На головну

Основні принципи і завдання нейропсихологічне діагностики дітей. Методи нейропсихологічне діагностики в дитячому віці. |  Нейропсихологічні синдроми відхиляється розвитку. |  Особливості емоційно-вольової сфери дітей і підлітків з різними видами нервово-психічних порушень. |  Дитяча патопсихологія: визначення, основні цілі та завдання. |  Ендогенно-органічний патопсихологический симптомокомплекс і його особливості в дитячому та підлітковому віці. |  Екзогенно-органічний патопсихологический симптомокомплекс і його особливості в дитячому та підлітковому віці. |  Особистісно-аномальний патопсихологический симптомокомплекс і його особливості в дитячому та підлітковому віці. |  Психогенно-психопатичний і психогенно-невротичний патопсихологический симптомокомплекс і його особливості в дитячому та підлітковому віці. |  Теоретико-методологічні, психологічні і соціально-психологічні основи перинатальної психології. |  Фізіологічний і психологічний компоненти гестаційної домінанти. |

Вплив сім'ї та типу сімейного виховання на формування психосоматичних і прикордонних нервово-психічних розладів у дітей.

1.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  2.  I. Коливання цін сировини, безпосередній вплив їх на норму прибутку
  3.  I. КОЛЕБАНИЯ ЦІН СИРОВИНИ, БЕЗПОСЕРЕДНЄ ВПЛИВ ЇХ НА НОРМУ ПРИБУТКУ
  4.  I. Емоційні розлади.
  5.  II З'їзд Рад. Формування органів радянської влади. Доля установчих зборів.
  6.  II. Особливу засіб для виховання людей - мова
  7.  II. Формування та затвердження відомчої цільової програми

1. потурають гиперпротекция. Дитина знаходиться в центрі уваги сім'ї, яка прагне до максимального задоволення його потреб. Цей тип виховання сприяє розвитку демонстративних і гіпертімних рис особистості у дітей та підлітків. 2. домінуюча гиперпротекция. Дитина також в центрі уваги батьків, які віддають йому багато сил і часу, проте в той же час позбавляють його самостійності, ставлячи численні обмеження і заборони. У гіпертімних підлітків такі заборони підсилюють реакцію емансипації і обумовлюють гострі афективні сплески екстрапунітівного типу. При тривожно - недовірливі і астенічному типах акцентуацій домінуюча гиперпротекция посилює астенічні риси. 3. Підвищена моральнавідповідальність. Цей тип сімейного виховання характеризується поєднанням високих вимог до дитини зі зниженим увагою до його потреб. Стимулює розвиток тривожно - недовірливих рис акцентуації особистості. 4. емоційне відкидання. В крайньому варіанті - це виховання за типом «Попелюшки». В основі емоційного відкидання лежить усвідомлюване або частіше неусвідомлюване ототожнення батьками дитини з будь - якими негативними моментами в своєму житті. Дитина в таких ситуаціях може відчувати себе перешкодою в житті батьків, які встановлюють у відносинах з ним велику дистанцію. Емоційне відкидання формує і підсилює риси інертно - імпульсивної акцентуації і епілептоідного розлади особистості, веде до декомпенсації та формування невротичних розладів у підлітків з емоційно - лабільною і астенічної акцентуациями. 5. Жорстоке поводження. На перший план виходить емоційне відкидання, яке проявляється покараннями у формі побиття і катування, позбавленням задоволень, незадоволенням потреб. 6. гипопротекция. Дитина наданий самому собі, батьки не цікавляться ним і не контролюють його. Подібне виховання особливо небезпечно при акцентуація гипертимного і нестійкого типів.

Нар-е проц. воспит-я в С .: А. ур-нь протекції в проц. воспит-я (Гіперпротекція-род-ли доля. дит-ку вкрай мн.t, сил і вним-я; Гипопротекция-реб-к / підліток оказ-ся на периферії вним-я род-ля, «до нього не доходять руки »); Б. ступінь удовлетвор-я піт-їй дит-ка (потурання-род-ли стрем-ся до max-му і некритичний. Удовлетвор-ю люб. Піт-їй дит-ка / підр., Балують його; ігнорує-е піт -ів-недостат. прагну-е рід-їй до удовл-ю піт-їй дит-ка, частіше жнив. піт-ть в емоції. контакті, заг-ії з рід-ми); В. кількість вимог, пред'явлені. дит-ку в С. (Надмірність требов-зобов'язаний-їй-непомірні треб-я, не соотв-т возм-ям дит-ка, спос-ет психотравматизації; недостат-ть требов-зобов їй-реб-к ним. min -е кількість зобов їй в С.; Через-ть требов-заборон-дит-ку все можна, величезний. кількість требов-й, огранич-х свободу і самостійно-ть. визначено. разв-е рис сензитивного , тривожно-уявляє. акцентуації; недостат-ть треб-заборон-дит-ку все можна, навіть якщо заборони є, реб-к їх легко порушує, сам визначає коло друзів, t їжі / прогулянок / занять / возвращ-я ввечері / питання куріння, алк. стимулир. разв-е гипертимное. і нестійкий. типу л-ти; Чрезм-ть санкцій-род-ли прихильники строгих наказ-й, неадек-но реагує. навіть на незначну. нар-я повед-я; Min -ть санкцій-небудь зовсім без наказ-й, або примен. вкрай рідко, зімніть-ся в їх результат-ти, сподіваються на заохочення); Г. неустой-ть стилю воспит-я-різка зміна прийомів воспитат. пов-й; перехід від оч. суворого до ліберального. і навпаки, від покращення. вним-я до емоції. знедолений-ю. сприяє формую-ю таких рис, як упертий-во, схил-ть протисила-ть люб. авторитету. типи негармонійно. (Патологізір.) Воспит-я: 1. потурають Гіперпротекція (Т, з, с -) - реб-к в центрі вним-я С., к-раю стрем-ся до max-му удовл-ю його піт-їй. сприяючи. разв-ю демонстратів. і гіпертімних рис л-ти; 2. домінуюча Гіперпротекція (Г, з +) - реб-к в центрі вним-я род-їй, але його позбавляють самостійно-ти, ставлячи многочисл. заборони і огранич-я; 3. підвищена моральна відповідальність-ть (Г, т +, у -) - сочет-е високий. треб-й до дит-ку з пониж. вним-му до його піт-ям. стимулир. разв-е рис тривожно-думає-ой акцентуації; 4. емоції. відкидання (Г, у -) - воспит-е за типом «Попелюшки». реб-к м. відчувати себе перешкодою в житті род-їй, к-які встановлюють нові. в отнош-ях з ним велику дистанцію. формую. і підсил. риси інертно-імпульсивної акц-ії і епілептоідного. расс-ва л-ти, 5. жорстоке обращ-е (Г, у-, з +) - на 1плане емоції. знедолений-е, до-рої прояв-ся наказ-ми в формі побиття, катуючи-й, лиш третьому удов-й, незадовільно-й піт-їй; 6. гипопротекция-реб-к наданий самому собі, рід чомусь аж інтер-ся їм, що не контролюю. його. психол. причини нар-й на цю справу. воспит-ії: А. отклон-я в л-ти самих род-їй (акцентуації і рас-ва л-ти); Б. психол (особистісні) проб-ми рід-їй, Решем за рахунок дит-ка. в основі негармон. волає-я лежить якась особистісна пробл-ма род-я, найчастіше носить хар-р неосозн. піт-ти. род-ть намагається вирішити цю пробл-му (задовольнив ть потреб-ть) За рахунок особливого воспит-я дит-ка. Розширення сфери рід-их чув-в-обославліваемое нар-е воспит-я-підвищена протекція. виникає, коли супруж. отнош-я м / д батьками в силу будь-яких причин оказ-ся діструктівнимі: Дружина ні-смерть, розлучення або отоші-я з ним не удовл-ють род-я грає осн-ю роль у вихованні. при цьому рід-ль неосознавая хоче, щоб реб-к став для нього чимось більшим ніж просто дит-му. рід-ли прагнуть до того щоб він удовлітворіл хочаб частину потреб, кот-е у звичайній родині повинні бути реалізовані в психологічний. отнош-ях подружжя (взаємна прихильність, еро. потреби). в підлітків віком з'являється страх утримати дитину; Перевага дитячих кач-в-Нар-е воспит-я-потурають гіпрпроткція. прагну-е ігоріровать дорослішання дітей, стимулювати у них сохран. таких дитячих якостей як: безпосередність, наївність, грайливість; воспитат. неуве-ть род-ля-Нар-е воспит-я-потворствющая гіперпротекція / знижений ур-нь вимог. «Слабке місце» л-ти батьків, відбувається перераспред-е влади в родині м. Д. Батьками і дит-му на користь останнього, род-ль йде на поводу у дит-ка. Реб-к зумів знайти до свого род-лю прдход, намацав його слабке місце і домагається «мінімум треб-ий, макс. прав »; Фобія втрати дит-ка-Нар-е сприймали я-потурають / домінуюча гиперпротекция.« Слабкий. місце »-повиш. невпевненість, боязь помилитися, пріувеліч перші уявлення крихкості дит-ка.1істочнік-довгоочікуваний дит-ок народився крихким болезненним.2істоч.-перенесені довгих. і част. важкі заб-я. В основі страх втрати, котрий змушує або дріб'язково опікати дит-ка, або тривожно пріслушіватья до люб. побажанням; Нерозвиненість рід-их чув-в-Нар-е сприймали я-гипопротекция, емоції. знедолений-е, жорстоке обращ-е, покращення. моральна відповідальність. зовні проявляється в небажанні мати справу з дитиною, поверхні інтересів до його справах.; Проекція на дит-ка влас-х небажаних кач-в-Нар-е сприймали я-емоції. знедолений-е, жорстоке ставлення. батько хіба бачить в дит-ке риси хар-ра, к-які відчуває, але не презнаёт в самому собі (агресивність, потяг до алкоголю, схильність до льоні та ін.) Ведучи боротьбу з тікімі ж качествмі у дитини батько отримує з цього емоційну вигоду для себе-допомагає вірити, що у нього самого такої якості немає; Виніс-е конф-та м / д подружжям в сферу воспит-я-Нар-е сприймали я-протеворічівий тип сприймали я-потурають гиперпротекция одного з батьків + відкидання / доминир. гіперпротекція ін. конфліктність у взаєминах з подружжям-виховання перетворюється в поле битви-висловлюють невдоволення ін. ін., керуючись «турботою про благо дит-ка», при цьому кожного інтересут не стільки те як виховати дитину скільки то хто правий у виховних суперечках; Зрушення в установках род-ля по отнош-ю до дит-ку в зав-ти від його статі (предпочт-е М. кач-в і припускає-е Ж. кач-в) -Нар-е сприймали я-потурають гиперпротекция , емоції. знедолений-е. нерідко отнош-е батька до дит-ку обумовлюється недійсними особ-ями дит-ка, а такими рисами кіт. батько приписує його підлозі (взагалі М, ж) При ПЖК -неосознаваемое непріянятіе дит-му ін. статі (М-грубі, неохайні, агресивні, надмірне sex-ни).

Порушення психічної діяльності і особистості у дітей та підлітків з девіантною поведінкою. |  Розлади мислення у дітей та підлітків з різними видами нервово-психічних порушень.
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати