Головна

Глава 12. Амазонка Сент-Антуанского передмістя

  1.  Глава перша. Харибдою передмістя Сент-АНТУАН І Сциллою передмісті Тампля
  2.  Харибда передмістя Сент-Антуан і Сцилла передмістя Тампль

Подивимося тепер, що робиться з захисником Маргарити у готелі «Червона Роза». Мужній напад на зграю Ле Моффа мало свідком не тільки герцогиню Монбазон, а й іншу даму, яка при стукоті зброї відчинила вікно і з захопленням дивилася на дивовижні подвиги невідомого пана.

Дама ця була дружина парламентського радника Мартіно, гарячого прихильника президента Брусселя і, отже, самого непримиренного ворога кардинала.

Великий і прекрасний будинок радника знаходився на розі вулиць Персе і Сент-Антуана, неподалік від готелю «Червона Роза». Всі бідні того кутка добре були знайомі з цим будинком, тому що тут лунала щедра милостиня, в тому ж будинку часто спалахували вогні блискучих балів.

Прекрасна і граціозна пані Мартіно досягла того щасливого віку, коли жінка є в повному блиску краси і досвідченості. А характер у неї був рішучий і відважний, як майже у всіх дам тієї неспокійної епохи. Як все, вона мала звичку щодня кататися верхи по околицях. Їй дали прізвисько амазонки Сент-Антуанского передмістя. Незважаючи на прохолодну ніч, вона залишалася на своєму балконі, щоб бачити, що робиться з молодим і відважним лицарем, зовнішність якого не можна було розглянути при місячному світлі.

Вона бачила, як якась дама в супроводі Ле Моффа увійшла в готель, як потім вона вийшла і як слідом за тим вся зграя залишила «Червону Розу».

Коли почало світати, пані Мартіно спокійнісінько лягла в ліжко і подзвонила. На її поклик прийшла покоївка, якій вона наказала повартувати на балконі і потім розповісти про все, що буде робитися в готелі. Після трьох годинного сну прекрасна радниця прокинулася і весело стала одягатися, отримавши від покоївки запевнення, що весь цей час в готелі не видно було ознак життя і ворота були замкнені. Тоді вона пішла прямо до готелю в супроводі двох лакеїв.

Наказавши своїм людям залишатися на вулиці, вона сильно постукала у воріт.

Прибіг господар, по зовнішності його видно було, що він всю ніч не лягав спати. Він одразу впізнав у ранній відвідувачці свою блискучу сусідку.

- Господар, - сказала вона, - я бачила все, що відбувалося у вас сьогодні вночі. На дворянина - а він дворянин, судячи з того, як він діяв шпагою - напали люди підозрілої зовнішності. Він раптово зник. Що з ним сталося? Чи не знаєте ви про це? Куди він подівся?

- Він знаходиться у мене в кімнаті і приходить до тями від ударів і ран.

- І прекрасно, а я боялася, щоб він не помер.

- Ні, він, мабуть, живучий, як кішка, тому що у будь-якого іншого звичайного людини неодмінно вибило б дух від одного падіння в підвал, куди його спустили без всякої обережності.

- Господар, ваші слова збуджують в мені сильне участь до цього молодій людині. Проведіть мене до нього.

Господар шанобливо вклонився і повів цікаву красуню по сходах на самий верхній поверх будинку.

- Навіщо ви його помістили так високо? - Запитала вона.

- Та у нього в кишені не було і трьох ліврів, а кінь його, відпочивальниця у мене в стайні, не варто і двадцяти екю, - сказав господар в замішанні.

- Ви недобре надійшли. Про дворянах, особливо в даний час, не можна судити по їхній кишені, а треба дивитися на їх зовнішність. Зараз же надішліть до мене цієї молодої людини: мої люди допоможуть вам перенести його. І щоб через чверть години це було зроблено.

- Але, шановна пані ...

- Я вам наказую.

- Але інша дама теж ...

- Договорюйте швидше!

- Інша дама теж наказала мені якнайкраще доглядати за ним, і я боюся ...

- Інша дама? А як її звати?

- Не знаю, - відповідав господар.

- Чи дала вона вам завдаток?

- Ні, але вона обіцяла.

- Вона обіцяла, а я плачу. Ось вам, - сказала вона, - кидаючи йому туго набитий гаманець.

- Слухаю, - сказав він з низьким поклоном, миттю переможений таким нездоланним доказом, - слухаю і корюся.

 Глава 11. Ключ Кіра Великого |  1 сторінка


 Частина перша. ринковий король |  Глава 2. Сімейство Мансо |  Глава 3. Онук короля-тяганини |  Глава 4. Королівство герцога Бофора |  Глава 5. Небезпечно підглядати за жінкою |  Глава 6. Дружній рада |  Глава 7. Початок довідок |  Глава 8. Коготки Маргарити |  Глава 9. Таємна любов |  Глава 10. Мережі |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати