденьким городянкам свій делікатний товар.

Кей весело розсміявся:

- Єнсен, чи схожий я на людину, здатну подарувати комусь букет? Особливо якщо цей хтось - наш музичний Пан W?

Єнсен знизав плечима в тому сенсі, що недостатньо знайомий з співрозмовником, щоб відповісти на це питання.

- Ні, не схожий, - сказав Кей. - Як ви думаєте, навіщо я прихопив вас на спектакль? Адже не для того ж, щоб ви насолодилися руладами нашого меломана і судаками на стелі?

Єнсен знову знизав плечима і кашлянув в кулак. За худим плечах його пробігла дрож.

- Та вам, ніяк, холодно? - Зволив нарешті прозріти Кей. - Потрапити трохи, вони вже кінчають. Потім я вас декому представлю.

І правда, розспівавшись Пан W вивів останню, зовсім вже несамовиту трель, відступив у глиб сцени, скорботно склав долоні на грудях і провалився в люк, з якого тут же викинула пекельне полум'я. Глядачі захоплено зааплодували. З візуальними ефектами в спектаклі все виявилося на висоті.

Біля входу в гримерку теж переступали з ноги на ногу два сталевих Варта, а й тут Кея не зупинили - лише покосилися на коробку в його руках. Кей увійшов, скинув плащ, під яким виявилася белейшая сорочка з мереживним жабо, і, плюхнувшись в крісло, закинув ногу на ногу. Коробку він акуратно поставив поруч з собою.

Пан W знаходився якраз на середині метаморфози, тобто ужался на фут і зростанням тепер зрівнявся зі своїм гостем. Втім, перевірити це не вдалося б, оскільки Пан W сидів на стільці перед дзеркалом і ретельно змивав з себе грубезний шар гриму. Гриму було так багато, що Пан W цілком міг обійтися без маски, навіть виступаючи на публіці. У його ліктя валявся розкішний головний убір, прикрашений траурного кольору страусиним пір'ям.

Прихід Кея не здивував Пана W і взагалі, здається, не справив на нього ніякого враження. Артист лише відкинув черговий вимазаний жирними білилами клаптик вати і поцікавився:

- Ну, як було?

- Огидно, - чесно відповів Кей.

Пан W крутанулся на стільці, з хвилину витріщався на Кея без вираження, а потім розреготався:

- Ось за це я тебе і люблю. Інші вскочать, поплескав ... Ти бачив, як вони плескали?

- Я-то бачив, - спокійно кивнув Кей. - А ти як розгледів? Ти ж, якщо не помиляюся, підсмажують в полум'я Дев'ятого Круга?

Пан W знову посміхнувся, але посмішка вийшла кривуватою, як ніби думка про полум'я Дев'ятого Круга не доставила йому задоволення.

- Ти говори, - процідив співак, - говори, та не заговорювати. Думаєш, я тобі так і спущу ранкове?

- Що саме? - Поцікавився Кей. - Мені здалося, ти харчуєш слабкість до нестандартних ... гм, розваг.

- Я маю. Але не люблю нестандартно розважати інших, а тим більше, щоб інші нестандартно розважалися за мій рахунок. Адже це ти проносне сучара Голоду підлив? Він же коров'ячий череп переварить і не скривився, а тут трохи двері в туалет не вибив. А там я на підлозі прохолоджуватися ... Він так реготав, що все його п'ять животів мало не лопнули.

Кей покрутив пальцями і невизначено посміхнувся. Пан W дивився похмуро:

- Ну? .. Ну, колись уже. Я ж тебе знаю - ти просто так ніколи нічого не робиш. Скільки він тобі скинув?

Посмішка Кея стала ширше:

- Ненаситний Пан F претендував на контрольний пакет, але після вашого ... гм, побачення погодився на десять відсотків.

- P?

- Наш друг Мор отримає шість і місце в правлінні.

Музикант-любитель похмуро хитнув головою. Волосся, вже не настільки довгі, як у Пана W, але ще і не короткий їжачок Пані W, хльоснули його по вухах.

- Пане P готує якусь капость, ти в курсі? Він ніколи б не погодився на шість, якби не знав твердо, яку вигоду з цього поімеет. Так що ти обережніше ...

- Ти наче, турбуєшся за мене? - Хмикнув Кей. - Ось новина.

- Турбуюся, ага. Тому що ти мені подобаєшся. Я все ж сподіваюся переманити тебе у старій стерви. Клянуся, коли прийде час і Господар втілиться в мені, ти не пошкодуєш ...

- Звідки така впевненість, що саме в тебе він втілиться?

Пан W насупився, немов відповідь представлявся йому очевидним і він не розумів, як така проста річ не доходить до Кея.

- Тому що так і буде. Дивись.

Він підхопив зі столика тюбик з помадою і вивів на дзеркалі жирну червону букву W. Середня частина букви помітно виступала вгору над більш скромними боковинки. Потім Пан W стер рисочки, що з'єднують вершини стилізованої W, залишивши лише червоні точки по кутах. Точки утворили пентаграму, в яку Пан W одним швидким рухом вписав зірку.

- Символ Господаря, - сказав Пан W, задоволено кидаючи помаду на підлогу. - Я це бачу. Ти бачиш. Вони ... теж бачать. Тому і терпіти мене не можуть. Ну поміркуй сам - невже Господар став би втілюватися в шматку тухлого сала? Або в гнійної виразці? Ні я...

- Перевернута, - тихо сказав Кей.

- Що?

- Зірка повинна бути перевернута. Даремно ти тільки дзеркало споганили.

Пан W схилив голову на плече. Деякий час він милувався співрозмовником без будь-якого виразу, а потім розплився в усмішці:

- Нічого, це моя особиста дзеркало. Сам споганити, сам витру. - Підхопивши маску непрошених гостей, артист спритно стер помаду страусиним пір'ям. Хмикнувши, відкинув зіпсований реквізит і обернувся до Кею: - Як я подивлюся, тебе на полові не проведеш. Гаразд. Припустимо. Ми не знаємо, кого він вибере. Та це й не важливо. Все одно твоєї Королеві кінець, даремно вона тріпоче. А ти будь розумним хлопчиком, Кей. На якого дідька тобі здалася ця крижана сука?

- А вона мені подобається, - незворушно відповів юнак.

- Брешеш. Нікому вона не подобається, - роздратовано перебив його Пан W. - Як може подобатися бурулька, та ще й що складається з чистої сірчаної кислоти? Я ж тебе, Кей, наскрізь бачу. Ти на її місце мітиш. Сподіваєшся вижила з розуму тварюка скинути, а сам - хлоп на холодненького трон м'якуватою Попков. Тільки, знаєш, не ти перший такий розумний. Бачив статуї, які садок твоєї чудової крали прикрашають?

- Бачив.

- А ти придивися получше. Все - такі ж, як ти, пташенята. Любителі кави з льодом. Ну і самі стали - лід.

Кей відкинувся в кріслі і з посмішкою дивився на Пана W. Але блакитні очі юнака були серйозні. Вони, як і завжди, вночі і вдень, незалежно від того, на кого спрямовував погляд їх господар, дивилися холодно й уважно.

- Війна ... - почав Кей, і Пан W здригнувся.

Коли хтось називав Пана W ось так, запросто, він відчував ті ж почуття, що відчуває людина, з якого на публіці зірвали маску. Так, Пан W не любив масок. Але одна справа - самому, картинно вклонившись, зняти маску, інше - коли хтось безцеремонно її зриває.

- Що? - Прогарчав Пан W, некрасиво оскалом.

Кей задер брову і безтурботно закінчив фразу:

- Тобі треба випити. Ти, здається, все ще на нервах після вистави. Я ж знаю - у тебе страх перед публікою.

Пан W, який чекав виклику або удару, ошелешено хитнув головою. Чи не розумів він цього Кея. Та й ніхто не розумів.

- Ну так. Є така справа, - невпевнено буркнув Пан W.

Кей запустив руку в кишеню висів на спинці крісла плаща і витягнув пласку фляжку. Трусонув її - у пляшці завзято булькнуло - і перекинув Пану W. Той спритно зловив флягу в польоті і, згвинтив кришку, перекинув в горло. Гарненько ковтнув і закашлявся. На очах його виступили сльози. Схопившись за шию, Пан W видавив:

- В ім'я Арімана, Кей, що це така вже погана?

- Настій з шкури крижаних кротів. Міцна штука, треба звикнути.

Пан W похитав головою і зробив ще один обережний ковток. Ухнув, видихнув. Опустивши погляд, він виявив перед носом якісь папери.

- Це що?

- Контракт на володіння землею і заводом. І дозвіл особисто мені на придбання нерухомості в межах міської межі. Набридло, бачте, мотатися по готелям. Захотілося домашнього затишку.

Пан W придивився до дрібну друк контракту і хмикнув:

- І чому я повинен це підписати? F ти нагодував і розсмішив, P дав місце в правлінні. А мені що? Крім застуженних нирок?

- А тобі я приніс подарунок. - Кей потягнувся за коробкою і легко відкинув кришку.

Там, де зазвичай покояться горді лілії, кучеряві півонії або стрункі гладіолуси, виблискувала нова снайперська гвинтівка з красивим горіховим прикладом. Пан W шумно ковтнув і потягнувся до гвинтівки з видом дитини, якого понадили льодяником. Кей спостерігав за ним з легкою посмішкою. Пан W любовно прийняв гвинтівку в руки, пробігся пальцями по стовбуру, пересмикнув затвор ...

- А це що за штука?

- Це, мій милий, оптичний приціл. Винахід нашого генія. Пам'ятаєш, я тобі казав? Природжений хімік, оптик і інженер. Власне, він стоїть за розробкою технології, яку ми зараз будемо обкатувати на «Зірці». Доктор Бенджамен Клайв Єнсен. Поклади на хвилину цю іграшку і підпиши контракт. І я подарую Єнсен тобі.

Коли весела парочка вже покидала гримерку, Кей обернувся і кинув довгий вивчає погляд на дзеркало, все ще вкрите червоними розводами.

- На що ти там вирячився? - Негайно насторожився Пан W.

- На відображення твоєї дупи, - незворушно відповів Кей. - До речі, а чому саме це дзеркало?

Його приятель хихикнув:

- А воно таке ... незвичайне. Троль заробітку, видать. Все в ньому виглядають старими виродками, лише я один - як огірочок. А що?

- Та так, - пробурмотів повірений Королеви. - Нічого.

Доктор Бенджамен Клайв Єнсен, він же просто доктор Єнсен, молода людина в картатому пальті і з рудою борідкою, сидів в королівській ложі і слухняно мерз. Він і не підозрював, що на виставу його запросили в якості подарунка виконавцю головної партії. Доктор Єнсен взагалі відрізнявся недоліком проникливості і тієї милої життєвої наївністю, яку так шукають і якої так захоплюються в вчених молоденькі дівчата, але яка шалено дратує старих і сварливих дружин. У Єнсен, на щастя, дружини ще не було. Зате була подруга. Якраз про неї зараз і зайшла розмова.

Для виходу на публіку Пан W - втім, вже неабияк перейшов в стан Пані W, який став на голову нижче Кея і любовно взяв юнака під лікоть - прихопив з гримерки маску і хизувався в бойовому уборі воїнів САТС, аж до кармінових смуг, що йдуть від носа до підборіддя, і хвостового пір'я грифа. Очі його блищали з-під маски, як дві стиглі вишеньки. З плеча звисала на ремені полюбився йому гвинтівка. Помітно було, що Пану W не терпиться випробувати її в справі. Комусь із пізніх перехожих нині непереливки.

Кей притулився до поручнів ложі і підтримував розмову.

- Уявляєте, W, добрий доктор так і не спромігся познайомити нас зі своєю нареченою. Але ж вона повинна бути чарівна квіткою ...

- Н-не знав, що ви, К-кей, і-цікавитеся дівчатами, - буркнув Єнсен, покосившись на веселиться Пана W. Сказав і тут же зніяковів. - Я їм-Мею на увазі - про-бично д-дівчатами.

Власне заїкання злило Єнсен, але ще більш дратувало його невміння говорити з тієї легкої і щасливої ??нахабством, якої в надлишку мали співрозмовники. Ось і зараз він злякався, що ненароком образив Кея, хоча і усвідомлював прекрасно, що такого не проб'єш і паровим молотом. Ніби на підтвердження, Кей розсміявся:

- Я, друже мій Єнсен, цікавлюся всім, що прекрасно. А ваша кохана, безсумнівно, прекрасна. Адже вона підробляє натурницею?

Пан W, не криючись, заіржав, тобто залився дзвінким дівочим сміхом.

- Що ви ірже, W? - Роблено обурився Кей. - Цілком поважна професія. Якщо дівчина хороша собою ...

Єнсен відчайдушно почервонів і пробурмотів:

- Ми м-можемо поговорити про що-небудь д-іншому?

- О, так, можемо. Зараз ми вирушимо в одне затишне тутешнє кафе і там обговоримо ваше останній винахід. Ви ж, мабуть, зголодніли?

Єнсен швидше дав би відрізати собі мову, ніж зізнався б, що голодний, хоча нічого не їв з учорашнього вечора. А вчора на вечерю були грінки з топленим маслом і мармеладом, які так чудово готує ...

- Але перш ніж ми туди вирушимо, скажіть хоча б, як звуть вашу юну пасію.

- Герда, - неохоче сказав Єнсен. - Її звуть Герда.

Тут вже розреготалися обидва бонвівана. У Пана W навіть знову потекли сльози, та й не потекли, а бризнули, ніби хтось увімкнув під маскою маленькі фонтанчики. Щоб не впасти, він вчепився в Кея, який в свою чергу вчепився в балконні перила. Нарешті, витерши сльози рукавом і злегка уняв сміх, Пан W простогнав:

- Ох ... Тоді, Єнсен, ви просто зобов'язані подати наречену мого друга.

- П-чому зобов'язаний? - Насторожився Єнсен.

Кей вже впорався з веселістю і, схиливши до плеча світловолосу голову, пояснив:

- Ви, доктор, зовсім захиріли в своїй вежі зі слонової кістки. Навіть дитячі казки забули. А адже це дуже відома фольклорна історія - про дівчинку Герду, яка шукає названого братика Кея, викраденого Сніговою Королевою.

- І як, н-знаходить? - З наростаючим роздратуванням запитав Єнсен. Йому обіцяли знайомство з дуже великим потенційним благодійником і вечерю, а натомість довелося вислуховувати дурості двох молодих гульвіс.

- Тут думки розходяться, - ухильно відповів Кей. - Але ось що. Якщо ваша подруга так сором'язлива і не хоче постати перед нами у плоті, навіщо неволити ніжне створіння? Ви ж знаєте, Єнсен, що я збираюся купити особняк в Місті? Треба буде його обставити. Так ось, я замовлю вашим друзям-художникам портрет цієї молодої особи. Якщо портрет мені сподобається, залишу його собі. Якщо немає, віддам вам, але заплачу в будь-якому випадку. Погоджуйтеся, Єнсен І вам, і вашій нареченій, і геніальним, але жебраком живописцям від моєї пропозиції пряма вигода.

Єнсен зітхнув. Йому зовсім не подобалося, коли Герда, гола, напівприхована лише квітами та безглуздими фруктовими кошиками, позувала його вічно п'яним сусідам. Дурні безталанні, які уявляють себе мало не Майстрами-тролів. Ще у них там вічні протяги, того й гляди продує, а легкі у неї дуже слабкі. У той же час це дивно збуджувало: вона, така сором'язлива, запросто скидала одяг і сідала перед каміном. Розчервоніла, з крапельками поту на вузькій спині, в хмарі нудотного квіткового запаху, як ніби сама виливала і солодкий запах, і жар ... Ет, що там! Пан Гуляка адже не вимагає оголеною Цирцеи. Всього-навсього портрет ... Дівчинка зрадіє - вона завжди радіє, якщо художникам-невдахам надходять замовлення.

Єнсен різко кивнув і сказав:

- Я передам їм вашу пропозицію.

Вийшло навіть жодного разу не заїкнутися.

- Ну от і добре, ну ось і домовилися! - Капризно проспівав ... немає, проспівала Пані W. Хоча верхівка її разом з оперенням грифа доходила зараз лише до плеча Кея, зате настрій був краще нікуди. - А тепер ходімо вже звідси! Страшенно хочеться кого-небудь пристрелити.

Зілля і засоби догляду за хворими |  глава 3
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати