Головна

глава 10

Хвилювання охопило Дженні.

- Нарешті ми зможемо кудись потрапити.

- І виберемося з мерзенного коридору, - додала Ді.

- Нагадує перехід на наступний рівень у комп'ютерній грі, - здивувався Майкл.

Одрі стиснула губи.

- У таких іграх є одна неприємна особливість. Чим вище рівень, тим складніше, - пояснила вона, кинувши на Дженні швидкий погляд з-під темних вій.

Сходинки покривав гумовий килимок, абсолютно потертий на згинах. Верхнього майданчика звідси видно не було, заважав звід коридору.

- Чого ж ми чекаємо? - Запитала Ді, схопившись на сходинку.

В ту ж секунду дівчина схопилася за поруччя: варто було їй торкнутися сходи, як та почала рухатися, перетворившись в деренчить, хиткий ескалатор.

- Боже мій, - згадав Майкл. - Зовсім забув, в дитинстві я страшно боявся ескалаторів. Мені завжди здавалося, що мій шарф застрягне між сходинками або трапиться ще що-небудь ...

- Ти зараз без шарфа. - Одрі підштовхувала приятеля до сходів.

- Майкл, якщо ти боїшся, значить, ескалатор з'явився тут з-за тебе, - сказала Дженні, встаючи на першу сходинку. - Не забувай, всі свої фокуси Джуліан вивуджує з нашої підсвідомості.

Піднімаючись, Дженні помітила попереду дзеркало. Нагорі вона допомогла Майклу зійти з ескалатора, озирнулася і зрозуміла, що це не єдине дзеркало на поверсі. Дзеркала були всюди. Нижній коридор був темним - цей же представляв собою його повну протилежність.

Світло відбивалося від дзеркал, встановлених уздовж стін, перетікав веселкою з одного в інше, і у Дженні так зарябило в очах, що, навіть заплющивши очі, вона продовжувала бачити різнокольорові смуги. Дзеркальні стіни коридору повертали під такими гострими кутами, що погляду відкривалося всього кілька метрів. Тут потрібно було рухатися то вправо, то вліво, причому те, що знаходилося за наступним поворотом, як і те, що залишалося за щойно пройденим, було невидимим.

- А це чия робота? - Зажадала відповіді Ді.

- У мене дійсно такі ноги? Або це дзеркала криві? - Зупинившись, запитала Одрі.

Майкл, дивлячись на своє відображення, розправляв пом'ятий светр, але незабаром залишив це даремне заняття.

Дженні нервувала. Голос Джуліана звучав в її мозку: «Очі як кипарис, а волосся ніби бурштин ...» Зараз з дзеркала на неї дивилася дівчина з розчервонілий щоками, з прилиплими до чола вологими пасмами, в шовковій блузці і м'ятою спідниці в пилу і плямах.

- Направо чи наліво? Вибирайте, - скачала вона, оглядаючи коридор.

- Ліворуч, - впевнено відповіла Ді.

Ніхто не заперечував. Дзеркала гнобили Дженні. З усіх боків на неї пялілось власне відображення, воно перебігали з дзеркала в дзеркало, множилося до нескінченності.

«Якщо залишитися тут надовго, не розбереш, де відображення, а де ти», - подумала вона.

Як і перший коридор, цей теж був создансловно за шаблоном. Чи не відрізниш одну його частину від іншої! Невідомість дратувала: що чекає за наступним поворотом, що сховалося за пройденим? Дженні раптом згадала про Василіска і Вервольфа.

- Ді, повільніше, - попросила вона, коли подруга, зробивши широкий крок, в третій раз зникла з очей.

Ді рухалася по коридору, як гірськолижник по трасі спуску, стрімко і різко повертаючи то вліво, то вправо, в той час як інші обмацували дзеркала руками, щоб відрізнити реальність від відображення.

- Ні, хлопці, це ви покваптеся, - відгукнулася Ді через повороту, і тут вони побачили спалах.

Здавалося, яскраве світло на секунду спалахнув всюди одночасно, але Дженні була впевнена, що джерело його знаходиться попереду. Вони з Одрі і Майклом на мить завмерли, а потім кинулися за поворот.

Ді, впершись руками в боки, стояла перед дверима. Вона була дзеркальною, як і стіни, але Дженні визнала, що це двері, тому що поруч з нею знаходилася червона кнопка, на зразок кнопки для виклику ліфта. Якщо придивитися, можна було помітити і тонкий контур двері, яка відділяла її від решти дзеркальної поверхні.

Над червоною кнопкою перебувала синя лампа, кругла, як клоунський ніс.

- Вона тільки що з'явилася, - повідомила Ді, клацнувши пальцями. - Ось так. Зі спалахом.

Через наступного повороту долинули схлипи.

- Саммер! - В один голос вигукнули Дженні, Ді і Одрі.

Саммер сиділа на підлозі зіщулившись, її пухнасті, як цукрова вата, волосся падали на руки, ноги вона підібрала під поділ синього сукні. Піднявши голову, дівчина істерично скрикнула тільки вони з'являться.

- Це правда ви?

- Так, - сказала Дженні, опускаючись біля неї на коліна.

Її злегка стривожило вираз очей Саммер.

- Правда-правда ви?

- Так. - Стурбована, Дженні обняла подругу і відчула, що та тремтить.

- Я так давно тут, зовсім одна, і всі ці відображення ... Іноді мені здавалося, що я бачу не саму себе, а інших людей, але варто було мені побігти до них, як все зникало.

- Кого ти бачила? - Запитала Дженні.

- Іноді - Зака, а іноді - його. Я боюсь. - Саммер сховала обличчя на грудях Дженні.

«Я теж», - подумала Дженні, але вголос сказала:

- Тепер тобі нічого боятися. Ми разом. Розумієш?

Саммер слабо посміхнулася.

- Бідний сонячний зайчик, - промовив Майкл. - Боюся, що зараз у нас попереду твій жах.

- Тактичний ти наш, - пробурчала Ді.

Вони пояснили Саммер про кошмари. Як не дивно, вона злякалася менше, ніж побоювалася Дженні.

- Я згодна на все, аби тільки вибратися звідси, - сказала вона.

- Розумію. Ми тут всього двадцять хвилин, а я вже від щирого серця ненавиджу це місце, - заявила Ді. - Може, це клаустрофобія?

Біля дверей Дженні трохи забарилася, поклавши палець на кнопку.

- Думаю, ти не захочеш розповісти нам, що намалювала? - Запитала вона без особливої ??надії, адже ніхто з інших не погодився.

- Чому? - З готовністю відгукнулася Саммер. - Я намалювала неприбрану кімнату.

- Неприбрані кімнату? - Здивувався Майкл. - І правда кошмар!

- Хай буде тобі, Саммер, - сказала Одрі трішки поблажливим тоном. - Всім буде простіше, якщо ти зізнаєшся.

Ді кинула на неї осудливий погляд.

- Я ж кажу. Це неприбраним кімната.

- Все в порядку, Саммер, - посміхнулася Дженні. - Ми розберемося на місці.

Вона натиснула на червону кнопку. Запалилася синя лампа, і двері від'їхала в сторону.

За нею відкрилася ... неприбрана кімната.

- Ну ось, - зітхнула Саммер, побачивши власну спальню.

Скільки Дженні знала Саммер, у тій в кімнаті завжди панував безлад. Її батьки були біженцями, які приїхали в місто в шістдесяті роки, і все в їхньому будинку було старим або злегка пошарпаним, а сама Саммер, як говорив Майкл, «віртуозно володіла мистецтвом захаращення». Потрапляючи в її кімнату, людина зазвичай не помічав ні саморобних в плямах фіранок, ні яскравого клаптикової ковдри на ліжку, тому що на ньому валялися всілякі речі.

У кімнаті, яка перебувала за дзеркальними дверима, Дженні не змогла розгледіти не то що ковдру, але навіть ліжко. Вільним виявився лише крихітний п'ятачок перед коморою, а все інше була завалена купами мотлоху і сміття.

Ді і Майкл захихотіли.

- Так, сонечко, я тобі вірю, це і правда кошмар, - посміхнулася Ді.

Дженні зітхнула. Вона не поділяла загальних веселощів.

- Гаразд, потрібно увійти. Думаю, доведеться трохи прибратися - двері повинні бути десь в далекій стіні.

- Чуєте. Я принципово не займаюся неінтелектуальної роботою, - захвилювався Майкл. - Крім того, у мена алергія на пил.

- Вперед, - скомандувала Одрі, потягнувши його за вухо.

Вони протиснулись між коморою і купами всілякого мотлоху. Двері за ними безшумно закрилася і зникла.

- Хто говорив про клаустрофобію? - Прошепотів Майкл.

- Cette chambre est une vrai pagaille, - пробурмотіла Одрі собі під ніс.

- Що? - Перепитала Дженні.

- Я кажу, моторошний безладдя. Саммер, як ти таке терпиш?

Блакитні, як Делфтский фаянс [1], очі Саммер наповнилися сльозами:

- Моя справжня кімната не така жахлива. Це ж мій кошмар, дурні.

- Чому ж ти вибрала саме його? - Запитала Одрі, нітрохи не заспокоївшись.

- Мама ніколи нічого не говорила мені з приводу кімнати, але одного разу до нас в гості прийшла моя бабуся і трохи не знепритомніла. Мені іноді навіть в страшних снах сниться те, як вона мене тоді налякала.

- Перестань її доводити, - шепнула Дженні, нахилившись до Одрі. А вголос сказала: - Давайте порозчищаємо прохід вздовж стін і перевіримо, чи немає там двері.

Купи мотлоху відрізнялися строкатістю і різноманітністю. Тут були стоси м'ятою одягу, минулорічні журнали, зламані сонячні окуляри, сплутані магнітофонні плівки, що розтягнулися еластичні купальники, стаканчики з-під йогурту, м'яті фотографії, розрізнені сандалі, висохлі фломастери, огризки олівців, перекручені навушники, запліснявілі рушники, незліченна кількість білизни і цілий звіринець брудних плюшевих іграшок. А ще - погризені собакою пластмасова «літаюча тарілка», сплющений килимок для гри в «Твістер» і моторошно смердючий кокосовий матрац.

- Та тут ціле павуче царство, - пробурчала Ді, розкуйовдивши одну з куп. - Ти коли-небудь чула про таку штуку, як «Тайд»?

- Я вірю в життя і даю жити іншим, - філософськи прорекла Саммер.

«Це і справді в деякому роді кошмар», - подумала Дженні.

Але Ді працювала енергійно, без утоми, і Одрі працювала, хоч і з гидливою гримаскою, але ретельно, і незабаром в завалі позначилася стежка. Від Майкла ж толку було мало - він зупинявся погортати кожен потрапляв йому в руки журнал.

У наступній купі опинився сміття іншого роду - такий, що Одрі мимоволі зморщила ніс. Почорніла шкірка авокадо, запліснявілі газети і пластикові стаканчики з залишками невпізнаних рідин.

Піднявши коробку з усяким мотлохом, Дженні побачила під нею, на дерев'яній підлозі, щось на зразок розчавленого квітки. Втім, для квітки у нього була дуже дивна форма. Придивившись, Дженні розгледіла невелике рильце і крихітні покручені лапки. А-а-а! Це була дохла миша.

Дженні здригнулася.

«Я до неї не доторкнуся, не можу, не можу!»

Ді соскреблі знахідку з підлоги календарем за тисяча дев'ятсот дев'яносто перший рік і викинула в комору. Дженні раптово відчула шепотіння страху, неясну тривогу, домішують до відрази, яке вона відчула, побачивши мишу.

Сміття ставав все більш мерзенним, що нагадує вміст смітника, але ніяк не те, що можна знайти в спальні нехай навіть самої неохайною дівчата. Їжа на всіх стадіях розкладання. Різноманітні види відходів, покидьків, нечистот.

Ніхто більше не посміхався.

Ді підняла рвану великодній кошик і зупинилася. Від неї виходив жахливий запах.

Ді поколупатися в штучній траві своїм довгим пальцем і раптом здригнулася. В кошику копошився клубок огидних білих личинок.

- О Боже! - Одним кидком Ді відправила кошик в комору, корзинка вдарилася об двері, і з неї висипалося весь вміст.

Майкл з криком відкинув журнал. Одрі і Саммер скрикнули.

Дженні відчула швидкий крижаної укол страху.

- Саммер ... а що саме говорила бабуся про твоїй кімнаті? - Запитала вона.

- О ... вона сказала, що вона заростає ... - Очі Саммер тривожно розширилися. - Вона сказала, що в неї заведуться комахи. Вона сказала, що кімната виглядає так, як ніби стався землетрус. Що одного разу я сама заблуджуся в своїй кімнаті і не знайду дороги назад.

Ді, уважно спостерігала за Саммер, кинула неспокійний погляд на Дженні.

- Ого! - Вигукнула вона.

Напруженість в кімнаті стала майже відчутною.

- А що тобі потім снилося? - Запитала Дженні, ледь володіючи власним голосом.

- О ... - Саммер поежілась. - Ну ... як ніби я чую, як хтось шкребеться, а потім бачу тарганів ... тільки великих, величезних. Як ... як черевики. А потім я бачу на підлозі цю гидоту. Щось на зразок цвілі або грибка, але у нього є рот, і він завиває. Завиваючий грибок. - Губи у Саммер тремтіли. - Може, це звучить не дуже страшно, але я нічого в житті так не боялась.

У мозку Дженні промайнуло неприємне передчуття. Вона перезирнулася з Одрі, Ді і Майклом.

- Звучить зловісно, ??- констатувала вона. - Давайте поспішаємо з розбиранням.

Майкл витягнув губи, як ніби хотів свиснути.

- Мабуть, ти права, - пробурмотів він, без колишніх скарг підключаючись до роботи.

Комору був уже повний, і їм нічого більше не залишалося, як пересувати речі з місця на місце, немов вони прокладали тунель. Сміття ставав все більш огидним. Більшу частину його складали речі, до яких Дженні воліла б не торкатися руками. Вона підібрала дві м'яті футболки і одягла їх на руки замість рукавиць.

І тут з'явилися таргани.

Спочатку почувся шурхіт, тихий звук, що нагадує шелест сукні з тафти. Дженні остовпіла, потім повільно повернулася на звук.

Прусак, плоский, коричневий. Тільки величезний, більше людської ступні. Він ліниво виповз з вентиляційного отвору в підлозі, незрозуміло як протиснувшись крізь залізну решітку. Його лапки постукували по купах макулатури.

Саммер пронизливо заволала, вказуючи на нього пальцем.

Тим часом з вентиляції виліз ще один, за ним ще. Наставлений на них палець Саммер затремтів.

Дженні потягнулася за склянкою з водою, щоб привести Саммер до тями, але тут же відвела руку. Стакан був сповнений цвіркунів. Їх вусики злегка тремтять.

Саммер теж побачила їх. Вона безвольно опустила руку і завмерла.

Дрібні таргани побігли з порожньою цукеркової коробки, виповзли з пом'ятих паперових чашок.

Особа Саммер побіліло, під очима з'явилися сині кола.

Блискучі зелені жуки розміром з футбольний м'яч дерлися по стінах. Їх зовнішні хитнув крила вигиналися, а звідти, немов нижні спідниці, звисали внутрішні, перетинчасті.

Саммер стояла нерухомо, як крижана статуя.

Дженні підняла голову. З десяток коричневих нічних метеликів, кожна з невеликого паперового змія, приліпилося до стелі, розпластавши крила в темних плямах.

- Ну давай же, Саммер, допомагай! - З відчаєм у голосі покликала Одрі, вороша купу сміття, звідки в усі боки бризнули потривожені мурахи, немов широкі чорні водоспади.

Саммер стояла непорушно. Вона дивилася на гігантського жука, завмерши, як кролик, який вискочив на дорогу і засліплений фарами.

Пол затрусився під ногами Дженні.

Спочатку вона подумала, що він тремтить від падіння черговий купи мотлоху. Але тут же згадала: «Вона сказала, що кімната виглядає так, як ніби стався землетрус ...»

- Швидше за! - Крикнула вона.

- Давай давай! - Вторив Ді.

Вони почали відгортати сміття від стіни, відривали потріскані, облуплені шпалери і в черговий раз переконувалися в відсутності двері. На дрібні купки вони вже не звертали уваги, переступаючи через них.

Земля знову затремтіла.

Дженні придушила в глибині душі беззвучний крик жаху.

- Швидше, - вона розкидала руками сміття на своєму шляху, - швидше, швидше ...

Сміттєві купи здригнулися від наступного поштовху.

Всі працювали як божевільні, навіть Майкл. Тільки Саммер стояла нерухомо, страх прикував її до місця.

- Двері! - Закричала Ді з вершини черговий купи.

Дженні підняла голову. Надія додала їй сил. Через смердючої купи ледь виднівся чотирикутник двері.

- Вона відкривається всередину, - сказала Одрі. - Доведеться зрушити всю купу.

Перелазячи один через одного, вони дряпали і розривали сміття. На ногу Дженні заповз тарган, вона просто відкинула його. Колись було верещати.

Кімнату знову затрясло. Дженні підняла голову, і в неї перехопило подих. По стелі побігли зловісні тріщини.

У цей момент Ді і Майкл відтягли від дверей залишки сміття.

Мало не плачучи від щастя, Дженні допомогла відкрити її.

Потім обернулася.

Те, що вона побачила, важко було назвати кімнатою. Це було пекло. З величезних тріщин в підлозі вилазили жуки-мутанти. Стеля перекосився, на підлогу сипалася штукатурка.

Потривожені метелики розлетілися по всій кімнаті, їх крила ляскали з таким звуком, наче хтось тасував гігантські гральні карти. Всюди з'явилася дивна поросль, схожа на актинії. Вона нагадувала морські огірки зеленувато-сірого кольору.

Одрі і Майкл вже вибралися в дзеркальний коридор. Ді тримала двері. Пол знову здригнувся.

- Саммер, швидше! - Кричала Дженні.

Саммер подивилася на неї незрячими блакитними очима і зробила крок у напрямку до Дженні.

Один з відростків, що стирчав у неї на шляху, несподівано випростався. Він перетворився в вертикальний стовпчик. На верхівці стовпчика з'явилася щілина, вона то розширювалася, то закривалася.

Ось щілину широко розчинилися. Пролунав огидний звук, від якого, здавалося, може скаламутити розум.

Це був виття.

Розпрямити ще кілька відростків. Жалібне завивання посилилося вдвічі, втричі. Виюча поросль перебувала між Саммер і дверима.

Саммер повернулася і з криком побігла до прикомірку.

- Саммер, немає! Вернись!

Пол знову трусонуло. Обрушилося декілька куп, перекриваючи розчищений прохід. Жуки-мутанти, збожеволівши, носилися по кімнаті. Здавалося, що вони женуться за Саммер. Відростки завивали.

Крики Саммер переросли в крики.

- Саммер! - Дженні, відчувши викид адреналіну в кров, кинулася до купи сміття і спробувала забратися на неї.

- Дженні, повернися! - Закричала Ді.

З вершини гори обрушився черговий шар мотлоху, і тепер Дженні взагалі не бачила Саммер. Крики ставали все тихіше.

- Дженні, я не втримаю двері!

Крики стихли. Чути було тільки завивання.

- Саммер!

Ще один різкий поштовх.

- Зараз обрушиться! - Закричала Ді, хапаючи Дженні і намагаючись підтягти її до дверей.

- Ні ... потрібно врятувати Саммер!

- Ми не можемо врятувати всіх! Швидше!

- Ні ... Саммер! - Кричала Дженні.

Тоді Ді, різко присівши, обхопила Дженні за талію. Через секунду Дженні виявилася по іншу сторону двері, перелетівши над головою Ді.

Майкл і Одрі схопили її. Через відчинені двері вони встигли помітити, як руйнується стелю. В останній момент Ді влетіла в коридор і впала на підлогу поруч з ними. У Дженні не було сил встати.

Двері зачинилися, і чутно було, як зсередини кімнату завалило сміттям.

- Дивіться, - глухо промовив Майкл.

Двері зникала.

Вона просто повільно розчинялася, як заставка у фільмі. Спочатку чітко видневшаяся, ось вона вже злегка розпливається перед очима, ось вона вже майже прозора, трохи помітна ... і, нарешті, вони опинилися перед суцільний дзеркальною стіною коридору.

Дженні дивилася на власне відображення.

Поруч, в дзеркалі, були особи її друзів. Біла, як фарфор, Одрі. Ді з особою сірого кольору. Задубілі Майкл.

Приголомшені, вони сиділи на килимі, притулившись один до одного.

Все сталося з такою жахливою швидкістю ...

Дженні прошепотіла:

- Коли Ді переживала кошмар Одрі, двері не зникала. Двері залишалася на місці. Але зараз...

- Боже, - шепотіла Ді.

Повисло довге мовчання. Те, про що думали всі, першої вимовила Одрі:

- Вона загинула.

Дженні закрила обличчя руками. Раніше вона думала, що тільки в романах, для красного слівця, говориться, що герої закривають обличчя руками, але зараз їй настільки хотілося сховатися від усього світу, що цей жест вийшов у неї сам собою. Їй хотілося повернути час назад.

- Це нечесно, - прошепотіла Дженні. - Вона в житті і мухи не образила. - Вона піднялася на ноги і закричала, наповнюючи луною гучний коридор: - Це нечесно. Нечесно, будь ти проклятий! Вона не заслужила такої смерті! Це не чесно!

- Дженні, Дженні, заспокойся, Дженні, ну, будь ласка, прошу тебе - хоча б сядь, ладно?

Друзі намагалися утримати її. Дженні розуміла, що не може впоратися з собою. Її всю трясло, горло саднило від крику.

Істерика закінчилася так само раптово, як почалася. Дженні відчула, що падає.

Їй допомогли сісти.

- Все нормально. - Ді погладила волосся Дженні.

В інший момент це здивувало б Дженні, але зараз їй було все одно.

- Все нормально, ми розуміємо, що ти відчуваєш, - сказала Ді.

«Вони не можуть цього зрозуміти. Це моя вина, - думала Дженні. - Я втягнула їх в це. Якби я поцілувала Джуліана в печері Лісового Царя, Саммер була б жива ».

Немов глузуючи над нею, невидимі пробило другу годину. Але Дженні не могла поворухнутися.

 глава 9 |  глава 11


 мисливець |  Глава 1 |  глава 2 |  глава 3 |  глава 4 |  глава 5 |  глава 6 |  глава 7 |  глава 8 |  глава 12 |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати