На головну

переслідувачів |  ПАДІННЯ |  просвітленими |  ВАЛЕНТИНО 317 |  ЛИСТ НАЙБІЛЬШОЇ СЕБЕ |  ПЕРЕЛОМ |  рикошет |  зіпсовані ВЕЧІРКА |  У УРОДВІЛЛЕ |  ЛІКАРНЯ |

ОКОЛИЦЯ МІСТА

1.  A. Рет: Якою дорогою найкраще дістатися до центру міста?
  2.  Dolom 1. Asosadas Asaragt (Частина 1. Облога міста).
  3.  VII тис. До н. е. - Перше зображення «міста» під вулканом.
  4.  Б. Міста і торгівля
  5.  ВЕЛИКИЙ міст із приміською зоною
  6.  Боротьба Новгорода і Києва як двох державних центрів на Русі.
  7.  В даний час в містах і сільських поселеннях Білорусі проблеми, пов'язані з бідністю, залишаються актуальними.

- Це ми горимо! - Фаусто відскочив назад і, відпустивши шнурок, втупився на дно гондоли.

Тут і Теллі зрозуміла, що пахне палаючими прутами - таку сморід могла б поширювати кинута в багаття щітка. Десь під ногами у чотирьох «Крим» розпечений браслет підпалив плетений кошик.

Теллі подивилася вгору, на Зейна. Той, не звертаючи ніякої уваги на паніку внизу, запекло боровся зі своїм розпеченим браслетом. Періс і Фаусто заметушилися по гондолі, шукаючи, де горить.

- Розслабтеся! - Крикнула Теллі. - Ми завжди можемо зістрибнути!

- Я не можу! Поки не виходить! - Прокричав Зейн.

У Періс вид був такий, ніби він готовий вистрибнути з гондоли, забувши про скайборд.

У Теллі нарешті перестали плавати перед очима золоті кола, і вона подивилася собі під ноги. Там лежала пляшка, кинута «воздушником». Дівчина підібрала її, не знімаючи рукавичок. Пляшка виявилася повною.

- Тихо, хлопчики, - сказала Теллі, звичним рухом зірвала з горлечка фольгу і підвела під краю пробки великі пальці обох рук. Пробка з гучним бавовною вилетіла і впала за борт, в темряву. - Все під контролем.

Піна пузирилася над краєм шийки, Теллі гарненько струснула пляшку, затиснувши її великим пальцем, і почала поливати підлогу кошика. Язички полум'я відповіли на це злісним шипінням.

- Є! - Почувся зверху радісний голос Зейна.

Його браслет впав і підкотився до ніг Теллі, і вона спокійно полила його залишками шампанського. Її огорнув запах розпеченого металу, що змішалося з солодкуватим ароматом кип'яченого шампанського.

Зейн деякий час з подивом дивився на свою звільнену ліву руку, потім зняв вогнетривкі рукавички і жбурнув їх за борт.

- Вийшло! - Вигукнув він, стрибнув у кошик і міцно обняв Теллі.

Вона розсміялася, впустила пляшку і теж зняла рукавички.

- Ще встигнемо, - сказала вона. - Пора тікати звідси.

- Гаразд. - Зейн поклав свій скайборд на край гондоли. - Прокляття, так високо ...

Фаусто потягнув за одною шнурок.

- Я випущу трохи гарячого повітря, - пояснив він. - Може бути, це допоможе нам скинути висоту.

- Немає часу! - Крикнула Теллі. - Ми вже майже на краю міста. Якщо розділимося, зустрічаємося у найвищої будівлі на руїнах. І пам'ятайте: ні в якому разі на спуску не розлучатися зі скайбордом!

Штовхаючись в тісному кошику, все четверо взяли свої рюкзаки і скайборди. Зейн і Теллі знову вбралися в зимові пальта, наділи магнітні напульсники. Фаусто зняв частиною інтерфейсу кільце і кинув на дно кошика, після чого з радісним бойовим кличем вистрибнув за борт. Куля, позбавивши частини вантажу, відразу рвонувся вгору.

Приготувавшись до стрибка, Зейн обернувся і поцілував Теллі.

- Ми зробили це! - Повторив він. - Ми вільні!

Вона заглянула в його очі. У неї аж голова йде обертом від думки про те, що вони нарешті тут, на краю міста, на підступах до свободи.

- Так. Ми це зробили.

- Побачимося внизу. - Зейн озирнувся, глянув через плече на далеку землю і перевів погляд на Теллі. - Я люблю тебе.

- Я буду чекати тебе внизу ... - почала було вона, але замовкла, запізнилося зрозумівши, що сказав Зейн. - О ... Я тебе теж.

Зейн розреготався і з радісним криком перемахнув через борт. Куля знову набрав висоту. У гондолі залишилося всього два пасажира.

Теллі часто кліпала. Слова Зейна виявилися для неї повною несподіванкою. Вона похитала головою. Чи не час розкисати, немов сентиментальна красуня. Треба стрибати.

Вона міцніше стягнула лямки рюкзака і встановила скайборд на край гондоли.

- Поспішай! - Крикнула вона Періс.

Але він стояв і мовчки дивився за борт.

- Чого ти чекаєш? - Покликала його Теллі.

Він похитав головою.

- Я не можу.

- Можеш! Скайборд не дасть тобі впасти. Тобі потрібно тільки триматися, і все! Тільки зістрибни! Все інше зробить сила тяжіння!

- Справа не в стрибку, Теллі, - відгукнувся Періс і повернувся до неї. - Я не хочу бігти.

- Що?

- Я не хочу йти з міста.

- Але ми так цього чекали!

- Не я. - Він знизав плечима. - Мені подобалося бути «Крим», мені подобалася просвітленість. Але я ніколи не думав, що ми зайдемо так далеко. Ну, тобто ... щоб ось так ... назавжди покинути рідне місто?

- Періс ...

- Я знаю: ви бували в далеких краях раніше - ти і Шей. А Зейн і Фаусто весь час говорили про втечу. Але я не такий, як ви.

- Але ж ти і я ... Адже ми з тобою ... - У Теллі перехопило горло.

Вона зібралася сказати: «... найкращі друзі навік», але ці слова тепер не годилися. Періс не жив в димі, не стикався з надзвичайників, він взагалі ніколи не потрапляв в біду. У нього все виходило легко і гладко. Вже багато місяців, як кожен з них жив своїм життям, і тепер у них залишилося мало спільного.

- Ти точно хочеш залишитися?

Він повільно кивнув.

- Точно. Але я можу вам допомогти. Я відверну погоню. Полечу на кулі так далеко, як зможу, а потім натисну на цю кнопку, щоб мене підібрали. За мною прилетять на аеромобілі.

Теллі хотіла переконати його, але раптом згадала ту ніч, коли вона перебралася через річку незабаром після того, як Періс зробили Операцію Краси. Він так швидко пристосувався до нового життя, він відразу полюбив Нью-Красотаун. Може бути, він і в «область» грав так, заради забави ...

Але вона не могла залишити його в місті одного.

- Періс, подумай! Без нас ти не зможеш зберегти просвітленість. Станеш тупоголовим красунчиком.

Він сумно посміхнувся.

- Це нічого, Теллі. Мені не потрібна просвітленість.

- Не потрібна? Але хіба ти не відчуваєш ... наскільки це краще?

Він знизав плечима.

- Це здорово. Але неможливо без кінця боротися зі світом. У якийсь момент доводиться ...

- Здатися?

Періс кивнув. На його губах застигла посмішка. Схоже, він думав, що здатися - це не так уже й погано, що будь-яка боротьба чогось варта тільки до тих пір, поки це весело і цікаво.

- Гаразд. Тоді залишайся. - Теллі відвела погляд.

Вона не в силах була сказати щось ще. Але коли вона подивилася вниз, то побачила там тільки непроникний морок.

- Ось погань! - Вилаялася вона.

Вони полетіли за межі міста. Стрибати було пізно.

Стоячи поруч, вони вдивлялися в темряву. Вітер відносив їх все далі і далі. Нарешті Періс порушив мовчанку.

- Врешті-решт, ми спускаємося на землю, так?

- Не так уже й скоро, - зітхнувши, промовила Теллі. - Наглядачі, напевно, вже знають про те, що ми підсмажили свої браслетики. З хвилини на хвилину нас почнуть шукати. Так що ми з тобою - як дві підсадні качки.

- Ох, я не хотів вам все зіпсувати ...

- Ти не винен. Це я прогавила момент.

Теллі гадала, чи впізнає Зейн коли-небудь про те, що трапилося. Що він подумає? Що вона розбилася на смерть? Або вирішить, що вона злякалася, як Періс?

Що б він не подумав, Теллі бачила, як гасне іскорка їх майбутнього, як воно зникає, як далекі вогні міста позаду. Хто знає, у що перетворять її мозок надзвичайники, коли знову впіймають?

Вона подивилася на Періс.

- А я думала, що ти хочеш піти разом з нами.

- Послухай, Теллі. Я просто опинився серед вас, мене закрутило ... Бути «Крим» - це було здорово, ви були моїми друзями, моєю компанією. Що ж мені було робити? сперечатися щодо втечі? Сперечатися - це так бридко.

Теллі похитала головою.

- Я думала, ти просвітлений, Періс.

- Так і є, Теллі. Але просвітленості цієї ночі з мене вистачить. Більше мені не потрібно. Мені подобається порушувати правила, але жити там? - Він махнув рукою в темряву за бортом гондоли - холодне і похмуре море невідомості.

- Чому ти досі мені нічого не говорив?

- Не знаю. Напевно, поки ми не піднялися на кулі, я не здогадувався про те, наскільки у вас це серйозно ... ну, щодо того, що ви ніколи не повернетеся назад.

Теллі заплющила очі. Вона згадала, як бути красотомислящей. Все як в тумані. Світ - джерело розваг і насолод, майбутнє затягнуте пеленою.

«Кількох загальних витівок мало для того, щоб подарувати всім просвітленість, - зрозуміла вона. - Потрібно, щоб вони хотіли змінитися ».

Можливо, деякі люди від народження мислять, як красені. Напевно, такі були і до винаходу Операції Краси. Їм до душі тонути в дурмані красотомислія.

- Але тепер ти можеш залишитися зі мною, - сказав Періс і обійняв Теллі за плечі. - Все буде так, як ми з тобою хотіли. Ми з тобою красиві - і кращі друзі навіки.

Теллі похитала головою. Їй стало не по собі.

- Я ні за що не буду, Періс. Навіть якщо мене спіймають і повернуть назад сьогодні вночі, я знову знайду спосіб втекти.

- Але чому тобі так погано в місті?

Вона зітхнула і спрямувала погляд у темряву. Зейн і Фаусто, швидше за все, вже на шляху до іржавим руїн. І впевнені, що вона скоро їх наздожене. Як вона примудрилася пропустити таку можливість? Зрештою завжди виходило так, що місто пред'являв на неї свої права. Невже в глибині душі вона - така ж, як Періс?

- Чому мені погано? - Луною повторила Теллі. - Тому що місто робить тебе таким, який ти потрібен владі, Періс. А я хочу бути самою собою. Ось чому.

Він стиснув її плече, відчайдушно заглядаючи в очі.

- Але зате тепер люди стали краще, ніж в давні часи. Може бути, це і правильно, що нас переробляють, Теллі? Може, так треба?

- Мені від цього не легше, якщо немає вибору. А вибору мені не залишають.

Теллі струсила його руку зі свого плеча і, обернувшись, спрямувала погляд на місто, залишився далеко позаду. У небо піднімалися миготливі вогники - флотилія аеромобіль. Теллі згадала, що машини надзвичайників літа ють за допомогою обертових гвинтів, як стародавні вертольоти ржавніков. І тому вони можуть літати і за межею міста, адже їм не потрібна металева решітка, замурована в землю. І зараз ці машини напевно прямують сюди - в сторону, звідки відправили свої останні сигнали інтерфейсні браслети.

Даремно вона не вистрибнула з гондоли відразу.

Перед стрибком Фаусто потягнув за шнурок, за допомогою якого з оболонки кулі випускався гаряче повітря. Але куля сильно нагрівся за той час, поки Теллі і Зейн возилися з браслетами, і тепер втрачав висоту дуже повільно ... Здавалося, земля і не думає наближатися.

І тут Теллі побачила річку.

При світлі місяця річка була схожа на сріблясту змію. Вона звивалася між горами, багатими залізною рудою, і впадала в море. На її дні століттями накопичувався осад, в якому було чимало металів. Цілком достатньо для польоту на скайборде ... ну, або хоча б для того, щоб загальмувати падіння.

Може бути, майбутнє ще не втрачено остаточно ...

Теллі знову поставила скайборд на край гондоли.

- Я йду.

- Але Теллі. Адже тут не можна ...

- Річка.

Періс подивився вниз і витріщив очі.

- До неї так далеко. А раптом ти промахнешся?

- Чи не промахнусь. Ти ж бачив групові стрибки в рятувальних куртках? Там люди тільки руками і ногами можуть направляти своє падіння. А у мене - скайборд. Це майже те ж саме, що крила!

- Ти з глузду з'їхала!

- Мені пора.

Вона квапливо поцілувала Періс і перекинула ногу через край кошика.

- Теллі! - Він схопив її за руку. - Ти можеш загинути! Я не хочу втратити тебе!

Вона сильно штовхнула його, Періс з переляку відсахнувся. Красиві не люблять сварок. Красиві ніколи не ризикують. Красиві не вміють говорити «ні».

Але Теллі більше не була красунею.

- Ти мене вже втратив, - сказала вона.

З цими словами вона міцно стиснула в руках скайборд і зникла в темряві.

Пальник |  ПРИЗЕМЛЕННЯ
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати