Головна

Червня 2010 року

- Ну і що тепер?

Гарне питання. Зараз ми стояли між двома складами, прикриті з двох сторін і невидимі з дороги. Я з кулеметом влаштувався на даху Хаммера а Пітер і Енджі перетягували частина запасів з Хаммера в РейнджРовер, щоб якщо нам доведеться залишити одну з машин - нам не втратити разом єдині або патронів або гранат. Вантаж повинен бути розподілений по машинам рівномірно. А питання і справді хороший ...

- Слухаю ваші пропозиції ... - сказав я, бо і сам толком не уявляв що робити. До Форт Брегга ще треба дістатися ...

- Може, звернемося до влади? - Невпевнено сказала Енджі і тут же прикусила губу, зрозумівши що зморозила дурість.

- До яких владі ... - втомлено сказав я - влада зараз виродки з автоматами типу ось цих ось місцевих відморозків, яких ми раздраконілі годину назад. Ніякої влади, схоже, не залишилося, міста кишать одержимими, а вони на вибори не ходять.

- Слухай - сказав Пітер - а може нам ...

- Що?

- Може нам знайти яке-небудь затишне місце, таке щоб з усіх боків все проглядалося і прострілює. А?

Я замислився. Ідея насправді хороша. Знайти якусь порожню ферму і зайняти її, благо порожніх ферм зараз багато. А господарі їх або не пред'являть претензій землезагарбників, або спробують їх зжерти. Але нами - подавляться.

- І де ти пропонуєш шукати цю ферму - почав я - і тут раптом мене осінило ... А чому б мені не поїхати додому. Так, так, елементарно - додому.

Та коли вже про це пішла мова - розповім трохи про себе. З армії я йшов недобре. Не те, що мене з ганьбою вигнали зі збройних сил, зовсім немає. Просто ... в загальному в Іраку робилося багато чого такого, за що можна було постати перед військовим трибуналом і потрапити в Левенуорт [42] на довічне. Терпів я, терпів - і врешті-решт сказав: досить. Декому з Пентагону це дуже не сподобалося, і на одній з військових баз мало не стався нещасний випадок. Вірніше, він стався, але не зі мною, а з двома військовими поліцейськими, які дуже хотіли, щоб він стався зі мною, прямо ніяк вгамуватися не могли.

Тоді склалася дуже погана ситуація. Гранично погана. Особовий склад частини, де я служив і її командування (а це були сили спеціального призначення) приблизно представляли що відбувається. Вони розуміли мене, то що я роблю і були на моєму боці. Люди в Пентагоні, які дуже хотіли вирішити проблему зі мною раз і назавжди, прекрасно розуміли, що законними методами це зробити не можна, незаконними - гранично складно як показав недавній нещасний випадок з двома їх агентами. Та й я був насторожі. Крім того - лайно вже переповнювало поштовх і могло в будь-який момент виплеснутися назовні, на сторінки газет і на екрани телевізорів.

І тоді було прийнято рішення. Я йду з армії нібито за станом здоров'я, мені виплачують все бойові, які скупчилися за час моєї служби в Іраку і платять пенсію - разом за двадцять років вперед. У свою чергу я забуваю раз і назавжди про ті темні справи, що творилися в Іраку і його околицях. Угода «баш на баш», як то кажуть - і обидві сторони задоволені один одним.

Отримавши купу грошей, я елементарно розчинився серед американських обивателів. Насамперед я поміняв прізвище. Робиться це дуже просто: беруться некрологи який-небудь глухому газетки. Потрібен некролог дитини, яка померла або загиблого в дуже ранньому віці. Потім береться книга церковного приходу і знаходиться запис про дату народження цієї дитини. Далі в місцевий сіті-хол [43] відправляється запит на видачу копії свідоцтва про народження. В принципі чиновник повинен перевірити запит в тому числі і по записах про смерть, але в дев'яноста дев'яти відсотках випадків він цього не робить. Після отримання свідоцтва про народження на цю людину виходять водійські права - основний в США документ, що засвідчує особу, картка соціального страхування, відкривається рахунок в банку і так далі. Ось і готова нова особистість. Такий фокус я проробляв двічі, по одному з документів з простою прізвищем Маршалл (з двома «л» на кінці, а не з однією - звертаю вашу увагу) я отримав роботу помічником шерифа. Справжнє моє ім'я було Алекс Маршал (з одного «л» на кінці), до свого вигаданого я додав всього одну букву. Дрібниця - але при пошуку з використанням комп'ютерних систем мене вже годі було й шукати. І в той же час, якщо мене десь зловлять за руку - пояснення елементарне. Якийсь клерк-ідіот просто поставив зайву букву на кінці мого прізвища при видачі документів, а я й не помітив. Спасибі, сер, ви мене дуже виручили. А то я і не помічав помилку ...

Проблеми була не в мені - проблема була в Пітері, його явно мали шукати. Але поки ці ідіоти розберуться, поки перевірять дані (а зв'язок ж ... й гавкнув так само як і система правоохоронних органів в цілому і просто продзвонити по списку поліцейські ділянки і попросити перевірити тих чи інших людей вже неможливо) - часу багато пройде. А можливо - і взагалі перевірити не вдасться ...

- У мене є пропозиція ... - сказав я - а не заїхати до мене додому для початку ...

- В сенсі? - Брат витріщився на мене - це ж через всю країну пиляти ...

Так, забув сказати ... Коли я отримав гроші, ціни на нерухомість впали нижче плінтуса. І тут я такий красивий - з купою готівки і не потребує банківському кредиті. А мені з дитинства хотілося мати власний кут. Чи не мотатися по військових базах і офіцерським будиночків. Ось я і купив не таку вже й велику, зате дуже затишну квартирку в Нью-Йорку. Але жив я не там ...

- При чому тут Нью-Йорк. Я хіба там служу? Запрошую вас в обитель порядку в нашому нинішньому суєтне, неспокійному і стріляючому світі - великий штат Техас. Де я і служу заступником шерифа ...

Насправді, в Нью-Йорку я практично не бував, квартиру здавав. Влаштувався я за рекомендацією в північному Техасі, в маленькому містечку Діккенс. Там я працював помічником шерифа - работенка не бий лежачого, сільськогосподарський глухе район, межа з її нелегальною міграцією і злочинністю далеко. Там же купив невелику, всього на п'ятсот акрів ранчо. В кредит. І платити, до речі, кредит як я розумію, тепер нікому і нема чого. Ура.

- Коротше є в північному Техасі маленький і затишний містечко Діккенс, де живуть добрі, але в той же час озброєні люди. І навіщо ломитися в чужий ранчо, коли у мене там є своє?

- А нахрена ми тоді сюди їхали? - Витріщив очі Пітер - це ж треба назад через СЕДОН їхати.

- Саме так - підморгнув я - відвідаємо заодно старих друзів. А потім - встанемо на сорокову дорогу і вперед. Приїдемо, відсидимося пару днів, зрозуміємо що робити - і вперед ...

 Червня 2010 року |  Червня 2010 року


 Седона Північна околиця міста |  Червня 2010 року |  Червня 2010 року |  Жовтня 2009 року |  Червня 2010 року |  Червня 2010 року |  Червня 2010 року |  Жовтня 2009 року |  Дорога на Фенікс |  Червня 2010 року |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати