На головну

глава третя |  глава четверта |  глава п'ята |  глава шоста |  глава сьома |  глава восьма |  глава дев'ята |  глава десята |  глава одинадцята |  глава дванадцята |

Глава перша

1.  I. Перша стадія: Д - Т
  2.  III. ПЕРША ЗУСТРІЧ
  3.  У 1710 була відкрита перша друкарня в Санкт-Петербурзі, яка випускала велику кількість цивільних книг і незабаром стала провідною друкарнею Росії.
  4.  У Вашому житті тут Ви будете постійно наражатися на труднощі, якщо духовна сила свідомості не буде вами враховуватися як перша сила людини.
  5.  У структурі міжнародної торгівлі виділяють зазвичай такі групи товарів: готові вироби і напівфабрикати, сировину, паливо, продовольст віє. Переважає перша група товарів.
  6.  Версія перша: злочин ОГПУ
  7.  Види медичної допомоги. Перша лікарська допомога, ким і де виявляється виявляється при НС мирного і воєнного часу, оптимальний час надання та перерахувати заходи.

Вперше я відчула це в понеділок за обідом в шкільній їдальні. На мить в животі щось стислося, з'явилося таке відчуття, ніби я злітає вгору на американських гірках. Це тривало лише пару секунд, але їх вистачило, щоб перевернути прямо на шкільну форму тарілку картопляного пюре з підливкою. Вилка і ложка полетіли на підлогу, а тарілку я ледь встигла підхопити.

- Все одно їжа сьогодні така мерзенна, як ніби її з підлоги по тарілках розкладали, - намагалася мене втішити моя подруга Леслі поки я намагалася прибрати за собою це неподобство. Ясна річ, вся їдальня тільки на мене і видивлявся.

- Хочеш, можеш і мою порцію розмазати по блузці.

- Ні, дякую.

Шкільна форма в Сент-Леннокса якраз була такого кольору картопляного пюре, але пляма все одно відразу впадало в очі. Я застебнула надітий поверх блузки блакитний піджак.

- Так-так, мабуть, малятко Гвен знову бавиться зі своїм сніданком? - Глузливо протягнула Синтія Дейл. - Тільки не думай сідати біля мене, бруднуля!

- Ну, звичайно, Сін! Так я поруч і сяду!

На жаль, зі мною останнім часом постійно трапляються всякі неприємні історії під час їжі. Ось тільки минулого тижня фруктове желе вихлюпнулося з формочки і приземлилося прямо на спагетті карбонара одного п'ятикласника. Ще тиждень тому перекинувся мій вишневий сік, і у всіх за столами був такий вигляд, ніби вони одночасно заразилися на кір. А як часто я занурювала у всілякі соки і соуси безглуздий краватку, який ми теж зобов'язані носити - і не злічити.

Ось тільки голова при цьому не крутилася жодного разу. Хоча, може, просто здалося. Останнім часом у нас дома надто вже часто говорять про запаморочення. Але я тут ні при чому, мова про мою кузини Шарлотті. Ось вона сидить поруч з Синтією, як завжди страшно красива і неприступна, зайнята своїм картопляним пюре. Вся сім'я чекала, коли ж по приїзді в Шарлотти почнуться запаморочення. Іноді леді Аріста, моя бабуся, смикала її кожні десять хвилин питанням, чи не відчула чи Шарлотта себе як-небудь незвично. У перервах вступала моя тітонька Гленда, мама Шарлотти, і питала точь-в-точь про те ж. І кожен раз, коли Шарлотта відповідала, що з нею все в порядку, леді Аріста тиснула губи, а тітка Гленда зітхала. Іноді навпаки: тітка тиснула губи, а зітхала бабуся. Нам, іншим членам сім'ї - моїй мамі, сестрі Керолайн, брату Ніку і бабусі Медді, - вся ця ситуація порядком набридла. Ніхто не сперечається, цікаво, звичайно, кому ж з нашої родини дістався ген мандрівника в часі, але з роками все вже помітно втомилися від очікувань. Весь цей балаган навколо Шарлотти давно вже сидів у печінках. Сама ж вона зазвичай ховала свої почуття за таємничою посмішкою Мони Лізи. Я б на її місці теж не знала, радіти чи засмучуватися, що це злощасне запаморочення ніяк не приходить. Хоча ... ні, я б раділа. Я-то людина боязкий, нерішучий. Люблю спокій.

- Рано чи пізно час прийде, - кожен день повторювала леді Аріста. - Ми повинні бути напоготові!

Час прийшов якраз після обіду, на уроці історії у містера Уїтмена. До всіх бід того дня в моєму десерті - крижовніковий компоті з ванільним пудингом - виявився чорний волосся, і я все думала, з моєї він голови або з голови чергової кухарки. За такими роздумами апетит сам собою зник.

Містер Уітмен роздав нам результати контрольної, яку ми писали минулого тижня. «Ви, безумовно, добре підготувалися, хлопці. Особливо Шарлотта. Ти отримуєш п'ять з плюсом! »Шарлотта відкинула з обличчя хвилясту руду пасмо і вимовила лише скромне« Ах ... », як ніби такий результат був для неї хоч скільки-небудь несподіваним. Скрізь і завжди оцінки у Шарлотти були найкращими.

Але на цей раз нам з Леслі теж було чому порадіти. У обох стояла п'ятірка з мінусом, хоча наше «добре підготувалися» полягало в тому, що ми подивилися фільм про Єлизавету з Кейт Бланшет, налягаючи при цьому на морозиво і попкорн.

О так, до історії ми ставилися серйозно, не те, що до решти предметів.

Уроки містера Уїтмена були настільки цікавими, що не залишалося нічого іншого, крім як уважно слухати. Містер Уітмен і сам був людиною особливим. Майже всі дівчатка були таємно або явно в нього закохані. І наша вчителька географії місіс Каунтер теж була закохана в містера Уїтмена. Кожен раз, коли він проходив повз, вона червоніла, як помідор. Але виглядав він так добре, що й не підступитися, в цьому всі були солідарні. Тобто, все, крім Леслі. Вона вважала, що містер Уітмен схожий на бельчонка з одного мультика. «Коли він дивиться на мене своїми великими карими очима, мені хочеться погодувати його горішками», - говорила вона. Леслі навіть перестала називати білочок з парку просто білочками, а величала їх «містери Уітмен». Нерозумно, звичайно, але ця звичка виявилася моторошно заразливою, і незабаром я сама пищала щось на кшталт: «Дивись, он ще один товстий маленький містер Уітмен, ой, який милий».

Ось через цю вигадки з білками ми з Леслі і були, напевно, єдиними дівчатами в класі, що не сохли по містеру Уитмену. Я все намагалася вмовити себе теж в нього закохатися, бо всі хлопці з нашого класу були якимись малявками, але в голові міцно засіло це смішне порівняння з білченям. Чи не живити же романтичних почуттів до білку! Синтія пустила плітку, ніби містер Уітмен у вільний від викладання час підробляє моделлю. Замість докази вона вражала вирізаної з журналу картинкою, на якій сліпучий чоловік, дійсно трохи схожий на містера Уїтмена, намилюватися гелем для душу. Ніхто крім Синтії не вірив, що містер Уітмен і є той самий мильний супермен. У чоловіка в рекламі є ямочка на підборідді, а у нашого містера Уїтмена немає.

Чоловіча половина класу не розділяла дівчачих захоплень з приводу містера Уїтмена. Найбільше його не любив Гордон Гельдерман. До того як містер Уітмен прийшов до нас в школу, всі дівчата сохли якраз з цього Гордону. Повинна зізнатися, що і я теж. Але ж мені тоді було всього одинадцять, а Гордон був таким милашкой. Зараз, в шістнадцять, він став просто нестерпним. До того ж, у нього затягнувся період ломки голосу. Ось уже два роки, як Гордон то бекає, то цвірінчить, але це йому, на жаль, анітрохи не заважає постійно нести всяку нісенітницю.

Він страшенно розлютився, коли побачив свою двійку за контрольну.

- Містер Уітмен, це дискримінація! Моя робота заслуговує як мінімум четвірки! Ви мене знову валіть тільки через те, що я хлопчик.

Містер Уітмен знову забрав у Гордона його контрольну і прочитав всього класу: «Єлизавета Перша була такою потворою, що чоловіка собі підчепити не змогла. Тому всі називали її найпотворнішого старою дівою ». Все захихотіли.

- І що такого? Неправда, что ли? - Захищався Гордон. - Єхидний погляд, крива посмішка, дурна зачіска.

Ми повинні були ґрунтовно вивчити картину з сімейством Тюдор в Національній Галереї, і треба визнати, що з Кейт Бланшет у Єлизавети Першої небагато спільного. Але, по-перше, може бути, тонкі губи і довгі носи були тоді ідеалом краси, а по-друге, одягалася вона відмінно. І по-третє, хоч у Єлизавети Першої і правда не було чоловіка, але зате вона постійно крутила романи, серед її залицяльників був, наприклад цей, як же його, сер ... ну ... в фільмі його грає Клайв Оуен.

- Сама вона називала себе наймолодшою ??з усіх старих дів, - сказав містер Уітмен Гордону. - Тому що ... - він зупинився. - Шарлотта, тобі погано? Що трапилося? Голова болить?

Всі подивилися на Шарлотту. Вона сиділа, підперши голову руками.

- Ні, не болить, просто ... паморочиться, - вона виразно глянула на мене, - все перевертається перед очима.

Я глибоко зітхнула. Отже, час прийшов. Бабуся зараз переполошилася б не на жарт. Хоча спочатку, напевно, тітка Гленда.

- Ось круто, - прошепотіла Леслі. - Тепер вона стане прозорою? - Незважаючи на те, що леді Аріста з малих років строго-настрого забороняла нам розповідати кому б то не було про події, які супроводжують нашу сім'ю, я для себе вирішила, що в нашій дружбі з Леслі ніяких таємниць бути не може. Вона ж моя найкраща подруга, а кращі подруги нічого один від одного не приховують. У перший раз за весь час нашого знайомства з Шарлоттою (тобто за все моє життя) у неї був такий безпорадний вигляд. Але я знала, що робити. Тітка Гленда мене давно навчила.

- Якщо можна, я відведу Шарлотту додому, - попросила я містера Уїтмена. Він все ще не зводив очей з Шарлотти.

- Гадаю, це непогана ідея, Гвендолін. Видужуй швидше, Шарлотта! - Побажав він.

- Дякую, - відгукнулася Шарлотта. Вона побрела до дверей, трохи похитуючись. - Що ж ти, Гвен?

Я поспішила взяти її під руку. Вперше мені довелося відчути себе хоч трохи значущою персоною в життя Шарлотти. Це було приємне відчуття, для різноманітності можна було б відчувати його і частіше.

- Обов'язково подзвониш і все розкажеш! - Шепнула на прощання Леслі.

Перед дверима безпорадність Шарлотти знову розсіялася. Вона хотіла ще витягнути свої речі з-під парти. Я міцно тримала її під лікоть.

- Залиш їх, Шарлотта! Ми повинні потрапити додому якомога швидше! Леді Аріста сказала ...

- Ой, здається, припинилося, - прошепотіла Шарлотта.

- Ну і що? Це все одно може статися в будь-який момент, - я потягнула Шарлотту в інший кінець класу. - Куди подівся цей шматок крейди ... - на ходу я нишпорила по кишенях куртки. - Та ось же він. А ось і телефон. Подзвонити додому? Ти що, боїшся? Ох, прости, дурне запитання. Просто я так хвилююся ...

- Та все в порядку вже. Я не боюся.

Я оглянула її з усіх боків, щоб перевірити, чи так це. Але Шарлотта начепила свою маленьку, сором'язливу посмішку Мони Лізи, розгледіти за якою її почуття було зовсім нереально.

- Так мені додому зателефонувати?

- Ну і навіщо? - Відповіла Шарлотта питанням на питання.

- Я просто подумала ...

- Дозволь мені самій за себе подумати, а?

Ми спустилися по сходах до арки, де завжди сидів Джеймс. Він, побачивши нас, відразу піднявся, але я лише посміхнулася замість вітання. З Джеймсом справа йшла в такий спосіб: ніхто, крім мене, його не бачив. Джеймс був привидом. Тому я вважала за краще з ним не розмовляти в присутності інших людей. Тільки при Леслі я робила виняток. Вона ні секунди не сумнівалася в його існуванні. Леслі завжди мені вірила, і це було однією з причин, чому вона стала моєю найкращою подругою. Вона так засмутилася, що не вміє бачити і чути Джеймса. Я, взагалі-то, була цьому рада. Оскільки перше, що сказав Джеймс, побачивши Леслі, було: «Боже праведний! У цього бідного дитини веснянок більше, ніж зірок на небі. Якщо вона терміново не купить собі відбілюючий лосьйон, то ніколи не знайде собі судженого! »,« Запитай його, чи не закопав він, бува, десь поблизу скарб? »- Перше, про що запитала Леслі, коли я представила їх один одному . На жаль, Джеймс ніяких скарбів не закопувати. І взагалі, це його образило. Ще його ображало, коли я проходила повз, роблячи вигляд, що не бачу його. Джеймса взагалі багато ображало. «Він прозорий? Або чорно-білий? »- Поцікавилась Леслі при першій зустрічі. Та ні, все в Джеймса було абсолютно звичайним. Крім одягу, звичайно.

- А ти можеш пройти крізь нього?

- Не знаю не пробувала.

- Ну так спробуй! - Запропонувала Леслі.

Але Джеймс якось не горів бажанням, щоб хтось крізь нього ходив.

- Що це ще значить - «привид» ?! Ніхто не сміє принижувати Джеймса серпня Перегрина Пімпелботтома, спадкоємця чотирнадцятого графа Хардстдейла. Ніхто, і маленькі дівчатка в тому числі.

Як і багато інших привиди, він просто-напросто не хотів вірити в те, що більше не був людиною. Навіть при великому бажанні він не згадав би того факту, що колись помер. Ми познайомилися п'ять років тому, в мій перший день навчання в Сент-Леннокса, але Джеймсу здавалося, що всього кілька днів тому він грав в карти з друзями і базікав про мушки і перуках. (Він, до речі, носив і те, і інше, але виглядав зовсім не так жахливо, як може здатися з цього опису.) Те, що за час нашого знайомства я підросла на двадцять сантиметрів, мені поставили, а потім зняли брекети, і у мене з'явилася груди - всього цього Джеймс старанно не помічав.

Так само як і тієї обставини, що палац його батька давно вже став приватною школою з електрикою, водою і батареями. Єдине, що він, здається, все-таки помічав - це довжину спідничок у вихованок школи. У його-то часи жіночі ніжки побачити було непросто.

- Не дуже-то ввічливо з вашого боку, міс Гвендолін, що не привітати пана, який за статусом набагато вище вас! - Крикнув він услід, зовсім ошелешений від такої неуваги з мого боку.

- Прости, але ми поспішаємо, - сказала я.

- Якщо можу чимось бути корисний - будьте ласкаві, я завжди до ваших послуг! - Джеймс поправив старомодні волани на рукавах.

- Ні, велике спасибі. Нам просто потрібно якомога скоріше потрапити додому.

Да уж, «до наших послуг»! Джеймс сам і двері-то відкрити не міг, не те, щоб іншим допомагати.

- Шарлотта погано себе почуває.

- О, як це сумно, - Джеймс був небайдужий до Шарлотті. На відміну від «тієї невихованої веснянкуватою», як він зазвичай називав Леслі, моя кузина здавалася йому виключно «чарівною і граціозною». Сьогодні він теж відпустив парочку пишномовно-улесливих компліментів. - Будь ласка, вислови їй мої найкращі побажання. І передай, що сьогодні вона знову чарівно виглядає. Світлий лик її трохи блідуватий, але загадковий, як у ельфійської принцеси.

- Я передам.

- Припини вже спілкуватися зі своїм вигаданим іншому! - Сказала Шарлотта. - Так і в психушку загриміти недовго.

Гаразд-гаразд, нічого-то я їй не передам. Досить вже здаватися.

- Джеймс чи не вигаданий, він просто невидимий. А це велика різниця!

- Ну як знаєш, - знизала плечима Шарлотта.

Вона і тітка Гленда вважали, що я просто вигадала і Джеймса, і інших духів, щоб здаватися значніше. Я вже шкодувала, що розбовтала родичам про привидів. Але коли я була зовсім маленькою, то вже ніяк не могла змовчати. Особливо якщо залізні фігурки, що прикрашали водостічну трубу, підтягувалися на дах і будували мені звідти пики. Ті хлопці були, по крайней мере, веселими. А іноді ось зустрічалися і похмурі створення, яких я, відверто кажучи, побоювалася. Минуло років зо два, перш ніж я зрозуміла, що привиди не є небезпечними для людей. Єдине, що вони могли зробити, так це нагнати страху. Джеймс, звичайно, такого не витворяв. Він був абсолютно нешкідливим.

- Леслі думає - добре, що Джеймс помер молодим. З таким прізвищем як у нього - Пімпелботтом - дружину він собі в житті б не знайшов. Ну кому захочеться зватися Пімпелем? - Шарлотта нервово засовався. - Але виглядає він зовсім непогано, - продовжувала я. - До того ж, якщо вірити його словам, Джеймс страшно багатий. Тільки деякі звички у нього були трошки нечоловічності - постійно прикривав ніс наприсканним духами хусточкою, розшитим за останньою модою.

- Як шкода, що ніхто крім тебе не може їм захоплюватися, - сказала Шарлотта.

Так я і сама так думала.

- Ну і нерозумно ж ти чиниш, якщо розповідаєш про свої дивні здатності кожному зустрічному, - продовжувала Шарлотта. Це був один з її типових ударів нижче пояса. Він був розрахований на те, щоб зачепити мене. І зачепив.

- Ні в мені нічого дивного!

- Ні, є!

- Про себе подумай, ти - носій гена!

- Я хоч не балакаю про це де попало, - сказала Шарлотта. - А ти у нас навпаки, як пришелепкуватий бабуся Медді. Вона навіть молочнику любить розповісти про свої бачення.

- Ти підла, підступна!

- А ти наївна!

Сперечаючись, ми бігли по вестибюлю повз заскленій кабінки нашого вахтера, геть зі шкільного двору. Дув сильний вітер, небо хмурилось так, ніби ось-ось бризне дощ. Я вже шкодувала, що ми не забрали речі з-під парт. Пальтечко б зараз зовсім не завадило.

- Прости за це порівняння з бабусею Медді, - сказала Шарлотта трохи здавленим голосом. - Хвилююся трохи.

Я була вражена. Вона ніколи раніше не вибачалася.

- Розумію, - швидко промовила я, даючи зрозуміти, що вибачення прийнято. Насправді, про розуміння між нами не могло бути й мови. Я б на її місці тряслася від страху. Зараз я теж хвилювалася, але не дуже сильно - як, наприклад, перед походом до стоматолога.

- Та й взагалі, мені бабуся Медді подобається, - це була чиста правда. Бабуся Медді була часом надто балакучої, могла по чотири рази повторювати одне й те саме. Але мені такі дивні речі були куди миліше, ніж безглузда таємничість всіх інших. А ще бабуся Медді завжди пригощала нас льодяниками. Лимонними. Але що Шарлотті до якихось там льодяників! Ми перейшли дорогу і побігли далі.

- Ну не пялься ти так! Помітиш ж, коли я зникну. Тоді накорябаешь свій безглуздий хрест крейдою на бордюрі і побіжиш собі далі додому. Але сьогодні цього не станеться, точно тобі кажу.

- Ти цього знати не можеш. Цікаво тобі, напевно, де ти опинишся? Тобто, коли?

- Звичайно, - сказала Шарлотта.

- Сподіваюся, не в центрі Великого Пожежі 1664 року.

- Великий Лондонський пожежа була в 1666, - сказала Шарлотта. - Ну як можна не запам'ятати таку легку дату! Крім того, ця частина міста тоді була не дуже-то забудована, отже, не могла і згоріти.

Я вже говорила, що Шарлотту ще називали занудою і спойлером? Але я трималася спокійно. Це було, звичайно, жорстоко, але мені хотілося хоч на пару секунд стерти з її обличчя цю дурну посмішку.

- Здається мені, наша шкільна форма відмінно горить, - зауважила я побіжно.

- Я знаю, що робити, - сказала Шарлотта, так і не посміхнувшись.

Я не могла не захопитися її холоднокровністю. Уже від однієї думки про те, що скоро я можу опинитися десь в минулому, мені б стало моторошно. Все одно в якому часі - в минулому завжди кошмар творився. Весь час війни, чума, віспа, а скажеш щось не те - відразу обізвуть відьмою і спалять. Замість туалетів - дірки, блохи у всіх підряд, а вранці кожен плюхається вміст нічного горщика з вікна прямо на вулицю. І не важливо, йшов там внизу хто чи ні.

Шарлотту все життя вчили, як не розгубитися в минулому. У неї ніколи не вистачало часу на ігри, подружок, походи по магазинах або на хлопчаків. Замість цього вона займалася танцями, фехтуванням і кінним спортом, іноземними мовами і історією. Починаючи з минулого року вона стала, на додачу до всього, щосереди після уроків їхати з леді Аріста і тіткою Гленда невідомо куди. Поверталися вони тільки пізно ввечері. Мої родичі називали це «заняття по тайноведенія». Нас ніхто не повідомляв, який там містиці навчали Шарлотту, навіть вона сама нічого не розповідала.

Коли Шарлотта тільки навчилася говорити, то напевно, першою її фразою було: «Це секрет!» А відразу за нею: «Це вас не стосується». Леслі говорить, в нашій родині більше таємниць, ніж у секретних служб США і Великобританії, разом узятих. Цілком можливо, що вона має рацію.

Зазвичай ми їхали додому на восьмому автобусі, він зупинявся у Барклі-сквер, а від нього до будинку було зовсім близько.

Сьогодні ми пробігли ці чотири зупинки пішки, як вчила нас тітка Гленда. Я весь час тримала напоготові крейда, але з Шарлотой нічого особливого не відбувалося. Коли ми підійшли до дверей, я, можна сказати, майже розчарувалася. Моя місія в усій історії на цьому місці добігала кінця. За справу бралася бабуся.

Я смикнула Шарлотту за рукав:

- Дивись, той чоловік в чорному знову тут.

- І що з того? - Шарлотта навіть не обернулася. Чоловік стояв прямо навпроти, біля входу в будинок номер вісімнадцять. Він був, як завжди, в чорному пальто і капелюсі, насунутому на очі. Я взагалі-то довго вважала його привидом, але потім помітила, що Леслі і мої родичі теж бачать чорної людини. Останні місяці він майже цілодобово чергував біля нашого будинку. А може, це були кілька таких ось однакових дядьків в чорному. Всі ми сперечалися, хто він: злодій-нальотчик, приватний детектив або злий чарівник. Остання версія належить моїй сестрі Керолайн. Їй дев'ять років і вона обожнює історії про злих чарівників і добрих фей. Моєму братові Ніку дванадцять, історії про чарівників і фей він терпіти не може, тому Нік був за версію з злодієм. Леслі і я відстоювали детектива. Кожен раз, коли ми хотіли розглянути чорної людини ближче, він або швидко заходив в будинок, або сідав в чорний «Бентлі», завжди припаркований поруч, і їхав.

«Це спеціальний сказкомобіль, - стверджувала Керолайн. - Коли ніхто не бачить, він перетворюється в ворона. А чарівник стає маленьким чоловічком, сідлає свого ворона і летить по повітрю ».

Нік на всякий випадок переписав номер чорного "Бентлі". «Хоча вони, звичайно, перефарбовують машину після того, як зламують будинок, і чіпляють новий номер», - сказав він. Дорослі поводилися так, ніби не було зовсім нічого підозрілого в тому, що чорний стежив за ними вдень і вночі. Шарлотта, власне, теж: «Ну що ви пристали до бідному чоловікові! Курить собі спокійно, ось і все ». Да уж, звичайно! Я швидше повірила б в чарівного ворона.

Пішов дощ, чого і слід було очікувати.

- Ну хоч голова-то крутиться? - Запитала я, чекаючи, поки хто-небудь нам відкриє. Ключа від будинку у нас не було.

- Чи не роби мені на нерви, - сказала Шарлотта. - Це станеться, коли трапиться.

Нам відкрив містер Бернхард. Леслі вважала містера Бернхарда, нашого швейцара, остаточним доказом того, що ми майже такі ж багаті, як група «Queen» або Мадонна.

Я і сама толком не знала, ким був містер Бернхард. Для мами він був «бабусиної правою рукою», а бабуся називала його «старий друг нашої сім'ї». Для нас, дітей, він був просто огидним слугою леді Аріста. Побачивши нас, він здивовано підняв брову.

- Привіт, містер Бернхард! - Сказала я. - Жахлива погода, чи не так?

- Абсолютно жахлива.

Пенсне в золотій оправі на гачкуватим носі, великі карі очі - своєю зовнішністю містер Бернхард нагадував мені сову, точніше, пугача.

- Слід надіти пальто, якщо виходиш з дому в холодну погоду.

- Ее ... так-так, звичайно, - погодилася я.

- Де леді Аріста? - Запитала Шарлотта. Вона ніколи особливо не церемонилась з містером Бернгардом. Напевно, тому що Шарлотта, на відміну від нас, ще дитиною не дуже його поважала. Хоча у нашого містера Бернхарда і була риса, яка могла вселити повагу кому завгодно. Він умів з'являтися з нізвідки і тихо стояти у тебе за спиною. Рухався по дому він безшумно, наче кішка. Ніщо, здається, від нього не випадало: в будь-який час, що б не сталося, містер Бернхард завжди був на місці подій. З'явився в будинку він задовго до мого народження, а мама розповідала, що пам'ятає його ще з часів, коли сама була маленькою. Тому містеру Бернхарду, напевно, було стільки ж років, скільки і леді Аріста, хоч він і не виглядав таким старим. Жив він у кімнаті на третьому поверсі. Туди можна було потрапити по окремих сходах з бічного коридору. Нам заборонялося навіть заходити в цей додатковий коридор. Мій брат був упевнений, що містер Бернхард залишив там відкриті люки та інші жахливі пастки, щоб тільки зупинити небажаних відвідувачів. Але довести цього він не міг. Ніхто з нас жодного разу в житті не зважився на те, щоб переступити поріг коридору.

- Містеру Бернхарду необхідно особистий простір, - часто повторювала леді Аріста.

- Так-так, кожному з нас воно теж не завадить, - говорила моя мама. Але говорила так тихо, що леді Аріста її не чула.

- Ваша бабуся в музичній кімнаті! - Доповів містер Бернхард Шарлотті.

- Дякуємо! - Шарлотта залишила нас у порога і кинулася сходами нагору. Музична кімната знаходилася на другому поверсі, і ніхто толком не знав, чому вона так називається. Адже там навіть піаніно не було. Це була улюблена кімната леді Аріста і бабусі Медді. Там завжди пахло фіалковими духами бабусі Медді і димом від тонких сигарет леді Аріста. Провітрювали там рідко. Якщо довго перебувати в цій кімнаті, то неодмінно починало нудити.

Містер Бернхард закрив вхідні двері. Наостанок я встигла ще раз подивитися на інший кінець вулиці. Чоловік у капелюсі все ще був там. Ой, що це? Мені здалося, чи він дійсно підняв руку, наче помахав комусь. Може, містеру Бернхарду? Або навіть мені самій?

Двері зачинилися, і я не стала далі розвивати свої здогадки. У животі раптом знову все стислося, а в голові закрутилося, наче я катаюся на американських гірках. Перед очима було темно. Коліна затремтіли, і довелося притулитися до стіни, щоб не впасти.

В наступний момент все вже знову було в порядку. Серце шалено калатало. Щось зі мною було не так. Дивно все ж відчувати себе як на американських гірках, що не катаючись при цьому на них, і так вже два рази за дві години. Схоже, однак, на ... що за маячня! Напевно, я почала надто швидко рости. Або у мене трапилася ... е-е-е ... пухлина головного мозку? Або просто є захотілося? Точно! Я ж не обідала навіть, моя порція прикрасила шкільну блузку. У-ух, ура! Раптом я помітила, що містер Бернхард уважно вивчає мене своїми совиними очима.

- Ай яй яй! - Сказав він після довгої паузи. Я відчула, що червонію.

- Ну, я пішла ... домашнє завдання робити, - пробурчала я.

Містер Бернхард кивнув, вигляд у нього був зовсім байдужий. Але, піднімаючись по сходах, я відчувала спиною його погляд.

~~~

анотація |  глава друга
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати