На головну

Народжуваність зростає при розширеному відтворенні, коли в родині більше 3 дітей. |  Динаміка ОППЖ населення Росії |  Оренбурзька область (2011 р) |  В Оренбурзькій області |  Структура загальної захворюваності населення |  Динаміка загальної захворюваності дитячого населення |  Інвалідність як показник суспільного здоров'я |  Чисельність осіб, вперше визнаних інвалідами, |  Оренбурзької області |  Причини необхідності проведення реформи охорони здоров'я в Російській Федерації |

У СФЕРІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я

1.  II. Відображення в сфері
  2.  А) Безпека Республіки Білорусь в політичній сфері.
  3.  А) Повноваження федеральних органів державної влади в сфері охорони здоров'я
  4.  Адміністративно-правова охорона прав і свобод громадян у сфері державного управління (загальна характеристика).
  5.  Адміністративно-правові основи управління в сфері соціального захисту населення.
  6.  Арт-менеджмент в сфері соціально-культурної діяльності
  7.  Б) Повноваження органів державної влади суб'єктів Російської Федерації в сфері охорони здоров'я

- Розвиток первинної медико-санітарної допомоги.

Перехід на нові форми оплати праці лікарів, введення системи матеріального стимулювання медичних працівників за кінцевими результатами діяльності.

Грошові виплати лікарям загальної (сімейної) практики, дільничним терапевтам, дільничним педіатрам та медичним сестрам лікарів загальної (сімейної) практики, дільничних терапевтів, дільничних педіатрів з урахуванням обсягу і якості наданої медичної допомоги складуть в 2006 р.- 18,7 млрд. Руб. , в 2007 р - 21,7 млрд.руб., в 2008 р - 28,7 млрд.руб., в 2009 р - 34,5 млрд.руб. Разом - 103,6 млрд.руб.

Підготовка та перепідготовка лікарів загальної практики, дільничних терапевтів і педіатрів, укомплектування медичними кадрами дільничної служби, зниження коефіцієнта сумісництва до 1,25.

У 2006 р, планується підготувати - 6318 лікарів (зокрема 1500 лікарів загальної практики), в 2007 р.-7530 лікарів (зокрема 1500 лікарів загальної практики). Необхідне фінансове забезпечення в 2006 р.-0,2 млрд.руб., В 2007-2009 рр. - По 0,3 млрд.руб. Таким чином, понад 36 тис. Лікарів пройшли підготовку і перепідготовку. Коефіцієнт сумісництва знизився до 1,2-1,3.

Зміцнення діагностичної служби первинної медичної допомоги. Оснащення муніципальних медичних організацій рентгенографическим обладнанням, устаткуванням для ультразвукових досліджень, електрокардіографами і лабораторним обладнанням.

Передбачається оснастити в 2006 р.- 5085 амбулаторно-поліклінічних установ, в 2007 р.- 5085 амбулаторно-поліклінічних установ. Фінансове забезпечення: в 2006 р - 14,3 млрд.руб., В 2007 р - 15,4 млрд.руб., В 2008 р - 0,05 млрд.руб. Поставлено більше 47 тис. Одиниць обладнання.

Зміцнення матеріально-технічної бази служби швидкої медичної допомоги, в тому числі оснащення бригад швидкої медичної допомоги сучасними транспортними засобами, реанімобілями.

У 2006 році передбачається придбати 6060 автомашин швидкої медичної допомоги, в тому числі 120 реанімобілів і 120 реанімобілів з кювезами, в 2007 р - 6060 автомашин, в тому числі 120 реанімобілів і 120 реанімобілів з кювезами. Фінансове забезпечення: в 2006 р - 3,6 млрд. Руб., 2007 року - 3,9 млрд.руб., 2008 року - 0,2 млрд. Руб. Поставлено більше 13 тис. Одиниць автотранспорту.

- Посилення профілактичної спрямованості охорони здоров'я, формування у населення культури здоров'я, підвищення мотивації до його збереження, поглибленої диспансеризації, формування Паспорти здоров'я для кожного жителя країни.

Відродження профілактичного спрямування в охороні здоров'я. Структурування системи медичної профілактики таким чином, щоб основною життєвою цінністю стало здоров'я, формування у населення мотивації до особистої відповідальності за власне здоров'я, виховання у дітей навичок культури здоров'я.

Відновлення та розширення практики диспансерного спостереження за хворими, диспансеризація працездатного населення, а також осіб які проживають в сільській місцевості.

При оцінці діяльності лікувальних установ показники профілактичної роботи повинні стати пріоритетними, для чого необхідно розробити чітку систему економічної мотивації даного напрямку.

В поліпшення стану здоров'я нації особливе місце буде займати навчання основам здоров'я.

Необхідно створювати економічні стимули для збереження і зміцнення громадянином свого здоров'я.

В рамках даного напрямку планується за два роки прищепити проти гепатиту В 25 млн. Чоловік, проти краснухи 15 млн. Чоловік, проти поліомієліту 300 тис. Чоловік, проти грипу 44 млн. Чоловік. Провести обстеження: 40 млн. Чоловік для виявлення ВІЛ інфікованих, 2 млн. Новонароджених дітей на виявлення спадкових захворювань. Провести диспансеризацію понад 22 млн. Лип працездатного віку от35 до 55 років.

Фінансова забезпеченість:

- На імунізацію в рамках національного календаря щеплень в 2006 р.- 4,5 млрд. Руб., В 2007 р -6,1 млрд. Руб., 2008 року - 5,0 млрд.руб., 2009 г. - 5,3 млрд.руб.

- Виявлення і лікування, інфікованих вірусом гепатиту С та ВІЛ в 2006 р - 2,8 млрд. Руб., В 2007 р - 7,8 млрд. Руб., В 2008 р - 8,0 млрд.руб., в 2009 році - 9,3 млрд.руб.

- Обстеження новонароджених в 2006-2009 рр. - 1,7 млрд. Руб .;

- На диспансеризацію населення в 2006 р - 1,6 млрд. Руб., В 2007 р -4 млрд. Руб., В 2008 р - 5,7 млрд.руб., В 2009 р - 4,1 млрд Руб.

Підсумки: на 25% знизилася захворюваність на гепатит В, 22 млн осіб щорічно проводяться профілактичні обстеження і 40 тис. ВІЛ-інфікованих отримують лікування. В 4,5 рази знизилася захворюваність на краснуху, в 2 рази - на дифтерію, в 5,9 рази - на кір, на 18% - на епідемічний паротит, на 45% на черевний тиф. Більш 2,8 млн новонароджених обстежені на фенілкетонурію та вроджений гіпотиреоз; 1,9 - на муковісцидоз і адреногенітальний синдром, 1,6 млн - на галактоземії. Понад 1300 випадків розвитку хронічної патології запобігти. 13,5 млн осіб пройшли обстеження за 2006-2008 рр. виявлено 4 млн випадків захворювань, з них 68% на ранніх стадіях. Пройшли додаткову диспансеризацію 320 тис. Дітей-сиріт.

- Підвищення доступності високотехнологічної медичної допомоги

При існуючій в даний час системі бюджетно-кошторисного фінансування в умовах невідповідності обсягів необхідної медичної допомоги обсягами фінансових коштів, що виділяються на її надання, низька економічна зацікавленість у взаємовигідному розвитку відносин учасників процесу надання високотехнологічної медичної допомоги - від держави до медичних установ.

Ефективний перерозподіл ресурсів може бути досягнуто на основі цільової системи фінансування медичних установ, орієнтованої на досягнення заданих результатів. Такою системою є формування державного завдання (замовлення) на високотехнологічні види медичної допомоги.

Формування і реалізація державного завдання (замовлення), що гарантує доступність високотехнологічної медичної допомоги кожному громадянинові нашої країни, дозволить домогтися не тільки значного медико-економічного, а й відчутного соціального ефекту, вирішить цілий ряд проблем державної підтримки населення, особливо осіб з невисокими доходами.

З метою розширення високотехнологічних видів медичної допомоги буде проведено комплекс організаційних заходів при збільшенні обсягу фінансових коштів, спрямованих на ці цілі в медичні установи.

У 2006 р на виконання квот (128 тис.) З високотехнологічної медичної допомоги буде потрібно виділення з федерального бюджету 9,5 млрд. Руб. У 2007 році на виконання квот (170 тис.) Буде потрібно 17,5 млрд. Руб. У 2008 р 24,2 млрд.руб., В 2009 р - 28,2 млрд.руб. Таким чином, в 3,5 рази збільшилися обсяги високотехнологічної медичної допомоги за рахунок коштів федерального бюджету.

Для вирішення проблеми задоволення потреби населення у високотехнологічних видах медичної допомоги крім цього, потрібно створення медичних центрів, здатних з урахуванням досягнень медичної науки здійснити прорив вітчизняної охорони здоров'я в області високих технологій.

Пріоритетними напрямками розвитку високотехнологічної медичної допомоги є серцево-судинна хірургія, травматологія, ортопедія і ендопротезування, нейрохірургія, репродуктивні технології, ендокринологія.

Планується побудувати в 2006 р 6 центрів, у 2007 році - 9 центрів. Фінансове забезпечення складе відповідно 3,2 млрд. Руб., В 2007 р -28,8 млрд. Руб., В 2008 р - 9,4 млрд.руб., В 2009 р - 11,6 млрд.руб.

На період до 2025 року |  ПРОГРАМА МОДЕРНІЗАЦІЇ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати