Головна

В ДОМІ БОЖОМУ |  СПАС ТЕ ЖИТТЯ |  ЗРАДА |  ЗРАДА |  О ». Просто «О». |  ДРУГА БОМБА |  Під замком |  ВАЖКИЙ ПРАЦЯ |  Я - коло, коло - це я. |  ЖИТИ І БОРОТИСЯ |

ЩОСЬ БУДЕ

1. " А які стосунки ви будете мати? "," Умм. Дайте мені подумати про це - досить поверхневі "?
  2.  XL. Якщо раб буде звинувачений в крадіжці
  3.  XXX. ЩО Ж ЦЕ ТАКЕ - ВЕЛИКА ПУСТКА буддистів (будителів, будетлян, людей, які тут, скоро будуть).
  4.  А верхній ціною гри буде
  5.  А ось, Андрій Макаревич сказав, що його син в армії служити не буде.
  6.  А це не буде брехнею? - Насторожилася Лена.
  7.  А) або основна матриця системи буде складатися з одиничних векторів (СЛР має єдине рішення, вона сумісна і визначена);

[Віола]

- Насос як новенький. Хільді!

- Дякую, Уілф. - Я вручаю йому тацю з гарячим свіжим хлібом, від нього так і пашить жаром. - Віднесеш це Джейн? Вона накриває стіл до сніданку.

Він бере піднос - в Шумі звучить нехитра мелодія - і виходить з кухні з криком:

- Дружина!

- Чому він кличе тебе Хільді? - Запитує Лі, виникаючи на порозі з повним кошиком борошна. На ньому сорочка без рукавів, а руки по самі лікті покриті борошном.

Секунду я дивлюся на них і тут же відводжу погляд.

З тих пір як Лі попався на очі сержанту Хаммарен і більше не може їздити в місто, пані Койл ставить нас працювати разом.

Ні, я ніколи її не прощу.

- Так звали одну жінку, яка врятувала нас з біди, - відповідаю я. - Для мене це велика честь.

- А під «нами» ти маєш на увазі ...

- Нас з Тоддом, так. - Я забираю у нього кошик і з гуркотом ставлю на стіл.

Настає тиша - як завжди, варто згадати Тодда.

- Ніхто його не бачив, Віола, - обережно каже Лі. - Але наші-то в основному ночами в місті бувають, так що ...

- Навіть якщо б вона його побачила, мені б все одно не сказала. - Я починаю розсипати борошно по мисках. - А взагалі вона думає, що він давно помер.

Чи переступаете ноги на ногу:

- Але ти з нею не згодна.

Я дивлюся на нього. Він посміхається, і я нічого не можу з собою вдіяти - посміхаюся у відповідь:

- І ти мені віриш, так?

Він знизує плечима:

- Уілф вірить. А ти навіть уявити собі не можеш, яку вагу тут має слово Уілф.

- Що ж. - Я виглядаю у вікно на вулицю, куди недавно пішов Уілф. - Не можу.

День проходить без толку, як і всі інші, але ми хоча б готуємо. Так, це наше з Лі нове завдання - готувати на весь табір. Ми навчилися не тільки пекти хліб, але і молоти борошно. Ми майстерно знімаємо шкуру з білок, панцири з черепах і за дві секунди обробляв рибу. Ми знаємо, скільки продуктів потрібно для супу на сто чоловік. Картоплю і груші, підозрюю, ми чистимо швидше за всіх на цій безглуздій планеті.

Пані Койл стверджує, що саме так можна вигравати війни.

- Я не зовсім за цим прийшов в «Відповідь», - говорить Лі, ощіпивая шістнадцяту за день птицю.

- Але ти хоча б прийшов сам, - відповідаю я, беручись за наступну тушку. Пір'я в повітрі схожі на липких мух, чіпляються до всього підряд. Пучки зеленого пуху застрягли у мене під нігтями, в згинах ліктів, в куточках очей.

Я це знаю, бо бачу Лі: його довге світле волосся і такі ж золотисте волосся на руках - все в пір'ї.

Я знову заливаюся фарбою і в серцях продовжую дерти пір'я.

Проходить день, другий, третій, тиждень ... Потім ще одна і ще, а я готую - з Лі, стираю - з Лі, безвилазно торчу три дні вдома (потомушто за вікном безперервно ллє дощ) - теж з Лі.

І всеж. І все ж.

Щось готується, щось буде, але ніхто не говорить мені що.

А я застрягла тут.

Чи жбурляє ощіпанную тушку на стіл і бере наступну:

- Такими темпами цей вид скоро вимре.

- Магнусу вдається вполювати тільки цих. Решта занадто моторні.

- Та вже, цілий пташиний вид вимре, тільки тому що в «Відповіді» не знайшлося толкового очного лікаря.

Я сміюся - надто голосно. Сердито закочував очі - ну що за дурна!

Обскубавши одного птаха, я беруся за другу.

- Поки ти Обскубують двох, я встигаю впоратися з трьома, - кажу я. - І хліба я більше спекла, і ...

- Ага, тільки половину булок спалила.

- Тому що ти занадто сильно розтопив піч!

- Я народився не для того, щоб возитися на кухні, - посміхається Лі. - Я народжений воювати.

Я охаю:

- Тобто це я народжена возитися на кухні!

Але він тільки регоче - і заливається ще голосніше, коли я шпурляю в нього жменю мокрих пір'я і випадково потрапляю рукою в око.

- Ого! - Він витирає обличчя. - Ось це влучність! Тобі б дати рушницю в руки ... - Я опускаю очі на мільйонну за рахунком тушку. - Або не варто, - тут же додає він.

- Ти коли-небудь ... - Я замовкаю.

- Що?

Я облизувати губи, і марно, в рот миттю набивається пух, так що, коли мені нарешті вдається отплеваться і задати питання, виходить вже зовсім відчайдушно.

- Ти коли-небудь стріляв у людину?

- Ні. - Він напружено розпрямляє плечі. - А ти?

Я качаю головою. Чи заспокоюється, чому я не стримуюся і тут же додаю:

- Зате стріляли в мене.

- Да ти що!

А потім, не встигаю я гарненько подумати і все осмислити, як з моїх губ зривається визнання. Я розумію, що ніколи і нікому не зізнавалася, навіть самій собі, а тут ось, на кухні, серед пуху і пір'я раптом вирвалося ...

- І ще я зарізала людини. - Завмираю. - Вбила.

У запанувала тиші моє тіло раптом стає вдвічі важче.

Коли я починаю плакати. Чи дає мені рушник і дає виплакатися - не втішає, не говорить дурниць, ні про що не питає, хоча напевно згорає від цікавості. Я просто плачу.

І це добре.

- Так, але прихильників у нас все більше і більше, - каже Лі.

Ми сидимо за столом з Уілф і Джейн, доїдаючи вечерю. Я розтягую останні крихти, бо після вечері нам з Лі доведеться ставити опару для завтрашнього хліба. Ви не повірите, скільки хліба може з'їсти сто чоловік.

Я відкушують половинку скоринки:

- Все одно вас дуже мало.

- Чи не вас, а нас , - Серйозно поправляє мене Лі. - У «Відповіді» шпигуни по всьому місту, та й нові люди приходять. Жити в Хейвені стає неможливо. Дійшло до того, що їжу видають тільки за картками, ліки взагалі ніхто не отримує. Люди неминуче почнуть бунтувати.

- А скільки народу в тюрмах! - Додає Джейн. - Сотні жінок, все гниють під землею, скуті ланцюгами, і мруть від голоду як мухи!

- Дружина! - Обриває її Уілф.

- Та я тільки повторюю, що почула!

- Нічого ти такого не чула!

Джейн похмурніє:

- Від цього правда солодше не стає.

- Але в тюрмах у нас теж спільники, - говорить Лі. - Можливо...

Він замовкає.

- Що? - Питаю я, піднімаючи очі. - Що можливо?

Чи не відповідає, тільки дивиться на інший стіл, за яким сидить пані Койл з цілителькою Брет, Форт, Ваггонер і Баркер. Там же і Тея. Вони, як правило, перешіптуються, будуючи нові таємні плани.

- Нічого, - каже Лі, бачачи як пані Койл встає і прямує до нас.

- Уілф, підготуй, будь ласка, віз на завтра, - каже вона.

- Буде зроблено, пані.

Уілф миттю схоплюється з-за столу.

- Не квапся, повечеряй, - намагається зупинити його пані Койл. - Необов'язково робити це прямо зараз.

- Та я ж тільки радий! - Він струшує крихти зі штанів і йде.

- Кого висаджуємо сьогодні? - Питаю я.

Пані Койл підтискає губи:

- Досить, Віола!

- Я теж хочу поїхати. Якщо ви їдете в місто, я з вами!

- Терпіння, дитя, - відповідає вона. - Всьому свій час.

- І коли настане моя? - Не вгамовувався я. - Коли?

Але пані Койл тільки повторює:

- Терпіння.

Треба сказати, тон у неї аж ніяк не терплячий.

З кожним днем ??темніє все раніше і раніше. Я сиджу на вулиці на купі каміння, стежу за настанням ночі: сьогоднішні підривники вантажать на вози мішки з невідомо чим. У деяких з них тепер є Шум: ліки доводиться економити, оскільки запаси його добігають кінця. Чоловіки «Відповіді» приймають зменшену дозу, тільки щоб Шум не дуже виділявся із загального міського реву, однак для допитів цього недостатньо. Ризик дуже великий, нашим чоловікам стає все небезпечніше з'являтися на вулицях міста, але нічого іншого не залишається.

А оскільки жителі Нью-Прентісстауна вночі сплять, їх можна пограбувати і підірвати.

- Вітання! - З темряви до мене непомітно підходить Лі і сідає поруч.

- Вітання! - Вітаюся я.

- Все добре?

- А чому ні?

- Та так. - Він підбирає з землі камінь і жбурляє в ніч. - Дійсно, чого це я.

На небі починають з'являтися зірки. Мої кораблі десь там. А на їх борту - люди, які могли б нам допомогти, немає, які допомогли б , Якщо б тільки вдалося з ними зв'язатися ... Симона Уоткін, Бредлі Тенч, славні, розумні люди, які припинили б всю цю маячню, ці вибухи і ...

У мене знову спирає груди.

- Ти справді вбила людину? - Запитує Лі, жбурнувши ще один камінь.

- Так. - Я підтягую коліна до грудей.

Хвилину-другу Лі мовчить, а потім все-таки питає:

- З Тоддом?

- заради Тодда, - відповідаю я. - Щоб врятувати його. Вірніше, нас обох.

Сонце остаточно сіло, починає швидко холоднішати. Я ще міцніше притискаю до себе коліна.

- Знаєш, а вона ж тебе боїться, - каже Лі. - Ну, пані Койл. Думає, що ти дуже сильна.

Я дивлюся на нього крізь темряву, намагаючись розгледіти обличчя.

- Дурниці!

- Я випадково підслухав, що вона сказала пані Брет: мовляв, ти могла б вести в бій цілі армії, якщо б захотіла.

Я качаю головою, але він-то, звичайно, не бачить.

- Вона мене не знає.

- Нехай так, але зате вона дуже розумна.

- І все покірно йдуть за нею, як собачки.

- Крім тебе. - Він дружньо пхає мене плечем. - Може, це вона і хотіла сказати.

З печер піднімається легкий гул: кажани готуються вилетіти на полювання.

- А ти-то чому тут? - Питаю я. - Чому пішов за нею?

Я вже задавала Лі це питання, і він щоразу змінював тему.

Але сьогодні буде по-іншому. Я відчуваю.

- Мій батько помер на війні зі спекламі, - говорить Лі.

- У багатьох там батьки померли ...

Я згадую Корінн. Де вона, що з нею? ..

- Я його майже не пам'ятаю, - продовжує Лі. - Нас із старшою сестрою виховувала мама. А сестра у мене ... - він сміється, - тобі б вона сподобалася. Така бойова, мова що бритва. А які у нас бійки були, ти не повіриш! - Лі знову сміється, але вже тихіше. - Коли прийшла армія, Шівон хотіла боротися, а мама немає. Я теж хотів, але Шівон з мамою моторошно посварилися: сестра готова була кинутися в бій, - і нам довелося мало не силою тримати її вдома.

Гул стає все голосніше: Шум мишей луною віддається в стінах печери.

Летіти, летіти , Кажуть вони.

- Але довго тримати її під замком мама не могла, - продовжує Лі. - Армія вторглася до міста, а на наступний день всіх жінок звезли на схід міста. Мама веліла нам співпрацювати - «це тільки на час, поки ми не зрозуміємо, що відбувається, може він і не злодій зовсім» ... ну, все таке ...

Я мовчу і радію, що він не бачить мого обличчя.

- Шівон не могла здатися без бою, розумієш? Вона кричала на солдатів, відмовлялася йти з ними, а мама благала її замовчати, не злити їх, але Шівон ... - Лі замовкає і цокає язиком. - Шівон вдарила першого ж солдата, який спробував відвести її силою. - Він робить глибокий вдих. - А потім все змішалося. Я кинувся в бійку, але мене тут же поклали на лопатки, в вухах якийсь дзвін, солдат притиснув мене коліном до землі, мама кричить, а від Шівон - ні звуку ... Я вирубався, а потім, коли прийшов до тями, в будинку нікого, крім мене, не було ...

Летіти, летіти , Кажуть миші в печері. Геть, геть .

- Я шукав їх, коли режим трохи пом'якшили, але так і не знайшов. У кожну хатину, в кожне гуртожиток заглянув, обійшов всі лікувальні будинку. А в останньому, будинку пані Койл, знайшов «Відповідь». - Він замовкає і піднімає голову. - Дивись, полетіли.

З печер вириваються величезні зграї кажанів: як ніби світ перевернули догори дном, і з дірок хлинула чорнота, затоплюваних синє нічне небо. Навколо стоїть такий гуркіт, що розмовляти неможливо. Ми сидимо і мовчки спостерігаємо.

Розмах крил у кажана - мінімум два метри, самі крила волохаті, вуха короткі і щетинистий, а на кінчику кожного розправлені крила яскраво зеленіють фосфоресцирующие плями: завдяки їм вони збивають з пантелику свою здобич, мошок і жуків. Ці плями світяться в темряві, і нас на якийсь час ніби накриває покривалом з мерехтливих зелених зірок. Тремтливий повітря повне тонкого писку: Летіти, летіти, геть, геть

Через п'ять хвилин вони зникають в лісі і не повернуться до самого світанку.

- Щось готується, - говорить Лі в тиші. - Ти прекрасно знаєш, я не можу сказати тобі що саме, проте я піду з усіма - це шанс відшукати мою матір і сестру.

- Тоді я теж піду, - кажу я.

- Вона тобі не дозволить. - Він обертається до мене. - Обіцяю, я постараюся знайти Тодда. Я буду шукати його так само, як Шівон і маму, клянусь.

Над табором лунає дзвін, що означає, що всі рейдерські групи вирушили в місто, а всім іншим пора вкладатися спати. Ми з Лі ненадовго залишаємося в темряві і сидимо, торкаючись один одного плечима.

ТЕ, ЧОГО ТИ НЕ ЗНАЄШ |  тюремних стін
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати