Головна

Що можна і що не можна зробити за допомогою грошей

  1.  B) обіг грошей
  2.  Background-color - задає колір фону. За замовчуванням не успадковується, але його можна зробити спадкоємною, якщо в якості значення вказати значення inherit.
  3.  Calibration memory. Вибір для збереження градуювання пам'яті, якщо це можливо.
  4.  E) Кому прийшла в голову ідея зробити дирижаблі на початку FOT, а вона трохи ... того ... безглузда.
  5.  Fel-x: Дату поки не скажу. У столицю і, можливо, до вас в місті. Деталі скажу пізніше. Але ти повинна знати: я дуже хочу з тобою зустрітися ще раз.
  6.  I. Можливість програмування і контролю, сформованість довільних дій.
  7.  I. Ознайомлення з можливостями програми Access 2000 по створенню запитів за допомогою мови SQL

Притулившись до стовбура дерева, Сальватор протягом декількох секунд мовчки дивився на генерала Лебатара де Премона.

Навіть обличчя самого пана Сарранті в той момент, коли він почув свій смертний вирок, було менш засмученим і менш блідим, ніж було обличчя у генерала, який почув це жорстоке рішення друзів, яких він, ризикуючи власним життям, прийшов просити допомогти йому врятувати життя своєму другові .

Сальватор підійшов до генерала.

Той простягнув йому руку.

- Мсьє, - сказав він при цьому. - Я знаю вас лише з чуток. Ваше ім'я, яке тепер сказали ваші друзі, здається мені хорошою ознакою. Хто говорить про вас, говорить про Спасителя.

- Так, пане, - з посмішкою відповів Сальватор. - Це ім'я говорить дійсно багато про що.

- Ви знайомі з мсьє Сарранті?

- Ні, пане, але я близький і, найголовніше, відданий друг і боржник його сина. Одним словом, генерал, я поділяю вашу скорботу. І для порятунку мсьє Сарранті ви можете розташовувати мною, моїм тілом і душею.

- Так, значить, ви не поділяєте думки наших братів? - Жваво запитав генерал, в якого слова молодої людини вдихнули нове життя.

- Послухайте, генерал, - сказав Сальватор. - Рух народних мас, майже завжди справедливе, оскільки воно інстинктивно, буває часто сліпим, суворим і жорстоким. Кожен з тих людей, які тільки що погодилися з вироком, винесеним судом мсьє Сарранті, запитай його особисто і окремо, виніс би зовсім інше рішення. Тобто вчинив би так, як я. Ні, я всією душею вірю в те, що мсьє Сарранті невинний. Той, хто тридцять років ризикує власним життям на полях брані, бере участь в кривавих сутичках різних партій, не стане робити настільки мерзенне злочин, не піде на грабіж і вбивство невинної людини. Тому я глибоко впевнений в невинності мсьє Сарранті.

Генерал стиснув руку Сальватора.

- Дякую, пане, за те, що ви так зі мною говорите - сказав він.

- Але, - сказав Сальватор, - оскільки я запропонував вам свою допомогу, я тим самим віддав себе в повне ваше розпорядження.

- Що ви хочете цим сказати? Я починаю тривожитися.

- Я хочу сказати, мсьє, що в ситуації, що склалася недостатньо просто заявити про невинність нашого друга. Треба її довести за допомогою неспростовних фактів. У тій війні, яку ведуть змовники проти уряду, а отже, і уряд проти змовників, всі засоби хороші. І то зброю, від якого відмовляться в цій війні два чесних людини, із задоволенням буде використано їх противниками.

- Поясніть!

- Уряд хоче смерті мсьє Сарранті. Воно хоче, щоб він помер ганебною смертю, тому що ця ганьба впаде на голови всіх супротивників уряду і всі будуть говорити, що змовники - мерзенні люди, оскільки вибрали собі ватажком грабіжника і вбивцю.

- А! Так ось чому королівський прокурор відвів звинувачення в політичній діяльності!

- І саме тому мсьє Сарранті так хотів, щоб його судили за звинуваченням саме в цьому.

- І що ж далі?

- А то, що уряд можна буде перемогти тільки за допомогою очевидних, відчутних і безперечних доказів. Мало просто сказати: «Мсьє Сарранті не скоював злочину, в якому його звинувачують». Треба сказати: «Ось той чоловік, який вчинив злочин, в якому звинувачують мсьє Сарранті!»

- Але, пане! - Вигукнув генерал. - Як ви зумієте дістати ці докази? Як ви виявите того, хто скоїв ці злочини?

- Цих доказів у мене немає. Особистість злочинця мені теж невідома, - відповів Сальватор. - Але ...

- Але? ..

- Може бути, у мене є слід.

- Говоріть! От і скажіть! І тоді ви дійсно будете гідні свого імені, мсьє!

- Добре, - сказав Сальватор, присунувшись до генерала. - Слухайте, генерал, то, чого я ще не говорив нікому і кажу вам першому.

- Говоріть! Говоріть! - Прошепотів генерал, теж підходячи ближче до Сальватора.

- У тому будинку, який належав мсьє Жерару, в який мсьє Сарранті найнявся вихователем і з якого він зник 19 або 20 серпня 1820 роки (все питання може полягати в точній даті його втечі), коротше, в парку Вірі я знайшов докази того, що діти, по крайней мере один з них, були вбиті.

- О! - Простогнав пан де Премон. - Ви впевнені в тому, що цей доказ НЕ обтяжить доля нашого друга?

- Мсьє, оскільки ми вирішили докопатися до істини, нам важлива лише істина, чи не так? Якщо мсьє Сарранті виявиться винним, ми надамо правосуддя право накласти на себе його життям, як це було з багатьма іншими. Але оскільки ми хочемо знати істину, ми повинні хапатися за будь-яку доказ, незалежно від того, здається вона, на перший погляд, спрямованої за або проти того, чию невинність ми хочемо довести. Істина несе в собі світло. Відшукавши її, ми все дізнаємося.

- Добре ... А тепер розкажіть, як ви знайшли цей доказ.

- Одного разу вночі, гуляючи зі своїм собакою по парку в Вірі з причин, абсолютно не пов'язаним з тією справою, якою ми в даний час зайняті, я виявив в ямі біля підніжжя дуба, в тому місці, де мій пес почав рити землю, скелет дитини , якого закопали в землю стоячи.

- І ви вважаєте, що це - один із зниклих дітей?

- Це більш ніж ймовірно.

- Але де ж друга дитина? Адже йшлося про хлопчика і дівчинку.

- Мені здається, що я відшукав і другу дитину.

- І теж завдяки собаці?

- Так.

- Живим або мертвим?

- Живий. Це була дівчинка.

- І що ж далі?

- Те, що з цього подвійного збігу слід, що, коли б я був вільний у своїх діях, я зміг би, напевно, відновити картину злочину, а це неминуче вивело б мене і на злочинця.

- Дійсно, ви ж знайшли дівчинку живою! - Вигукнув генерал.

- Так, живий.

- Їй тоді було років шість-сім.

- Так, шість років.

- І вона могла б згадати ...

- Вона пам'ятає.

- Так у чому ж справа?

- У тому, що вона дуже добре це пам'ятає.

- Не розумію.

- Коли бідній дівчинці нагадують про цей жахливий випадок, у неї починає паморочитися розум і починається нервовий криза, що загрожує повним психічним розладом. Та хіба хтось повірить показаннями дитини, якого відразу ж звинуватять в божевіллі і якого одним словом можна і справді довести до цього стану? О, я все це добре обдумав!

- Гаразд. Тоді давайте залишимо живого і перейдемо до загиблого. Коль жива дитина мовчить, чи не скаже нам що-небудь труп?

- Так, якби у мене була свобода дій.

- Але хто вам заважає? Ідіть до королівського прокурора, розкажіть йому про все. Нехай правосуддя займеться пошуками істини, про яку ви говорите. І ...

- Так. І поліція за одну ніч замете все сліди, які на другий день прийде шукати правосуддя. Я адже вам вже сказав, що поліція дуже зацікавлена ??в тому, щоб прибрати ці докази для того, щоб втопити мсьє Сарранті в цій брудній справі за звинуваченням у пограбуванні і вбивстві!

- Тоді продовжуйте розслідування самі. Давайте продовжимо його разом. Ви сказали, що для того, щоб докопатися до істини, ви повинні мати свободу дій. Але скажіть, що ж вам заважає?

- О! Це - зовсім інша справа. І воно не менш серйозно і не менш мерзенно, ніж справа мсьє Сарранті.

- Гаразд! Але ж треба діяти!

- Діяти! Я тільки цього і бажаю, але спочатку ...

- Що?

- Треба знайти можливість вільно обшукати будинок і парк, де були здійснені ці злочини.

- Ця можливість реальна?

- Так.

- Що потрібно для того, щоб її отримати?

- Гроші.

- Я ж уже сказав вам, що казково багатий.

- Я чув, генерал. Але цього не достатньо.

- Що ж ще потрібно?

- Трохи сміливості і наполегливості.

- Повторюю, що для того, щоб досягти мети, я віддаю весь свій статок. І не тільки стан, але і мої руки. І на додачу до всього цього моє життя.

- У такому разі, генерал, вважаю, що ми починаємо розуміти один одного.

Потім, озирнувшись навколо і помітивши, що місяць яскраво висвітлювала стовбур смоковниці, про який він спирався плечем, і вони були добре помітні, він сказав генералу:

- Отойдемте в тінь, генерал. Ми зараз будемо говорити про речі, в яких ризикуємо нашими життями. І смерть може чекати нас не тільки на ешафоті, а й в лісі, на розі вулиці. Цього разу ми маємо справу не тільки з поліцією, як змовники, але і з негідниками, як хороші люди.

І Сальватор захопив пана Лебатара де Премона в те місце лісу, де темрява була найбільш густою.

Генерал надав молодій людині можливість пильно озирнутися навколо, дав йому час прислухатися до всіх звуків, які долинали до його слуху. А потім, побачивши, що той трохи заспокоївся, сказав:

- Говоріть!

- Так ось, генерал, - знову заговорив Сальватор, - для початку нам треба стати повноправними власниками замку і парку Вірі.

- Немає нічого простішого.

- Що ви маєте на увазі?

- Дуже просто: їх треба купити.

- На жаль, генерал, вони не продаються.

- Невже є щось, що не продається?

- На жаль, генерал, є: саме цей будинок і парк.

- Але чому?

- Тому що вони служать притулком, місцем приховування злочину майже настільки ж жахливого, як і те, докази по якому ми намагаємося відшукати.

- Значить, у цьому будинку хтось живе?

- Так, один всемогутній чоловік.

- У нього сильні зв'язки серед політиків?

- Ні, в церковних колах. А це дуже важливо.

- І як же ім'я цієї людини?

- Граф Лоредан де Вальженез.

- Стривайте, - сказав генерал, спершись підборіддям на долоню, - це ім'я мені знайоме ...

- Цілком можливо, оскільки його ім'я - одне з найвідоміших аристократичних імен Франції.

- Якщо мені не зраджує пам'ять, - сказав генерал, - маркіз де Вальженез, якого я знав, був одним з найбільш гідних поваги людей.

- О так! Маркіз, - вигукнув Сальватор, - мав найблагородніша і саме добре серце, яке я знав!

- Ось як? - Запитав генерал. - Значить, ви його теж знали, мсьє?

- Так, - просто відповів Сальватор. - Але зараз мова йде зовсім не про нього.

- Ах, значить, про графа ... Ну, про нього я не можу сказати того, що говорив про його брата.

Сальватор промовчав, ніби не бажаючи висловлювати свою думку про графа де Вальженезе.

А генерал продовжував:

- А що ж сталося з маркізом?

- Він помер, - сказав Сальватор, гірко опустивши голову.

- Помер?

- Так, генерал ... раптово ... Апоплексичний удар.

- Але, наскільки я пам'ятаю, у нього був син ... Здається, побічний?

- Саме так.

- І що ж сталося з цим сином?

- Він помер. Через рік після смерті батька.

- Помер! .. Я знав його ще дитиною, ось таким, - сказав генерал, опустивши руку до трави. - Це був не по роках розумний хлопчик. І дивно вольовий ... Помер! .. А як?

- Пустив собі кулю в лоб, - коротко відповів Сальватор.

- Це, мабуть, дуже боляче.

- Мабуть.

- І тоді, значить, брат маркіза купив замок і парк Вірі?

- Це зробив синку цього брата, граф Лоредан. Але не купив, а взяв парк і замок в оренду.

- Бажаю йому не бути схожим на свого тата.

- У порівнянні з сином папаша - зразок порядності і чесності.

- Дорогий мій пане, ви сина не любите ... Загасає ще один славний рід, - з сумом сказав генерал. - І не просто перетворюється в прах, а, що набагато гірше, покриває себе ганьбою!

Потім, трохи помовчавши, запитав:

- І що ж зробив мсьє Лоредан де Вальженез з цим будинком, яким він так дорожить?

- Хіба я не казав вам, що в цьому будинку приховано злочин?

- Саме тому я й питаю вас про те, що зробив мсьє де Вальженез з цим будинком.

- Він перетворив його в тюрму для дівчини, яку він викрав.

- Дівчата?

- Так. Дівчата, якій виповнилося шістнадцять років.

- Дівчина ... Шістнадцять років! - Прошепотів генерал. - Саме стільки ж має бути і моєї дочки.

А потім раптом запитав впритул:

- Але якщо ви знаєте про цей злочин, мсьє, або скоріше як тільки ви знаєте злочинця, чому ви не віддаєте його в руки правосуддя?

- Тому що в наше мерзенне час, генерал, правосуддя не тільки закриває очі на багато злочинів, а й бере злочинців під свій захист.

- О! - Сказав генерал. - І чому ж вся Франція не піднімається і не виступає проти подібного стану речей?

Сальватор усміхнувся.

- Франція чекає слушної нагоди, генерал.

- Але цей випадок, як мені здається, можна їй дати!

- Саме для цього ми і збираємо сили.

- Давайте повернемося до нашої справи. Бо якщо Франція не повстане для того, щоб врятувати мсьє Сарранті, врятувати його повинен я ... Отже, якщо цей будинок не продається, яким чином ви сподіваєтеся стати його господарем?

- Перш за все, генерал, дозвольте мені пояснити вам ситуацію.

- Слухаю.

- Один з моїх друзів знайшов дев'ять років тому маленьку загублену дівчинку. Він виховав і виростив її. Дитина перетворився на чарівну шістнадцятирічну дівчину. Він уже зібрався одружитися з нею, але її викрали з пансіону в Версалі. Вона пропала безвісти. Ніхто не знав, де вона була захована. Я вам уже розповідав, як я, що штовхається випадком, напав на сліди злочину, відшукавши за допомогою моєї собаки труп дитини. У той момент, коли я, вставши на коліна у ями, з жахом чіпав рукою волосся жертви, я почув звук кроків. Обернувшись, я побачив чийсь білий силует. Придивившись пильніше, я дізнався в світлі місяця наречену мого приятеля. Ту, що була викрадена і захована невідомо де. Я припинив цікавитися одним злочином і кинувся слідами іншого. Дівчина мене впізнала, і я став мучитися думкою, чому вона була такою мовчазною і, не намагаючись навіть бігти, мирилася зі своїм самітництвом. І тоді вона розповіла мені, що пригрозила викрадачеві, що напише, покличе на допомогу, втече, але той домігся арешту Жюстена ...

- Хто такий цей Жюстен? - Запитав генерал з жвавістю, яка вказувала на те, що його дуже зацікавила розповідь Сальватора.

- Жюстен - це мій приятель. Наречений цієї дівчини.

- Яким же чином можна було добути мандат на його арешт?

- Його звинуватили у злочині за його добрий вчинок, генерал. Він звинувачувався в тому, що викрав знайдену їм дівчинку. Та турбота, якої він оточував її протягом дев'яти років, була витлумачена як зміст в ув'язненні, а передбачалася одруження розцінювалася як насильство. Підозрювали, що дівчинка була з багатої сім'ї, а за це Кримінальний кодекс передбачає для людини, обвинуваченого в насильницькому ув'язненні, покарання від трьох до п'яти років каторги на галерах, в залежності від обтяжуючих обставин. Ви самі розумієте, генерал, що обставини були зроблені максимально обтяжуючими. Таким чином, мій бідний друг буде засуджений до п'яти років каторги на галерах за злочин, якого не скоював.

- Але це ж неможливо! - Скрикнув генерал.

- А хіба мсьє Сарранті ні засуджений до смерті за пограбування і вбивство? - Холодно заперечив Сальватор.

Генерал схилив голову.

- Нещасні часи, - прошепотів він, - ганебні часи!

- Отже, треба було чекати. І в цей момент, якщо я і сумніваюся в пошуках доказів невинності мсьє Сарранті, то лише тому, що, якщо я приведу органи правосуддя в цей замок і в цей парк, той, хто висловив подібну загрозу, подумає, що я хочу забрати у нього його видобуток, і він в засліпленні зжене свою злість на Жюстене.

- Але це означає, що в цей парк ніяк не можна проникнути?

- Можна, можливо. Я адже там був.

- Коль скоро ви там були, туди може проникнути і ще хтось?

- Жюстен іноді відвідує свою наречену.

- І вони залишаються чистими?

- Вони обидва вірять в Бога, і у них не можуть з'явитися нехороші думки.

- Гаразд. Але тоді чому ж Жюстен не вихопить, в свою чергу, цю дівчину?

- А куди він зможе її привести?

- Виїхати з Франції.

Сальватор усміхнувся.

- Ви думаєте, що Жюстен так само багатий, як мсьє де Вальженез, генерал. Але справа в тому, що Жюстен всього лише простий шкільний учитель, який заробляє не більше п'яти франків в день і має на утриманні матір і сестру.

- І у нього немає друзів?

- У нього є двоє друзів, які готові віддати за нього життя.

- Хто ж це?

- Мсьє Мюллер і я.

- Ну і?

- Мсьє Мюллер - старий, вчитель музики, а я - простий комісіонер.

- Але, як глава Венти, хіба ви не маєте значними сумами грошей?

- У мене є трохи більше мільйона.

- І що ж...

- Цей мільйон мені не належить, генерал. І я скоріше дозволю найкращому другові померти з голоду, ніж витрачу хоч один денье з цього мільйона для того, щоб його врятувати.

Генерал простяг Сальватора руку.

- Це правильно! - сказав він.

А потім додав:

- Я надаю для потреб вашого друга сто тисяч франків. Цього вистачить?

- Це вдвічі більше, ніж треба, генерал. Але ...

- Що Але?

- Мене стримує одне міркування: колись нам, безумовно, стане відомо, хто є батьками цієї дівчини.

- І що далі?

- Якщо її батьки виявляться людьми шляхетними, багатими і впливовими, чи не стануть вони переслідувати Жюстена?

- Людину, що підібрав кинуту ними дівчинку! Того, хто виростив її, немов сестру, і врятував її від безчестя! .. Цього ще не вистачало!

- Слухайте, генерал, якби її батьком були ви і якби під час вашої відсутності ваше дитя було піддано ту небезпеку, якій піддається наречена Жюстена, пробачили б ви ту людину, яка, коли вас не було, так подбав про долю вашої дочки?

- Я б не тільки з радістю віддав йому руку мою дитину, а й благословив би його, як мого рятівника.

- Тоді, генерал, все в порядку. І якщо у мене і були останні сумніви, ваші слова їх повністю усунули ... Через вісім днів Жюстен і його наречена будуть поза межами Франції, а у нас будуть розв'язані руки, щоб оглянути парк і замок Вірі.

Пан Лебатар де Премон зробив кілька кроків для того, щоб вийти на освітлене місяцем місце.

Сальватор попрямував за ним.

Дійшовши до місця, яке здавалося йому гідною кандидатурою, генерал вийняв з кишені маленьку записну книжечку, написав олівцем на одній з її сторінок кілька слів, вирвав цю сторінку і простягнув її Сальватора.

- Тримайте, мсьє, - сказав він.

- Що це таке? - Запитав Сальватор.

- Те, що я вам і пропонував: чек на сто тисяч франків, які можна отримати в банку мсьє де Моранді.

- Я ж сказав вам, що і п'ятдесяти тисяч франків буде більше ніж достатньо, генерал.

- Ви відзвітувати перед мною за решту суми, мсьє. Але не можна, щоб в такій важливій справі нас зупинив який-небудь дрібниця.

Сальватор кивнув.

Генерал кілька секунд дивився на нього, а потім, простягнувши руку, сказав:

- Вашу руку, мсьє!

Сальватор гаряче стиснув руку графа де Премона.

- Ми знайомі з вами не більше години, мсьє Сальватор, - сказав генерал з деяким хвилюванням у голосі. - Я не знаю, хто ви, але я в житті багато чого бачив, багато спостерігав, багато пережив. Я вивчив особи всіх типів і всіх кольорів і думаю, що знаю людей. Тому, мсьє Сальватор, я і кажу вам, хоча слова - тільки слабке вираження моїх думок, що ви - один з найсимпатичніших людей, яких я зустрічав в моєму житті.

Таким було, як ми вже, пам'ятається, говорили, враження, яке виробляло на всіх людей красиве і добре обличчя нашого молодого героя. З першого ж погляду на нього люди відчували якийсь непереборний потяг до нього. Він захоплював людей. І совість, вибираючи своє втілення в людському обличчі, не могла знайти більш ніжне і чуттєве своє вираження.

Нові друзі знову потисли один одному руки і, увійшовши під покров алеї смоковниць, дійшли до льоху, через який за годину до цього вийшли дев'ятнадцять інших змовників.

 На бога сподівайся, а сам не зівай |  Ранок комісіонера


 гніздо голубки |  сімейна розмова |  Суд присяжних департаменту Сена |  Закохані з вулиці Макон |  Союз чотирьох |  відстрочка |  Батько та син |  паспорт |  паломник |  Незайманий ліс на вулиці Ада |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати