Головна

Глава 8. Наші Гіди.

Серед Суб'єктів, з якими я працював, не було жодного, який не мав би особистого Гіда. Деякі Гіди більш помітні під час гіпнотичною сесії, деякі - менш. Я завжди питаю Суб'єктів, чи бачать вони або відчувають присутність невтіленого істоти в кімнаті. Якщо так, то ця третя особа зазвичай є Гідом-хранителем. Часто пацієнт відчуває присутність невтіленого істоти ще до того, як він бачить його обличчя або чує голос. Людям, які займаються медитацією, природно, більш знайомі ці бачення, ніж тим, хто ніколи не звертався до свого Гідові.

Визнавши або дізнавшись свого духовного вчителя, людина занурюється в атмосферу серцевої, виконаної любові творчої сили. Через своїх гідів ми гостріше усвідомлюємо безперервність життя і свою духовну сутність. Гіди уособлюють собою милість, про що є у всіх аспектах нашого існування, бо вони грають керівну роль в процесі здійснення нашого призначення.

Гіди є непростими істотами, особливо, якщо це Майстра. Рівень свідомості душі до якійсь мірі визначає то, наскільки просунутого Гіда їй призначають. Насправді, від зрілості індивідуальних гідів залежить і те, чи мають ці вчителі одного або багато підопічних? Гіди, що відносяться за рівнем своїх здібностей до категорії Старших вчителів, зазвичай працюють з цілою групою душ як в духовному світі, так і на Землі. У цих гідів є помічники. Тобто, кожна група душ зазвичай має одного або більше вчителів, які допомагають їй у навчанні. Тому у деяких людей може бути більш одного Гіда.

Імена, якими Суб'єкти називають своїх гідів, бувають звичайними, не зовсім звичайними, а також старомодними або навіть химерними. Часто можна простежити зв'язок цих імен з якоюсь особливою минулим життям вчителя, в якій він зустрічався з цим учнем. Деякі пацієнти не можуть назвати ім'я свого Гіда, тому що їм важко вимовити звуки, навіть якщо вони ясно бачать його в стані гіпнозу. Я говорю таким пацієнтам, що набагато важливіше зрозуміти мету або причину, по якій той чи інший Гід був призначений їм. Суб'єкт може просто використовувати загальні визначення для свого Гіда, такі як керівник, консультант, наставник або просто «мій друг».

Однак необхідно звертати увагу на те, як слово «друг» »інтерпретується. Зазвичай, коли людина в трансі говорить про духів ном одного, він, швидше за все, має на увазі споріднену душу або товаришів по групі, а не свого Гіда. Істоти, які є нашими друзями, знаходяться на рівні, що не набагато вище або нижче нашого власного. Ці друзі здатні послати нам ментальну підтримку з духовного світу, коли ми перебуваємо на Землі, і вони можуть втілюватися на Землі разом з нами і бути нашими попутниками на дорогах життя.

Один з найбільш важливих аспектів моєї психотерапевтичної роботи з пацієнтами полягає в тому, щоб допомогти їм в їх свідомого життя, розкриваючи роль, яку їх Гіди грають в їх житті. Ці вчителі наставляють нас за допомогою своїх майстерних методів. Ідеї, які ми називаємо своїми, можуть бути породжені в нас нашим турботливим Гідом. Гіди також заспокоюють нас в пери оди важких випробувань, особливо в дитинстві, коли ми потребуємо втіхою. Я пам'ятаю цікаві спостереження, якими поділилася зі мною одна моя пацієнтка після того, як я запитав її, коли вперше вона почала бачити свого Гіда в своє нинішнє життя. «Ах, це сталося в моїх фантазіях, - сказала вона.- Я пам'ятаю, як мій Гід був разом зі мною, коли я перший раз прийшла в школу - мені було тоді дійсно страшно. Вона (Гід) склала мені компанію, сівши на моєму столі, і потім показала мені дорогу до вбиральні, коли я була занадто перелякана, щоб запитати про це вчителя ».

Поняття уособлених духовних істот корінням сягає в далеку давнину, до початкового етапу нашого існування як мислячих людських істот. Антропологічні дослідження на місцях проживання доісторичних людей говорять про те, що їх колективні тотемний символи давали кожному індивідуальний захист. Пізніше, приблизно 5000 років тому, коли виникли міста держави, поклоніння офіційним божествам стало ототожнюватися з державною релігією. Ці боги були вже далекі від індивідуума і навіть викликали у нього страх. Тому, в повсякденному житті людей велику роль, особливо роль їх захисників, ста чи грати особисті та сімейні божества. Особисте божество душі служило в якості ангела хранителя для кожної людини або сім'ї, і в періоди кризи до нього можна було волати про допомогу. Ця традиція збереглася аж до наших днів.

У нас є два приклади, які стосуються культурам, територіально локалізованим в протилежних кінцях Сполучених Штатів. Омейкі є персоналізованих богом гавайців. Полінезійці вірять, що предки людини можуть вступати у відносини з живуть членами сім'ї, приймаючи вигляд особистих божеств (у вигляді людської істоти, тварини або риби). Омейкі може заохочувати або вичитувати людини через бачення і сни. Живуть на самій півночі Америки Ірокези вірять в те, що у людини є своя власна внутрішня духовна сила, яка називається Оренда, яка пов'язана з вищим особистим духом Оренда. Цей охоронець здатний протистояти силам зла, спрямованим на людину. Ця ідея про хранителів душі, які служать в якості наставників, є складовою частиною системи вірувань багатьох місцевих американських культур. У міфології племен Зуні на південному заході Америки фігурують богоподібні істоти. Їх називають «творцями і хранителями життєвих шляхів», і вони вважаються відповідальними за душі. У всьому світі є багато інших культур, які також вірять в те, що хтось ще, крім Бога, охороняє їх і діє в їх інтересах.

Я думаю, що людським істотам завжди потрібно мати антропоморфічні образи, які стоять нижче Бога, щоб створити повну картину духовних сил, що були в їхніх. Коли люди моляться або медитують, вони хочуть вступити в контакт з істотою, від якого вони могли б черпати натхнення. Легше попросити за потужністю у істоти, яку людина може ясно ідентифікувати в своєму розумі. Важче уявити верховного Бога, і для багатьох людей це ускладнює встановлення контакту з Ним. Незалежно від релігійної специфіки та ступеня віри, люди також відчувають, що, якщо і є верховний Бог, то Він дуже зайнятий, щоб турбуватися про їх особисті проблеми. Люди часто відчувають себе не цілком гідними або здатними для прямого спілкування з Богом. Як наслідок, головні релігії світу завжди вдавалися до допомоги пророків, які були на Землю, щоб виконати функцію посередників між людьми і Богом.

Можливо, через те, що деякі з цих пророків самі займають дуже високе духовне становище, вони не мають особистісного значення для окремо взятих людей. Я ні в якому разі не принижував колосальне духовне вплив всіх великих пророків на їх послідовників. Мільйони людей знайшли благо, завдяки вченням і повчанням могутніх душ, втілювалися на Землі в якості пророків. І все ж в глибині душі люди знають - і вони завжди це знали, - що є хтось, якесь особисто пов'язане з ними істота, з яким можна встановити прямий контакт.

Я дотримуюся теорії, згідно з якою Гіди постають перед дуже релігійними людьми в ролі об'єктів їхньої віри. Якось в одній телевізійній передачі показували маленьку дівчинку з богомольної християнської сім'ї, яка пройшла через досвід існування між життям і смертю і розповідала про те, що вона бачила Ісуса. Коли її попросили намалювати кольоровою крейдою то, що вона бачила, вона намалювала блакитного людини без певних рис, оточеного сяйвом.

Випадки з моїми Суб'єктами показали мені, як сильно вони залежать від своїх духовних гідів і вдаються до їх допомоги протягом життя. Я прийшов до висновку, що саме наші Гіди несуть пряму відповідальність за нас, а не Бог. Ці мудрі вчителі залишаються з нами протягом тисячоліть, щоб допомогти нам в наших випробуваннях. Я помітив, що Суб'єкти, що знаходяться в стані трансу, на відміну від людей в бадьорому свідомості, не звинувачують Бога за біди і невдачі в їхньому житті. Найчастіше трапляється так, що, перебуваючи в стані трансу і відчуваючи себе душею, ми все своє не задоволення виливаємо на нашого особистого Гіда.

Мене часто запитують, чи спеціально підбираються для нас певні, відповідні нам Вчителі-гіди або вони даються нам випадково. На це питання важко відповісти. Схоже, що Гіди призначаються нам в духовному світі в установленому порядку. Але помітив що індивідуальний стиль і прийоми, використовувані тим чи іншим Гідом в роботі з нами, підтримують нас і прекрасно поєднуються нашої початкової духовної сутністю.

Наприклад, я чув про те, що молодші Гіди, які в своїх минулих життях долали особливо складні, негативні якості і риси, призначалися душам, схильним до подібного ж типу поведінки. Очевидно, ці душі, призначені бути Гідами, класифікуються і відбираються з урахуванням того, наскільки добре вони зможуть впоратися зі своїм завданням і зробити позитивні зміни в підопічної душі.

Всі Гіди відчувають співчуття до своїх учнів, але підходи до навчання можуть бути різними. Я помітив, що якісь Гіди постійно допомагають своїм учням на Землі, в той час як інші вимагають від своїх підопічних опрацьовувати уроки, майже не надаючи їм видимої підтримки. Зрілість душі, звичайно, є важливим фактором. Безумовно, просунуті учні отримують менше допомоги, ніж новачки. Крім рівня розвитку, я враховую також і силу індивідуального бажання, що є іншим чинником, що обумовлює частоту і форму допомоги, яку людина отримує від свого Гіда протягом життя.

Що стосується прийняття тієї чи іншої статі, я не виявив закономірною взаємозв'язку між підлогою Суб'єкта, з одного боку і жіночої або чоловічої зовнішністю Гіда - з іншого. В цілому люди сприймають вигляд Гіда як щось само собою зрозуміле. Хтось може припустити, що це відбувається, швидше за все, тому, що за нескінченно довгий час учні звикли до певного вигляду своїх гідів, а не тому, що одна стать більш ефективний, ніж інший, у взаєминах між тими чи іншими учнями і вчителями . Деякі Гіди є своїм підопічним то в чоловічому, то в жіночому образі, і це зайвий раз підтверджує, що душі, в дійсності, є андрогенів. Один пацієнт рас казав мені: «Мій Гід з'являється іноді як Алексіс, іноді як Алекс, приймаючи вигляд то чоловіки, то жінки - в залежності від моєї потреби в чоловічому або жіночому раді».

З цього можна зробити висновок, що підбір вчителя в духовному світі здійснюється дуже ретельно. Кожна людська істота має, принаймні, одного Старшого або вищого Гіда-Мастера, призначеного їх душі в момент її зародження. Багато з нас отримують згодом нового, додаткового Гіда, такого як Керлі з Випадку 16 в попередньому розділі. Для зручності я назвав цих вчителів Молодшими Гідами.

Початок підготовки душі, яка бажає стати Гідом, часто доводиться на заключний етап Рівня 3, коли вона досягає верх ній ступені Проміжною стадії розвитку. Насправді, ми починаємо наше навчання як Молодші Гіди задовго до досягнення Рівня 4. На більш ранніх стадіях розвитку ми просто допомагаємо іншим душам, як в житті - виступаючи в ролі їх друзів, так і між життями - даючи поради своїм товаришам по групі. Молодші і старші Гіди отримують свої завдання або призначення по волі гідів-Майстрів, які формують свого роду Рада, подібний опікунській раді, який опікує молодших Гідів духовного світу. Ми побачимо, як це відбувається, в Главі 10 і 11, де розглянемо Випадки з більш просунутими душами.

Чи всі Гіди мають однакові повчальні здатності і чи впливає це на розмір групи, в яку ми входимо в духовному світі? У наведеному нижче уривку я обговорюю це питання з однієї досить досвідченої душею.

СУБ'ЄКТ: Так. |  Випадок 17.

Глава 4. відхилив душі. |  Випадок 10. |  Випадок 11. |  Випадок 12. |  Випадок 13. |  Глава 6. Перехід. |  Випадок 14. |  Випадок 15. |  Глава 7. Розподіл. |  Випадок 16. |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати