Головна

Анотація 4 сторінка

  1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

П'ЯТЬ

Слова Дмитра «ти від мене не відбудешся» мали відношення не тільки до нашого Що звалився романтичному минулому. Коли я сказала, що не хочу бути причиною його неприємностей, я саме це і мала на увазі. Якщо правоохоронці знайдуть мене, моя доля буде мало відрізнятися від тієї, якою я зараз намагалася уникнути. Але Дмитро? Він робив лише перші кроки до того, щоб наше суспільство прийняло його. Звичайно, і зараз він в значній мірі нашкодив собі, проте як і раніше мав шанси домогтися свого. Якщо він не захоче повертатися до двору або жити серед людей, то може повернутися в Сибір, до своєї сім'ї. Там, на безлюдних просторах, його буде важко знайти. Громада дуже закрита, і їм не важко буде заховати його, якщо на нього оголосять полювання. Інша справа - залишатися зі мною; по-моєму, для нього це найгірший варіант. Від мене вимагається одне - постаратися переконати його.

- Я знаю, про що ти думаєш, - сказав Дмитро після приблизно години їзди по дорозі.

Ми мало розмовляли, обидва занурившись в свої думки. Проїхавши по декільком путівцями, ми врешті-решт опинилися на шосе, що зв'язує окремі штати, і тепер мчали ... Я поняття не мала куди. Я дивилася у вікно, розмірковуючи про всі свої біди і про те, як мені поодинці залагодити їх.

- А?

Мені здалося, що він ледве помітно посміхнувся, хоча це здавалося повним абсурдом - адже зараз його ситуація була гіршою, ніж будь-коли з тих пір, як він повернувся зі стану стрігоі.

- Нічого в тебе не вийде, - додав він. - Ти будуєш плани, як позбутися від мене, швидше за все, коли зупинимося для дозаправки. Тобі здається, що, може, тоді у тебе з'явиться шанс втекти.

З глузду з'їхати! Дійсно, про це я і думала. Він і раніше був схильний читати мої думки, ось тільки тепер це не радувало.

Я повела рукою по сторонам:

- Все це - марна трата часу.

- Невже? А що, краще було залишатися під замком і чекати, поки тебе стратять? Тільки не починай знову про те, що це занадто небезпечно для мене.

Я сердито подивилася на нього.

- Справа зовсім не тільки в тебе. Сховатися - не єдине, до чого я прагну. Як я відновлю своє добре ім'я, якщо буду ховатися десь казна, куди, не сумніваюся, ти мене везеш? Треба вирішувати проблеми при дворі.

- І там у тебе багато друзів, які займуться цим. Вони зможуть діяти рішучіше, знаючи, що ти в безпеці.

- Мене ось що цікавить: чому ніхто не розповів мені про це ... ну, в сенсі, чому Лісса не розказала? Навіщо приховала все від мене? Тобі не здається, що від мене було б більше користі, якби я була підготовлена?

- Нам треба було боротися, не тобі, - відповів Дмитро. - Ми побоювалися, що якщо ти дізнаєшся, то можеш якимось чином нас видати.

- Я ні за що не проговорилася б!

- Свідомо? Звичайно, ні. Але якби стали помітні твоє збудження або занепокоєння, твої варти могли б насторожитися.

- Гаразд, тепер, коли ми вже їдемо, можеш сказати куди? Я права? Це якесь глухе, віддалене місце?

Жодної відповіді.

Я примружилася, не зводячи з нього погляду.

- Ненавиджу, коли мене відсувають убік.

Ледь помітна посмішка на його губах стала трохи ширше.

- У мене є власна теорія: чим менше ти знаєш, тим вірніше цікавість буде утримувати тебе при мені.

- Дурість якась! - Обурилася я, хоча, чесно кажучи, його теорія не була позбавлена ??сенсу. Я зітхнула. - Коли, чорт забирай, все вийшло з-під контролю? Коли ви взяли все на себе? Зазвичай я придумую ідіотські, нездійсненні плани. І вважала, що в цій справі я генерал, а виходить, що ледь-ледь лейтенант.

Він почав щось говорити, але потім раптово завмер; на обличчі виникло це насторожене, смертоносне вираз варта. Він вилаявся по-російськи.

- Що трапилося? - Стривожилася я, негайно виконав з голови будь-які думки про ідіотських планах.

Зустрічні фари освітили його обличчя, і я побачила, що він дивиться в дзеркало заднього огляду.

- За нами хвіст. Не думав, що це станеться так скоро.

- Ти впевнений?

Уже помітно стемніло, кількість машин на шосе зросла. Важко уявити, як можна помітити один підозрілий автомобіль серед такої великої кількості, але ... Це ж був Дмитро.

Він знову вилаявся і раптово різко розвернувся, змусивши мене вчепитися в приладову дошку. Різко перетнув дві смуги, ледь не врізавшись в мінівен, відреагував на це сердитими гудками. Прямо перед нами виявився виїзд, і Дмитро з'їхав з автостради, мало не збивши перила огорожі. Почулися нові гудки, і, озирнувшись, я побачила фари автомобіля, в точності повторив наш божевільний маневр.

- Двір, мабуть, дуже швидко розіслав повідомлення, - сказав Дмитро. - І хто-то для них спостерігає за междуштатной магістралями.

- Може, краще виїхати назад на місцеві дороги?

Він похитав головою:

- Це надто нас затримає. Проблем би не було, якби ми встигли змінити автомобіль, але вони занадто швидко знайшли нас. Потрібно роздобути нову машину тут. До кордону Меріленда це найбільше місто.

Згідно вказівником, ми перебували в Гаррісберг, штат Пенсільванія, і Дмитро вміло вів машину по забитій дорозі з жвавою торгівлею по сторонам; наш хвіст не відставав.

- Як ти збираєшся отримати нову машину? - Насторожено запитала я.

Він проігнорував моє запитання.

- Слухай уважно. Це дуже, дуже важливо - щоб ти зробила все в точності так, як я скажу. Ніякої імпровізації. Ніяких суперечок. У тому автомобілі правоохоронці, і до цього моменту вони вже попередили всіх тутешніх вартою - можливо, навіть і людську поліцію.

- Але якщо поліція схопить нас - буде ще більше проблем.

- Алхіміки все владнають і забезпечать, щоб ми знову опинилися в руках моро.

Алхіміки. Я могла б і здогадатися, що без них тут не обійдеться. Вони представляли собою таємне співтовариство людей, що захищають інтереси моро і Дампіра, що забезпечують приховування від людства сам факт нашого існування. Звичайно, алхіміки робили це не по доброті душевній. Вони вважали нас дурними, протиприродними створіннями і головним чином прагнули домогтися того, щоб ми залишалися на периферії людського суспільства. Втікачі «злочинці» на кшталт нас створювали проблему, у вирішенні якої вони безумовно захочуть допомогти Моро.

Голос Дмитра звучав твердо і владно, погляд його невпинно ковзав по сторонам дороги.

- Що б ти не думала з приводу того, що за тебе все вирішують, як би не засмучувалася через це, ти знаєш - і мені відомо, що ти знаєш, - що я жодного разу не підводив тебе, коли на кону стояла наша життя. Ти довіряла мені раніше. Довірся і тепер.

Мені хотілося сказати йому, що він не зовсім правий. Одного разу він підвів мене - коли дозволив стриг здолати себе, продемонструвавши тим самим власну небездоганність; тоді його неймовірний, божественний образ в моїй свідомості розбився вщент. Але що стосується мого життя? Так, він завжди забезпечував мою безпеку. Навіть коли він був стрігоі, я до кінця не вірила, що він може вбити мене. У ніч нападу на Академію, ту саму, коли його перетворили в стрігоі, він теж велів мені беззаперечно підкорятися йому, не ставлячи питань; тоді це означало піти, надавши йому боротися зі стрігоі, але я підкорилася.

- Гаразд, - відповіла я. - Зроблю все, що скажеш. Тільки не треба розмовляти зі мною зверхньо. Більше я не твоя студентка. Тепер ми рівні.

На мить відірвавшись від дороги, він кинув на мене здивований погляд:

- Ми завжди були рівні, Роза.

Станувши, я не зрозуміла, що відповісти, а потім вже було пізно - він знову став сама діловитість.

- Вон. Бачиш вивіску кінотеатру?

Я повела поглядом по сторонах дороги. В ночі світилися вивіски безлічі ресторанів і магазинів, але нарешті я помітила те, що він мав на увазі.

«ЗАХІДНЕ КІНО».

- Так.

- Там і зустрінемося.

Ми що, розділяємося? Я хотіла цього, але не в такій ситуації, не перед лицем небезпеки. Однак я обіцяла не сперечатися і прикусила язика.

- Якщо мене не буде через півгодини, подзвони ось за цим номером і далі дій самостійно.

Дмитро дістав з кишені пильовика і простягнув мені клаптик паперу з написаним на ньому телефонним номером; мені він був незнайомий.

«Якщо мене не буде через півгодини». Це мені зовсім не сподобалося, і у мене вирвався вигук протесту:

- Що ти маєш на увазі, кажучи ... Ох!

Дмитро знову різко розвернувся і проїхав на червоне світло, ледь не збив безліч машин. Водії знову загули, але для нашого хвоста цей маневр виявився занадто несподіваним. Переслідувачі зі свистом промчали повз і пригальмували, шукаючи місце, де можна розвернутися.

Дмитро тим часом завів машину на маленьку парковку при галереї магазинів, де автомобілі стояли майже впритул. Я глянула на годинник, щоб отримати уявлення про те, скільки зараз часу у людей. Майже вісім вечора. У моро початок дня, у людей - час розваг. Проїхавши повз кількох входів в галерею, Дмитро нарешті зупинився біля одного з них і гнучким, плавним рухом вибрався з автомобіля. Я швидко пішла за ним.

- Ось тут ми і розійдемося. - Він кинувся до входу в магазин. - Всередині не барися, але і не біжи. Чи не залучайте уваги. Змішати з натовпом. Побалакали тут трохи, а потім йди через будь-які двері, крім цієї, тримаючись поруч з якою-небудь групою людей. І йди до кінотеатру.

Ми увійшли в галерею.

- Давай!

Неначе побоюючись, що я не зможу рушити з місця, він легенько підштовхнув мене до ескалатора, а сам загубився в натовпі на тому ж поверсі. Я нарешті струсила з себе острах і піднялася по ескалатору. Придбання швидких рефлексів і інстинктивних реакцій - частина нашого навчання. Я відточувала ці навички в Академії, в своїх подорожах і з Дмитром.

Мене довго і наполегливо вчили вислизати від ворога, і зараз все це знання ожило. Найбільше хотілося обернутися і подивитися, чи не переслідують мене, але це безперечно привернуло б увагу. Логічно міркуючи, ми принаймні на пару хвилин обійшли переслідувачів. Вони повинні були розгорнутися, під'їхати до галереї і кружляти по парковці в пошуках нашої машини - це якщо вони здогадалися, що ми втекли в магазині. Навряд чи в Гаррісберг стільки моро, щоб швидко мобілізувати велику кількість правоохоронців. Але і тим, які переслідували нас, доведеться розділитися - одні будуть охороняти входи, інші обшукувати галерею. Тут стільки дверей, що за всіма не встежиш; вгадати, через яку саме я вийду, - це питання чистого везіння.

Я йшла досить швидко, обходячи парочки, сім'ї з дитячими колясками і регочуть підлітків. Ці останні викликали у мене заздрість - їх життя здавалося набагато легше моєї. Ще я проходила повз незліченних магазинчиків, не вникаючи в те, що там продається. Попереду виник центр галереї та відходять у різні боки коридорами.

Опинившись поруч з магазином аксесуарів, я зайшла всередину і зробила вигляд, що цікавлюся головними пов'язками. Непомітно озирнулася, але не побачила нічого кидається в очі. Ніхто не зупинився; ніхто не увійшов слідом за мною в магазин. Там ще стояла велика корзина з написом «Розпродаж», наповнена різними предметами. Серед них була бейсболка для дівчат, яскраво-рожева, із зіркою попереду, викладеної з різнокольорових стразів. Жах!

Я купила її - спасибі правоохоронцям, які після арешту не відняли у мене завалялися в кишені дріб'язок; напевно, порахували, що для підкупу цього мало. Ще я купила гумку для кінського хвоста, весь час скоса поглядаючи на двері. Перш ніж піти, я стягнула гумкою волосся і вдягнула бейсболку. Може, це і виглядало безглуздо - маскуватися подібним чином, але волосся дозволяли легко впізнати мене - темно-коричневі, майже чорні, звисають до середини спини (останнім часом мені було не до стрижки). Фактично, з урахуванням моїх кидаються в очі волосся і зростання Дмитра, ми були б дуже помітною парою, якби ходили тут разом.

Я знову злилася з потоком покупців, незабаром дісталася до центру галереї і не вагаючись згорнула вліво, в «Мейсі». Там я відчула деяку незручність через свою шапки і пошкодувала, що у мене не було часу підшукати щось більш стильне. Кілька хвилин по тому, помітивши варта, я, навпаки, пораділа своїм вибором.

Він стояв біля лотка, які завжди можна побачити в центрі торгових галерей, і вдавав, що цікавиться футлярами стільникових телефонів. Я впізнала його по тому, як він примудрявся проявляти інтерес до футляру із зображенням зебри і в той же час ковзати поглядом по сторонах. Добре, що з досить близької відстані Дампіра завжди можуть відрізнити один одного від людей. В общем-то, наші раси виглядають однаково, і все ж я завжди могла впізнати свого.

Намагаючись не дивитися прямо на нього, я відчула на собі його погляд. Мені цей страж був незнайомий; треба думати, я йому теж. Напевно, він бачив лише фотографію і вишукував дівчат з моїми примітними волоссям. Надавши собі максимально безтурботний вигляд, я ледачим кроком пройшла повз стража, дивлячись у вікна, що дозволяють мені, не обертаючись, бачити його. Серце калатало як шалений. Правоохоронцям дано право вбити мене при першому ж зіткненні. Цікаво, це поширюється і на центр галереї магазинів? Ну, з'ясовувати це у мене бажання не було.

Пройшовши повз лотка, я трохи додала кроці. У «Мейсі» була власна зовнішня двері, і тепер настав час з'ясувати, чи розумно я поступила, вийшовши НЕ через неї, а рушивши в цьому напрямку. Я пройшла по галереї, спустилася по ескалатору і кинулася до виходу на першому поверсі - пройшовши повз дуже милою секції, де продавалися гарні берети і м'які фетрові капелюхи. Я зупинилася поруч з нею, не в цілях змінити головний убір, а тому, що це дозволило мені приєднатися до групи дівчат, теж прямують до виходу.

Ми покинули магазин разом. Мої очі швидко пристосувалися до зміни освітлення. Навколо було безліч людей, але знову ніщо мене не насторожувало. Дівчата зупинилися, щоб поговорити, створюючи для мене гарне прикриття. Справа виднілася жвава вулиця, по якій ми з Дмитром приїхали, а звідти дістатися до кінотеатру не становило жодних проблем. Я зітхнула з полегшенням і перетнула парковку, як і раніше нишпорячи поглядом по сторонах.

Чим далі я відходила від галереї, тим менше людей було на парковці. Ліхтарі ледь освітлювали її, але це не завадило наростати досить страшного відчуття в міру того, як навколо ставало все тихіше й тихіше. Імпульсивно мені хотілося звернути на вулицю і по ній вийти до кінотеатру, проте за мить я вирішила, що це занадто приверне до мене увагу. Йдучи прямо через парковку, я набагато швидше доберуся до кінотеатру.

Так і виявилося - майже. Побачивши кінотеатр, я усвідомила, що позбутися від переслідування мені не вдалося. Неподалік попереду тінь від ліхтарного стовпа виглядала неприродно - дуже широкою. Хтось ховався за стовпом. Не вірилося, що за випадковим збігом обставин якийсь страж вибрав це місце в надії, що ми з Дмитром пройдемо повз. Ймовірніше, що хтось раніше помітив мене і забіг вперед, щоб влаштувати засідку.

Я продовжувала йти, намагаючись не надто помітно уповільнювати крок, хоча всі м'язи в тілі напружилися для атаки. Я повинна атакувати першої, повинна управляти ситуацією.

Момент настав за кілька секунд до того, як сидить в засідці зібрався, за моїми припущеннями, напасти на мене. Я стрибнула вперед і відкинула його до найближчого автомобілю. Це виявився незнайомий мені дампир. Так, він від несподіванки оторопів. Правда, острах стала обопільної, коли включилася сигналізація машини, оголосивши ревом ніч. Я здригнулася, але тим не менше врізала своєму противнику в щелепу.

Від сильного удару він приклався головою до автомобіля, але стійко витримав це і тут же відштовхнув мене, намагаючись звільнитися. Він був сильніше, а я спіткнулася, але рівноваги не втратила. Недолік сили я відшкодовувала швидкістю. Жоден його удар не зачепив мене, втім, це не дуже тішило. Безглузда сигналізація все ще продовжувала волати і, без сумніву, в результаті повинна була привернути увагу інших вартою або людської поліції.

Я оббігла автомобіль, страж погнався за мною, але зупинився, коли ми опинилися з протилежних сторін. Можна було подумати, це така гра. Він намагався вгадати, в який бік я рушу, я робила те ж саме. У тьмяному світлі я розгледіла щось дивовижне: за поясом у нього був пістолет. Кров заледеніла у мене в жилах. Правоохоронці рідко носили пістолети, хоча були навчені використовувати їх. К - ось зброя, яке ми вважаємо за краще. Зрештою, наша справа - вбивати стрігоев, а для цих цілей пістолети неефективні. Але проти мене? Так. Пістолет спростив би його завдання, але мені чомусь здавалося, що він не наважується використовувати його. Сигналізація машини могла включитися, якщо хтось просто підійшов надто близько, але пістолетний постріл? Тут же піде дзвінок в поліцію. Цей хлопець не стане палити, поки може обійтися без цього, - але, звичайно, вистрілить, якщо у нього не залишиться іншого виходу. Потрібно поспішати.

Я метнулася до передньої частини автомобіля, страж спробував перехопити мене, але потім, на його подив, я стрибнула на капот (бо, чесно кажучи, ніщо вже не могло змусити сигналізацію волати голосніше). Скориставшись скороминущим перевагою, я обрушилася на противника, звалила на землю і сіла йому на живіт, руками стискаючи шию. Він звивався, намагаючись скинути мене, і ледь не досяг успіху в цьому. Нарешті нестача повітря зробила свою справу. Він перестав смикатися і втратив свідомість. Тоді я відпустила його.

На мить перед моїм внутрішнім зором виникла Мередіт. Коли ми залишали двір, я застосувала до неї ту ж техніку. Я майже на власні очі побачила, як вона раптом виникла переді на землі, і відчула укол провини. Але тут же струсила це почуття. З Мередіт все в порядку. І зараз переді мною не Мередіт. І взагалі все це нісенітниця. Має значення лише те, що страж більше не представляє для мене перешкоди. Я повинна забиратися звідси, і швидше.

Чи не дивлячись, переслідує мене хто-небудь ще, я рвонула через парковку до кінотеатру. Зупинилася лише раз, коли виє автомобіль залишився позаду, і сховалася за іншою машиною. Близько варта поки нікого не було, але на ближній до галереї частини паркування спостерігалася деяка діяльність. Я не стала затримуватися, щоб розгледіти, що там відбувається. У будь-якому випадку нічого хорошого мені це не обіцяло.

Через пару хвилин я добралася до кінотеатру, важко дихаючи більше від страху, ніж від швидкого бігу. Спасибі Дмитру - він допоміг мені виробити витривалість. Але де ж він сам? Навколо вешталися любителі кіно, або чекаючи квитків, або обговорюючи щойно побачений фільм. Деякі кидали на мене цікаві погляди - мабуть, через мого скуйовдженого вигляду. Ніяких ознак Дмитра не виявлялося.

Годин у мене не було. Скільки часу пройшло з тих пір, як ми розділилися? Тим більше, не півгодини. Я обійшла кінотеатр, намагаючись загубитися в натовпі і вишукуючи Дмитра або нових переслідувачів. Нічого. Хвилини тікали геть. Я сунула руку в кишеню і торкнулася паперу з телефонним номером. Іди, велів він мені. Іди і подзвони за цим номером. Звичайно, стільникового телефону у мене немає, але в даний момент це хвилювало мене менше всього ...

- Роза!

До узбіччі підрулив автомобіль, з вікна висунув голову Дмитро, і я мало не впала від полегшення. Ну, не завалилася, звичайно. Насправді, не витрачаючи даремно ні секунди, я кинулася до машини і залізла на пасажирське сидіння. Без єдиного слова він натиснув на газ і від'їхав від кінотеатру на головну вулицю.

Спочатку ми мовчали. Він був помітно збуджений і вів машину так швидко, як це було можливо, не привертаючи уваги поліції. Одночасно він весь час поглядав в дзеркало заднього огляду.

- Хто-небудь нас переслідує? - Запитала я нарешті, коли він виїхав на шосе.

- Не схоже. Піде якийсь час, перш ніж вони вирахують, в якому автомобілі ми поїхали.

Спочатку я не звернула уваги, але тепер розгледіла, що ми сиділи в «Хонді-акорд», теж виглядала вельми заурядно. Ключів у замку запалювання не було.

- Ти накоротко замкнув дроти? - Запитала я, але тут же перефразувала питання: - Ти що, викрав машину?

- Цікаві у тебе уявлення про мораль. Втекти з в'язниці - це нормально. Але варто викрасти машину, і ти обурюєшся.

- Не стільки обурююся, скільки здивована. - Я відкинулася на сидінні. - Я боялася ... розумієш, був момент, коли я боялася, що ти не з'явишся. Що вони схопили тебе або ще що-небудь сталося.

- Ні. Велика частина часу пішла на те, щоб непомітно знайти підходящу машину.

Пішла пауза.

- Ти не питаєш, що сталося зі мною, - з відтінком роздратування помітила я.

- Навіщо? Ти тут. Ось що важливо.

- Мені довелося битися.

- Бачу. У тебе рукав порваний.

Я оглянула себе. Чорт, і справді порваний. І ще я позбулася бейсболки. Ну, невелика втрата.

- Тебе не цікавлять подробиці?

Його погляд був невідривно прикутий до дороги.

- Я і так знаю. Ти здолала свого ворога, зробивши це швидко і правильно. Тому що ти в цьому майстер.

Я задумалася над його словами. Вони прозвучали сухо, по-діловому ... і тим не менше посмішка торкнула мої губи.

- Гаразд. І що тепер, генерал? Тобі не здається, що вони вивчать звіти про вкрадені машинах і вирахують наш номерний знак?

- Швидше за все. Але до цього часу ми вже матимемо новим автомобілем ... про який їм нічого не буде відомо.

- Звідки тобі знати?

- Через кілька годин ми з деким зустрічаємося.

- Прокляття! Я і справді ненавиджу дізнаватися про все останньою.

«Кілька годин» привели нас в Роанок, штат Віргінія. В дорозі обійшлося без пригод. Коли в поле зору з'явився місто, я помітила, що Дмитро вдивляється в покажчики з'їздів з магістралі. Знайшовши той, який шукав, він звернув на бічну дорогу, перевірив, чи немає хвоста, але нічого не виявив. Ми знову виїхали на вулицю з торговими закладами по сторонам, і він підрулив до «Макдоналдс», що стоїть трохи осторонь від інших будівель.

- Навряд чи це просто перерва на обід?

- Це, - відповів він, - місце, звідки почнеться наступна частина нашого шляху.

Він поїхав навколо парковки ресторану, поглядом вишукуючи щось, хоча спочатку я не розуміла, що саме. Я помітила її на мить раніше його. У дальньому кутку парковки, притулившись до жовтувато-коричневого позашляховику, спиною до нас стояла жінка. Я розгледіла лише темну сорочку і скуйовджене світле волосся до плечей.

Дмитро під'їхав до місця поруч з її машиною, натиснув на гальма, і я вискочила з машини. Я впізнала її ще до того, як вона повернулася.

- Сідні?

Це прозвучало як питання, хоча я не сумнівалася, що це вона.

Вона повернула голову, і я побачила знайоме - людське - особа з карими очима, які на сонці набували жовтуватий відтінок, і ледве помітною золотистої татуюванням на щоці.

- Привіт, Роза. - Вона сумно посміхнулася мені, демонструючи пакет від «Макдоналдса». - Я подумала, ви зголодніли.

ШІСТЬ

Насправді, якщо гарненько подумати, поява Сідні виглядало не більше дивно, що половина того, що відбувається зі мною регулярно. Сідні - алхімік, ми зустрілися з нею в Росії, коли я розшукувала Дмитра, щоб убити його. Вона моя ровесниця і була страшенно незадоволена, що її направили працювати туди, хоча мені її допомогу у великій пригоді. Як Дмитро помітив раніше, алхіміки напевно захочуть допомогти Моро знайти і схопити мене. Проте, судячи з того, як напружені були обидва в машині, стало очевидно, що вона сприяє нашому втечі.

З неймовірним зусиллям я на деякий час утрималася від питань. Ми як і раніше залишалися втікачами, і, без сумніву, нас як і раніше переслідували. У Сідні була новенька, з голочки, машина марки «Хонда CRV» з Луїзіанська номерами і прокатним стікером.

- Якого біса? - Запитала я. - Що, наш зухвалу втечу спонсорує фірма «Хонда»? - Відповіді не було, і я поставила таке, що напрошується сам собою питання: - Ми їдемо в Новий Орлеан?

Це було нове місце роботи Сідні. В даний момент огляд визначних пам'яток цікавив мене найменше, але, навіть тікаючи, можна наштовхнутися на щось хороше.

- Ні, - відповіла вона, заднім ходом виїжджаючи з місця паркування. - Ми їдемо в Західну Віргінію.

Я озирнулася на Дмитра, який сидить позаду, в надії, що він спростує її слова; він цього не зробив.

- Треба думати, кажучи «Західна Віргінія», ти насправді хочеш сказати Гаваї, - сказала я. - Або ще що-небудь настільки ж хвилююче.

- Чесно кажучи, по-моєму, тобі зараз краще уникати хвилювань, - зауважила Сідні. Автомобільний навігатор направив її до наступного повороту, а звідти знову на шосе 81. Вона злегка насупилася. - І Західна Віргінія - це зовсім непогано.

Наскільки я пам'ятала, вона була родом з Юти і, швидше за все, мало де бувала крім рідного штату. Вже давно змирившись з тим, що в цій змові втечі моє слово нічого не означає, я перейшла до наступної серії питань.

- Чому ти нам допомагаєш?

Вона скорчити гримасу.

- А як ти вважаєш?

- Ейб.

Вона зітхнула.

- Я починаю шукати відповіді на запитання, чи варто цього Новий Орлеан.

Зовсім недавно я дізналася, що, користуючись своїм незбагненним, практично необмеженим впливом, саме Ейб допоміг їй покинути Росію. Як він це зробив, поняття не маю. А відомо мені ось що: в результаті вона опинилася в неоплатному боргу перед ним, і він використовував цю обставину, просячи її про різні послуги. Іноді я питала себе - що, якщо ця угода включала в себе щось більше, ніж переклад з Росії, може, він зробив для неї щось ще, про що вони мені не розповідали? Як би там не було, я знову почала лаяти її за те, що цього слід було очікувати, раз вона уклала угоду з дияволом. Правда, я швидко прикусила мову. Оскільки за нами гналася безліч вартою, не дуже розумно було дражнити того, хто нам допомагає. Я переключилася на іншу тему.

- Гаразд. Ну і чому ми їдемо в Західну Віргінію?

Сідні відкрила рот, збираючись відповісти, але Дмитро випередив її:

- Ще не час.

Я обернулася і втупила в нього лютий погляд.

- Я по горло сита всім цим! Ми в бігах вже шість годин, а я як і раніше не знаю ніяких деталей. Ясна річ, наше завдання - відірватися від вартою, але невже ми всерйоз збираємося в Західну Віргінію? І там перетворимо якусь хатину в свій оперативний штаб? Ймовірно, на тому схилі гори, де немає водопроводу?

Сідні випустила свій фірмовий роздратований зітхання.

- Що ти знаєш про Західній Вірджинії?

Мені страшенно не подобалося, що вони з Дмитром об'єдналися в своєму бажанні тримати мене в невіданні. Що стосується Сідні, її замкнутість могла бути викликана тисячею причин. Може, такий наказ Ейба. Або у неї просто немає бажання розмовляти зі мною. Більшість алхіміків розглядають Дампіра і вампірів як породження темряви і тому зазвичай не надто доброзичливі з нами. Час, проведений зі мною в Сибіру, ??трохи змінило цю її точку зору. Так я сподівалася. Іноді виникало відчуття, що вона просто не дуже товариська.

- Ти знаєш, що нас підставили? - Запитала я її. - Насправді ми нічого не робили. Вони стверджують, ніби я вбила королеву, але ...

- Знаю, - перервала мене Сідні. - Чула. Все алхіміки тільки про це і говорять. Ви двоє перші в списку тих, кого ми розшукуємо.

Вона намагалася дотримуватися ділового тону, але повною мірою не змогла приховати ніяковість. Виникло відчуття, ніби Дмитро нервує її більше, ніж я; нічого дивного - він змушував нервувати навіть деяких Дампіра.

- Я не робила цього, - стояла я на своєму.

Чомусь для мене було важливо, щоб вона розуміла це.

Сідні проігнорувала моє зауваження.

- Тобі потрібно поїсти, - заявила вона, - не те їжа охолоне. Нам потрібно буде сідати трохи більше трьох годин, зупиняючись тільки для дозаправки.

Вона говорила тоном, що не допускає подальшого обговорення. Ну що тут поробиш? У пакеті я виявила величезну порцію картоплі фрі і три чизбургера. Мабуть, вона ще не забула моїх смаків. Я насилу втрималася від того, щоб набити рот картоплею, і запропонувала чізбургер Дмитру:

- Хочеш? Щоб підтримати сили.

Повагавшись, він взяв його і став розглядати з видом деякого подиву; до мене дійшло, що звичайна їжа все ще новиною для нього - після того, чим він харчувався останні місяці. Стрігоі підтримують своє існування тільки кров'ю. Я дала йому також трохи картоплі і жадібно накинулася на інше. Сідні я нічого пропонувати не стала - вона завжди відрізнялася поганим апетитом, а якщо і хотіла поїсти, то напевно зробила це, чекаючи нас.

- Думаю, це для тебе.

Дмитро простягнув мені маленький рюкзак. Я відкрила його і виявила дві зміни одягу і деякі туалетні приналежності. Я двічі прогледіла одяг.

- Шорти, сорочки і плаття. В такому одязі битися не можна. Мені потрібні джинси.

Футболка, треба сказати, було симпатичне: довге, без рукавів, просвічуване, м'яких акварельних відтінків чорного, білого і сірого. Але зовсім непрактично.

- Ось вона, твоя вдячність, - відгукнулася Сідні. - Все відбувалося дуже швидко, я тільки це й встигла зібрати.

Оглянувшись, я побачила, що Дмитро розпаковує свою сумку. Там теж був одяг і в тому числі ...

 Анотація 3 сторінка |  Анотація 5 сторінка


 Анотація 1 сторінка |  Анотація 2 сторінка |  Анотація 6 сторінка |  Анотація 7 сторінка |  Анотація 8 сторінка |  Анотація 9 сторінка |  ОДИНАДЦЯТЬ |  ДВАНАДЦЯТЬ |  ТРИНАДЦЯТЬ |  ЧОТИРНАДЦЯТЬ |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати