Головна

Пальник

Чотири палаючі форсунки перебували всього в метрі від імені Теллі. Полум'я тихо гуло і наповнювало нічне повітря теплом. Теллі простягнула руку і поплескала по одній форсунці. Жінка з майстерні сказала правду: рукою, одягненої в вогнетривку тканину, Теллі спокійно чіпала зубчасті краї пальника. Вона намацала навіть кілька нерівних опуклостей в тому місці, де форсунки були спаяні між собою. Але вона зовсім не відчула температуру; пальник не була ні гарячої, ні холодної ... ніякої. Все одно що сунути руку в воду кімнатної температури.

Теллі подивилася на Зейна, який влаштувався по іншу сторону від пальника.

- Рукавички справді працюють, Зейн. Я абсолютно нічого не відчуваю.

Він недовірливо подивився на свою руку в сріблястій рукавичці.

- Дві тисячі градусів - ти так сказала?

- Саме так.

Принаймні, такі цифри їй повідомила зріла красуня з майстерні, трудилася посеред ночі над скляною фігуркою.

- Я перша, - запропонувала Теллі.

- Ні в якому разі. Разом.

- Не бійся за мене.

Теллі опустила голову і подивилася на Фаусто. Той знову зблід, зовсім як тоді, коли Зейн поклав руку на стіл штампувального верстата.

- За моїм сигналом злегка потягни за шнурок, - сказала йому дівчина.

- Стривай! - Вигукнув Періс. - Що ви задумали?

Теллі зрозуміла, що Періс ніхто не розповів про зміни в плані. Він дивився на неї в повному замішанні. Але часу на пояснення не залишилося.

- Не переживай, ми в рукавичках, - сказала Теллі і поклала ліву руку прямо на пальник.

- В рукавичках? - Оторопіло перепитав Періс.

- Так ... Це спеціальні рукавички. Давай, Фаусто! - Прокричала Теллі.

Зметнулася хвиля спека, чисте блакитне полум'я пальника стало сліпуче яскравим. Теллі заплющила очі, обличчя наче обдало палючим вітром пустелі. Вона пригнулась і почула крик здивування і переляку, що зірвався з губ Періс.

У наступну секунду пальник згасла.

Теллі розтиснула повіки. Перед очима у неї танцювали жовті кола. Але вона розгледіла власні пальці - цілі й неушкоджені.

- Руку нічогісінько не зробилося! - Крикнула вона.

Прогавив, Теллі побачила, що браслет ледь помітно світиться. Але на вигляд він не став ні крапельки ширше.

- Що ви робите? - Скрикнув Періс.

Фаусто знаком велів йому замовкнути.

- Гаразд, - сказав Зейн і підніс руку до пальника. - Давай закінчимо швидше. Тепер ті, хто стежить за нами, вже майже напевно зрозуміли, що ми затіяли.

Теллі кивнула. Браслет мав відчути неймовірну міць полум'я. А ці браслети, як і той медальйон, яким доктор Кейбл забезпечила Теллі перед тим, як відправити її в Дим, ймовірно, був забезпечений пристроєм, що посилає якийсь сигнал у разі пошкодження. Теллі набрала повні груди холодного нічного повітря, знову занесла руку над пальником і пригнула голову.

- Так, Фаусто. Додай вогню і нехай горить, поки я не скажу «стоп».

І знову хвиля божевільного спека накрила Теллі. Періс не зводив з неї очей. Його перелякане обличчя, осяяне яскравим полум'ям, набуло демонічних рис. Теллі не витримала і відвернулася. Оболонка початку розбухати, гаряче повітря потягнув кулю вгору. Гондола хитнулася, Теллі довелося міцніше стиснути вільною рукою перекладину.

Найгірше доводилося лівого плеча, прикритого тільки рукавом футболки. Вище краю рукавички шкіру пекло, як при страшному сонячному опіку. По спині цівками збігав піт.

Як не дивно, але найменше жар відчували руки в рукавичках - навіть ліва, що знаходиться в самому центрі пальника. А Теллі уявляла собі браслет всередині вирує полум'я ... як він розігрівається до червоного, потім до білого ... і поступово розширюється.

Витерпівши десь з хвилину, вона крикнула:

- Гаразд, вимикай.

Пальник згасла, повітря навколо Теллі відразу охолов, і згустилася нічна темрява. Теллі опустила ноги на край гондоли і встала. Пару секунд вона тільки втомлено кліпала, дивуючись з того, наскільки стало тихо після того, як перестало бушувати полум'я пальника.

Вона прибрала руку з пальника, боячись побачити почорнілу культю - хіба мало що їй говорили нервові закінчення. Але перед її поглядом постали всі п'ять пальців. Браслет розжарився до білого, уздовж його краю бігали заворожуюче красиві блакитні іскорки. У ніздрі вдарив запах розплавленого металу.

- Швидше, Теллі! - Вигукнув Зейн, стрибнув у гондолу і почав стягувати з руки браслет. - Поки вони не охололи!

Теллі швидко спустилася в кошик і теж стала стягувати з зап'ястя розпечений браслет, радіючи з того, що взяла за дві рукавички для себе і Зейна. Браслет трохи подався вниз, але завмер на звичайному місці. Теллі прищулилася, вона не відводила очей від розпеченого обруча і намагалася розгледіти, став він ширше чи ні. Здавалося, що браслет збільшився, однак, може бути, просто вогнетривка рукавичка була товщі, ніж думала Теллі.

Теллі щільно стиснула пальці лівої руки і знову потягнула браслет вниз. Браслет подався ще на сантиметр. Від металу і раніше виходив жар, але мало-помалу обруч ставав темно-червоним, тьмянів ... А раптом не охолоджувався він так щільно охопить руку, що зламає кістки?

Теллі, зціпивши зуби, потягнула браслет щосили ... і він зісковзнув з її руки і впав на дно кошика, схожий на тліюче вугіллячко.

- Ура!

Нарешті вона знайшла свободу.

Теллі подивилася на друзів. Зейн ще боровся зі своїм «наручниками», Фаусто і Періс пятились від катається по дну гондоли розпеченого браслета. Гарячий метал, стикаючись з сирими прутами, сичав і пускав пар.

- Я зробила це, - тихо вимовила Теллі. - Він знявся.

- А мій не знімається, - процідив крізь зуби Зейн.

Його браслет застряг в найширшому місці кисті руки і вже ледь горів темно-червоним світлом. Зейн вилаявся і знову піднявся на край кошика.

- Включи ще разок.

Фаусто кивнув і знову включив пальник.

Теллі відвернулася від спека і спрямувала погляд на місто, намагаючись прогнати жовті кола перед очима. Куля вже минув зелений пояс і летів над передмістями. Вона бачила, що наближається промислову зону, поцятковані цятками помаранчевих вогнів. Далі починалася абсолютна чорнота. Там закінчувався місто.

Скоро потрібно буде зістрибнути. Через кілька хвилин вони опиняться за межами металевої решітки, що лежить під містом. Без цієї решітки їх скайборди не зможуть літати й зупинятися в падінні, і тоді доведеться приземлятися на охолодженому повітряній кулі. Теллі закинула голову, подивилася на наповнену гарячим повітрям оболонку і спробувала прикинути, скільки пройде часу, перш ніж куля опуститься на землю. Бути може, якщо вдасться проколоти оболонку, куля охолоне швидше ... але з якою силою він тоді вдариться об землю? А без діючих скайбордов всім чотирьом доведеться йти пішки, поки вони не доберуться до річки. Це дасть наглядачам багато часу для того, щоб розшукати впав повітряна куля і вистежити втікачів.

- Скоріше, Зейн! - Крикнула Теллі. - Нам треба поспішати.

- Я і поспішаю!

- Що це за запах? - Промовив Фаусто.

- Що там?

Теллі обернулася і принюхався.

Пахло паленим. Щось горіло.

 ЛІКАРНЯ |  ОКОЛИЦЯ МІСТА


 злочинниця |  переслідувачів |  ПАДІННЯ |  просвітленими |  ВАЛЕНТИНО 317 |  ЛИСТ НАЙБІЛЬШОЇ СЕБЕ |  ПЕРЕЛОМ |  рикошет |  зіпсовані ВЕЧІРКА |  У УРОДВІЛЛЕ |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати