Головна

анотація |  Глава перша |  глава друга |  глава третя |  глава четверта |  глава п'ята |  глава шоста |  глава сьома |  глава восьма |  глава дев'ята |

глава одинадцята

1.  глава одинадцята
  2.  глава одинадцята
  3.  глава одинадцята
  4.  глава одинадцята
  5.  глава одинадцята
  6.  глава одинадцята

Чоловік в жовтому сюртуку прибрав свою шпагу.

- Йдіть за мною.

Я з цікавістю визирнула з першого ж вікна, яке попалося нам на шляху.

Значить, ми потрапили в вісімнадцяте століття. У мене прямо мурашки побігли по шкірі від хвилювання. Я подивилася на миловидний внутрішній дворик з фонтаном посередині. Там все залишилося колишнім. Сходи знову пішла вгору. Гідеон пропустив мене вперед.

- Ти що, бував тут? - Запитала я з цікавістю. Я перейшла на шепіт, щоб той в жовтому не міг нас почути. Він йшов на пару кроків попереду нас.

- Для них це було вчора, - сказав Гідеон. - Для мене пройшло вже майже два роки.

- А навіщо ти сюди приходив?

- Я представився графу і повідомив йому, що перший хронограф був вкрадений.

- Уявляю його реакцію. Він, напевно, був не в захваті.

Наш провідник в жовтому щосили вдавав, що зовсім нас не чує. Але його вуха під буклями перуки так топорщілісь від напруги, що це неможливо було не помітити.

- Він сприйняв це з великим самовладанням. Набагато спокійніше, ніж я очікував, - сказав Гідеон. - Трохи оговтавшись від удару, він надзвичайно зрадів, що другий хронограф в робочому стані. І тому у нас є шанс завершити всю операцію успішно.

- А де ж зараз хронограф? - Я перейшла на шепіт. - Я маю на увазі, в даний момент, в цьому часу?

- Ймовірно, десь у цій будівлі. Граф ніколи не розлучається з ним надовго. Адже йому теж необхідно елапсіровать, щоб попередити хаотичні стрибки в часі.

- Чому б нам тоді просто не захопити той хронограф з собою в майбутнє?

- Причин достатньо, - сказав Гідеон. Інтонація його голосу змінилася, в ній більше не було такого зарозумілості, як раніше. Але зате тепер Гідеон прийняв вигляд милостивого покровителя. - Найсуттєвіші обставини очевидні. Одне з Дванадцяти Золотих Правил зберігачів в поводженні з хронографом застерігає: континуум ніколи не повинен перериватися. Якби ми забрали хронограф з собою в майбутнє, граф і мандрівники в часі, які жили після нього, були б змушені обходитися без нього.

- Так, але тоді б ніхто не міг його поцупити.

Гідеон похитав головою.

- Видно, що ти поки ще не дуже добре знайома з природою часу. Є певна ланцюг подій, і змінювати її дуже небезпечно. У гіршому випадку, ти можеш тоді зовсім не народитися.

- Розумію, - збрехала я.

Розмовляючи, ми піднялися на другий поверх, пройшли повз двох інших чоловіків, озброєних шпагами. Наш жёлтоштанний коротко пошептався з ними про щось.

Як там звучав цей пароль? Мені згадувалося тільки щось на кшталт ква несквик Москітос. Прямо хоч мозок виймай і новий вкладай.

Обидва стражника стежили поглядами за мною і за Гідеон з неприхованою цікавістю. Як тільки ми відійшли на кілька кроків вперед, вони знову про щось зашепотіли. Мені так хотілося послухати, що вони говорили.

Наш провідник в жовтих штанях постукав у двері. Ми увійшли. За письмовим столом сидів ще один чоловік, теж у перуці, зовсім світлому, і в різнобарвною веселенького одязі. Через стільниці виднівся його строкатий бірюзовий сюртук і жилет в квіточку, а з-під столу грайливо визирали червоні штани до колін і смугасті панчохи. Я вже втомилася дивуватися.

- Пане секретар, - сказав жёлтоштаннік. - Зі мною знову вчорашній відвідувач, і він знову знає пароль ..

Секретар недовірливо подивився Гідеону в очі.

- Як ви можете знати пароль, якщо ми оголосили його всього лише дві години тому, і з тих пір ніхто не залишав стін будинку? На всіх виходах розставлена ??охорона. А хто це? Жінкам сюди вхід заборонено.

Я хотіла чемно представитися, але Гідеон схопив мене за руку і сказав першим:

- Ми повинні поговорити з графом. Справа не терпить зволікань. Ми дуже поспішаємо.

- Вони прибули знизу, - Вставив жёлтоштаннік.

- Але графа в будинку немає, - з жалем вигукнув секретар. Він схопився з-за столу і манірно заломив руки. - Ми можемо відправити посильного ...

- Ні, нам треба поговорити з ним особисто. У нас немає часу, щоб ганяти посильних. Де ж граф зараз?

- Він зробив візит лорду Бромптон, зараз вони в новому будинку лорда на Вігмор-стріт. Граф проводить надзвичайно важливу нараду. Він розпорядився про нього ще вчора, відразу після вашого відходу.

Гідеон тихо вилаявся.

- Нам терміново потрібна карета на Вігмор-стріт. Негайно.

- Я подбайте, - сказав секретар і кивнув жёлтоштанніку. - Займися цим особисто, Уілбур.

- Але ... чи вистачить нам часу? - Запитала я. Одна тільки довга дорога назад по затхлому підвалу чого вартий. - Поки ми доїдемо в кареті на Вігмор-стріт?

На Вигмор-стріт знаходився кабінет нашого зубного лікаря. Найближча станція метро звідти - Бонд-стріт, Головна лінія. Але звідси потрібно зробити як мінімум одну пересадку. Так це на метро! А в кареті? Мені навіть представляти не хотілося, наскільки може затягтися така поїздка.

- Може, краще нам прийти наступного разу?

- Ні, - сказав Гідеон. Він посміхнувся, в його погляді спалахнуло особливий вогник. Особа його тепер виражало щось нове для мене, ледь вловиме - може, спрагу пригод?

- У нас ще два з половиною години, - сказав він бадьорим голосом. - Ми вирушаємо на Вігмор-стріт!

Поїздка по Лондону в кареті була самим захоплюючою подією з усього, що траплялося зі мною до сих пір.

З незрозумілих причин Лондон без машин уявлявся мені зовсім спокійним містечком. Мені здавалося, що по вулицях будуть прогулюватися люди в капелюхах і з парасольками, часом одна-дві карети процокалі повз, ніяких вихлопних газів, ніякої смороду, ніяких скажених таксистів, які несуться напролом по пішохідному переходу навіть на зелене світло.

Але насправді все виявилося зовсім інакше ... По-перше, йшов дощ. А по-друге, навіть без машин і автобусів рух було жахливо безладним: карети і вози всіх мастей і розмірів штовхалися на вузьких вуличках, бруд і вода з калюж розліталися на всі боки. Вихлопними газами дійсно не пахло, але запах на вулиці все одно стояв премерзкій: смерділо покидьками, кінським гноєм і іншими нечистотами.

Ніколи раніше я не бачила стільки коней в одному місці. Тільки нашу карету тягнула четвірка коней. Всі вони були вороними і дуже красивими. Чоловік в жовтому сидів на передку і хвацько направляв коней крізь цей хаос. Повіз дико хиталася, а коли коні заходили на поворот, я кожен раз готувалася до того, що ми ось-ось перевернемо.

Від страху і напруги - я ж намагалася ще й не валитися на Гідеона в такий трясці - мені не дуже-то вдалося розглянути Лондон того часу.

Коли я виглядала з вікна, то не бачила абсолютно ніяких знайомих місць. Здавалося, я їду по чужому місту.

- Це Кінгвей, - сказав Гідеон. - А так і не скажеш, правда?

Наш кучер якраз виробляв лихий обгінний маневр, об'їжджаючи волову упряжку і карету, схожу на нашу.

На цей раз я не змогла нічого вдіяти, і мене з усієї сили жбурнуло на Гідеона.

- Він, напевно, вважає себе другим Шумахером, - сказала я і прошмигнула назад в свій куточок карети.

- Правити каретою дуже забавно, - сказав Гідеон. Здавалося, він трохи заздрить чоловікам на козлах. - У відкриті підводи, звичайно, ще веселіше. Мені більше подобаються фаетони.

Карета знову підстрибнула, і я відчула, що мене починає нудити. Така стрибка явно не розрахована на людей зі слабкими шлунками.

- А от мені більше подобається «Ягуар», - сказала я, бліднучи.

Проте, на Вігмор-стріт ми виявилися набагато раніше, ніж я припускала. Ми вийшли у розкішного будинку. Я озирнулась по сторонам. Нічого знайомого. Але ж я досить часто бувала у зубного лікаря, набагато частіше, ніж хотілося б. Треба всім витав ледь відчутний дух чогось рідного. Дощ перестав.

Нам відкрив лакей. Він намагався переконати нас, що лорда Бромтона в будинку немає. Але Гідеон повідомив йому, що нам стало відомо зворотне. Потім він пригрозив, що якщо лакей НЕ відведе нас до свого пана і його відвідувачеві, то сьогодні ж втратить місце в цьому будинку.

Він покрутив перед носом у зніяковіло лакея своїм перснем з печаткою і велів поспішати.

- У тебе є власний перстень? - Запитала я, поки ми чекали в холі.

- Звичайно, є, - сказав Гідеон. - Ти дуже хвилюєшся?

- А що повинна?

Я все ніяк не могла відійти від нашої поїздки. Мені з трудом вірилося, що бувають речі ще більш хвилюючі. Але зараз, після його слів, серце моє забилося пораненим птахом. Я мимоволі подумала про те, що говорила про графа Сен-Жермені моя мама. Адже якщо він дійсно вміє читати думки ...

Я пригладила волосся. Напевно, після такої поїздки вся зачіска перетворилася в вороняче гніздо.

- Виглядаєш прекрасно, - сказав Гідеон з легкої усмішкою.

Це ще що за тон? Йому обов'язково потрібно весь час виводити мене з себе?

- Знаєш що? Нашу куховарку теж звуть місіс Бромптон, - сказала я, щоб подолати незручність.

- Який тісний світ, - сказав Гідеон.

Лакей втік до нас по сходах, фалди його сюртука майоріли на вітрі.

- Панове очікують вас, сер.

Ми пішли за ним на другий поверх.

- Він дійсно вміє читати думки? - Прошепотіла я.

- Лакей? - Прошепотів у відповідь Гідеон. - Сподіваюся ні. Я як раз думав про те, що він схожий на горностая.

Що це ще за напад веселощів? Містер крутой-путешественник-во-времени-исполняющий-важную-миссию зволить жартувати?

Я різко хмикнула. (Як би там не було, треба бачити в усьому світлу сторону.)

- Чи не лакей, а граф, - сказала я.

Він кивнув.

- Принаймні, так кажуть.

- Він і твої думки теж читав?

- Навіть якщо і читав, то я цього не помітив.

Лакей відкрив перед нами двері і глибоко вклонився.

Я зупинилася. Може, варто просто відключити мозок, просто перестати думати? Але це було абсолютно неможливо. Як тільки я спробувала ні про що не думати, тут же в голові замельтешілі тисячі думок.

- Спочатку пані, - сказав Гідеон і м'яко підштовхнув мене до порога.

Я зробила пару кроків вперед, потім знову зупинилася в повній нерішучості. Чого ж від мене очікують? Гідеон пішов за мною, лакей ще раз глибоко вклонився і прикрив за нами двері.

Ми стояли у великій, витончено обставлений салоні з високими вікнами і розшитими шторами. От би пустити ці штори на сукні.

На нас дивилися троє чоловіків. Перший був таким повним, що ледве піднявся зі свого стільця. Другий виглядав молодше, атлетичної статури, він єдиний був без перуки. Третій був худим і високим, схожим на людину з портрета в документаріуме.

Граф Сен-Жермен.

Гідеон вклонився. Але не так низько, як лакей. Троє чоловіків вклонилися у відповідь.

Я продовжувала стояти смирно. Ніхто не навчив мене, як роблять реверанс в плісированих спідницях. Крім того, реверанси - такі дурні.

- Не думав, що так скоро побачу вас знову, мій юний друже, - сказав той, кого я вважала графом Сен-Жерменом. Він широко посміхався. - Лорд Бромптон, дозвольте представити вам пра-пра-пра-правнуки мого пра-пра-правнуки. Гідеон де Віллер.

- Лорд Бромптон! - Знову легкий уклін. Рукостискання явно ще не були прийняті в моду.

- Я вважаю, у мого роду, на перший погляд принаймні, просто прекрасне продовження, - сказав граф. - Мені явно пощастило при виборі дами серця. Нашого фамільного носа гачком не видно зовсім.

- Ах, дорогий граф! Ви знову намагаєтеся вразити мою уяву вашими неймовірними історіями, - сказав лорд Бромптон. Він плюхнувся назад на свій стілець, який виглядав таким маленьким, що я почала боятися, як би він не розламався.

Лорд був не просто кругленьким, як містер Джордж, - цей чоловік був жахливо товстим!

- Але я не маю нічого проти, - продовжував він. Його маленькі поросячі очиці світилися від задоволення. - З вами завжди цікаво. Що ні хвилина - новий сюрприз.

Граф засміявся і повернувся до молодому чоловікові без перуки.

- Лорд Бромптон - закоренілий скептик, дорогий мій Миро. Треба буде придумати щось більш дивне, щоб переконати його в автентичності нашої історії.

Чоловік відповів щось на невідомому мені мовою. Мова його звучала жорстко і уривчасто. Граф знову засміявся. Він повернувся до Гідеону.

- Це, улюблений онук, мій любий друже і брат по духу Миро Ракоці, в Хроніках Хранителів він більше відомий як Чорний Леопард.

- Дуже приємно, - сказав Гідеон.

Знову пішли поклони.

Ракоці - звідки мені знайома ця прізвище? І чому я різко відвернулася, зустрівшись з ним поглядом?

Коли граф подивився на мене, обличчя його освітила усмішка. Я машинально намагалася відшукати в ньому загальні риси з Гідеон або Фальком де Віллер. Але їх, здавалося, не було зовсім. Очі графа були дуже темними, а в його погляді відчувалася щось пронизує, що мимоволі змусило мене знову подумати про мамині словах.

Подумати! Ось думати якраз і не треба. Але чим же повинен був зайнятися мій мозок. Тому я почала в розумі співати гімн «Боже, бережи королеву».

Граф перейшов на французьку. Я зрозуміла це не відразу (я ж ще й старанно співала в думках національний гімн), але з деякою затримкою і пробілами я перевела його слова так: «А ти, миле створіння, значить ... е-е-е ... прекрасної ... е-е-е ... Жанни д'Юрфе, хоча я чув, що в тебе руде волосся ».

М-да, слова - це фундамент будь-якого іноземної мови, так завжди говорить наш вчитель французької. Хто така Жанна д'Юрфе, я теж не знала, тому зібрати все пропозицію воєдино було досить складно.

- Вона не говорить по-французьки, - сказав Гідеон. Теж по-французьки. - І вона не та дівчинка, яку ви очікували побачити.

- Як це можливо? - Граф похитав головою. - Це все абсолютно ... е-е-е ...

- На жаль, не та дівчинка пройшла підготовку до ... е-е-е ...

Да уж, на жаль.

- Помилка? Мені здавалося, помилка повністю виключена.

- Це Гвендолін Шеферд, кузина Шарлотти Монтроуз, про яку я розповідав вам минулого разу.

- Значить, вона теж внучка лорда Монтроуз, останнього ... е-е-е ... І при цьому кузина ... е-е-е ... - граф розглядав мене своїми темними очима. У думках я знову заспівала: «Дай їй ратних перемог, щастя і слави ...»

- Це ... е-е-е ... просто не вкладається в голові.

- Наші вчені говорять, що це можливо, генетичні ... е-е-е ... над ...

Граф підняв руку, щоб зупинити Гідеона.

- Знаю знаю. За законами науки це представляється можливим. Але у мене, проте, недобре передчуття.

Тут йому не легше, ніж мені.

- Значить, по-французьки не кажіть? - Запитав він, на цей раз по-німецьки. Німецький йшов у мене трохи краще (тверда четвірка кілька років поспіль), але тут теж виявилися прогалини.

- Чому вона так погано підготовлена?

- Вона взагалі не підготовлена, маркіз. Вона не володіє іноземними мовами, - на цей раз Гідеон говорив по-німецьки. - В іншому відношенні вона теж абсолютно ... е-е-е ... Шарлотта і Гвендолін народилися в один день. Але помилково вважали, що вона народилася на один день пізніше.

- Але як можна було упустити це не врахували? - Нарешті я зрозуміла все пропозицію до останнього слова. Вони знову перейшли на англійську. Граф говорив по-англійськи зовсім чисто, без акценту.

- Чому у мене закралася підозра, що охоронці в вашому часу несерйозно підходять до поставлених завдань?

- Мені здається, відповідь містить ось цей лист, - Гідеон витягнув запечатаний конверт із внутрішньої кишені свого сюртука і передав його графу.

Мене свердлив його вивчає погляд.

... Вигуби їх підлі хитрощі, на Тебе покладаємо нашу надію, Боже, бережи всіх нас ...

Вибравши момент, я переключилася на двох інших чоловіків. Здається, у лорда Бромптона прогалин було ще більше (його рот над другим і третім підборіддям трохи відкрився, вигляд у нього був дурнуватий). А інший чоловік, пан Ракоці, зосереджено вивчав свої нігті на руках.

Він був зовсім молодим, на вигляд близько тридцяти років, у нього були темне волосся і худе видовжене обличчя. Він міг би виглядати зовсім навіть непогано, але його рот перекосила дика гримаса, як ніби він спробував на смак яку ганебну річ. У його шкіри був хворобливий блідий відтінок.

Я почала гадати, чи не завдав він на обличчя світло-сіру пудру. Але раптом він підняв голову і подивився мені прямо в очі. Вони були глибокого агатово-чорного кольору, я не могла зрозуміти, де закінчується райдужка і починається зіницю. Вигляд у цих очей був дивний, мертво-нерухомий, але я не могла сказати, чому. Машинально я знову заспівала про себе «Боже, бережи Королеву». У цей час граф розламав сургучною друк і розгорнув лист. Зітхнувши він почав читати. Час від часу він піднімав голову і поглядав на мене. Я не рухалася з місця.

... Твої обрані дари благоволи вилити на неї ...

Про що йшлося в цьому листі? Хто його написав? Лорда Бромптона і Ракоці, схоже, не менше мого цікавили відповіді на ці питання.

Лорд Бромптон витягнув свою товсту шию, щоб хоч мигцем побачити написане, в той час як Ракоці більше зосередився на виразі обличчя графа. Ймовірно, цей мерзенний вигин губ у нього вроджений.

Коли Ракоці знову повернувся до мене обличчям, все волосинки на моїх руках встали дибки. Очі його виглядали як дві чорні діри, але тепер я зрозуміла, чому: в них не жевріло анінайменшої іскорки, навіть слабкого відблиску, який надає очам живий вигляд. Це було не просто дивно, це скоріше схоже на кадр з фільму жахів. Я була рада, що між мною і цими очима зберігалося щонайменше метрів п'ять.

- Здається мені, твоя мати досить твердолоба особа, чи не так, дитино? - Граф закінчив читати і звертав лист в трубочку. - Ми можемо лише здогадуватися, які були її мотиви, - він підійшов трохи ближче. Під його гострим поглядом я не змогла більше згадати ні слова з гімну.

Але раптом я побачила те, чого в панічному страху не помічала раніше: граф був старий. Незважаючи на те, що очі його випромінювали найсильнішу енергетику, постава була прямою, а голос - молодим і живим, не можна було не помітити сліди старості в його зовнішності. Шкіра на обличчі і руках була м'ятою як пергамент. Крізь неї просвічували блакитні вени. Зморшки були помітні навіть крізь густий шар пудри. Вік надавав йому крихкість, через нього граф майже викликав співчуття.

У всякому разі, я раптом різко перестала його боятися. Він же всього на всього старий, навіть старше моєї бабусі.

- Гвендолін не обізнаний про мотиви її матері, так само як і не знайома з подіями, які призвели до подібного стану справ, - сказав Гідеон. - Вона в скоєному невіданні.

- Дивно, дуже дивно, - сказав граф, повільно обходячи навколо мене. - Ми дійсно жодного разу ще не зустрічалися.

Звичайно ж не зустрічалися, а як би ми, цікаво, могли зустрітися?

- Але тебе б тут не було, якби не було ти рубіном.

Магією ворона він наділений,

Вінчає він Коло і Початок Часів.

Він закінчив свій обхід, встав точно навпроти мене і подивився мені прямо в очі.

- Яка твоя магія, дівчинка?

... І нехай дасть нам привід оспівувати серцем і голосом ...

Ах, ну що ж я творю! Це ж простий дідок.

Мені треба було всього-на-всього вести себе ввічливо, а не витріщатися на нього, як паралізований кролик на змію.

- Я не знаю, сер.

- Що в тебе особливого? Розкажи мені!

Що в мені було особливого? Крім того факту, що вже два дні я подорожувала в минулому? У моєму вусі знову задзвенів голос тітки Гленда: «Ще в ранньому дитинстві було видно, що Шарлотта народжена для вищої мети. Її не можна порівнювати зі звичайними дітьми ».

- Мені здається, в мені немає нічого особливого, сер.

Граф пріщёлкнул мовою.

- Можливо, ти і права. Це всього лише вірш. Вірш сумнівного походження, - здавалося, він раптом втратив до мене будь-який інтерес і знову розвернувся до Гідеону.

- Син Мій. Я в цілковитому здивуванні читаю про твої досягнення. Розшукав Ланселота де Віллера в Бельгії! Вільям де Віллер, Сесілія Вудвіллі - чарівний аквамарин - і близнюки, з якими я ніколи не познайомлюся - теж на гачку. І тільки уявіть собі, лорд Бромптон, цей юнак відвідав навіть мадам Жанну д'Юрфе, уроджену Понткаре, в Парижі, і вмовив її дати трохи крові.

- Ви говорите про мадам д'Юрфе, якої мій батько вдячний за дружбу з мадам Помпадур і, врешті-решт, за знайомство з вами?

- Інший я не знаю, - сказав граф.

- Але ця мадам д'Юрфе вже десять років як мертва.

- Сім, якщо бути точним, - сказав граф. - У той час я гостював при дворі маркграфа Карла Олександра фон Ансбаха. Ах, я відчуваю таку сильну зв'язок з Німеччиною. Інтерес тамтешньої знаті до масонства і до алхімії за останній час сильно зріс. До речі кажучи, помру я теж в Німеччині. Про це мені повідомили кілька років тому.

- Ви відволікаєтеся від суті, - сказав лорд Бромптон. - Як міг цей юнак відвідати мадам д'Юрфе в Парижі? Сім років тому він сам був ще дитиною.

- Ви все ще думаєте в неправильному руслі, дорогий лорд. Запитайте Гідеона, коли він мав честь взяти кров у мадам д'Юрфе.

Лорд запитально подивився на Гідеона.

- У травні 1759-го, - сказав Гідеон.

Лорд пронизливо зареготав.

- Але цього не може бути. Вам самому ледь виповнилося двадцять років.

Граф теж засміявся задоволеним сміхом.

- У 1759-му. Вона мені ніколи про це не розповідала, стара лицемірка.

- У той час ви теж перебували в Парижі, але у мене був суворий наказ не потрапляти вам на шляху.

- Через континууму, я знаю, - граф важко зітхнув. - Іноді поперек шляху стають мої ж власні закони ... Але давайте повернемося до нашої дорогої Жанні. Чи довелося тобі застосувати силу? Зі мною вона була не дуже-то люб'язна.

- Вона мені про це сказала, - зауважив Гідеон. - І про те, як ви виманили у неї хронограф.

- Виманити! Так вона навіть не знала, який скарб дісталося їй від бабки. Бідний розтерзаний апарат лежав без діла в запиленому ящику на горищі. Рано чи пізно про нього б все забули. Я врятував його і став використовувати за призначенням. Завдяки геніям, які в майбутньому стануть членами моєї ложі, сьогодні він знову в робочому стані. Це майже диво.

- У мадам була дещо інша думка на цей рахунок. Вона сказала, що ви трохи її задушив. А все лише тому, що вона не знала дату народження і дівоче прізвище своєї прабабусі.

Мало не задушив? Ну і жорстокі ж тут звичаї.

- І то правда. Подібні прогалини в знаннях стоять мені неймовірно великих зусиль. Довелося стільки часу сидіти над парафіяльними книгами, замість того, щоб присвятити себе більш важливих справ. Жанна неймовірно злопам'ятна особа. Тим дивовижніше здається мені той факт, що вам вдалося схилити її до співпраці.

Гідеон посміхнувся.

- Завдання було не з легких. Але мій вид, напевно, викликає довіру. Крім того, я протанцював з нею гавот. І терпляче вислухав її скарги щодо вас.

- Як несправедливо. Адже це саме я влаштував їй всю ту любовну гармидер з Казановою. І нехай його цікавили тільки гроші мадам д'Юрфе, їй все одно заздрили багато жінок. До того ж, хронографом я поділився з нею по-братськи. Якби не я ...

Повеселілий граф знову обернувся до мене в прекрасному настрої.

- Така невдячна дамочка, ця твоя прабаба. Великим інтелектом, на жаль, наділена була. Я думаю, вона так і не розібралася, що з нею відбувалося, бідна старенька. Вона смертельно образилася через те, що я визначив її всього лише цитрином в Кругу Дванадцяти. «Це чому ж ви - смарагд, а я - тільки дурний цитрин, - сказала вона. - Хто ж у наші дні начепить на себе цитрин, це потрібно зовсім з розуму вижити ».

Він захихотів собі під ніс.

- Мадам дійсно була дурепою, яких мало. Хотів би я знати, скільки разів вона стрибала в минуле, коли постаріла. Може, і зовсім не стрибала. Особливою стрибучістю вона ніколи не відрізнялася. Іноді за цілий місяць могла не зникнути жодного разу. Я б сказав, жіноча кров більш млява, ніж чоловіча. Так само і дух - жіночий набагато поступається чоловічому в швидкості. Ти зі мною згодна, дівчинка?

«Старий шовініст, - думала я, томно прикриваючи очі. - Пустозвонов, ледар ». О Боже!

Я що, з глузду з'їхала? Я ж повинна ні про що не думати!

Але графа, напевно, не дуже турбувало читання моїх думок, тому що він знову досить захихикав.

- А вона не дуже-то балакуча, правда?

- Вона просто злякалася, - сказав Гідеон.

Була залякана - ось підходяще слівце.

- Жінки лякатися не вміють, - заперечив граф. - Під удаваним переляком або стисненням таїться дурість.

Я все більше переконувалася, що боятися цього графа немає причин. Він просто самозакоханий дідусь-жінконенависник, який любить поговорити і послухати самого себе.

- Здається мені, ви не дуже-то високої думки про жіноче поле, - сказав лорд Бромптон.

- Ось і неправда! - Заперечив граф. - Я люблю жінок. Дійсно люблю. Я просто не вірю в те, що їх спосіб мислити може допомогти людству зробити прорив. Тому в моїй ложе жінкам робити нічого, - він обдарував лорда сяючою посмішкою. - До речі кажучи, лорд Бромптон, для багатьох чоловіків це стає вирішальним аргументом за вступ до мою ложу.

- І не дивлячись на це жінки від вас без розуму! Мій батько не втомлювався розповідати мені все нові і нові історії ваших успіхів у слабкої статі. Здається, жінки завжди були у ваших ніг як тут, в Лондоні, так і в Парижі.

Граф замовк, згадуючи свої любовні перемоги.

- Завоювати серце жінки і підпорядкувати його собі - справа нехитра, мій дорогий лорд. Всі вони однакові. Не будь я зайнятий виконанням вищої місії, давно б видав щось на зразок керівництва для чоловіків з порадами, як треба поводитися з жінками.

Що ж. У мене і назва для цієї книженції напоготові. «Задушив - охмурив». Або «У такий спосіб ви забалакати до смерті будь-яку жінку».

Я мало не засміялась. Але раптом я помітила, що пан Ракоці уважно мене вивчає. Все моє хвастощі випарувалося, наче й не було.

Здається, я божеволію! Чорні очі зустрілися з моїми на частку секунди, потім я опустила погляд у підлогу, викладений мозаїкою, і спробувала подолати почуття паніки, яке розросталося в мені. Боятися тут варто було зовсім не графа. Це було ясно. Але з цієї причини мені ще довго не вдасться відчути себе в безпеці.

- Все це дуже цікаво, - сказав лорд Бромптон. Безліч його підборідь тремтіли від задоволення. - З вас і ваших супутників вийшли б хороші актори, сумнівів немає. Як казав мій батько, вмієте ви вражати уяву, дорогий мій граф Сен-Жермен. Ось тільки доказів у вас немає. До сих пір ви не пред'явили мені жодного трюку.

- Трюку! - Вигукнув граф. - О, мій дорогий лорд, ви раб сумнівів. Я б давно вже втратив всяке терпіння в спілкуванні з вами, якби не відчував себе у відповіді перед вашим батьком, нехай Господь упокоїть його душу. І якби мій інтерес в ваших грошах і вплив був не такий великий.

Лорд натужно розсміявся.

- Принаймні, ви говорите чесно.

- В алхімії без протекцій не обійтися.

Граф різко обернувся до Ракоці.

- Потрібно буде дійсно продемонструвати лорду парочку наших трюків, Миро. Він належить до числа людей, які вірять тільки в те, що побачили на власні очі. Але спочатку мені потрібно переговорити з моїм правнуком віч-на-віч і передати йому лист до Гросмейстерові моєї ложі в майбутньому.

- Ви цілком можете скористатися кабінетом, який знаходиться за сусідніми дверима, - сказав лорд і вказав на двері за своєю спиною. - Буду з нетерпінням чекати вашого уявлення.

- Підемо, син мій, - граф узяв Гідеона під руку. - Є ще дещо, про що я хотів би тебе розпитати. І дещо, про що тобі необхідно дізнатися.

- У нас ще півгодини, - сказав Гідеон, подивившись на кишеньковий годинник, які були прикріплені до його жилетці золотим ланцюжком. - Потім нам треба повернутися назад в Темпл.

- Цього часу буде досить, - сказав граф. - Пишу я швидко, до того ж я вмію робити дві справи одночасно - говорити і писати.

Гідеон посміхнувся. Здається, граф дійсно здавався йому дуже дотепним. А ще він, очевидно, зовсім забув про те, що я до сих пір поруч з ним.

Я відкашлялась. Вже біля самих дверей він ще раз обернувся і запитально підняв брову.

Я теж мовчки кивнула у відповідь, тому що таке вголос сказати ніхто б не наважився. Тільки не залишай мене одну з цими фриками.

Гідеон засумнівався.

- Вона буде тільки заважати, - сказав граф.

- Почекай мене тут, - сказав Гідеон несподівано дуже м'яким тоном.

- Лорд і Миро складуть їй компанію, - сказав граф. - Ви можете тим часом розпитати її про майбутнє. Такий шанс буває раз в житті. Запитайте її про автоматичні поїздах, які будуть їздити під землею з Лондона у всі кінці світу. Або про срібних літальних апаратах, які піднімаються в повітря з ревом тисячі левів і перетинають величезні моря.

Лорд так сильно сміявся, що мені стало дуже страшно за долю його стільця. Кожна його жирова складка прийшла в рух.

- Ще що-небудь?

Я ні в якому разі не хотіла залишатися наодинці з ним і з Ракоці.

Але Гідеон тільки розсміявся, хоча я і посилала йому красномовні погляди.

- Скоро повернуся, - сказав він.

~~~

глава десята |  глава дванадцята
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати