Головна

глава 4

24 червня

Софія була рада, що нарешті позбулася від злого подарунка. Вона сподівалася, що кошмари не мучитимуть її ночами, і їй не доведеться спати з включеним світлом. Будучи дівчинкою, Соня ніколи не бачила привидів і не спостерігала, до картини, ніяких феноменів, але завжди боялася зустрічі з цим. І ось, вона трапилася. Вона вирішила просто чекати дзвінка Діми, адже це все-таки він художник і він повинен стежити за своїми творіннями. Вона сподівалася, що він подзвонить, і скаже, що вірить їй, що він знищить картину. Два дні вона чекала. Але настав третій день.

26 червня

Соня як завжди спала до обіду. Вона не любила відвідувати нічні клуби, але після довгих прогулянок і пиятик доводилося жертвувати вранці. Жахливий вигляд у дзеркалі і не менш жахливий стан організму. Але цей полудень був особливим, адже це була перша ніч, коли Соня заснула після появи картини. Їй навіть нічого не снилося, мозок відпочивав теж. Цей опівдні їй здався раєм. А взагалі Софія жила не погано, і не тільки через те, що у неї був тато при грошах і дуже любив свою доньку, даючи їй, напевно, занадто багато свободи. Справа тут зовсім в іншому. У неї не було принципів. Навіть цинічний Дмитро молився своєму божеству «безглуздого автору» коли було зовсім погано. Вона ж не ставила нікого вище себе. Вона прекрасно розуміла, що її подруги їй не суперниці. Самозакоханість росла з самого дитинства. З дитсадка вихователі їй приділяли завжди більше уваги, ніж іншим діткам. Але при цьому вона не виросла егоїсткою, просто передозування самооцінки.

Сніданок, або обід, був смачним. Мама, яка не працювала, а була домогосподаркою, приготувала овочеве рагу, знаючи, що дочка не любить м'ясні страви. Ні, справа з усім не в дієтах. Софія була стрункою від природи, і вона могла їсти скільки завгодно і бути впевненою, що не набере зайвих кілограмів. Після сніданку, або обіду, Соня сходила в душ, а після почала сушити волосся і приводити себе в порядок, для чергового п'яного вечора. Адже ніч позаду, потрібно розслабитися. Дзвінок в двері пролунав, коли вона фарбувала губи, великі, красиві як троянда, губи. Соня відкрила двері, це був листоноша. Недбало одягнений, чоловік тридцяти років.

- Вам рекомендований лист. Розпишіться.

Софія розписалася. Навіть не подивившись від кого лист, вона почала роздруковувати конверт, після того як зачинила двері. Усередині лежав аркуш паперу формату A4, складений удвічі. Вона розгорнула його і закричала не своїм голосом. На папері була та сама картина, вона в оголеному вигляді. Але тепер, у Соні на зображенні були демонічні очі і зла, місцями страшна посмішка. Картина почала рухатися, як анімація. Очі перетворилися в чорні діри.

- Він мене розмалює! - Говорила картина противним голосом, який був схожий на голос сімдесятирічної бабусі. - Він мене розмалює, а потім трахне! Так само як і тебе!

Соня відчувала сильний шок, великий викид адреналіну. І вона закричала знову. Мати, яка перебувала на кухні і готувала вечерю чоловікові, прибігла на крик дочки. Софія лежала на підлозі без свідомості з аркушем паперу в руках.

- Софа що з тобою! - Мати сильно перелякалася, вона перевірила, чи дихає її дочка. Дізнавшись, що дочка жива, вона почала викликати швидку допомогу. Коли справа була зроблена, мама Соні підняла конверт і лист. Це був просто замовлення від однієї фірми парфумерії, в конверті знаходилися пробні серветки з ароматами, а на аркуші була реклама нової акції.

 * * *

- Трахне, як і тебе! - Тепер голос звучав приємніше, як у молодої дівчини.

Соня прокинулася в незрозумілому місці. Це було схоже на невеликий острівець. Навколо всю територію оточувала вода. Погода залишала бажати кращого - все було в тумані. Туман був густий, але острівець був настільки малий, що було видно все його межі. Всюди чувся жіночий сміх. Але не дивлячись на всю цю страшну обстановку, Соня не відчувала більше шоку, навіть найменший страх пішов кудись. Вона піднялася з землі. Тут все було якось незвично, земля, можна сказати, не відчувалося під ногами, і навіть земне тяжіння був слабшим. Вітру не було зовсім, і вода була спокійна як дзеркало.

- Хто тут?! - Крикнула вона.

Було чутно сильне, неприродне відлуння її крику.

- Ти тут, - відповів голос дівчини звідкись, звідки було не зрозуміло.

- Де я знаходжусь? - Знову крикнула Соня.

- Тобі було добре з ним? - Радісний голос дівчини дратував.

- Якщо це якийсь жарт, то це катастрофічно не смішно!

- А мені смішно!

Соня озиралася на всі боки.

- Ти хто? Як я сюди потрапила?

- Я це ти. Ти пішла з себе. Ха ха ха!

- Покажись мені, раз така смілива і весела!

З туману став виднітися силует дівчини. Коли вона наблизилася до Соні, людина, яка стояла б поруч, побачив би двох близнюків. Навіть одяг був однакова, як відображення в дзеркалі. Вона підійшла до Софії дуже близько, так, що ще б трохи і вони зіткнутися в поцілунку.

- Ось я, а точніше ось ти.

- Як це розуміти?

- Я твій допельгангер. Твій привид двійник.

- Чого ти хочеш?

- Того ж що і ти. Адже я це ти. І ми мертві.

Після цього дівчина зникла, Соня навіть не встигла задати ще одне питання. Вона залишилася одна на цьому острівці. Вибору не залишалося, і вона вирішила обійти його. Нічого особливого Софія не знайшла. Тільки пісок всюди. Туман став поступово зникати, і на воді стала виднітися човен з людиною, який гріб прямо до острова. Соня почекала, поки човен підпливе досить близько, щоб човняр міг її почути.

- Вибачте. Зі мною, щось дивне твориться. Ви можете сказати, де я?

Відповіді не було. Тоді Софія набрала повітря в легені і закричала:

- Ви можете сказати, де я?

- Що ти так кричиш, - спокійним голосом відповів старий, який був на човні. - Божевільна чи що. Хоча там тебе такий і вважають, напевно. Давно я там не був.

- Де там?

- У першому світі, - відповів старий, злазячи з човна і вступаючи на землю. Він був одягнений в стару пошарпану мантію. На щоках виднілася сива щетина. Не дивлячись на те, що все було мутно, Соня побачила, що у нього очі були різних кольорів. Таке іноді трапляється у людей.

- Що за перший світ? Ви тут всі такі пафосні і загадкові?

- Ти зараз перебуваєш на одному з мостів між першим світом і другим. Я тебе перевезу.

- Не треба мене нікуди перевозити! Поверніть мене додому!

- Той будинок, більше не твій будинок. Звідси шляху назад вже немає. Твоє тіло ще живе, але вже без тебе. Лікарі будуть намагатися лікувати тебе, але душу не повернути назад, - старий заліз назад у човен.

Раптом почувся сильний шепіт всюди. Ні слова не можна було розібрати. Неначе вона перебувала в церкві, де голосно говорити не можна. Човняр злякано почав дивитися по сторонам.

- Значить так, слухай, - говорив старий. - У тебе є вибір, перейти в інший світ і залишитися вільною душею, або залишитися тут на поталу своєму панові.

- Якому моєму панові? - Соня була в розгубленості.

- Немає часу пояснювати. Пливеш?

- Ні! - Відрізала Соня.

Тут же і човен, і старий зникли. Човняр нагадав їй Харона, з грецької міфології. Харон перевозив людей у ??загробний світ Аїда через річку Стікс. Він брав плату вартістю в одну монету, яку при похованні клали небіжчика під язик. Мертвий човняр ніколи не перевозив назад, і не перевозив людей без плати. Може міфологія правда? Вона могла уявити собі потойбічний світ як завгодно, але тільки не так.

Шепіт посилювався. Тепер було чути деякі слова.

- Трахне мене, як і тебе ... Ти невдаха, а не художник ... Я помру в голоді ... Я стану великим ... Вбивство це не вихід ...

Це було схоже на якесь марення, просто набір слів. Раптом острів став розширюватися. І через хвилину не було видно взагалі води. Соня подивилася під ноги, і побачила, що пісок перетворився в камінь, кам'яну кладку, туман зник, і тепер це, схоже, був вже не острів. А через ще кілька секунд стали виростати будівлі. Картина стала яснішою. Тепер вона перебувала в бідному кварталі європейського міста дев'ятнадцятого століття. На вулиці стояла ніч. Але неприродність навколишнього середовища залишилася колишньою. Навколо нікого не було, крім плаче бідняка, який сидів у кутку між двох будівель і плакав. Шепіт зник. Соня вирішила підійти до чоловіка. Кроки давалися напрочуд легко, ніби сила м'язів ніг залишилася колишня, а вона сама важить не більше десяти кілограм. Коли вона підійшла до бідняка, він підняв на неї погляд.

- Мила дівчинка, це ти ...

- Ви мене знаєте? - Здивувалася Соня.

- Це я тебе намалював, - він підняв картину з підлоги і показав їй.

Картина була намальована інакше, ніж в реальному світі. Малюнок був зроблений вугіллям і на полотні. Софія позадкувала назад.

- Не бійся, - витираючи сльози, відповів чоловік. - У цьому світі все мої картини мертві.

- Мене намалював Діма.

- Він навіть малювати не вміє, - посміхнувся художник. - Це був я, був його руками і очима.

- Як це вийшло?

- Я тобі все розповім. Це мій обов'язок, адже ми відповідаємо за те, що створили.

 глава 3 |  глава 5


 Від автора |  Глава 1 |  глава 2 |  глава 6 |  глава 7 |  глава 8 |  глава 9 |  глава 10 |  глава 11 |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати