На головну

Глава третя. |  У пошуках порятунку |  Що було б немислимо при газовому освітленні |  початок загадки |  Родолженіе загадки |  загадка ускладнюється |  Людина з бубонцем |  В якій розповідається про те, як Жавер зробив неправдиву стійку |  Вулиця Пікпюс, номер 62 |  Статут Мартіна Верга |

веселощі

1.  Особливо веселими легким характером відрізнявся цей третій брат, і сміх його дзвенів цілими днями, наповнюючи будинок веселощами, точно в ньому дзвеніли дзвіночки.
  2.  Пустощі. Останнє причастя. перерване веселощі
  3.  Пустощі. Останнє причастя. перерване веселощі
  4.  Пустощі. Останнє причастя. перерване веселощі
  5.  Пустощі. Останнє причастя. перерване веселощі

І все ж дівчата залишили про себе в цій суворій обителі багато чарівних спогадів.

У певні години монастир немов починав іскритися дитячою веселістю. Дзвонили до рекреації. Одна з дверей поверталася на своїх петлях. Птахи щебетали: «Чудово! А ось і діти! »Потік юності заливав сад, викроєний хрестом, точно саван. Сяючі личка, білі чоло, невинні очі, блискучі радісним світлом, - все фарби ранкової зорі розцвітали в темряві. Після Псалмоспів, благовеста, похоронного дзвону, богослужінь раптово лунав шум ніжніше гудіння бджілок, - то шуміли дівчинки! Розчиняються вулик веселощів, і кожна несла в нього свій мед. Грали, перегукувалися, збиралися купками, бігали; в куточках цокотіли чарівні білозубі ротики; чорні ряси видали наглядали за сміхом, тіні спостерігали за сонячними променями. Ну і нехай собі! Кругом все лучілось і все сміялося. На частку цих похмурих стін теж випадали сліпучі хвилини. Вони були присутні при цьому кружлянні бджолиного рою, як би злегка світлішими від б'є ключем радості. Точно дощ трояндових пелюсток проливали над трауром. Дівчатка пустували під наглядом черниць - погляд праведних не бентежить невинних. Завдяки дітям в низці суворих годин була година простодушного веселощів. Молодші стрибали, старші танцювали. Небесної чистотою віяло від цих дитячих ігор. Немає нічого більш чарівного і нічого величнішого, ніж видовище свіжих, що розпускаються душ. Гомер разом з Перро охоче прийшли б посміятися сюди, в цей похмурий сад, де панували юність, здоров'я, шум, крики, безтурботність, радість і щастя, здатні розвеселити всіх прабабок - з епопеї і з побрехеньок, з палаців і хатин, починаючи з Гекуби і закінчуючи бабусею зі старих казок.

У цій обителі, можливо, частіше, ніж де б то не було, чулися ті дитячі «слівця», в яких так багато чарівності і які змушують нас задумливо посміхатися. Саме в цих чотирьох похмурих стінах одного разу п'ятирічна дівчинка вигукнула: «Матушка! Одна старша щойно сказала, що мені залишилося пробути тут лише дев'ять років і десять місяців. Яке щастя!"

Тут же відбувся наступний пам'ятний розмову:

Мати-ізборщіца. Про що ти плачеш, моя дитино?

Шестирічна дівчинка (ридаючи). Я сказала Алісі, що знаю урок з історії Франції. А вона каже, що я не знаю, хоча я знаю!

Аліса (дев'яти років). Ні, не знає.

Мати-ізборщіца. Як же так, дитино?

Аліса. Вона веліла мені відкрити книгу де попало і задати їй звідти будь-яке питання і сказала, що відповість на нього.

- Ну і що ж?

- І не відповіла.

- Стривай! А про що ти її запитала?

- Я відкрила книгу де попало, як вона сама веліла, і задала їй перше питання, яке мені попався на очі.

- Який же це було питання?

- Ось який: Що ж сталося потім?

Там же було зроблено глибокодумне зауваження з приводу досить ненажерливого папугу, що належав одній монастирській постояльця:

«Ну не душка він? Скльовує верх тартинки, як людина! »

На одній з плит знайдена була сповідь, заздалегідь записана для пам'яті семирічної грішницею:

строгості |  Батько мій, я грішна в тому, що дивилася на чоловіків ».
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати