загрузка...
загрузка...
На головну

Антенатальна охорона плода в умовах акушерсько-педіатричного-терапевтичного комплексу (АТПК). Групи ризику в антенатальному і неонатальному періодах. |  II. Періконцепціонная профілактика |  біохімічний скринінг |  IV. Діагностика та лікування внутрішньоутробних інфекцій |  Робота дільничного педіатра в антенатальному періоді |  Робота дільничного педіатра в постнатальному періоді |  Контроль стану здоров'я і профілактика його відхилень у дітей з груп ризику в умовах педіатричного ділянки |  Інтранатальний і постнатальний періоди |  постнатальний період |  І систем |

Клінічні групи новонароджених дітей

1.  C.2 Вироби групи B
  2.  C.4 Вироби групи С
  3.  Cтруктура ПСИХОЛОГІЇ ВЕЛИКИЙ СОЦІАЛЬНОЇ ГРУПИ
  4.  D-метали I групи
  5.  D-метали II групи
  6.  I. Зберігати і зміцнювати здоров'я дітей, формувати у них звичку до здорового способу життя
  7.  II. Дисфункції бюрократії як соціальної групи

доношенимвважають дитини, народженої в терміни вагітності 38-40 тижнів з масою тіла понад 2501 г, зростом понад 47 см, морфологічно і функціонально відповідного гестації.

недоношеним вважають дитину, яка народилася при терміні менше 38 тижнів вагітності, з масою тіла менше 2500 г, зростом менше 47 см. Недоношені діти можуть бути зрілі, незрілі, з внутрішньоутробної гіпотрофією.

Переношені діти - Які народилися при терміні вагітності понад 42 тижнів і мають клінічні ознаки переношеності.

Малі для гестаційного віку - Діти, народжені в строк, з масою тіла менше 2500 г, анатомічно і функціонально зрілі у відповідність з гестаційним віком, що відстають у рості пропорційно масі тіла.

Великі для гестаційного віку - Діти, народжені з масою тіла 4000 г і більше. Термін «гиганская» маса застосуємо для дітей з масою тіла при народженні більше 4500 р

незрілі діти - Діти, які не відповідають за ступенем зрілості гестації. Вони можуть бути доношеними і недоношеними.

діти з внутрішньоутробної гіпотрофією (затримкою внутрішньоутробного розвитку (ЗВУР)) -діти, у яких масо-ростовий показник нижче норми (60-80) або мають клінічні ознаки внутрішньоутробної гіпотрофії.

ЗВУР підрозділяється на гіпотрофіческую -переважно дефіцит маси по відношенню до довжини; гіпопластіческую -щодо пропорційне зменшення всіх параметрів фізичного розвитку; диспластичних -виражені диспропорції, порушення статури, трофічні розлади на тлі значного зниження не тільки маси, але і довжини тіла і окружності голови.

Виділяють 3 етапи виходжування новонароджених дітей:

1. етап пологового будинку - Неонатолог пологового будинку присутній на кожних пологах, проводить комплексну оцінку стану новонароджених дітей і визначає групу здоров'я. Так як в цьому періоді життя дитини найбільші показники смертності, то прийнято більш докладний і уточнене розподіл на групи здоров'я.

Групи здоров'я новонароджених:

I A - здорові доношені новонароджені від здорових батьків, оцінка за шкалою Апгар - 8-10 балів.

I Б - здорові доношені діти від здорових батьків, оцінка за шкалою Апгар - 8-10 балів, з особливостями періоду адаптації, з можливою наявністю не більше 3 мікроаномалій (дісморфогенетіческіх варіантів).

II А - ускладнений анамнез - діти з груп ризику, оцінка за шкалою Апгар - 7-10 балів.

II Б - ускладнення під час пологів, реалізований ризик, недоношеність, ПЕРЕНОШЕНІСТЬ, ЗВУР 1 ступеня, оцінка за шкалою Апгар - 6-9 балів.

III, IV - глибока недоношеність, вроджені дефекти, захворювання в стадії компенсації і субкомпенсації, оцінка за шкалою Апгар - 4-7 балів.

V - важкі пороки розвитку, захворювання в стадії декомпенсації, оцінка за шкалою Апгар - до 4 балів.

Залежно від групи здоров'я вирішується питання про подальше виходжування новонародженого. Новонароджені з I і II групи здоров'я на 5-7 день життя виписуються на2 етап - амбулаторно-поліклінічний. Новонароджені III, IV і V диспансерної групи (хворі і глибоко недоношені) переводяться для подальшого виходжування та лікування на 3 етап в відділення патології новонароджених та відділення для недоношених неонатальних центрів, Де знаходяться до моменту купірування патологічних станів і досягнення позитивної динаміки у розвитку.

Умови виписки новонароджених на педіатричний ділянку:

· Маса при народженні доношенного і недоношеної дитини не менше 2000 г (для дітей від багатоплідної вагітності - не менше 1800 г);

· Задовільний загальний стан;

· Активна поведінка під час годування, утримання обсягу з'їденої їжі, позитивна тенденція наростання маси тіла;

· Позитивна динаміка перебігу перехідних станів новонародженого;

· Наявність щеплень від гепатиту В і щеплення БЦЖ (при масі 2300 г - прищеплюють вакциною БЦЖ-М, при масі 2500 г і більше - БЦЖ).

В даний час у відповідність з програмою пріоритетного національного проекту «Здоров'я» в пологових будинках на 3-5 день життя дитини проводиться доповнений неонатальний скринінг. Сучасні неонатальні скрининги включають обстеження новонароджених для виключення спадкових і вроджених захворювань - гіпотиреозу, ФКУ, муковісцедоз, адреногенитального синдрому, галактоземії. У разі відхилень за результатами аналізів новонароджених запрошують на дообстеження (на 10-14 день життя), а в разі виявлення захворювання призначається лікування.

При виписці після народження в довідку пологового будинку вносяться відомості про характер перебігу вагітності, пологів, раннього неонатального періоду, про патологію матері і дитини, характер проведених лікувальних заходів, про параметри фізичного розвитку новонародженого при народженні і при виписці з пологового будинку, вказується група здоров'я, а для дітей II групи - визначається спрямованість ризику, даються рекомендації для хворих дітей щодо продовження лікування та профілактики. У день виписки з пологового будинку або неонатального центру по телефону в дитячу поліклініку надходить повідомлення про виписку дитини на ділянку для необхідного патронажу дитини вдома педіатром і медичною сестрою.

Залежно від групи здоров'я визначаються терміни первинного та повторних патронаж до новонародженого. Новонароджені I А і Б диспансерних груп відвідуються в перші 3 дні після виписки; II А групи - в першу добу після виписки; II Б, III, IV, V - в перші 12 годин. Первинний патронаж новонародженого проводиться дільничним педіатром і медсестрою спільно, наступні патронаж окремо - педіатр на 14 і 21 день життя, медсестра - не менше 5 разів на першому місяці життя. В 1 місяць дитина запрошується на профілактичний прийом в поліклініку.

Первинний патронаж недоношеної проводиться за участю завідувача педіатричним відділенням. Надалі недоношена дитина, а також діти від багатоплідної вагітності обслуговуються вдома до 3 місяців, причому на першому місяці життя кратність спостереження - 1 раз в тиждень, в подальшому - 1 раз на 2 тижні.

Зміст первинного патронажу новонародженої дитини.

1. Знайомство з сім'єю, уточнення генеалогічного, біологічного, антенатального, інтранатального анамнезу, виявлення факторів ризику, визначення груп ризику.

2. Огляд новонародженого, оцінка неврологічного статусу.

Клінічне обстеження дитини слід проводити не раніше, ніж через 30 хвилин після годування, на пеленальном столі, бажано при природному освітленні. При загальному огляді звертають увагу на позу, вираз очей, крик, рухову активність (як спонтанний, так і у відповідь на роздратування), пропорції тіла, фізіологічні рефлекси, м'язовий тонус, стан шкірного покриву, підшкірно-жирової клітковини. Шкіра новонародженого повинна бути рожевою, чистої і бархатистою. Зміна кольору шкіри (ціаноз, виражена іктерічность, блідість) вимагають спеціального обстеження. «Пітниця» і попрілості свідчать про дефекти догляду. При наявності гнійних елементів на шкірі, гнійному виділеннях з пупкової ранки або гіперемії навколо пупка необхідно направити дитину на обстеження і лікування в стаціонар. Всі випадки гнійно-септичних захворювань новонародженого підлягають реєстрації в центрі Росспоживнагляду - береться епідемічний номер. Обов'язково оглядається і описується слід від БЦЖ.

Обстеження по системам, якщо дитина спокійна, починають з пальпації черевної порожнини. Далі проводиться огляд і пальпація голови, шиї, грудної клітки, верхніх кінцівок, перкусія легких, визначення меж відносної серцевої тупості, аускультація легенів і серця, огляд пупкової ранки, огляд статевих органів, поперекової області, сідниць, нижніх кінцівок. При огляді нижніх кінцівок проводять тест на виключення вродженого вивиху стегна. Ноги дитини, зігнуті в тазостегновому суглобі під кутом в 90°, можна відвести до повного торкання поверхні столу. При вродженому вивиху стегна буде чути глухий клацання.

Найбільш важливим показником здоров'я в періоді новонародженості є стан центральної нервової системи. У здорового новонародженого відзначається велика кількість спонтанних рухів. Характерно фізіологічне посилення тонусу м'язів-згиначів, через що новонароджений приймає позу ембріона. Крик дитини гучний, емоційний, тривалість крику адекватна дії подразників (голод, мокрі пелюшки, больові подразники). Особа симетрично, очі ясні, реакція на світло жива. При русі очних яблук періодично може виникати сходяться косоокість, а при русі голови - короткочасний ністагм. Дитина здригається на різкий звук, блимає на яскраве світло, стежить за яскравим рухомим предметом, розташованим на відстані 20 см, заспокоюється у відповідь на тихий ласкавий голос. Найбільшу діагностичну значимість мають рефлекси: смоктальний, пошуковий, хапальний, повзання, захисний, опори і автоматичної ходьби, рефлекс Бабкіна.

Після закінчення клінічного обстеження дитини педіатр проводить комплексну оцінку стану здоров'я новонародженого з заключним діагнозом (після оцінки критеріїв здоров'я), визначає групу ризику і групу здоров'я. Переоцінка факторів ризику проводиться на 1 році життя 1 раз в квартал.

Індивідуальний план диспансерного спостереження дитини на 1 рік життя складається відповідно до наказу МОЗ СР Російської Федерації № 307 «Про стандарт диспансерного (профілактичного) спостереження дитини протягом першого року життя» від 28.04.2007 р

постнатальний період |  Рекомендації лікаря новонародженим дітям
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати