На головну

ситуація суперництва |  Ситуація вибору, що приводить до невдачі |  Ситуація вибору критеріїв оцінки праці педагога |  Ситуації пред'явлення вимог |  Ситуації пред'явлення вимоги-приниження |  Ситуація приведення прикладу |  Ситуації звинувачення - відчуття нещастя |  Ситуації довіри-брехні |  Ситуації підпорядкування і впливу середовища |  ситуації переконання |

Ситуації надання допомоги

1.  First Aid Measures (Treatment). Заходи першої допомоги (Лікування)
  2.  I.1 Оцінка ситуації
  3.  II. Аналіз ситуації з математичною освітою в ліцеї №12
  4.  II. Типи відносин між учасниками ситуації.
  5.  А) Взаємодії працівників при наданні допомоги з голови поїзда
  6.  Алгоритм діагностики та надання невідкладної допомоги при миастеническом кризі.
  7.  Алгоритм діагностики та надання невідкладної допомоги при мігренозном статус.

З і т у а ц і я 1

Я зустріла в лісі хлопчика, який допоміг мені знайти дорогу в селище. Увійшовши в селище, я побачила, як хлопчик підійшов до одного з будинків і заглянув у вікно.

- Лізавета! - Крикнув він. - Ти що спиш? А ну, відкрий вікно ...

Неправдоподібно тонка, схожа на світлий стебло рука повільно простяглася і насилу штовхнула стулки. Вікно відчинилося, і рука сховалася.

- Здорово! - Сказав Тимофій (так звали мого попутника) і відкашлявся.

- Здорово ... - відповів тихий голосок всередині.

- Прочитала?

- Прочитала ... - відгукнувся той же голосок.

- Дивись мені! - Сказав Тимофій строго. - Ось пообідаю і прийду. Марія Петрівна знаєш, скільки з російської задала? Закачаєшся!

- А тітка Паня тебе вже шукала ...- сказав голосок.

- Що я, гаманець з грошима, щоб мене шукали? - Промовив Тимофій начальственно. - Мене шукати нічого. Сказав «прийду» - значить, прийду.

Він перехилився через підвіконня.

- Давай зошити ... - сказав він.

Я теж заглянула в кімнату. На ліжку лежала дівчинка, бліда до воскової білизни. Тепер я близько бачила її обличчя - ніжне, з м'яким овалом, з прозорою, позбавленої рум'янцю шкірою. Величезні темні очі дивилися прямо на нас. Дівчинка повільно, обережно посміхнулася, немов і посмішка, як рух, могли заподіяти їй біль.

- Давай зошит, чуєш! - Наказав Тимофій.

- Ой, злякалася ... - сказала дівчинка, нечутно засміявшись. - До чого ти, Тимофій, строгий, прямо страх ...

- Покедова ... - басом сказав він. - Поїсти і прийду. Віконце закривати, що ль?

- Покедова ... - тоненько і тихо, як відлуння, відгукнулася дівчинка. - Чи не закривай, не треба ...

Тимофій відвалився грудьми від підвіконня, і ми пішли далі.

- Що з цією дівчинкою? - Запитала я після мовчання. - Давно занедужала?

- П'ять років лежить, - сумно сказав Крістофер Робін. - Хвороба у неї така ... Полиартрит - так вчителька називає.

- Ось воно що! - Сказала я повільно.

- Тільки я думаю, що у неї тепер вже не поліартрит, а цілий артрит, - зітхнув Тимофій. - Раніше вона хоч підніматися могла, а тепер не може. І ноги у неї вже не розгинаються - бачили, як їх звело? Ні сісти, ні встати. Ми з нею сиділи за однією партою. Ну ось, я що не день приходжу до неї, уроки вчимо. Вона нічого, старається. Ось тільки з німецької трійки дістав. У нас німкеня шкідлива.

Ми дійшли до низького заборчика і зупинилися.

- Ми тут живемо ... - сказав він сором'язливо, і вуха його знову порожевіли.

- Ну, до побачення, Тимофій, - сказала я і простягнула йому руку.

В про п р про з и і з а д а н і я

1. Проаналізуйте характер відносин між підлітками.

2. Що можна сказати про людські якості Тимофія і Лізи?

З і т у а ц і я 2.

Поліна не вміла плавати, але щоб піти разом з хлопцями в похід, їй треба було обов'язково навчитися цьому. На вмовляння подруги її повчити Поліна відповідала відмовою. Але ближче до дня відправки вона здалася і вирішила вчитися плаванню.

- Добре, - говорила вона своїй подрузі Ларисі, - я попливу, тільки ти будеш плисти поруч і примовляти: «Спокійно ... спокійно! ..»

Так вони пропливли разом майже 100м. Поліна була дуже задоволена своїм успіхом і на питання, чи страшно, відповіла:

- Стривай, допливемо до човна, тоді скажу - страшно чи ні. Пізніше вона зізналася подрузі:

- Так страшно було пропливти перші 10 метрів, а потім стало спокійніше, я відчувала, що ти поруч.

1. Які справжні мотиви навчання плаванню у Поліни?

2. Що допомогло Поліні подолати страх?

3. Як ви розумієте приязні, дружні відносини між людьми?

З і т у а ц і я 3.

Федя з батьком поверталися пішки додому з далекого походу. За плечима у них були рюкзаки. Обидва втомилися, але скоро їх чекала спортивна база і бажаний відпочинок. Але що це? Батько раптом звернув з прямої дороги і пішов до самотньо зростаючої молоденької берізки. Пішов слідом за батьком і Федя.

- Дивись, вітер чи або нахуліганіл хто, - батько обережно випрямив полусломанний ніжний стовбур деревця зі злегка зів'ялими листям.

- Кілочок треба, - сказав Федя і побіг уздовж дороги. Скоро деревце випрямилася, туго перев'язане надійним бинтом, так до речі опинилися в рюкзаку Феді.

- Ну ось, тепер заживе, - сказав батько. І вони пішли далі. Кілька разів Федя озирався на берізку. Йому здавалося, що вона вдячно махає їм вершинкою.

1. Яке виховний вплив мав батько на сина в даній ситуації?

2. Які виховні прийоми він використовував?

3. Як ви думаєте, батько вирішив надати допомогу деревцю за велінням серця або щоб показати приклад синові з метою виховання у нього дбайливого ставлення до природи?

4. Який зміст ви вкладаєте в екологічне виховання?

ситуації ризику |  ситуація взаємодопомоги
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати