Головна

Глава 18 БУНТ

Перше, про що я подумала, коли прийшла до тями, було те, що на мені надіта інша нічна сорочка, одна з тих шовкових, які приносив мені в лікарню Тоні. Значить, він переодягнув мене ще до приходу лікаря. Але навіщо? Хіба я порвала сорочку, коли впала, втративши свідомість? Мені було неприємно від думки, що він міняв мені нічну сорочку. Звичайно, Тоні багато старший за мене, прадідусь, але все ж ... він чоловік!

Перш ніж у мене з'явилася можливість поговорити про це, в кімнату швидко увійшли Тоні і доктор Малісоф. В голові у мене прояснилося, і я згадала про свої досягнення. Я дійсно одужувала! Незважаючи на непритомність, я була впевнена, що це саме так. Стало видно кінець мого інвалідного існування. На душі у мене потепліло. Скоро я знову зможу ходити без сторонньої допомоги і не буду більше залежати від сестер і лікарів, ліків і різних механізмів.

Я терпляче, але схвильовано чекала, коли доктор Малісоф закінчить огляд, перевірить мої рефлекси. Тоні стояв біля дверей.

Лежачи в ліжку, я знову відчула, як прокидаються мої ноги. Я розуміла, що в моєму організмі почали відбуватися якісь важливі процеси. І хоча зосереджене обличчя лікарі не виражало ніяких емоцій, я помітила в його очах щось нове, коли він подивився зверху на мене.

- Ну як? - Запитала я його з нетерпінням. Тоні підійшов ближче, щоб почути, що скаже лікар. - Є у мене поліпшення?

- Так, ваші ноги повертаються до життя, ваші рефлекси стали сильніше.

- О, слава Богу! Слава Богу! Слава Богу! - Буквально проспівала я. Потім подивилася на Тоні: той виглядав стурбованим. Доктор вирішив коротко проконсультуватися з ним, і мені знову довелося чекати, поки вони щось обговорювали в вітальні, правда, я не могла зрозуміти, чому вони це робили без мене. Може, просто не хотіли, щоб я занадто хвилювалася. Повернувшись, обидва виглядали повеселілими.

- Енні, - звернувся до мене доктор Малісоф, - безумовно, ви на шляху до повного одужання. Однак дуже важливо, особливо зараз, не квапити події, щоб не настав регрес.

- Добре.

- Вам буде потрібно виконувати мої розпорядження до останньої букви, добре? - Я кивнула. Якби він сказав, що я повинна буду підрізати всю траву в фарт ножицями, то погодилася б і на це. - Причина того, що ви впали, - ваша фізична слабкість. Ми хочемо зміцнити ваші сили для майбутніх битв, тепер, коли ви знову знайшли свої ноги. Я збираюся дещо змінити терапію. Я дав містерові Таттертону деякі прості вказівки, яких і треба буде дотримуватися. У всякому разі, післязавтра я приїду знову, і перегляну вас ще раз.

- Не можу я вранці почати користуватися апаратом для ходіння? Хочу спробувати встати і ходити, як тільки піднімуся з ліжка.

Доктор подивився на Тоні, стиснув підборіддя великим і вказівним пальцями і уважно подивився на мене.

- Енні, я дуже докладно розповів містерові Таттертону про етапи вашого лікування. Не робіть нічого, не запитавши спочатку його дозволу, домовилися?

- Так, але ...

- Ніяких "" але". Ці «але» лише створюють труднощі, - додав він, посміхнувшись. - Можу я покластися на вас?

Я відвела свій погляд від доктора Малісофа, не в силах приховати розчарування на своєму обличчі.

- Ну-ну, вам слід радіти. Ви на шляху до одужання. - Він поплескав по моїй руці і попрямував до виходу. Тоні попрощався з ним за руку і залишився зі мною. Він подивився на мене своїми сумними блакитними очима.

- Після того як ти втратила свідомість, я був упевнений, що нам доведеться повернути тебе назад в лікарню. Тепер ми почули хороші новини, а ти не виглядаєш задоволеною.

- Мені просто дуже хочеться знову стати нормальною, Тоні.

- Звичайно. - Він стояв у задумі, потім його обличчя раптово освітилося, як від озарившей вдалою думки. - У мене є для тебе ще один сюрприз, і тепер, коли відбулося помітне поліпшення в твоєму стані, мені він ще більш подобається.

- Про що йде мова?

Він прийшов в збудження, його очі знову стали молодими і світло-блакитними, особа зарум'янилося.

- Оскільки ми встановили, що рухається крісло на сходах, щоб ти могла самостійно підніматися і спускатися, я вирішив побудувати перед головним входом в будинок похилі містки і розпорядився, щоб це було зроблено сьогодні після обіду. Ти зможеш тоді під'їхати на візку до сходів, спуститися вниз і дістатися до головного входу. Потім ти зможеш з'їхати по містках і котитися далі по доріжках і стежках, насолоджуючись природою навколо фарт. Звичайно, спочатку я буду супроводжувати тебе, але з часом ...

- З часом, Тоні, я буду ходити гуляти самостійно. - Я відразу пошкодувала, що сказала це занадто поспішно і різко. Він виглядав розчарованим, як маленький хлопчик, на якого накричали. Але я нічого не могла з собою вдіяти. Досягнутий прогрес в лікуванні наповнив мене такою надією, а тепер Тоні і доктор кажуть мені, що очікування буде набагато більш тривалим. І я все ще буду прикута до інвалідного візка.

- Звичайно, я не мав на увазі ...

- Але я високо ціную те, що ви зробили, Тоні. Я не можу дочекатися, коли зможу вийти і погуляти біля будинку. Спасибі, Тоні. Спасибі за все. Я впевнена, що без вас я не змогла б так швидко почати видужувати.

Його обличчя знову прояснилося.

- Я радий, що ти так думаєш, Енні. О! - Вигукнув він, подивившись на мольберт. - Ти просунулася з малюнком. Як чудово!

Я стежила за виразом обличчя Тоні, коли він дивився на мою роботу гострим, пронизливим поглядом. Посмішка стала повільно сходити з його обличчя, і разом з нею зникло все, що робило його вигляд ясним і молодим. Потім він подивився у вікно, ніби щось міг побачити в темряві. Я не знала, що йому сказати.

- Поки це ще тільки начерк.

- Так. - Він знову повернувся до мене. В його блакитних очах було занепокоєння. Лоб прорізали зморшки, губи підібгані, як у людини, що знаходиться в стані сильного розумового напруження. - Він хороший, але я сподівався, що ти малюєш сад і зелені підстрижені кущі, вузькі доріжки і маленькі блискучі фонтани.

- Але, Тоні, фонтани не працюють, вони забиті осіннім листям. І сади потребують підрізуванні. Там, де ще залишилися квіти, вони заросли бур'янами. Деякі чагарники підстрижені, а й над ними слід ще попрацювати. - Оскільки Тоні продовжував дивитися вперед немигаючими очима, я подумала, що він не чув ні слова з того, що я говорила.

- Коли з'являється сонце, вся територія починає виблискувати. - Тоні посміхнувся. - Джилліан говорить, що це подібно до того, як якщо б який-небудь велетень стояв на даху і розкидав дорогоцінні камені по галявинах. Вона художник, так що у неї погляд і уява художника. Вона малює тільки красиві, приємні речі, то, що допомагає їй відчувати себе молодою і життєрадісною. Ось чому вона почала з ілюстрацій для дитячих книжок.

- Джилліан ... ви маєте на увазі мою прабабусю Джилліан? Але вона ж померла, Тоні.

Він дивився на мене порожнім, спрямованим в нікуди поглядом. У мене мурашки по шкірі побігли. Щось не те відбувається з ним. Подорожі Тоні в минуле стають частішими і йдуть так далеко, що йому стає все важче повертатися в даний?

- Що? О так, я мав на увазі, що Джилліан зазвичай говорила. - Він засміявся коротким хрипким сміхом і знову подивився на мольберт. - Просто коли я бачу роботу художника, все його приналежності, я думаю про неї і жваво згадую ті ранні дні. Гаразд, коли піднімешся на ноги і у тебе буде настрій, ти влаштуєшся там, в саду, і будеш малювати і малювати, поки твої кисті не зітруться дощенту. Я не здивований, що ти вибрала такий сумний сюжет, будучи замкненою в цій кімнаті. Художнику потрібно простір, щоб подорожувати і вільно дихати. Один тільки Трой міг замком створювати одну прекрасну річ за іншою. Я вважаю, що вони вже жили в його уяві.

- Я хотіла б подивитися побільше робіт Троя.

- Ти їх побачиш. Коли спустишся вниз, ми підемо в мій кабінет і подивимося все його моделі, виставлені на полицях. Кожну з них він зробив сам, аж до самої крихітної деталі.

- Може бути, я спущуся вниз завтра, - вимовила я з надією.

- Так. Ми влаштуємо твій перший вихід на вулицю. Це просто чудово, що ти знову будеш рухатися по коридорах Фартінггейл-Менор!

- Знову?

Він стиснув свої долоні. У всьому, що говорив Тоні, була плутанина. «Можливо, в цьому винне порушення, пов'язане з моїм майбутнім одужанням», - подумалося мені. Я повинна була постійно нагадувати собі, що Тоні вже не молодий чоловік. Звичайно, все обрушилося на нього після довгих років життя у відносному самоті не могло не надати впливу на його мозок.

- А тепер я дам тобі можливість відпочити.

- Я дуже збуджена, щоб спати. - Це нагадало мені про нічній сорочці. - Але, Тоні, чому на мені була інша нічна сорочка, після того як я прокинулася від непритомності?

- Інша нічна сорочка? - Його посмішка знову стала збентеженою. - Я не зовсім розумію тебе.

- Раніше я не була в цій сорочці. Ви переодягли мене, чи не так?

Він заперечливо похитав головою:

- Ти, певно, щось наплутала. Ти завжди одягала цю нічну сорочку. Це твоя улюблена. Ти часто мені сама казала про це.

- Я ... я говорила?

Тепер він змусив мене дивуватися. Я похитала головою. У всякому разі, це не здавалося мені таким вже важливим.

- Може бути, мені слід дати тобі якісь ліки перед сном? Доктор казав продовжувати приймати заспокійливе.

- Я ненавиджу таблетки снодійного. Вони викликають у мене кошмари, - вигукнула я.

- Послухай, Енні. Ти повинна продовжувати робити те, що допоможе тобі добитися прогресу в лікуванні, чи не так? - Сказав він заспокійливим тоном. - Доктор вважає, що це необхідно, і, врешті-решт, за це ми і платимо йому - за його медичні знання. Я зараз повернусь.

Через кілька хвилин Тоні повернувся зі склянкою води і таблеткою. Я неохоче взяла її і проковтнула. Потім відкинулася на подушку. Він поправив ковдру і погасив світло. Після цього підійшов до ліжка і взяв мою руку.

- Зручно? - Запитав він.

- Так. - Мій голос звучав дуже тихо. Як мені хотілося, щоб рука, яку я тримала, належала моєму татові.

- Це добре. Так тепер і буде, починаючи з сьогоднішнього дня. Я завжди буду тут з тобою. Тільки подзвони. Я буду чекати твого дзвінка, Енні, і відразу прийду.

- Але ви не можете віддавати мені весь свій час. Вам треба вести свої справи, Тоні.

- Не турбуйся про мої справи. Справа робиться саме по собі, і керують ним компетентні люди, включаючи тепер і Дрейка. Ніколи не думай, що ти мені тягарем. - Він поплескав по моїй руці.

- Ви збираєтеся найняти нову сестру завтра?

- Перше, що я зроблю завтра вранці, це подзвоню в агентство, - запевнив він мене. - Гарного тобі сну. - Він нахилився і поцілував мене в щоку. На цей раз його губи залишалися на щоці набагато довше, а рука стискала моє плече, як би не збираючись взагалі відпускати його. - На добраніч.

- На добраніч, Тоні, - відповіла я і простежила, як він повільно виходив з кімнати (ніби один із привидів Рая Віскі), як він вимикав світло, просуваючись вперед і залишаючи за собою згуслу темряву.

Навіть після прийому снодійного я не змогла відразу заснути. Я була дуже збуджена. Весь час намагалася поворухнути пальцями ніг і відчути свербіж в своїх ногах. Мені також було приємно відчуття їх ковзання, по ковдрі. Я подумала, що багато в чому зараз схожа на немовля, який починає пізнавати своє тіло і виявляє у себе руки і ноги. Кожен рух, кожне виникає почуття сприймаються як диво. Мені дуже хотілося, щоб поруч зі мною перебував і розділив радість мого фізичного відродження хтось дуже близький мені. Як було б чудово, якби Люк був тут, коли я встала на ноги! Він обійняв би мене і притиснув до себе, цілував би мене і гладив волосся. Я посміхнулася, уявивши собі все це, почувши, як він шепоче мені на вухо, в той час як його пальці рухаються по моїх плечах. Я вся затремтіла від одного лише передчуття. «Про Люк! - Скрикнула я подумки. - Я страшенно грішу, думаючи про все це? »

Нарешті почала діяти таблетка, яку дав мені Тоні. Мої думки стали плутатися, повіки робилися все важче і потім їх взагалі було неможливо тримати відкритими. Я закрила очі і прокинулася лише тоді, коли сонячне світло вдарив мені в обличчя, і я побачила, що Тоні відкриває завіси на вікнах. Він був ще в халаті і в домашніх тапочках, але вже поголився. Вся кімната просочилася запахом туалетної води після гоління.

Моєю першою думкою було побоювання, що все мені просто наснилося: і відчуття, що виникали в моїх ногах, і мої зусилля встати, і сам факт, що я дійсно стояла на ногах. Я сконцентрувала волю на те, щоб змусити свої ноги рухатися, і на цей раз вони зігнулися в колінах.

- Тоні! - Закричала я. Він різко повернувся, немов я кольнула його в шию. - Мої ноги ... Вони легше рухаються і стали набагато чутливіші.

Він швидко кивнув, продовжуючи відкривати завіси, потім почав пересуватися по кімнаті, готуючи все необхідне для того, щоб допомогти мені встати з ліжка, вмитися і одягнутися.

- Ти повинна сьогодні надіти це, Енні, - заявив він, дістаючи із шафи одне зі старих маминих суконь. Він із захопленням тримав його в руках. - Ти чудово виглядаєш в ньому.

- Але я ніколи не носила його, Тоні.

- Тоді повинна його надіти. Ти будеш чудова в ньому. Повір моєму слову.

Це було блакитне бавовняне плаття з гофрованими рукавами, широким вишитим коміром та спідницею до щиколоток. Я вважала його зовсім невідповідним. У ньому, скоріше, можна було піти в гості на чай, а не носити в своїй кімнаті.

- Я можу підібрати зі своєї власної одягу, Тоні. Не турбуйтесь.

Я була впевнена, що цього ранку мені не знадобиться тієї допомоги, яку мені завжди надавали раніше. Щоб довести це, я сіла і обережно витягла з-під ковдри ноги, які звісилися з краю ліжка.

- Що ти робиш? - Закричав він злякано.

- Встаю. Бачите, я можу робити це сама!

- Ти що, не чула, що говорив доктор вчора ввечері? Почекай мене, - розпорядився він. - Якщо ти спробуєш встати і впадеш, то можеш зламати якусь кістку. Хочеш, щоб тебе поклали в гіпсі на шість тижнів?

Його слова повалили мене в жах.

- Добре, Тоні, я почекаю.

Він поклав плаття на ліжко біля моїх ніг і підкотив коляску. Я стала спускатися з ліжка, але коли мої ноги торкнулися підлоги і я почала переносити на них вагу тіла, він схопив мене під пахви і опустив в коляску.

- Я думаю, що я могла б зробити це сама, Тоні.

- Я не маю права ризикувати, коли це стосується тебе, Енні. Доктор звинуватить мене, якщо що-небудь поверне назад процес твого одужання.

- Я думаю, мені слід зміцнювати себе, робити все можливе, щоб набратися сил.

- З часом, - заявив він. - З часом. Не треба квапити події. А тепер, що стосується сукні ...

- Я підберу сама, Тоні, після того як помиюся.

- Я допоможу тобі, - сказав він, взявшись за коляску і повернувши її в бік ванної кімнати, перш ніж я це зробила сама.

- Але, Тоні ...

- Згадай, що сказав доктор щодо «але». - Він підвіз мене до ванною і повернув обличчям до неї. Потім став наповнювати ванну водою.

- Тоні, я не можу дозволити вам ... - запротестувала я.

- Нісенітниця! Я відчуваю себе жахливо винним за те, що зробила місіс Бродфілд. Це я найняв її. І, поки я не знайшов їй заміну, мій обов'язок, принаймні, надати послуги, в яких ти потребуєш і яких ти заслуговуєш. Просто вважай мене медичним братом, - додав він весело. - Як ти ставишся до ванни з бульбашками? - З цими словами він насипав рожевого порошку в воду і вийшов, щоб взяти махрову серветку і рушник.

- Тоні, - сказала я якомога більше ласкаво, коли він повернувся. - Я вже доросла жінка, і мені потрібно усамітнення.

- Ти не повинна зараз турбуватися про ці речі. У всякому разі, все це знаходиться у відповідності з інструкціями, отриманими від доктора.

Я не знала, що йому відповісти. Він загорнув крани і посміхнувся мені.

- Пора забиратися в ванну, - заявив він. Я подивилася спочатку на воду, потім на нього. Його сиве волосся були акуратно зачесане назад, а очі дивилися на мене з ніжністю і любов'ю. - Коли ти будеш у воді, я дозволю тобі помитися самої, - запропонував він. - Я хочу тільки спочатку переконатися, що ти не поскользнешься і не ушибешься про ванну.

З великим небажанням я стягнула через голову свою нічну сорочку. Він забрав її в мене і підсунув руки мені під пахви. Природно, його пальці торкнулися збоку моєї оголених грудей. У мене перехопило подих. Ніхто, крім моїх батьків і медичного персоналу, ніколи не бачив мене голою і тим більше не торкався мене. Але Тоні, здавалося, не помітив того, що зробив. Потім він підхопив мене під колінами, підняв і повільно опустив в воду. Піна нарешті приховала мою наготу. Я відчувала себе абсолютно безпорадною, швидше навіть дитиною, ніж інвалідом.

- Ну ось, - сказав він, - бачиш, як легко все пройшло? Ось, - додав він, простягаючи мені махрову серветку. - Я піду і поправлю ліжко, поки ти приймаєш ванну.

Хвилин через десять він повернувся.

- Як йдуть справи?

- Добре.

- Хочеш, я терну тобі спину? Я фахівець в цій справі. Я завжди робив це для твоєї бабусі і твоєї матері.

- Справді? - Я не могла собі уявити, щоб мама дозволила йому терти собі спину.

- Великий фахівець, - повторив він, забравши серветку з моїх рук і перейшовши потім за ванну. Я нахилилася вперед, і він почав мити мою шию. - У тебе, Енні, така ж рівна, витончена шия, - зауважив він, переходячи на плечі, - і такі ж гарні, жіночні плечі, які можуть роздратувати і піддати мукам найстійкіших чоловіків.

Я відчувала, як Тоні провів серветкою по моїх плечах, потім по ключиць і знову по шиї. Через кілька секунд я відчула його подих, а коли подивилася в дзеркало, яке висіло на протилежній стороні, то побачила, що він закрив очі і низько нахилив свою голову, немов обнюхуючи мене. Хвиля холодного страху прокотилася по мені.

- Тоні, - звернулася я до нього, поклавши свою руку на його руку з серветкою, - я закінчу все сама. Дякуємо.

- Що? О так так. - Він швидко випростався. - Я покладу рушник на сидіння в колясці. - Зробивши це, він запитав: - Ти закінчила?

- Так, але ви станете зовсім мокрим.

- Не хвилюйся за мене. Я бував весь мокрий і раніше, - сказав він жартівливо і опустив руки в воду, щоб знову підхопити мене. Потім, обережно піднявши з ванни, посадив в коляску. Я швидко обернулася рушником. Тоні схопив інший рушник і почав витирати мені ноги.

- Я можу зробити це сама, Тоні.

- Нісенітниця! Навіщо втомлювати себе, коли я поруч, щоб допомогти тобі? - Він помассажіровать мої ікри, потім став підніматися вище за коліна, дбайливо протираючи мою шкіру. Потім сів навпочіпки і повільно підняв очі назустріч моєму пильному погляду. - Коли я бачу тебе тут в такому вигляді, то можу думати тільки про твою бабусі Лі.

- Навіщо ви це говорите, Тоні?

- Те, як ти виглядаєш, - молода, безневинна, така ніжна і твоє волосся ...

Я починала шкодувати, що погодилася пофарбувати волосся. Ймовірно, через це Тоні частенько бачить в мені іншу жінку.

- Мені краще одягнутися, Тоні.

- Так звичайно. - Він встав і відвіз мене з ванної до ліжка, на якій було вже розкладено то блакитне бавовняне плаття. - Я допоможу тобі, - сказав він і швидко приніс трусики і бюстгальтер. Потім знову сів навпочіпки переді мною.

- Я сама одягнуся, Тоні. - Я потягнулася за своїми трусиками, але він, піднявши мої ноги, надів їх на щиколотки і став повільно із зупиненим поглядом просувати їх вгору по моїх ногах. При цьому його пальці ні разу не торкнулися мене. Коли він підняв їх до стегон, то підійшов до мене ззаду. Трохи піднявши мене, він нарешті надів на мене трусики. Я закрила очі, щоб не бачити того, що відбувається. Потім Тоні почав знімати рушник, в яке я загорнулася.

- Тоні, будь ласка, дозвольте мені зробити це самій.

- Я тільки допоможу, - наполягав він. Він розгорнув бюстгальтер, і я швидко просунула руки в бретельки, але коли спробувала застебнути його, Тоні поспішно простягнув руки і зробив за мене сам. - А тепер до фінішу, - проголосив він і зупинився переді мною з сукнею в руках.

- Тоні, я не думаю, що це плаття ...

- Просто підніми свої руки. Так буде легше.

З величезною неохотою, але розуміючи, що так дійсно буде легше покінчити з усім цим, я підняла руки і дозволила йому протягнути плаття через свою голову. Він підняв мене і повністю натягнув його на моє тіло. Після чого відступив назад на кілька кроків.

- Бачиш? З ним нічого не сталося. Я буду тут щоранку, щоб допомагати тобі, Енні.

- Щоранку? Але до завтра-то у нас буде інша сестра?

- Я сподіваюся на це, але тепер буду набагато обережніше в виборі. Нам не потрібна друга місіс Бродфілд, чи не так? - Він посміхнувся і потім плеснув у долоні. - Тепер дозволь мені подивитися, як йдуть справи з твоїм сніданком. - Він вибіг з кімнати, збуджений тим, що вже зробив, і майбутніми клопотами.

Через кілька хвилин Тоні з'явився з підносом, на якому був мій сніданок.

- Сподіваюся, ти голодна сьогодні вранці, - сказав він, відступаючи назад.

- Так. Я вмираю з голоду. - Хотілося сподіватися, що це чергова ознака розпочатого одужання.

- Я піду одягнуся, поки ти їси, - нарешті сказав він і вийшов.

Коли Тоні з'явився знову, вигляд у нього був досить неохайний і схожий на той, який описав в своєму листі Дрейк. Волосся було розпатлане, краватка спущений і весь в плямах. Піджак і штани добряче пом'яті. Складалося враження, що він надів все старе і нечищені.

- Доброго ранку, - сказав він, немов тільки що побачив мене. Я здивовано дивилася на нього, але він, здавалося, не помічав цього. Його погляд майже не затримався на мені. Тоні стояв, похитуючись і заклавши руки за спину, і дивився у вікно. Він облизав губи, кілька разів надув щоки і кивнув головою. У мене знову виникло відчуття, що він то входить в реальність, то виходить з неї, переміщаючись з минулого в сьогодення і назад в минуле. Дійсно, Тоні почав серйозно турбувати мене.

- Я відчуваю себе набагато краще, Тоні, - сказала я, бажаючи, щоб все повернулося на свої місця і я могла б зв'язатися з Люком. - Може бути, ви вивезете мене на вулицю, в кінці кінців?

Він заговорив, але якось дивно, ніби тільки що почув зовсім інші слова.

- Я обіцяю тобі, - почав він, - я дам тобі будинок і все, що необхідно для будинку ...

- Будинок? Я не розумію, Тоні. У мене є дім...

- Судячи з того, що я знаю про тебе, ти швидко звикаєш. Мені здається що в кінці кінців ти скоро станеш великим бостонців, ніж я сам, хоча я і народився тут. - Він почав сміятися, але несподівано обірвав сміх. Його особа посуворішало, а рот скривився. - Але я хочу, щоб ніхто з твоїх родичів, цих дикунів з пагорбів, ніколи тут не показувався ...

- Родичі, ці дикуни з пагорбів? - Я сподівалася, що він не має на увазі Люка. - Про що ви говорите, Тоні? Ви лякаєте мене.

Він швидко закліпав, як би прокидаючись прямо у мене на очах. Потім потряс головою.

- Тоні? З вами все в порядку?

- Що? О так. Вибач ... я глибоко задумався. Ну, мені треба зійти вниз і зайнятися деякими справами. Прийде Рай і забере піднос. - Він вибіг.

Моє серце відчайдушно калатало. Що з Тоні сталося сьогодні вранці? Чи є це наслідком того, що він допоміг мені вимитися і одягнутися? Я була рада, коли з'явився Рай Віскі, хоча і він виглядав не надто веселим.

- Як ви себе почуваєте цього ранку, міс Енні?

- Я відчуваю себе в значній мірі міцніше, Рай, спасибі.

Він взяв тацю з виглядом людини, що поспішає покинути кімнату.

- З містером Таттертоном все в порядку, Рай?

- Здається, все нормально. Він працює в своєму кабінеті.

- Він тільки що говорив тут дивні речі і якийсь час вів себе так, немов би не знав, що це я.

- Може бути, він ще не прокинувся до кінця і продовжував бачити сон? Коли люди досягають його віку, вони часто не відразу приходять до тями, вставши вранці зі свого ліжка.

- Але містер Таттертон вже давно прокинувся. Що стосується віку, то, скажімо, ви, Рай, ви адже старше Тоні і не буваєте в такому стані вранці, чи не так?

- Та ні, мем, іноді це буває. Особливо після минулої ночі.

Я дивилася на нього.

- Минулої ночі? Але чому? - Весь вид Рая говорив про те, що йому не хочеться обговорювати цю тему. - Що трапилося? Розкажіть мені, будь ласка.

- Старий Рай не говорить про це голосно, міс Енні. А ви довго будете залишатися тут?

- Не дуже. Я швидко поправляюсь.

- Це добре. Старі примари починають жахливо злитися. Я чув, як вони бродили по дому всю минулу ніч.

- Старі примари? - Я посміхнулась.

- Ті ж самі, міс Енні. Я сподіваюся, ви швидко видужаєте і поїдете назад до рідної домівки. Чи не тому що старий Рай не хоче, щоб ви тут були. Ви повернули мені найкращі спогади. Я тільки не хочу, щоб вас переслідували ці духи.

- Гаразд, я буду насторожі, Рай.

Він кивнув головою. Я не могла змусити його посміятися над цим. Привидів і духів він сприймав цілком серйозно. Він ще раз кивнув і вийшов, несучи з собою тацю.

Щоб якось відволіктися, я попрямувала до мольберта. Ймовірно, відчувши в собі більше сил і дивлячись з більшою надією на своє одужання, мені захотілося додати фарб в свою роботу. Я зайнялася розфарбуванням листя на деревах, що стояли за пам'ятником, підібрала яскраво-зелений тон для трави, зробила небо блакитно-блакитним замість грозового, сірого. Мої кисті не стосувалися лише людини біля пам'ятника.

Відразу ж після ленчу прийшов Дрейк. Він вбіг в мою кімнату, як людина, що спізнюється на потяг, і швидко поцілував мене в щоку. З того дня, коли він став працювати у Тоні, Дрейк постійно кудись поспішав. Складалося враження, що вся його життя розписане в якомусь календарі. Я підозрювала, що він заздалегідь визначав, скільки часу пробуде зі мною, і коли золотий годинник, який недавно подарував йому Тоні, покажуть намічений час, він піде, не дивлячись ні на що. На мій погляд, Дрейк дуже змінився, став більш чужим. Я могла тільки сподіватися, що цього не сталося також з Люком і що, коли він нарешті приїде, я не знайду його сильно змінилися. Тому що цього я боялася найбільше.

Мабуть, ніхто не говорив Дрейк про моє поліпшенні.

- Тобі ніхто нічого не сказав про те, що тут сталося? Про те, що місіс Бродфілд практично отруїла мене, щоб наполягти на своєму, що Тоні прогнав її, про мої успіхи в лікуванні ?! - Здивовано вигукнула я.

- Річ у тім, я ще не бачив Тоні. Я прибув сюди і відразу поспішив до тебе. Але ти сама все розкажеш мені. Що накоїла ця сестра?

Я швидко повідала йому про все. Дрейк похитав головою.

- Я ніколи не був в захваті від неї, хоча вона мала такі хороші рекомендації. Це зайвий раз показує, як важко знайти досвідчених, компетентних людей. Те ж саме відноситься і до ділового життя. І в цьому я переконався. Ти знаєш, мені доводиться також наймати на роботу. - Він помовчав, подивився на мене, потім, посміхнувшись, сказав: - Ти виглядаєш по-іншому - збуджена, зміцніла. А тепер розкажи про твої успіхи в лікуванні.

- Я встала ... на свої ноги! - Вигукнула я, роздратована його самовдоволенням.

- Коли? - Запитав він зі скептичним виглядом.

- Вчора ввечері. Я можу зробити це зараз, тільки доктор і Тоні кажуть мені, щоб я не поспішала. Але, Дрейк, я не хочу просуватися повільними кроками. Я з нетерпінням чекаю, коли зможу вийти звідси.

Він співчутливо кивнув головою і подивився на мене зіщулені пронизливим поглядом, абсолютно так, як це часто робив Тоні.

- Я впевнений, Енні, що все, сказане ними, для твоєї ж користі.

- Але це мені не здається правильним, - наполягала я. - Я знаю, що можу стояти. І повинна це робити частіше, щоб мої ноги знову звикали, щоб до них поверталися сили. І я повинна використовувати це пристосування для ходьби. - Я показала в кут кімнати. - Який сенс в тому, що воно стоїть там, якщо я їм не користуюся.

Дрейк знизав плечима:

- Ймовірно, це потрібно робити на певному етапі або ... це заподіє більше шкоди, ніж користі. Я не знаю, Енні. Я не збираюся бути доктором.

- Люк збирається, - зауважила я. Він скривився, як від удару по щоці. Але я не могла стриматися. - Я б хотіла, щоб він був тут. Не можу зрозуміти, чому його немає досі, - заявила я, схрестивши руки на грудях.

- Я залишав послання.

- Він їх не отримував, - сказала я незадоволеним тоном.

- Жодного?

- Це на нього не схоже, - продовжувала я з твердістю.

- Люди змінюються, особливо коли вони вступають до коледжу. По-моєму, я вже говорив тобі це.

- Але не Люк, - наполягала я на своєму. - Дрейк, я значу щось для тебе? Ти дійсно турбуєшся про мене?

- Звичайно. Як ти могла поставити таке запитання

- Тоді я прошу, щоб ти викотив мене звідси. Я спущуся вниз на механічному кріслі, і ти повезеш мене на візку до найближчого телефону. Я хочу зателефонувати Люку сама. Тоні обіцяв поставити телефон в цю кімнату, але до сих пір не зробив цього. Крім того, у мене є сумніви, що він дійсно робив спроби зв'язатися з Люком.

- Чому? Якщо він сказав, що намагався ... і якщо він обіцяв поставити тобі телефон ...

- Ні ні. Він забуває, що говорить і що обіцяє. Ти не бачиш його таким, яким бачу його я, Дрейк. Я думаю, Тоні дещо не в своєму розумі і з кожним днем ??йому стає все гірше і гірше.

- Що? Послухай, я працюю з ...

- Вислухай мене, Дрейк. Іноді, коли він розмовляє зі мною, він починає все плутати ... кажучи про мою матір, про бабусю або прабабусі. Він забуває, хто вже помер, а хто ще живий. Я шкодую тепер, що дозволила йому і його дамської перукаря умовити мене пофарбувати волосся в цей колір. Після цього він став все плутати ще більше.

Тепер, коли я розповіла про це Дрейк, все це здалося мені більш серйозним, ніж я думала раніше.

Він посміхнувся і похитав головою:

- Енні, ти це говориш як би не при своєму розумі.

- Ні, Дрейк. Тут відбуваються дивні речі ... то, як він містить кімнати, в яких жили мама і тато, кімнати моєї прабабусі Джилліан ... все це зберігається так, як якщо б вони були живі і зараз. Навіть Рай Віскі вважає, що над всім тут витає якийсь рок. Звичайно, він говорить про привидів, які бродять по залах, але він багато знає. Він хоче, щоб я поїхала додому!

Весь цей час я відчувала почуття жалості до Тоні. Я намагалася зрозуміти, чому він такий, і знаходила для цього всякі виправдання. Але тепер, перерахувавши все це вголос, я зрозуміла, що мені слід швидше пошкодувати саму себе. Може бути, я опинилася в пастці в будинку божевільного, а не просто людини, у якого час від часу трапляються провали в пам'яті.

- Рай хоче, щоб ти поїхала? - Дрейк похитав головою. - Ось хто не при своєму розумі.

- І Тоні зберігає кімнату Джилліан, як музей, - продовжувала я, відчайдушно сподіваючись, що Дрейк зрозуміє мої занепокоєння. - Він нікого не допускає туди. Це божевілля. Ти б бачив його деякий час тому, коли він бурмотів, що не допустить, щоб тут жив хтось із моїх родичів, цих дикунів з пагорбів ... - Я похитала головою. - А ти знаєш, що з усіх дзеркал в кімнаті Джилліан були вийняті скла і ...

- Почекай хвилинку, у мене навіть голова закрутилася. - Він відкинувся назад. - Спустити тебе вниз, щоб ти подзвонила Люку, Тоні перетворив апартаменти в музей, Тоні все плутає, ти шкодуєш, що пофарбувала своє волосся ... може бути, це все викликано якимось ліками, яке ти маєш?

- Дрейк, ти що, не слухав мене? Я починаю боятися. Я хочу бути поступливішою і робити те, що всі вважають корисним для мене, але я не можу не думати про те, що викине Тоні наступного разу.

- Тоні? - Здивувався Дрейк, все ще не вірячи. - Та я не зустрічав ще такого доброго, такого люблячого, такого відданого нам людини, яким є Тоні.

- Викотив мене звідси, - зажадала я, - прямо зараз.

- Дозволь мені поговорити з твоїм доктором.

- Ні, - швидко сказала я. Мені спала на думку ще одна думка. - Адже доктор Малісоф знаходиться на службі у Тоні і робить те, що приносить задоволення його власникові. - Така ймовірність пройшла через моє серце, як вістря шпаги з крижаного жаху. - Боже мій ... що, якщо ... - Я оглянула кімнату збожеволілими очима.

- Уже й доктор тобі добра? Енні, ти б тільки чула, що говориш. Ти просто занадто збуджена через всього пережитого ... аварія, твоє каліцтво ... служба біля могили ... Я розумію твій стан, але у тебе дійсно найкращі лікарі і ти отримуєш тут найпрекрасніший догляд. Я впевнений, що до кінця дня у тебе буде нова медсестра і ...

- А що з того? - Промовила я, опустивши голову. Дрейк не міг зрозуміти, що тут відбувається, або ... я підняла голову і подивилася на нього. Або він не хотів зрозуміти, тому що був такий щасливий, отримавши від Тоні новенький адміністративну посаду. Він упивався своїми значимістю і владою. Насправді Тоні зробив те, що він робив і раніше, - він купив Дрейка. - Ти просто не хочеш слухати. Я думала, що можу покластися на тебе. Коли у мене не стало батьків, ти і Люк і тітка Фанні ...

Я відчувала себе хворою і самотньою. У моєму серці була порожнеча. Воно нагадувало голу камеру, заповнену лише відлунням моїх непотрібних сварок, яких ніхто не почує, бо люди, дійсно любили мене, померли. Навіть Люк, здавалося, тепер для мене помер.

- Послухай, - заявив Дрейк, швидко взявши мене за руки. - Я збираюся поїхати в Нью-Йорк. У мене досить великий проект, який буду здійснювати самостійно. Я буду відсутні декілька днів, потім приїду прямо сюди і, якщо твій настрій щодо всього цього не зміниться, я сам відвезу тебе назад в Уіннерроу.

- Правда? Обіцяєш? - Вигукнула я, хоча в душі мало сподівалася на це.

- Звичайно. Я просто візьму на себе все, що пов'язано з твоїм одужанням, запросимо власних докторів, власних сестер ...

- Про Дрейк, я хотіла б, щоб ти зробив це зараз.

- Почекай ще кілька днів, Енні. Ти можеш занадто погарячкував, і нам довелося б в цьому випадку починати все заново. Ти повинна остаточно утвердитися в правильності рішення, і тоді я обіцяю допомогти тобі.

Він поцілував мене в щоку, притиснув до себе і потім схопився, немов в його голові бізнесмена задзвенів будильник.

- Мені треба встигнути на літак.

- Але, Дрейк, я думала, що ти, по крайней мере, спровадиш мене вниз, щоб зателефонувати Люку.

- Немає ніякого сенсу без кінця надзвонювати йому. Він приїде, коли захоче.

- Дрейк, будь ласка, - просила, навіть благала я, бажаючи, щоб він зрозумів, наскільки це для мене важливо.

Він з хвилину пильно дивився на мене, потім кивнув.

- Я поговорю з Тоні, коли буду йти. Я впевнений, він зробить це.

- Але, Дрейк ...

- Вище голову, Енні. Все буде в порядку, ось побачиш. По крайней мере, ти повернулася до малювання, - заявив він, вказуючи на мольберт.

Він навіть не підійшов до нього, щоб поглянути на мою роботу. Просто автоматично посміхнувся, як який-небудь службовець, помахав мені рукою і швидко вийшов з кімнати, явно побоюючись того, що я можу наполягати на тому, що може викликати незадоволення у Тоні. Я так розчарувалася в Дрейк! Мій дядько, який був для мене швидше старшим братом, веде тепер себе, як сторонній. Він пішов, і я залишилася з цією тишею, яка ще сильніше змушувала мене відчувати свою безпорадність. Знову я була одна, як поранений звір в позолоченій клітці.

Зібравшись з силами, я рішуче покотила коляску до дверей, відчинила її, перетнула вітальню і відкрила двері в коридор. Потім попрямувала до сходів. Подивившись вниз, я побачила, що там нікого не було, а біля підніжжя сходів мене чекала друга коляска (Тоні стримав свою обіцянку). Я відімкнула і підняла підлокітник на візку, щоб перетягнути себе в механічне крісло, як показували мені Тоні з тим фахівцем. Влаштувавшись і закріпивши ремінь безпеки, я натиснула на кнопку і почала спускатися. Моє серце відчайдушно калатало, але я була сповнена рішучості збунтуватися і покінчити зі своїм становищем ув'язненої.

Крісло зупинилося в кінці сходів, і я перебралася в стояла поруч коляску. Натхненна успіхом, я поїхала по покритому килимом коридору в напрямку кабінету Тоні.

Двері в кабінет була трохи прочинені. Я зупинилася, не почувши ніяких звуків з кабінету, проте вкотила туди коляску. На письмовому столі горіла невелика робоча лампа, а в кімнаті панувала напівтемрява. Запнуті штори на вікнах не пропускали післяобіднього денного світла. Я озирнулася навколо - нікого. Куди ж пішов Тоні? Розчарована, я відкинулася назад в колясці. Потім мої очі зупинилися на телефонному апараті на столі Тоні.

Нарешті з'явилася можливість самій поговорити з Люком! Я підкотила коляску до письмового столу. Тільки піднявши трубку, я зрозуміла, що не знаю ні номера його телефону, ні назви гуртожитку. Дрейк мені ніколи не говорив про це.

Я подзвонила в довідкову і попросила телефон Гарвардського університету. Оператор, незадоволена відсутністю у мене більш точних даних, стала зачитувати мені список можливих установ Гарварда. Коли вона назвала житлову адміністрацію, я зупинила її. Записаний на плівку голос повідомив номер телефону. Я набрала його і, почувши відповідь, пояснила, що мені потрібно. Секретар виявилася дуже люб'язною, пояснила, що більшість нових студентів ще не повідомили номерів в своїх кімнатах, але дала мені телефон на поверх, де проживав Люк. Я подякувала її і тут же набрала даний номер.

Відповів юнак. Він говорив з бостонським акцентом.

- Мені треба поговорити з Люком Кастільо. Це його двоюрідна сестра Енні. Це терміново.

- Зачекайте, будь ласка, одну хвилинку.

Я чекала, стежачи за дверима, в яку в будь-який момент міг увійти Тоні. Я не могла відв'язатися від думки, що він не схвалив би мій вчинок. Мені була противна сама думка, що простий телефонний дзвінок, є небезпечним.

- Міс?

- Так?

- Люк Кастіл зараз на заняттях. Його сусід по кімнаті сказав, що він передасть йому, що ви дзвонили.

- О, але ... передайте йому ще, будь ласка, - просила я.

- Ну звичайно. Що ви хочете, щоб я передав йому?

- Скажіть йому ... скажіть йому, що я в розпачі і він потрібен мені, і, що б не говорили йому, Люк повинен негайно приїхати в фарт.

- Фарт?

- Так. Він зрозуміє. Обов'язково скажіть йому - негайно. Це дуже, дуже важливо.

- Це говорить Енні?

- Так.

- Добре, я передам всі його сусідові по кімнаті, який, поза всяким сумнівом, повідомить йому це.

- Дякуємо.

- Будь ласка.

Я поклала трубку. Моє серце знову так сильно забилося, що, здавалося, ось-ось вискочить з грудей. Від хвилювання на спині виступив холодний піт. Я випросталася в своїй колясці і затримала подих, щоб заспокоїтися.

Де Тоні? Він сказав мені, що спуститься вниз, щоб зайнятися справами в своєму кабінеті. Може бути, пішов в агентство найняти мені нову сестру? Я викотила коляску в коридор і прислухалася. У будинку було як і раніше тихо.

Я під'їхала до вхідних дверей і відкрила її. Сонячне світло облив мене, як хвиля теплої води. Поморгавши, закрила очі і відкинулася назад, уявивши собі, що перебуваю на пляжі. Яке це задоволення - дихати свіжим повітрям і відчувати сонячне тепло після того, як довго залишався в замкнутому просторі! Я відчула прилив нової надії. Моє серце зміцніло і кров швидше побігла по жилах, ноги знову відчули життєву силу.

Випроставшись, я покотила далі і побачила те, про що розповідав Тоні, - дерев'яні містки. Але вони виглядали такими крутими. Чи насмілюся я спуститися по ним? І що буде, коли я захочу піднятися назад?

Мене охопив страх. Я подумала, що зайшла занадто далеко. Це понад мої сили. У нерішучості дивлячись на містки, я подумала про Люку. І почула його голос: «Іди на високі гори». Що мені робити зараз ... повернути назад і повернутися в свою кімнату переможеною?

Твердо сказавши собі, що тіло не підведе мене, я повільно під'їхала до містками. Як билося моє серце! Але вирішила не здаватися. Мені необхідно було це зробити.

Я насилу в'їхала на містки і потім ... почала спускатися. Моїм рукам ледь вистачало сили, щоб утримувати коляску прямо і під контролем. Але я все ж благополучно спустилася вниз і викотилася на доріжку. Мені вдалося це зробити!

Я глянула направо, потім наліво, звідки доносився чийсь голос, і повернула коляску туди. Найімовірніше, це Тоні спостерігає за якимись роботами. Я поїхала по доріжці вліво. Камені, якими вона була викладена, іноді утруднювали рух, але вибравши потрібну швидкість, мені стало легше. Я проїхала добрих п'ятсот футів від входу в особняк, перш ніж зупинилася перепочити.

Я побачила робочого біля басейну. Він ніс у сарай щось, схоже на шезлонг. Більше нікого не було видно. Деякий час я дивилася на велику веранду і думала про Люку. По крайней мере, я була нарешті впевнена, що тепер він отримає моє послання. Він зрозуміє, наскільки необхідно йому приїхати сюди, в якому розпачі я перебуваю. Ймовірно, Люк вважає, що я кинула його, оскільки довго не отримував ніяких відомостей безпосередньо від мене. Можливо, я була не права, жахливо несправедлива, думаючи про нього погано і позаочі приймаючи затвердження Дрейка, що Люк змінився тільки тому, що тепер вчиться в коледжі і зустрічається з новими людьми, особливо з новими дівчатами. Він приїде сюди негайно. Я знала, що він так зробить.

Як мені хотілося подивитися зараз на мою веранду в Уіннерроу. І щоб Люк ждав мене там ...

Ліворуч був вхід в лабіринт. Сидячи в своїй колясці і дивлячись на нього, я згадала, як Дрейк розповідав, що лабіринт здався йому таким величезним, коли він, зовсім маленький хлопчик, побачив його в перший раз. І мені він зараз здався великим, прекрасним, таємничим і привабливим. Я нічого не могла вдіяти зі своїм бажанням побродити по лабіринту, так само як в моїй уяві ходили по ньому мої мама і бабуся.

- Ви хочете увійти в нього? - Запитав мене чийсь голос.

Я мало не вискочила з коляски. Насилу повернула її направо, щоб подивитися, хто так раптово опинився позаду мене. Це зайняло у мене кілька хвилин, тому що незнайомець не допомагав мені. Нарешті, рухаючись потроху назад, мені вдалося розвернутися. Спочатку я нікого не помітила і вже було подумала, що мені все просто здалося ...

Але тут з-за високої живоплоту вийшов він.

Тінь все ще приховувала його обличчя, але я відразу ж зрозуміла, що дивлюся на того таємничого людини, який стояв на колінах біля пам'ятника на могилі моїх батьків. Він ніби зійшов з моїх картин і малюнків, як би з'явився з моєї уяви і тепер стояв переді мною.

 Глава 17 ПОМСТА Місіс БРОДФІЛД |  Глава 19 ПО ІНШУ СТОРОНУ ЛАБІРИНТУ


 Глава 8 ПРАВИЛА ДОКТОРА |  Глава 9 ЧЕРЕЗ ПОРІГ |  Глава 10 КІМНАТА МОЄЇ МАТЕРІ |  Глава 11 Дрейк |  Глава 12 ПРИВИДИ В ДОМІ |  Глава 13 ТАЄМНИЧИЙ ЧОЛОВІК |  Глава 14 СПОВІДЬ ТОНИ |  Глава 15 ЗОВСІМ ЯК МАМА |  Глава 16 ИНВАЛИД! |  Стоунуолл ЛОДА РОБЕРТ УЛЮБЛЕНИЙ ЧОЛОВІК Хевен ЧИ ЛЮБИМАЯ ДРУЖИНА |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати