На головну

Вплив активаторів та інгібіторів на активність ферментів |  Практичне заняття №4 |  Практична частина заняття |  Практична частина заняття |  Практичне заняття №6 |  Практичні навички, якими повинен опанувати студент по темі заняття |  Практична частина |  Домашнє завдання |  Навчальна карта |  Завдання для контролю вихідних і поточних знань студентів |

семінар

1.  V. СЕМІНАРСЬКІ ЗАНЯТТЯ
  2.  VI. Практичні (семінарські) заняття
  3.  Базовий навчально-практичний семінар
  4.  На початку посту. Про м. Платона і семінар. життя.
  5.  Останнім часом я досить успішно навчав реберсінгу своїх клієнтів і проводив семінари на цю тему, але мене не залишала думка, що щось у мене не виходить.
  6.  Останнім часом я досить успішно навчав реберсінгу своїх клієнтів і проводив семінари на цю тему, але мене не залишала думка, що щось у мене не виходить.
  7.  Види занять (лекційні, семінарські, практичні, індивідуальні) по кожному з розділів (тем) навчальної дисципліни

ДОДАТОК

МЕХАНІЗМИ КЛІТИННОЇ антирадикальні ЗАХИСТУ

Вільні активні радикали в нормі в клітині утворюються постійно. Так, в процесі метаболізму речовин в гладкому ЕПР флавопротеїни, а в мітохондріях окислювальні ензими ланцюга дихальних ферментів, постійно продукують кілька супероксіданіон (02- *) І перекису водню (Н202). Однак вміст у клітині цих та інших радикалів жорстко контролюються широким спектром біохімічних інструментів антірадікальной захисту, включаючи супероксиддисмутазу, каталазу, G-SH-пероксидазу, GSSG-редуктазу, b-каротин, аскорбінову кислоту, відновлений глутатіон, сечову кислоту. Окремі елементи системи захисту діють комплексно і потенціюють ефект один одного. Вони локалізуються або в гідрофобних, або гідрофільних компартментах клітин (наприклад, токоферол - ліпофілен, глутатіон - гидрофилен).

Механізми антірадікальной захисту включають як ферментативні, так і неферментативні процеси. Самим простьм прикладом некаталітичного руйнування радикалів є їх гідроліз, що лежить в основі нейтралізації багатьох водорозчинних продуктів, наприклад, ацілгалідов, епоксидів, карбокатіонів, ізоціанатів, епісульфоніум-іона і т.д. Найбільш важливою неферментативної реакцією "знешкодження" радикалів є їх взаємодія з біологічними антиоксидантами, такими як вітамін Е, глутатіон, вітамін С. В результаті такої взаємодії утворюються нереакционноспособниє речовини, переривання каскад "напрацювання" вільних радикалів.

Гомеостаз в клітці підтримується за рахунок рівності швидкостей освіти і зв'язування радикалів. У разі пошкодження механізмів захисту клітин, або активації процесів утворення радикалів, що перевершують за інтенсивністю можливості захисту, або навіть руйнують ці механізми, розвивається ураження клітини. Так, інтоксикація переважним пульмонотоксікантом паракват призводить до деякого зниження вмісту глутатіону в печінці. Попереднє зв'язування глутатіону діетілмалеатом призводить до того, що паракват набуває властивостей переважного гепатотоксіканта. Таким чином, резерв глутатіону в клітці має особливе значення для забезпечення її антиоксидантної захисту.

Хоча глутатіон може взаємодіяти з многочісленньмі субстратами і неферментативно, наявність в тканинах ензиму глутатіон-S-трансферази (GST) значно прискорює перебіг процесу, підвищує його ефективність. Множинність форм GST, їх широка Субстратна специфічність, високий рівень активності в різних тканинах роблять систему глутатіонтрансферази найбільш універсальною і значущої для зв'язування активних метаболітів.

Глутатіон і селен-залежні глутатіонпероксидази відновлюють перекис водню та інші гидроперекиси до менш токсичних алкоголів і води. Глутатіон-дисульфід, що утворюється в ході цієї реакції, має зворотний відновленню до глутатіону за допомогою НАДФН-залежної глутатіонредуктази. Активність глутатіонредуктази інгібують ізоцианат-містять продукти метаболізму нітрозосечовини.

Два інших ензиму, що мають велике значення для детоксикації вільних радикалів, це супероксиддисмутаза (СОД) і каталаза. Перший з ензимів каталізує перетворення двох супероксидних радикалів в молекулу кисню і перекис водню. Обнаруживаемая у всіх тканинах СОД містить в структурі активного центру іони Сі, Zn, Мп. Утвориться перекис водню руйнується за допомогою каталази або глутатіонпероксідазного циклу.

Домашнє завдання |  Домашнє завдання
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати