Головна

просвітленими

Зейн різко відсунувся і примружився.

- Ой, прости, - пробурмотіла Теллі. - Сама не знаю, що це на мене раптом найшло ...

Вона замовкла, а Зейн повільно кивнув.

- Ні-ні, все нормально.

- Я не хотіла ... - знову почала було Теллі, але Зейн махнув рукою, щоб вона перестала.

Гарні риси обличчя висловлювали глибоку задуму. Втупившись на землю, він почав висмикувати травинки і вертіти їх, затиснувши двома пальцями.

- Тепер згадав, - сказав він нарешті.

- Що згадав?

- Так його звали.

- Кого?

Неголосно і спокійно, ніби боячись розбудити когось, хто спав поблизу, Зейн відповів:

- Того хлопця, який повинен був відвести нас в Дим. Девід.

Теллі, не стримавшись, тихо ахнула і заплющила очі, немов сонце раптом засвітило яскравіше. Вона все ще відчувала смак поцілунку Зейна, тепло його рук, але раптом їй стало зимно.

Вона взяла Зейна за руку.

- Я не хотіла цього говорити.

- Розумію. Але деколи щось само приходить на розум. - Він відвів погляд від трави, його золоті очі блиснули. - Розкажи мені про Девіда.

Теллі проковтнув підступили до горла кому і відвернулася.

Девід. Вона так яскраво представляла його тепер. Смішний великий ніс, занадто високий лоб. Саморобні черевики, куртка, пошита зі шкурок убитих звірів. Девід виріс в димі, він за все своє життя жодного разу не бував в місті. Його обличчя було потворним від верху до низу, шкіру покривав нерівний загар, брову розсікав білий шрам ... Але варто було про нього згадати, як серце затремтіло.

Вона здивовано похитала головою. Весь цей час вона жодного разу не згадувала про Девіда. Як це вона примудрилася?

- Ти з ним зустрічалася в Іржавих руїнах, так? - Ніколи не заспокоювався Зейн.

- Ні, - відповіла Теллі. - Я чула про нього від Шей. Вона якось раз при мені намагалася сигналити йому фальшфейер, але тоді він так і не з'явився. А потім він відвів Шей в Дим.

- І мене повинен був відвести, - зітхнувши, мовив Зейн. - А ти до Диму дісталася сама?

- Так. Але коли я там жила, ми з ним ...

Теллі раптом все згадала. Їй здавалося, що це було мільйон років тому, і все ж вона ясно бачила себе, ще потворну, що цілується з Девідом на околиці Диму. І як потім вони кілька тижнів мандрували з ним по диким краях ... Спогади нахлинули щемливої ??хвилею. Як гостро вона сприймала життя, перебуваючи поруч з ним! І була впевнена, що так буде завжди ...

А потім Девід раптом зник.

- Де він зараз? - Запитав Зейн. - Надзвичайники затримали його, коли захопили Дим?

Теллі похитала головою. Спогади про Девіда стали розрізненими і тьмяним, а мить їх розставання просто стерлося з пам'яті.

- Я не знаю.

Теллі стало погано. Вже в сотий раз за день вона відчула, що ось-ось знепритомніє. Вона потягнулася до контейнера зі сніданком, але Зейн взяв її за руку.

- Ні, не їж.

- Чому?

- Не їж більше нічого, Теллі. Краще прийми парочку ... - Він витягнув з кишені упаковку сжигателя калорій. Чотири таблетки вже були використані. - Коли серце б'ється часто - це корисно.

З цими словами він узяв з упаковки ще дві таблетки і запив їх ковтком кави.

- Корисно для чого? - Здивовано запитала Теллі.

Зейн постукав пальцем по лобі.

- Думати. Від голоду краще розумієш. І від хвилювання теж, до речі. - Він посміхнувся і поклав упаковку на долоню Теллі. - Наприклад, коли цілуєшся з кимось в перший раз. Це просто приголомшливо просвітлює.

Теллі збентежено дивилася на таблетки. Блискуча фольга так виблискувала на сонці, що на неї боляче було дивитися. Краї упаковки здавалися гострими, як бритва.

- Та це ж я майже нічого не з'їла. Від такого не погладшаєш.

- Справа не в тому, щоб берегти фігуру. Мені треба поговорити з тобою, Теллі. Ти мені потрібна. Я так давно чекав когось на кшталт тебе. Я хочу, щоб ти була просвітлена.

- Хочеш сказати, що спалювач калорій дає це твоє просвітлення?

- Сприяє. Потім поясню. Поки просто повір мені, Теллі-ва.

Він не відводив від неї очей. Зараз вони блищали майже гарячково, як у божевільного. Таким ставав його погляд щоразу, коли Зейн пояснював «Крим» якусь свою хулі Ганську затію. Протистояти цьому погляду було майже неможливо, хотілося негайно погодитися, навіть якщо Зейн пропонував суще безумство.

- Ну добре. Здається, я зрозуміла, про що ти ...

Тремтячими пальцями Теллі видавила з облатки дві таблетки і сунула в рот, але відразу проковтнути не наважилася. Такі препарати не слід приймати на голодний шлунок. Вважалося, що це небезпечно. За часів ржавніков, коли всі були виродками і Операцію Краси ще не придумали, існувала така хвороба, при якій люди навмисне переставали їсти. Вони настільки боялися погладшати, що добровільно морили себе голодом і перетворювалися на ходячі скелети, а то і зовсім гинули - це при тому, що в світі було повнісінько їжі. Операція Краси допомогла врятувати людство і від цієї напасті теж.

«Нічого, від пари таблеток я не помру», - вирішила Теллі.

Зейн простягнув їй чашку з кавою, Теллі запила таблетки і скривилася. Кава здався їй кислуватим.

- Що, занадто міцний, так? - З усмішкою запитав Зейн.

Через кілька секунд серце Теллі забилося частіше, обмін речовин прискорився. Все навколо стало дуже різким і виразним. Як минулої ночі, вона відчула, ніби зникла тонка плівка, яка відокремлює її від світу. Сонце засяяло ще яскравіше, і Теллі заплющила очі.

- Отже, - сказав Зейн. - Що останнім ти пам'ятаєш про Девіда?

Теллі постаралася вгамувати тремтіння в руках і почала обшукувати комори своєї пам'яті, бродити в тумані, облягаючому спогади з тих часів, коли вона була уродка.

- Ми всі були на Іржавих руїнах, - сказала вона. - Пам'ятаєш розповідь Шей про те, як ми її викрали?

Зейн згідно кивнув, хоча Шей розповідала цю історію не один раз, і щоразу - по-різному. У деяких версіях цієї історії Теллі і інші димникі викрали Шей прямо з лігва надзвичайників. В інших версіях сама Шей пішла з міста, щоб врятувати Теллі від димніков, і потім вони вдвох бігли в місто. Звичайно, не тільки Шей часом переінакшував свої історії. «Крим» завжди розповідали про старі добрі днями з великими перебільшеннями, оскільки головне було, щоб розповіді вийшли покруче. Але Теллі відчувала, що Зейн потрібна правда.

- Надзвичайники зруйнували Дим, - продовжувала вона. - Але кілька людей, і я в тому числі, втекли і потім деякий час ховалися в Іржавих руїнах.

- Новий Дим. Так вас називали виродки.

- Вірно. Але ти звідки про це знаєш? Хіба ти тоді вже не став красенем?

Зейн посміхнувся.

- Невже ти думаєш, що ти перша свіжоспечена красуня, яка розповідає мені свою історію, Теллі-ва?

- О.

Теллі згадала про недавнє поцілунку.

«Цікаво, - подумала вона, - скільки разів Зейн використовував поцілунки, щоб пробудити у дівчат спогади про уродское днями?»

- Але чому ти повернулася в місто? - Запитав Зейн. - Тільки не кажи, що тебе справді врятувала Шей.

Теллі похитала головою.

- Я так не думаю.

- Тебе спіймали надзвичайники? І Девіда вони теж зловили?

- Ні, - впевнено сказала вона.

Якими б поплутаними не були її спогади, вона точно знала, що Девід як і раніше живий. Вона яскраво уявляла собі його, яка ховається серед руїн.

- Поясни мені, Теллі, чому ти повернулася сюди і здалася?

Зейн міцно стиснув її руку, очікуючи відповіді. Він знову посунувся ближче, його золоті очі сяяли в посипаної цятками сонячного світла тіні під деревом, він ловив кожне слово Теллі. Але спогади чомусь не приходили. Намагаючись витягти з пам'яті хоч що-небудь про ті дні, вона немов упиралася в глуху стіну.

Покусуючи губи, вона промовила:

- Чому ж я не можу згадати? Що зі мною не так, Зейн?

- Непогане питання. Але що б це не було, це відбувається з усіма нами.

- З ким? З «Крим»?

Він похитав головою і перевів погляд на бальні вежі, здійматися трохи в стороні.

- Не тільки. З усіма. По крайней мере, з усіма, хто живе тут, в Нью-Красотауне. Більшість взагалі не бажає розмовляти про той час, коли були виродками. Кажуть: і чути не хочемо про всю цю дитячої нісенітниці.

Теллі кивнула. Це вона в Нью-Красотауне відразу помітила - за межами угруповання «Крим» розмови про уродское роках вважалися поганим тоном.

- Але якщо все ж вдається когось розговорити, виявляється, що більшість просто-напросто не можуть нічого згадати.

Теллі насупилася.

- Але ми-то, «крим», раз у раз балакаємо про добрі старі часи.

- Ми тільки тим і займалися, що витворяли що-небудь заборонене, - сказав Зейн. - Тому у нас в головах збереглися яскраві картинки. Але, щоб вони не зникли, потрібно постійно переказувати свої історії, слухати один одного і порушувати правила. Потрібно зберігати просвітленість, інакше поступово забудеш все. Назавжди.

Теллі зловила напружений погляд Зейна і раптом дещо зрозуміла.

- Значить, для цього «крим» і існують, так?

Зейн кивнув.

- Вірно, Теллі. Щоб не забувати, щоб допомогти мені зрозуміти, що з нами не так.

- А як ти ... Чому ти так не схожий на інших?

- Ще один непоганий питання. Може бути, я таким народився, а може бути, вся справа в тому, що в ту ніч, минулої весни, коли я злякався і не пішов з міста, я дав собі клятву: настане день, і я піду - красенем або виродком, все одно. - Останні слова Зейн вимовив зовсім тихо. А потім додав крізь зуби: - Просто все виявилося набагато важче, ніж я думав. Якийсь час була така нудьга, що я почав дещо забувати. - Він раптом засяяв. - А потім з'явилася ти зі своїми приголомшливими історіями, в які так важко повірити. І тепер все просто відмінно.

- Так, начебто. - Теллі подивилася на свою руку в руці Зейна. - Можна ще одне питання, Зейн-ла?

- Звичайно. - Він посміхнувся. - Мені подобаються твої питання.

Теллі відвела погляд і трохи зніяковіло промовила:

- Коли ти мене поцілував - ти це зробив тільки для того, щоб мене розговорити? Щоб я краще згадувала? Або ...

Вона замовкла і схвильовано заглянула в його очі.

Зейн посміхнувся.

- А ти як думаєш?

Але відповісти він їй не дав. Він обняв її за плечі, притягнув до себе. На цей раз поцілунок тривав довше. Тепло губ Зейна, впевнена сила його рук, смак кави і запах його волосся ...

Нарешті вони відірвалися одне від одного, і Теллі закинула голову, важко дихаючи. Під час поцілунку їй так не вистачало кисню. Але зате її серце знову забилося частіше - набагато частіше, ніж після таблеток для спалювання жиру, ніж навіть під час стрибка з вежі минулої ночі. І вона згадала ще дещо, про що слід було сказати раніше, але вона чомусь не сказала.

І це повинно було моторошно порадувати Зейна.

- Вчора вночі, - випалила Теллі, - Крій повідомив мені, що у них для мене щось є, - але що саме, не сказав. Він збирався залишити це тут, в Нью-Красотауне, і заховати так, що наглядачі не знайдуть.

- Щось з Нового Диму? - Широко розкривши очі, промовив Зейн. - Де?

- Валентино триста сімнадцять.

 ПАДІННЯ |  ВАЛЕНТИНО 317


 анотація |  злочинниця |  переслідувачів |  ЛИСТ НАЙБІЛЬШОЇ СЕБЕ |  ПЕРЕЛОМ |  рикошет |  зіпсовані ВЕЧІРКА |  У УРОДВІЛЛЕ |  ЛІКАРНЯ |  Пальник |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати