Головна

глава 27

Чорна куля, поставлений на імпровізовану підставку з дерев'яних брусків, неяскраво засвітився. У центрі його проявилося зморщене від старості особа Гласто. Оповиті втомою карі очі дивилися уважно і чіпко.

Веренур недбало розвалився в похідному кріслі, ліниво витримуючи її пильний погляд. Лаана застигла в кроці від нього.

- Викликали, леді?

Гласто з неприязню глянула на його досконале обличчя. Каштанове волосся Веренур заплів тому, відкриваючи гострі вуха. Підкреслюючи його приналежність до Вищої раси, в вухах іскрилися діамантові підвіски, привертаючи увагу. Ельф виглядав як досконала картинка, якби не погляд - важкий і темний, немов за ним ховалася інша особистість. Правою рукою ельф перебирав пальці Лаани. Золотисте волосся ельфійки падали на плечі ідеальними шовковистим хвилями, колір обличчя був ніжний і свіжий, волошкові очі переливалися, як гірський джерело.

- Ви давно не виходили на зв'язок, панове Ксорта. Чи можете ви виправдати це хорошими новинами?

Веренур похитав головою:

- Леді, особисто я роблю все згідно з нашою домовленістю. Дослівно. Мене ви ні в чому не можете дорікнути. Я навіть погодився називати її, - він метнув швидкий погляд на варту поруч з ним ельфійка, - своєю сестрою, хоча честь мого імені ...

- За честь використання вашого імені вам було обіцяно трон, лорд Ксорта. Давайте не будемо повертатися до цього. Леді Лаана?

Ельфійка спробувала вивільнити у Веренура свою руку, але він не відпускав. Вона зітхнула і пильніше глянула в кулю.

- Я не змогла домогтися якихось успіхів, леді Гласто. Він ввічливий і коректний, але абсолютно холодний. Якби ви дали дозвіл застосувати трохи магії, було б набагато простіше!

- Він може помітити твою магію, і ти вийдеш з гри. Я вже говорила - я дозволяю застосування твоєї сили тільки в самому крайньому випадку, коли всі інші можливості будуть вичерпані. Тут треба грати напевно.

- Але я не знаю, що ще задіяти! Мені все-таки здається, ви помиляєтеся - це дівчисько, його ад'ютант, - не його коханка. Я стежила за нею кілька днів, але вони жодного разу навіть не поцілувалися. Крім того, у мене виникло відчуття, що він дійсно вважає її хлопчиком.

Гласто пожувала тонкі губи:

- Дивно це все. Інші інформатори повідомляють мені, що він абсолютно неадекватно поводиться щодо ад'ютанта, явно виділяючи її в любимчики.

- Я кажу тільки те, що бачила сама! Можливо, він тому до неї так і прив'язаний, що вважає її хлопчиком? У сенсі - може, він саме хлопчиків любить? Тоді зрозуміло і його нейтральне ставлення до мене.

- Лаана ... - Гласто скривилася. - Ми опрацьовували план твого впровадження більш ніж ретельно. Я тебе запевняю - якби Ралернан любив хлопчиків, тебе б там не було.

- А раптом він закоханий в цю дівчинку? - Ліниво протягнув Веренур. - Тоді підкласти когось ще в його ліжко буде важкувато. Хіба що обпоїти перед тим гарненько. Лаана, ти як, зможеш спокусити п'яного?

Ельфійка неодмінно зиркнула на нього:

- Закоханий? Вона ж людина! Не може він закохатися в представника нижчої раси. Використовувати - так, але любити! - Її навіть пересмикнуло від такої думки.

- А може, він збоченець? І йому подобається в лайні возитися?

- Панове! - Перервала їх Гласто. - Потім обговоріть питання вашого расової переваги. Лорд Веренур, я попрошу більше в моїй присутності не порівнювати людську расу з лайном - це може суттєво ускладнити виконання мною взятих на себе зобов'язань. Вам ясно?

Веренур гордовито посміхнувся:

- О так. Мені все ясно. Більш за.

- Добре. Лаана! Я даю тобі ще два тижні. Якщо за цей час у тебе нічого не вийде традиційними методами - використовуй свій Гламор. Усе.

Куля, що світиться почав повільно тьмяніти, поки не перетворився на моноліт з чорного скла. Лаана зітхнула і різко, вже не примушена приховувати емоції, смикнула свою руку з пальців Веренура. Він негайно схопив і другу її руку, потягнув ельфійка до себе.

- Пусти!

- Розслабся, крихта. Я тільки трохи пограю. Зовсім небагато! - Він посилив натиск, ще трохи - і вона буде змушена сісти до нього на коліна, щоб не впасти.

- Ти не вмієш зупинятися, Веренур! Про це всі знають!

Він пирхнув:

- Це все такі чутки. Я тебе запевняю, я дуже акуратний. - Він перемістив руки їй на талію, ліниво погладжуючи.

Лаана сіпнулася:

- Леді Гласто буде незадоволена. Вона чітко обумовлювала, що в ліжко Ралернана я повинна потрапити незайманою. А то, що ти легко втрачаєш над собою контроль, я бачила сама. Пусти!

- Просто я тобі чомусь не подобаюся, маленька лжепрінцесса. Сперечаємося, інакше ти б так не випендрюватися! - Неохоче він все ж відвів руки.

Лаана тут же відійшла подалі. Веренура вона дійсно терпіти не могла. Будь її воля - вона б відповіла йому ляпасом, але зараз вона була змушена терпіти докучання екс-правителя Лавірана. Це теж обмовлялося в її угоді з Гласто. «Ті, що люблять брат і сестра», і ніяк інакше.

У жилах Лаани текла блакитна кров, але перипетії війни знищили всю її сім'ю, а її саму викинули на вулицю просити милостиню. Коли на неї натрапили церковники під час свого чергового рейду по знищенню нелюдей, вона була ледь жива від голоду, але все ще прекрасна до досконалості. Її краса і послужила причиною того, що її не відразу вбили в катівнях Пресвятого Ордена, а вважали за краще використовувати. Орден завжди вмів виявити певну милосердя, коли справа стосувалася досягнення їхніх цілей.

Спочатку вона відкинула пропозицію Гласто. Бути комусь підстилкою, нехай навіть потенційному монарху, ображало її аристократичні почуття. Вона вважала за краще померти на катівня столі, ніж поступитися честю. Але Гласто зайшла з іншого боку. І ненав'язливо нагадала, що глава повстанців надмірно шляхетний і що роль її - зовсім не королівської повії, а нареченої і дружини майбутнього монарха. А також матері майбутніх спадкоємців престолу. Для остраху Гласто показала їй, що буде, якщо вона все ж відмовиться, - ельфійка кілька годин поспіль була змушена спостерігати, як перед її очима катують одного з її раси, смужка за смужкою знімаючи з тіла спочатку шкіру, а потім і верхній шар м'язів. Уміння ката вистачало, щоб його жертва весь цей час зберігала життя. Від ельфа залишався кричущий шматок м'яса, коли вона втратила свідомість.

Гласто знову зустрілася з нею і запропонувала ще раз трохи подумати. І залишила Лаан - голодну, роздягнену, прикуту ланцюгами до льодяної стіни - прямо навпроти тортур столу, на якому кожен день змінювали жертву. Воплі катованих безперервно розривали повітря. Всього через тиждень ельфійка погодилася працювати на Пресвятої Орден.

Веренура дратувала необхідність підкорятися Гласто - так як Глава Ордена Церкви була людиною, - але він був змушений на це піти.

Ксорта віддавав собі звіт в тому, що сам він, на відміну від Ралернана, ніколи не буде в змозі зібрати армію для повернення собі трону. Спочатку він просто не повірив обіцянкам Гласто повернути йому Лавіран. Але жінка зуміла подолати його недовіру, давши йому ознайомитися з рядом абсолютно секретних документів, що вказують на пряму залежність Некшаріі від Ордена Церкви.

У будь-якому випадку Веренур вирішив для себе, що втрачає не так вже й багато - на момент переговорів з Гласто він стояв на межі повної убогості, його прихильники практично були знищені, його самого агенти намісників Некшаріі шукали по всьому Лавірану з великим старанням - за голову екс правитель була призначена величезна нагорода. Кількість місць, де він міг ховатися від мисливців за головами, стрімко скорочувалася. По суті, у нього не було особливого вибору, крім як погодитися на пропозицію Гласто. До того ж вона щедро фінансувала всі його запити. А трон ... Що ж, якщо вона стримає слово, він буде приємно здивований. Зараз він грав на стороні церковників швидше за своє життя і безпеку, ніж за туманну надію стати монархом.

Веренур не знав, що некшаріанци полювали за його головою за схваленням і великої підтримки Ордена Пресвятої Церкви. Можливо, він би не пішов назустріч Гласто так охоче - але хто може знати все?

«Добровільні» агенти Гласто не знали і того, що, перед тим як відпустити в табір повстанців, їх обробили спеціальними препаратами, в певних ситуаціях викликають блокування частини функцій головного мозку. Пресвятої Орден допускав можливість їх провалу і не був зацікавлений, щоб ті під тортурами випадково видали справжніх ляльководів.

За століття, що минули після бунту проти магів і падіння Червоної Ліги, Орден Пресвятої Церкви поступово набирав силу. Процес цей був плавним - і Глави Ордена доклали чимало зусиль, щоб він продовжував залишатися непомітним. Пресвятої Орден надавав перевагу ховатися в тіні до того часу, поки не зможе вийти у відкрите протистояння з Орденом Високої Магії.

Церква не мала в своєму складі магів, її сила була силою віри - і знань: швидко (за рахунком магів) сменявшиеся покоління адептів Пресвятого Ордена накопичили величезну кількість інформації, яку могли використовувати в тому числі і проти обох поки ще збереглися Ліг. Поки що робили вони це таємно, не афішуючи свої знання.

Однією з найголовніших завдань Пресвятого Ордена було тотальне знищення всієї магічної сили - вони вважали, що шкоди від магії куди як більше, ніж користі. Але поки Церква задовольнялася тим, що знищувала потенційних магів, яких не встиг - або не захотів - прийняти під своє крило Орден Високої Магії, а також представників нелюдських рас - під приводом небезпеки використання тими таємницею магічної сили. За минулі століття Церква повільно, але невідворотно ставала пугалом і катом в очах будь-якого мага, що не підтримуваного лігами. До того ж під приводом звинувачення в незаконному використання магії можна було так легко заарештувати потрібного (і володіє чимось корисним для Ордена) людини ...

Маги ніколи не зізналися б у цьому, але більшість з них, навіть офіційно вступили в Орден Високої Магії, боялися сірих мантій церковників. Від них відверталися, їх намагалися не помічати. І не помічали, як все більше і більше зростає їх сила - немов щуряче військо потроху заполоняє землю.

 глава 26 |  глава 28


 глава 16 |  глава 17 |  глава 18 |  глава 19 |  глава 20 |  глава 21 |  глава 22 |  глава 23 |  глава 24 |  глава 25 |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати