загрузка...
загрузка...
На головну

Академія вампірів. Мисливці та жертви |  Мисливці та жертви 1 сторінка |  Мисливці та жертви 2 сторінка |  Мисливці та жертви 3 сторінка |  Мисливці та жертви 7 сторінка |  Мисливці та жертви 8 сторінка |  Мисливці та жертви 9 сторінка |  Мисливці та жертви 10 сторінка |  Мисливці та жертви 11 сторінка |  Мисливці та жертви 12 сторінка |

Мисливці та жертви 5 сторінка

1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

Поговоривши ще трохи про варті Бадіка, ми з Лісса розпрощалися з Аароном. Вийшовши назовні, я почула дивний ковзний звук, але занадто пізно зрозуміла, що відбувається, - купа мокрого снігу сповзла з даху церкви і впала прямо на нас. Стояло початок жовтня, і цієї ночі випав ранній сніг, майже відразу ж почав танути. В результаті ми намокли і тремтіли від холоду.

В основному дісталося Ліссе але і я взвізгнулa, коли на волосся і шию пролилася холодна вода. Поруч скрикнули і інші, зачеплені краєм цієї міні-лавини.

- Як ти? - Запитала я Ліссу.

Її пальто намокли, платинового кольору волосся звисали по сторонах особи.

- Х-х-добре, - відповіла вона, стукаючи зубами.

Я зняла пальто і простягла їй. Тканина була слизька і погано вбирала вологу.

- Знімай своє.

- Але ти залишишся ...

- Бери.

Вона послухалася, і тут на мене нарешті напав сміх, як правило супутній таких ситуацій. Намагаючись уникати погляду Лісса, я стояла з її пальто в руках, поки вона одягалася.

- Що ж це ти без пальто ходиш, Роза? - Сказав Ральф Саркозі, незвично важкий, пухкий Морой; я його терпіти не могла - Твоя сорочка зовсім промокла.

- Цю потворну сорочку давно слід було б спалити. Вона дісталася тобі від якоїсь бездомної бродяжки?

Мія. Вона підійшла і обвила руками Аарона. Її світлі кучері були ідеально покладені, на ногах - приголомшливі чорні туфлі на високих підборах, які на мені виглядали б незрівнянно краще. Але потрібно визнати, вони, по крайней мере, робили її вище. Афон йшов за кілька кроків позаду нас, проте дивним чином сповзли з даху сльота його не зачепила. Судячи з самовдоволеному виразу обличчя Мії, сам собою напрошувався висновок, що ніякого чуда тут не було.

- Хочеш запропонувати свої послуги, щоб спалити її? - Запитала я, не показуючи виду, як сильно її образи зачіпають мене. За останні два роки я дещо втратила почуття моди і прекрасно усвідомлювала це. - Ох, постій ... адже вогонь не твоя стихія. Ти працюєш з водою. Який збіг - що купа мокрого бруду тільки що звалилася на нас.

На фізіономії Мії виникло ображене вираз, проте погасити радісне сяйво очей вона була не в змозі. Навряд чи її можна вважати просто безневинним свідком.

- І що це означає?

- Особисто для мене - нічого. Проте пані Кірова, швидше за все, знайде що сказати, коли з'ясується, що ти скористалася магією з метою нашкодити іншому учневі.

- Це не напад, - посміхнулася вона. - І не моїх рук справа. Просто перст Божий.

Хтось засміявся, до її задоволення. Я уявила, що відповідаю їй: «І це теж», після чого шмякаю об стіну церкви. У реальному житті Лісса підштовхнула мене ліктем і сказала:

- Пішли.

Ми рушили в бік наших спальних корпусів. Позаду лунали жарти та сміх з приводу того, як сильно ми намокли і що Лісса досі не визначилася зі своєю спеціалізацією. Всередині у мене все кипіло. Потрібно розібратися з Мией, це ясно. Мало того що мене буквально трясло від її стервозність, головне, Ліссе зовсім ні до чого додатковий стрес, у неї і без того вистачає приводів для хвилювань. Перший тиждень пройшла більш-менш гладко, і мені хотілося, щоб так воно тривало й далі.

- Знаєш, - заговорила я, - чим більше я думаю про це, тим більше мені подобається ідея, щоб ти повела Аарона. Треба дати сучку урок. Сперечаюся, ти зможеш зробити це без особливих зусиль. Він все ще без розуму від тебе.

- Не хочу я викладати нікому уроків. І я не в захваті від нього.

- Слухай, ти що, не бачиш? Вона затіває сварки, базікає чортзна-що за нашими спинами. Вчора вона посміла звинуватити мене в тому, що мої джинси з Армії порятунку. [5]

- Твої джинси дійсно з Армії порятунку.

- Ну і що? - Фиркнула я. - Як вона сміє насміхатися над ними, коли сама носить одяг з «Таргет»? [6]

- А що поганого в «Таргет»? Особисто я люблю «Таргет».

- Я теж. Чи не в тому суть. Вона намагається зробити вигляд, ніби одягається у який-небудь довбаний Стелли Маккартні.

- І це злочин.

Я напустила на себе серйозний вигляд.

- Безумовно. Ти повинна помститися.

- Я вже говорила, що помста мене не цікавить - Вона скоса глянула на мене - І ти не повинна.

Я посміхнулася найневиннішій посмішкою і, коли ми розійшлися, в який раз відчула полегшення, що вона не може читати мої думки.

- І коли можна очікувати гарної котячої драчки?

Мейсон, як завжди, чарівний і ледачий, чекав мене у нашого спального корпусу; стояв, притулившись до стіни, схрестивши на грудях руки і спостерігаючи, як я наближаюся.

- Поняття не маю, про що ти.

Він віддав мені своє пальто, оскільки моє залишилося у Лісса, і ми разом увійшли в будівлю

- Я бачив, як ви зчепилися біля церкви. Невже у тебе немає поваги до дому Божого?

Я глузливо фиркнула.

- У тебе, дикун, рівно стільки ж поваги до нього, скільки і в мені. Крім того, ти сам сказав, що ми були біля церкви.

- Поки що не відповіла на моє запитання.

Я просто усміхнулася і скинула його пальто.

Ми стояли в холі нашого корпусу. Просторе, ніколи не залишається без нагляду приміщення, де хлопці та дівчата могли спілкуватися між собою і з гостями-Моро. З нагоди неділі тут набилося багато народу. Углядівши маленький вільний столик, я взяла Меісона за руку і потягла до нього.

- Хіба тобі не належить відразу ж відправлятися в свою кімнату?

Я опустилася в крісло і насторожено озирнулася.

- З огляду на, скільки тут сьогодні народу, думаю, мене помітять не відразу. Господи, що за туга - сидіти під замком! А адже пройшов всього тиждень.

- Мене це теж засмучує. Тебе здорово бракувало минулого вечора. Ми пішли в кімнату відпочинку і зіграли там в більярд. Едді був в ударі.

Я застогнала.

- Не трави душу. Не хочу навіть чути про ваших світських розвагах.

- Добре Добре. - Він уперся ліктем в стіл і поклав підборіддя на долоню. - Тоді давай поговоримо про Міє.

- Ти налаштована в один прекрасний день розвернутися і гарненько врізати їй. Пам'ятається, ти принаймні раз десять так надходила з людьми, які дратували тебе.

- Тепер я нова, зовсім інша Роза. - Я напустила на себе максимально сором'язливий вигляд. Видно, вийшло не дуже переконливо. Він видав придушений сміх. - Крім того, якщо я відколу що-небудь в цьому роді, Кірова вважатиме, що я не витримала випробування. Доводиться ходити по одній доріжці, прямий і вузькою.

Іншими словами, знайти спосіб помститися Міє так, щоб не накликати на себе неприємностей. Я відчула, що мимоволі посміхаюся.

- Знаєш, що мені в тобі подобається. Мейс? Ти думаєш в точності як я.

- Чи не занадто радує ідея, - без будь-якого ентузіазму відповів він. - Ну, так поділися своїми планами. Не виключено, що мені дещо відомо про неї, хоча взагалі-то я не повинен тобі розповідати ... Я нахилилася вперед.

- Ти вже дещо вибовкав. Тепер давай котись до кінця.

- Ну вже немає, - піддражнювати тоном сказав він. - Звідки мені знати, як ти використовуєш цю інформацію на зло або на благо?

Я заплескала віями.

- Хіба ти в силах встояти переді мною?

Він дивився на мене.

- Ні, не в силах. Гаразд, суть ось у чому: Мія НЕ королівського роду.

Я відкинулася в кріслі.

- Шутишь? Це і так ясно. Я з двох років мoгy розібратися в тому, хто королівського роду а хто ні.

- Так, але справа не тільки в цьому. Її батьки працюють на одного з лордів Дроздових.

Я нетерпляче відмахнулася від його слів. Багато Моро працюють в людському світі, хоча в самому моройская суспільстві роботи теж вистачає. Кому-то доводиться замінювати їх.

- Прибиральниками, - продовжував Мейсон - Практично слугами. Батько косить траву, мати покоївка.

Взагалі-то я відчуваю здорове почуття поваги до тих, хто трудиться повний робочий день, незалежно від того, чим вони займаються. Щоб заробити на життя, людям нерідко доводиться виконувати брудну роботу. Але як і щодо «Таргету», це зовсім інша справа коли хтось видає себе не за того, ким є. І за проведену тут тиждень я встигла помітити, як відчайдушно Мія намагається втертися в шкільну еліту.

- Ніхто не знає, - задумливо промовила я.

- І вона не хоче, щоб дізналися. Тобі відомо, які вони, ці королівські особи. - Він помовчав. - Ну, за винятком Лісс, звичайно Міє з ними доводиться нелегко.

- А ти звідки все це дізнався?

- Мій дядько страж у Дроздових.

- І ти нікому не проговорився?

- Поки ти не вирвала у мене це визнання. Ну і який шлях буде обраний: на зло або на благо?

- Думаю, я дам їй відстрочку ...

- Міс Хезевей, ви знаєте, що не повинні перебувати тут.

Одна з наглядачок височіла над нами з виразом осуду на обличчі.

Я не жартувала, коли сказала Мейсону, що він мислить в точності як я. І не гірше за мене вміє плести всяку нісенітницю.

- Ми робимо груповий проект для гуманітарного курсу. Як, по-вашому, це можливо, якщо Роза в ізоляції?

Наглядачка підозріло примружилася.

- Чи не схоже, ніби ви зайняті справою.

Я взяла книгу, яку дав мені священик, і навмання відкрила її.

- Ми ... ммм ... ось над чим працюємо.

Наглядачка, однак, не повністю втратила свою підозрілість.

- Одна година. Я дам вам ще одну годину. І для вас же буде краще, якщо я побачу, що ви дійсно працюєте.

- Так мем. - Меісон зробив відвертий вияв особи. - Не сумнівайтеся.

Вона пішла, не зводячи з нас погляду.

- Мій герой, - зітхнула я.

- Що це? - Запитав він, кивнувши на книгу.

- Священик дав. У мене під час служби виникло питання.

Він здивовано витріщився на мене.

- Припини і прийми зацікавлений вигляд. - Я заковзала пальцем по змісту. - Хочу знайти одну жінку на ім'я Анна.

Мейсон разом з кріслом присунувся до мене.

- Гаразд. Давай подивимося.

Я знайшла номер сторінки, і, що дивно, вона вивела мене на розділ про святого Володимира. Ми почали проглядатися главу в пошуках імені «Анна». І врешті-решт знайшли, проте автор мало що міг розповісти про неї. Він використовував цитату з написаного людиною, яка жила, мабуть, за часів святого Володимира.

«І завжди поруч з Володимиром Анна, дочка Федора. Їх любов чиста і непорочна, як у брата з сестрою. Не раз вона рятувала Володимира від стрігоі, поїсти на його святість. Більш того, вона завжди заспокоює Володимира, коли дух в ньому стає занадто могутній, щоб виносити його тягар, і, користуючись цим, сатанинська тьма намагається послабити тілесне здоров'я. Вона захищає Володимира, оскільки вони пов'язані між собою з тих пір, як він врятував її, коли вона була дитиною. Такий знак божественної любові - Він дав блаженному Володимиру стража, подібного до неї, поцілував темрявою і завжди знає, що у нього на серці і в розумі ».

- Ну, тепер все ясно, - сказав Мейсон - Вона була його вартовим.

- Це не пояснює, чому вона була «поцілував темрявою» і що воно означає.

- Швидше за все, нічого.

Однак в глибині душі я не вірила. І знову прочитала уривок, намагаючись вникнути в суть застарілих виразів. Мейсон з цікавістю спостерігав за мною, з таким виглядом, ніби дуже хотів би допомогти.

- Може, вони спали один з одним, - припустив він.

Я засміялася.

- Він же святий.

- Ну і що? Святим, швидше за все, теж подобається секс. А цей балаканина щодо «брата і сестри» просто прикриття. Він тицьнув пальцем в рядок. - Бачиш? Вони «пов'язані між собою», - Він підморгнув мені. - Явний шифр.

- Чи пов'язані. Дійсно, трохи дивне слово в контексті цього опису, але воно зовсім не обов'язково означає, що Анна і Володимир зривали один з одного одягу.

- Я так не думаю. Вони були близькі, ось і все. Можуть же хлопці з дівчатами просто дружити?

Я сказала це зі значенням, і він кинув на мене несхвальний погляд.

- Так? Ми з тобою друзі, але я не знаю, що у тебе «на серце і на розумі». - Мейсон напустив на себе філософський вид. - Звичайно, багато хто стверджує, ніби ніхто не знає, що таїть в собі жіноче серце ...

- Ох, писок! Я стукнула його по руці.

- Оскільки вони дивні, загадкові створення, - продовжував він тим же вченим тоном, - і чоловік повинен вміти читати думки, якщо хоче зробити їх щасливими.

Мене затрясло від сміху, який я ніяк не могла контролювати; ох, не обійтися без неприємностей.

- Ну, спробуй прочитати мої думки і перестань бути таким ...

Сміх обірвався, я знову перевела погляд на книгу.

«Чи пов'язані між собою, і вона завжди знає, що у нього на серці і на умі».

Вони були «пов'язані», раптово дійшло до мене. Це так, готова посперечатися на все, що у мене є, що, втім, не так вже й багато. Я була вражена. Існує багато неясних оповідань і легенд про те, як правоохоронці і Моро бували «пов'язані». Однак це перший конкретний випадок, про який мені стало достеменно відомо. Мейсон зауважив моє потрясіння.

- Що з тобою? Вигляд у тебе якийсь дивний.

Я відмахнулася від нього:

- Все в порядку.

СІМ

Минуло два тижні, і я незабаром забула історію з Ганною, настільки життя в Академії захопила мене. Шок від нашого повернення трохи зменшився, і ми почали звикати до знайомого рутинному порядку, що частково діяло заспокійливо. Моє життя оберталася навколо церкви, ланчу з Лісса і тих крихт спілкування, які вдавалося нашкребти крім цього. Практично позбавлена ??вільного часу, я не відчувала труднощів з тим, щоб не привертати до себе уваги, хоча час від часу таке все ж траплялося, незважаючи на мої ж звернені до Ліссе заклики «ні в що не вплутуватися». Я нічого не могла з цим вдіяти. Мені подобається фліртувати, подобаються компанії і подобається робити самовпевнені висловлювання в класі.

Її нова роль - практично інкогніто - привертала увагу просто тому, що сильно відрізнялася від тієї, яку вона грала до нашої втечі, коли брала найактивнішу участь у всіх королівських справах. Все швидко викинули це з голови, прийнявши як факт, що принцеса Драгомир більше не на увазі і задовольняється компанією Наталії та її друзів. Іноді балаканина Наталії як і раніше викликала у мене бажання розбити собі голову об стіну, але вона по-справжньому хороша дівчина набагато більш славна, ніж всі інші королівські особи, - і здебільшого мені подобалося спілкуватися з нею.

І в повній відповідності з вказівками Кірова, я практично весь час або вчилася, або тренувалася. Час минав, і тіло відчувало до мене все менше ненависті. М'язи ставали міцнішими, витривалість росла. Мене, як і раніше побивали на загальних тренуваннях, але вже не так сильно, і це саме по собі чимало. Здавалося, найбільше зараз страждала шкіра. Від того, що я так багато часу проводила на холоді, шкіра на обличчі тріскалася, і, якби не Лісса з її запасом лосьйонів, я, напевно, постаріла б завчасно. Ось тільки з володарем на руках і ногах навіть вона нічого не могла вдіяти.

Заняття з Дмитром теж йшли своєю чергою. Мейсон був правий щодо його замкнутості. Дмитро мало спілкувався з іншими правоохоронцями, хоча не викликало сумнівів, що всі поважають його. І чим більше я з ним працювала, тим більше поважала, хоча його методи тренування залишалися недоступні моєму розумінню. Вони здавалися дуже грубими. Ми завжди починали з вправ на розтягнення в гімнастичному залі, а потім він відсилав мене назовні бігати, кидаючи виклик холодної осені в Монтані.

Через три тижні після повернення в Академію я перед початком занять в школі увійшла в гімнастичний зал і виявила його там розваленим на мате і, як нерідко бувало, читає книгу. Хтось приніс в зал CD-плеєр, і, хоча спочатку це мене порадувало, пісня Прінса «Коли голуби плачуть», що ллється з нього зараз, справила зовсім інше враження. Соромно було навіть знати її назву, я була знайома з нею лише тому, що один з наших колишніх сусідів по будинку марив музикою 80-х.

- Може, вистачить, Дмитро? - Я жбурнула сумку на підлогу. - Я, звичайно, розумію, що зараз це хіт в Східній Європі, але невже не можна послухати що-небудь, записане ще не до мого народження?

Не змінюючи пози, він блиснув на мене очима.

- Яка тобі різниця? Слухаю-то я, а ти будеш бігати зовні.

Я скорчила гримасу, поставила ногу на перекладину і почала розтягувати підколінні сухожилля. З огляду на всі обставини, Дмитро терпимо ставився до моїх висловлювань. Поки я не байдикувати на тренуваннях, він нічого не мав проти моїх різкостей. Я навіть перейшла з ним на ти - і обійшлося.

- Послухай, а чому я весь час тільки бігаю? - Запитала я, переходячи до наступної вправи на розтягування. - У сенсі, я, звичайно, розумію важливість витривалості і все таке, але не варто перейти до відпрацювання ударів, наприклад? На групових заняттях мене все ще обробляють під горіх.

- Може, тобі слід відбиватися сильніше, - сухо відповів він.

- Я серйозно.

- Нічого іншого не можу порадити.

Він відклав книгу, але залишився в тій же позі.

- Моє завдання - підготувати тебе до захисту принцеси і боям з створіннями темряви?

- Угу.

- Тепер скажи мені: припустимо, ти вкрали її знову і ведеш в торгові ряди. І там ви стикаєтеся з стрігоі. Що ти будеш робити?

- Все залежить від того, в якому магазині ми опинимося.

Він не спускав з мене погляду.

- Гаразд. Я проткну його срібним колом.

Дмитро сіл і схрестив ноги. Мене, як і раніше вражало, як такий високий чоловік може бути настільки граціозним.

- Правда? - Він скинув темні брови. - У тебе є срібний кол? І ти знаєш, як ним користуватися?

Я відірвала погляд від нього і насупилася. Виготовлені за допомогою стихійної магії, срібні коли вважалися найбільш смертоносним зброєю вартою. Встромити такий кілок у серце стрігоі означало миттєву смерть останнього. Вони смертоносні і для моро, тому їх запросто новачкам не роздавали. Мої однокласники тільки-тільки почали вивчати, як їх використовувати. Колись я тренувалася в стрільбі з пістолета, але до срібного кола мені ще далеко. На щастя, існували два інших способи вбити стрігоі.

- Гаразд. Я відріжу йому голову.

- Залишивши осторонь той факт, що у тебе немає відповідного зброї для цього, як ти компенсуєш то, що він може виявитися на фут вище тебе?

У роздратуванні я випросталася переставши нахилятися, торкаючись шкарпеток.

- Гаразд, тоді я підпалю його.

- І знову, за допомогою чого?

- Сдаюсь. Ти просто знущаєшся наді мною. Добре, я в торгових рядах і бачу стрігоі. Що я повинна робити?

Він, не кліпаючи, дивився на мене.

- Бігти.

Я насилу втрималася, щоб не кинути чимось у нього. Коли я закінчила вправи на розтягування, він сказав, що побіжить разом зі мною. Вперше. Може, така пробіжка дасть мені хоч якесь уявлення, на чому заснована його вбивча репутація.

Ми вийшли в прохолодний жовтневий вечір і побігли. Я ще не дуже звикла до вампірського розкладом. З огляду на, що заняття повинні початися через годину, я очікувала, що сонце сходить, а не заходить. Однак воно вже опускалося до обрію на заході, відкидаючи на засніжені вершини гір помаранчеві відблиски. Реального тепла воно не давало, і в міру того, як потреба в кисні збільшувалася, я відчувала, що холод все сильніше обпікає легені. Ми не розмовляли. Пристосовуючись до мене, він уповільнив кроки, тримаючись поруч.

Щось в цьому неприємно зачіпало мене, раптово мені страшно захотілося заслужити його схвалення. Я додала кроці, енергійніше заробила легкими і м'язами. Дванадцять кіл по біговій доріжці складають три милі, нам залишалося ще дев'ять. Коли ми закінчували третє коло повз пройшли двоє новачків, прямуючи на групову тренування, в якій я незабаром теж повинна була взяти участь. Побачивши мене Мейсон розвеселився.

- Ти в прекрасній формі, Роза!

Я посміхнулася і помахала йому рукою.

- Ти зменшила швидкість! - Роздратовано кинув Дмитро, змусивши мене відірвати погляд від хлопців, різкість його тону вразила мене. - Ось чому твій час не покращується. Тому що ти легко відволікаєшся.

В збентеженні я знову збільшила швидкість, незважаючи на опір свого тіла. Нарешті всі дванадцять кіл залишилися позаду. Дмитро засік час, і з'ясувалося, що ми пробігли на дві хвилини швидше мого кращого часу.

- Не так уже й погано, - зраділа я, прямуючи в гімнастичний зал для нової серії розтягування. - Виходить, я можу мчати швидше експреса, якщо наткнуся в торгових рядах на стрігоі. А ось чи зможе Лісса ...

- Якщо вона буде з тобою, нічого поганого з нею не трапиться.

Я здивовано підняла на нього погляд. Це був перший реальний комплімент, отриманий від нього з тих пір, як я почала тренуватися. Погляд його карих очей був прикутий до мене, в них читалося і схвалення, і приємне здивування. Тут-то все і сталося. Відчуття було таке, ніби в мене вистрілили. У тілі і голові вибухнув жах, різкий, пекучий, немов крихітні бритви болю. Перед очима все розпливлося, і через мить я вже була не тут, я буквально летіла вниз по східцях сходів, перелякана, повна відчаю. Мені потрібно було вибратися звідти, потрібно було знайти ... мене.

Мить - і поле зору очистилося, я знову була не в голові Лісса, а на біговій доріжці. Ні слова не сказавши Дмитру, я з усією можливою швидкістю помчала в напрямку спального корпусу моро. Не мало значення, що ноги щойно виконали міні-марафон. Вони бігли сильно і швидко - наче зовсім і не втомилися. Краєм ока зазначила, що Дмитро наздогнав мене і питає, що сталося. Однак я не знала відповіді. У мене була одна-єдина задача, одне-єдине бажання: добігти до спального корпусу. Коли заросле плющем будівля неясно проявилося в сутінках, нас зустріла Лісса з залитим сльозами обличчям. Я різко зупинилася; легкі, здавалося, ось-ось вибухнуть.

- Що трапилося?

Я схопила її за руки, змусила подивитися мені в очі. Але вона була не в змозі відповідати; вона просто обхопила мене руками і заридала, притулившись до моїх грудей. Я стояла, погладжуючи її тонкі, шовковисте волосся і примовляючи, що все буде добре, все буде гаразд ... що б не було. І, чесно кажучи, в той момент мене не хвилювало, що саме сталося. Вона тут, жива і здорова, - тільки це одне мало значення. Дмитро стояв поруч, готовий відбити будь-який напад. З ним я відчувала себе в цілковитій безпеці.

Через півгодини ми набилися в кімнату Лісса: три інших стража, пані Кірова і наглядачка. Я вперше опинилася в кімнаті Лісса. Наталі вдалося-таки домогтися, щоб їх поселили разом і кімната була розділена на дві частини, разюче контрастують між собою. Половина Наталії виглядала обжитий, з фотографіями на стінах і вишитим постільною покривалом явно потойбічного походження. А у Лісса набралося так само мало особистих речей, як і у мене, від чого її половина виглядала майже голою. На стіні висіла одна фотографія, зроблена під час останнього Хеллоуїна, коли ми вбралися феями, з крилами і блискучим макіяжем. Побачивши цієї фотографії і пов'язаних з нею спогадів в грудях у мене защеміло.

З усією метушнею ніхто, здавалося, не пам'ятав, що мені не потрібно було перебувати тут. Зовні в коридорі товпилися дівчата-Моро, намагаючись зрозуміти, що відбувається. Наталя проштовхалася крізь цей натовп, здивована тим, що за стовпотворіння в її кімнаті. Зрозумівши його причину, вона зойкнула і зупинилася.

Ми дивилися на ліжко Лісса, і майже на всіх обличчях читалися шок і огиду. На подушці лежала лисиця, хутро її був червонувато-оранжевий з білими прожилками. Мила, м'яка на вигляд, вона могла б бути домашнім тваринам начебто кішки яку так приємно тримати на руках, притискаючи до себе.

Крім того факту, що у неї було перерізане горло.

Усередині горло виглядало рожевим і желеподібний. Плямуючи м'яке хутро, кров стікала на жовте постільна покривало, утворюючи розтікається по тканині темну калюжку. Очі лисиці дивилися вгору, осклілі і як би вражені, немов лисиця не могла повірити в те, що з нею відбувається.

Мене занудило, але я змусила себе не відривати погляду. Я не могла дозволити собі проявити слабкість. Можливо, коли-небудь мені доведеться вбити стрігоі. Якщо я не в змозі витримати видовище мертвої лисиці, про яких вбивствах може йти мова?

Те, що зробили з лисицею, виглядало збоченням хворої людини. Лісса, смертельно-бліда, дивилася на лисицю, а потім зробила крок вперед і мимоволі простягнула до неї руку. Я розуміла - грубе насильство боляче вдарило по ній, по її любові до тварин. Вона любила їх, вони любили її. Поки ми були в бігах, вона часто просила мене завести кого-небудь, але я завжди відмовлялася, нагадуючи, що не можна брати на себе відповідальність за живу істоту, якщо в будь-який момент може виникнути необхідність бігти. Тому вона задовольнялася тим, що допомагала бездомним тваринам, підліковуємо їх, а також заводила дружбу з тваринами, що належать іншим людям, типу кота Оскара.

Цю лисицю, проте, їй вже не вилікувати. Пожвавити її неможливо, але я бачила по обличчю Лісса, що вона хотіла б допомогти їй - як допомагала всім. Я взяла її за руку і відтягнула в сторону, раптово згадавши розмову, що відбулася між нами два роки тому.

- Хто це? Ворон?

- Швидше за все.

- Він мертвий?

- Так. Жодних сумнівів. Не торкайся до нього.

Тоді вона мене не послухала, я сподівалася, що послухається зараз.

- Вона була ще жива, коли я увійшла, - прошепотіла Лісса, стискаючи мені руку. - Ледве-ледве. О господи, вона підстрибувала. Напевно їй було дуже боляче.

Я відчула, що до горла підступає жовч. В інших обставинах мене вирвало б.

- Ти не?..

- Ні. Я хотіла ... Я почала ...

- Тоді забудь про це, - різко сказала я. - Це чийсь дурний жарт. Тут все приберуть. Напевно, навіть переселять тебе в іншу кімнату, якщо захочеш.

Вона повернулася до мене, з майже божевільним виразом в очах.

- Роза ... ти пам'ятаєш ... Того разу ...

- Припини. Забудь про це. Зараз все інакше.

- Що, якщо хтось бачив? Що, якщо хтось знає?

Я сильніше стиснула її руку, навіть встромила нігті в шкіру, щоб привернути її увагу. Вона здригнулася.

- Ні. Це зовсім інше. Нічого спільного. Ти мене чуєш? - Я відчувала спрямовані на нас погляди Дмитра і Наталії. - Все буде добре. Заспокойся.

Лісса кивнула, хоча з її вигляду важко було припустити, що вона мені вірить.

- Накажіть, щоб тут все прибрали! - Кинула Кірова наглядачці. - І з'ясуйте, може, хтось щось бачив.

Нарешті до них дійшло, що я тут. Дмитру наказали відвести мене, як я ні благала їх дозволити мені залишитися з Лісса. Він повів мене в спальний корпус новачків і заговорив зі мною, тільки коли ми вже майже дійшли.

- Тобі щось відомо про подію? Саме це ти мала на увазі, коли говорила директрисі Кірова, що Ліссе загрожувала небезпека?

- Я нічого не знаю. Просто дурний жарт.

- У тебе є хоч якісь здогади, хто це зробив? І навіщо?

Я задумалась. До нашого втечі запідозрити можна було безліч людей. Таке трапляється, якщо ви популярні. Люди люблять вас, люди ненавидять вас. Але зараз? До певної міри Лісса як би не існувало. Єдина, хто реально зневажав її, була Мія, але, здавалося, Мія більше схильна оперувати словами, чим вчинками. І навіть якщо вона вирішила проявити себе більш агресивно, чому саме так? Вона здавалася людиною іншого типу. Існує мільйон інших способів помститися.

- Ні, - відповіла я. - Ні найменшого уявлення.

- Роза, якщо ти знаєш щось, розкажи мені. Ми з тобою на одній стороні, ми обидва хочемо захистити її. Це серйозно.

Я різко розвернулася і виплеснула на нього свій гнів з приводу цієї історії з лисицею.

- Так, це серйозно. Дуже серйозно. А ти змушуєш мене кожен день описувати кола по біговій доріжці замість того, щоб вчити боротися і захищати її! Якщо хочеш допомогти їй, навчи мене хоч чогось! Навчи мене битися. Бігати я вже вмію.

До цього моменту я не усвідомлювала, як сильно моє бажання вчитися - щоб довести свою значимість в очах його, Лісса і взагалі всіх. Інцидент з лисицею змусив мене відчути себе безсилою - дуже неприємне почуття. Я хотіла робити що-небудь, хоч щось.

Дмитро сприйняв мою спалах спокійно, все з тим же байдужим виразом обличчя. Коли я закінчила, він просто дав зрозуміти, щоб я продовжила шлях - ніби я нічого не говорила.

- Іди. Ти запізнюєшся на заняття.

ВІСІМ

Розпалившись від гніву, я билася краще, ніж коли б то не було. І в результаті здобула свою першу перемогу в рукопашному бою над Шейном Рейсом. Ми з ним завжди ладнали, і він сприйняв мою перемогу по-доброму, навіть зааплодував, разом з деякими іншими.

- Початок повернення, - зауважив Мейсон після занять.

- Схоже на те.

Він легко торкнувся моєї руки.

- Як там Лісса?

Я не здивувалася, що він в курсі. Іноді чутки поширюються тут так швидко, як ніби все «пов'язані» між собою.

- Нормально. Справляється. - Я не стала вдаватися в подробиці, звідки мені це відомо. Ніхто з учнів не знав про наш зв'язок, - Мейс, ти кажеш, що добре знаєш Мію. Могла вона це зробити?

Мисливці та жертви 4 сторінка |  Мисливці та жертви 6 сторінка
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати