Головна

Мая 2008 року

- Містер Денмонт?

- Так, так ... Заходь. Зараз я звільнюся ...

Невисокий, щуплий китаєць, схожий на підлітка обережно пройшов в кабінет, поклав на стіл товсту папку, з якої виглядали папери. Віктор Денмонт, професор, доктор медицини і науковий керівник Чена по дисертації зник за дверима лабораторії. Чи Чен примостився на один зі стільців, закрив очі і з істинно китайським терпінням почав чекати ...

Денмонт з'явився тільки через кілька хвилин, застібаючи піджак. Плюхнувся на роздовбаний стілець ...

- Говори Чен, ніж порадуєш ...

- Містер Денмонт, я провів остаточні розрахунки і дві серії експериментів! Все-таки можливість використання мого методу підтвердилася!

Чи Чен, аспірант і китаєць за національністю, обрав в якості теми своєї дисертації таку тему: «Масова вакцинація населення в країнах третього світу». Спочатку тему не хотіли затверджувати, вважали її безглуздою - але потім все ж затвердили. І за рік досліджень Чен домігся приголомшливого наукового прориву.

Суть прориву була в наступному. Багато вакцини і ліки повинні були вводитися шляхом ін'єкцій - внутрішньовенних або внутрішньом'язових. Для того, щоб робити ці ін'єкції потрібен був медичний персонал, обладнання - одноразові шприци, медичні кабінети, і так далі. У країнах третього світу і той і інший було в дефіциті. До того ж ін'єкції стали основним способом поширення СНІДу, гепатиту та багатьох інших захворювань. В Африці, де в деяких країнах носіями ВІЛ було до половини населення, ця проблема стояла особливо гостро. Боялися всі - і медичний персонал і самі пацієнти.

Чи Чен придумав, як вирішити цю проблему. Він створив експериментальну установку, на якій методом електрофорезу створювалися мініатюрні, діаметром всього кілька мікронів, крапельки з биогеля. Ці крапельки були настільки малі і легкі, що могли плавати в повітрі, подібно сигаретному димі. Біогель захищав від впливу повітря, прямих сонячних променів знаходиться в ньому біологічно активний матеріал - мікрона доза вакцини або ліків. При вдиханні, крапельки з биогеля потрапляли в легені, там розчинялися - і препарат потрапляв прямо в кров, точно також як молекули кисню. Термін стійкості биогеля до впливу чинників навколишнього середовища становив кілька годин ...

Це був прорив. Справжнісінький. Використання замість ін'єкцій розпилення такого ось биогеля обіцяло небачені перспективи. Масова вакцинація ставала в рази простіше і дешевше, вакцину можна було розпорошувати хоч з літаків. Можна було ставити спеціальні розпилювачі в кабінетах лікарів. При використанні цього методу абсолютно виключалося попутне інфікування СНІДом і гепатитом, руйнувалася величезна індустрія виробництва одноразових шприців. Були, звичайно, і проблеми - наприклад, з підбором доз, але вони були вирішувані. В цілому, медицина ставала простіше і дешевше.

Як тільки стали відомі перші результати розробок, Чена почали труїти. Бачене чи справа - робити медицину дешевше. Навпаки, її потрібно робити дорожче, тягнути у людей гроші з кишені! Адже виходить що - будь-яка людина замість того, щоб йти в лікарню робити укол, зможе просто купити розпилювач, дозу ліків і самостійно її вдихнути! А як бути лікарям, на чому вони будуть заробляти? А як виробники шприців, стерилізаторів, іншої медичної парафеналіі? А як же благодійні фонди, які освоюють величезні гроші на «допомогу» країнами третього світу - їм що робити? А що робити тим, хто освоює гроші, які виділяються на боротьбу зі СНІДом і гепатитом, десятиліттями вакцину створює - якщо поширення цих епідемій істотно сповільниться - адже основного шляху передачі не буде! Загалом - одна яма!

Спочатку до цькування приєднався і Денмонт, він взагалі любив приєднуватися до всіх кампаній по колективному цькуванні кого - небудь. Але місяць тому свою думку про роботу Чена він змінив - раптово і різко ...

- Дві серії експериментів? І які результати?

- Виживання біологічно активного матеріалу, захищеного биогелем, в умовах навколишнього середовища: після години виживаність дев'яносто відсотків, після шести годин - близько шістдесяти відсотків, після дванадцятої години - приблизно двадцять відсотків, після двадцяти чотирьох годин - близько одного відсотка. Експериментальним шляхом, я встановив, що термін гарантованої активності біоматеріалу, що доставляється пацієнту без його відома таким чином, становить приблизно дванадцять годин, виходячи з цього треба підбирати дозування. За експерименту на мавпах - ліки подіяло в двадцяти випадках з двадцяти - стовідсоткове попадання. Я думаю, містер Денмонт, з цими результатами можна вже виходити на вчену раду на попередній захист.

- Ні ... Ти не правий, Чен ... Ти ж знаєш, як до тебе ставляться в вченій раді ...

Чен опустив голову, ставлення до нього він добре знав. Навіть його науковий керівник спочатку був проти - правда, потім розглянув ...

- А ти до них з чим - всього з двома серіями експериментів? Цього мало ... Треба провести ще - не менше восьми серій експериментів. Ось тоді - можна і на вчену раду. Зрозумів?

- Зрозумів, містер Денмонт ...

- Ну, ось і добре ... А матеріали свої мені залиш - я їх вдома ще раз перегляну. Може бути, ти чогось не помітив ...

Провівши поглядом минає Лі Чена, доктор Віктор Денмонт кинувся до столу, витрусив з ящика ключі від машини, підхопив папку з матеріалами. Йому теж треба було йти - на термінову зустріч зі своїм куратором.

Свої експерименти в цій багатообіцяючою області, Лі Чен так і не завершив. На наступний день його знайшли в маленькій квартирці, яку він знімав недалеко від інституту. Сусіди відчули запах газу і викликали пожежників. Чи Чен лежав на ліжку, все конфорки на плиті були відкриті. Ніяких слідів насильства ... Знаючи, як Чена травило наукове співтовариство в інституті сумніви в самогубстві тоді ні у кого не виникло. Небезпечну для науково-медичної спільноти тему Чена нашвидку закрили ...

 Травня 2010 року |  Детройт


 Червня 2010 року |  Червня 2010 року |  Червня 2010 року |  Червня 2010 року |  Червня 2010 року |  Травня 2010 року |  Червня 2010 року |  Червня 2010 року |  Червня 2010 року |  Червня 2010 року |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати