Головна

злочинниця

«Що вдягнути?» - Ось найскладніше питання, який доводилося вирішувати кожен день.

У запрошенні в особняк Валентино щодо дрес-коду говорилося: «полуторжественний», і ось як раз приставка «напів» виглядала загадково. Це розпливчасте «напів» залишало занадто багато невизначеностей, зовсім як ніч, на яку не призначено ні балу, ні вечірки. Особливо важко в подібних випадках молодим людям. Для них «полуторжественний» дрес-код може означати як піджак і краватку (правда, з певними видами комірів можна обійтися і без краватки), так і «все біле і манжети навипуск», якщо справа відбувається влітку, а також всілякі фраки, жилети, сюртуки, кілти або ну дуже стильні пуловери. Правда, якщо подумати, дівчатам таке формулювання теж спокою не обіцяла. Наслідки могли бути прямо-таки вибуховими - втім, в Нью-Красотауне будь формулювання запрошення означала божевільну метушню вечірніх зборів.

Теллі більше подобалися урочисті бали, на які належало бути в строгих вечірніх нарядах - так звані «белогалстучние» або «черногалстучние». Так, в такому вигляді відчуваєш себе не дуже-то привільно, так що і веселощі на балу НЕ розгориться до тих пір, поки все не нап'ються, зате немає потреби ламати голову над тим, що ж все-таки надіти.

- Полуторжественний стиль, полуторжественний ... - твердила Теллі, знову і знову обшарюючи поглядом свою неосяжну гардеробну.

Стійки з одягом виїжджали вперед і прибиралися всередину, ледве встигаючи виконувати команди очної «миші» Теллі, наряди шалено розгойдувалися на плічках. Яке все-таки бридке слівце це «підлозі -» ...

- Та й слово це взагалі? - Промовила Теллі вголос. - Полу ...

Слівце залишило бридкий присмак у роті, і так пересохлому після вчорашніх пиятик.

- «Полу» - це всього лише половина цілого, - з апломбом пояснила кімната.

- Математика ... - відмахнулася Теллі. Тут її накрив приступ запаморочення, Теллі сіла на ліжко і втупилася в стелю. «Це нечесно, - капризно думала вона. - Чому я повинна ламати голову над якоюсь дурною половинкою слова? »

- Та пропади воно пропадом! - Сказала вона вголос.

Кімната зрозуміла господиню неправильно. Стійки з одягом втягнулися всередину, і стіна-панель закрила гардеробну. У Теллі не було сил пояснювати, що вона мала на увазі похмілля, яке привільно розвалилася у неї в голові, ніби перегодований котяра - похмурий, норовливий і не хоче зрушити з місця.

Вчора вночі Теллі з Періс і компанією інших «Крим» каталася на ковзанах - вони випробували новий аерокаток над стадіоном Нефертіті. Крижана пластина, що ширяє в повітрі завдяки магнітній решітці, була такою тонкою, що світилась наскрізь. Над її прозорістю трудилася зграйка маленьких машинок, що снують між ковзанярами, ніби полохливі жуки-водоміри. Феєрверки, злітають над стадіоном, перетворювали аерокаток в такий собі шизоїдний вітраж, безперестанку міняє колір.

Всім довелося надіти рятувальні куртки на той випадок, якщо хтось провалиться. Звичайно, такого ще жодного разу не траплялося, але Теллі все одно страшно нервувала: їй не давала спокою думка про те, що світ може в будь-який момент розлетітися на друзки. Щоб прогнати страх, вона заливала в себе все нові і нові порції шампанського.

Потім Зейн - він серед «Крим» був на кшталт ватажка - занудьгував і вилив на лід цілу пляшку. У алкоголю температура замерзання нижче, ніж у води, і тепер хто-небудь неодмінно провалиться в дірку, прямо на феєрверки, заявив він. Краще б Зейн не одну пляшку вилив - тоді б у Теллі з ранку не так моторошно розколювалася голова.

Кімната видала особливий дзвін, який означав, що Теллі викликає інший «крим».

- Алло.

- Алло, Теллі.

- Шей-ла! - Теллі насилу підвелася і підперла голову долонею. - Мені потрібна допомога!

- Ти щодо сьогоднішньої вечірки? Знаю.

- Ти розумієш, що таке одягнутися полуторжественно?

Шей розсміялася.

- Теллі-ва, яка ти дурна! Ти хіба не чула повідомлення?

- Яке повідомлення?

- Його передали кілька годин тому.

Кільце-інтерфейс Теллі лежало на столику біля ліжка. Вона завжди знімала його на ніч - за звичкою, що залишилася з тих самих пір, коли вона була невгамовною уродка і ночами частенько відправлялася на вилазки. Тепер вона помітила, що колечко ледь помітно пульсує. Звук на час сну Теллі приглушило.

- Ой. А я тільки що прокинулася.

- Так що забудь про всякі «напів». Все змінилось. Дрес-код змінився. Тепер це маскарадні костюми, ось!

Теллі запитала час. Кімната повідомила їй, що зараз майже п'ять вечора.

- Що? За три години? У маскарадних костюмах?

- Ага, я тебе розумію. Я і сама по стінках бігаю. Жах просто. Можна, я до тебе зайду?

- Катай.

- О п'ятій?

- Так. Принеси сніданок. Бувай.

Теллі опустила голову на подушку. Ліжко під нею кружляла, як скайборд. День тільки почався, а вже котився до кінця.

Вона одягла на палець кільце-інтерфейс і сердито вислухала повідомлення. Виявилося, і правда, сьогодні на вечірку пускатимуть тільки в карколомних маскарадних костюмах і ніяк інакше. Всі, хто почув повідомлення вчасно, вже давно взялися за справу, а у Теллі залишилося всього три години, щоб спорудити потрясний наряд.

Часом їй здавалося, що бути справжньою злочинницею набагато, набагато простіше.

Разом з Шей прибув сніданок: дві порції омлету з лобстерами, тости, тушковані овочі, кукурудзяні оладки, виноград, шоколадні кекси і дві «Кривавих Мері». Таку силу-силенну їжі навряд чи змогла б нейтралізувати ціла упаковка сжигателя калорій. Перевантажений піднос подрагівал в повітрі. Магнітні підйомники тремтіли, як виродок в перший шкільний день.

- Ой, Шей ... Ми ж з тобою роздуємо, як дирижаблі!

Шей захихотіла.

- Та не бійся ти, чи не роздуємо! Я як почула, який у тебе змагальний голосочок, так і вирішила, що тобі треба підтримати. Ти сьогодні повинна виглядати на всі сто. Всі «крим» з'являться, щоб прийняти тебе в свої ряди.

- Угу, на всі сто ... - зітхнула Теллі і взяла з таці склянку з «Кривавої Мері». - Солі замало, - насупилася вона, відпивши ковток.

- Немає проблем, - безтурботно мовила Шей, соскреблі ложечкою з омлету прикраса з чорної ікри і розмішати ікру в склянці з коктейлем.

- Фу, яка гидота!

- Та облиш, ікра хороша з чим завгодно.

Шей набрала ще ложечку ікри і, блаженно мружачись, почала пережовувати крихітні риб'ячі яйця. Вона покрутила на пальці кільце, зазвучала музичка.

Теллі надпила ще трохи «Кривавої Мері», і кімната перестала кружляти. І на тому спасибі. Шоколадні кексики виявилися зовсім непогані на смак. Покінчивши з ними, Теллі приступила до тушкованих овочів, потім з'їла омлет і навіть змогла змусити себе спробувати ікру. За сніданком на Теллі завжди знаходив жор. Вона немов надолужувала те, що упустила, поки жила за межами міста. Щільний і різноманітний сніданок дарував їй відчуття благополуччя, буря міських смаків прала з її пам'яті ті кілька місяців, протягом яких вона їла тільки спекотне і «СпагБол».

Музика була якась нова, раніше не чута, і від неї серце Теллі забилося впевненіше.

- Дякую, Шей-ла. Ти просто врятувала мені життя.

- На здоров'я, Теллі-ва.

- До речі, а де ти була вчора вночі?

Шей пустотливо посміхнулася і нічого не відповіла.

- Що? Новий хлопець?

Шей, закотивши очі, похитала головою.

- Невже знову пластика? - Запитала Теллі, і Шей захихотіла. - Я вгадала? Пірсинг, мабуть? Але ж не можна ж це робити частіше, ніж раз на тиждень! Що, так кортить було?

- Та все нормально, Теллі-ва. Я тільки ковточок ...

- А де?

На обличчі Шей не було помітно ніяких змін. Може бути, пірсинг ховається десь під піжамою?

- Дивись краще.

Шей виразно змахнула довгими віями.

Теллі нахилилася і придивилася в прекрасні очі подруги - величезні, блискучі, прикрашені дорогоцінним напиленням, - і її серце забилося ще частіше. Теллі вже місяць жила в Нью-Красотауне, а її досі приводили в захват очі красенів і красунь - такі великі, доброзичливі, палаючі непідробним інтересом. Величезні зіниці Шей немов би задушевно нашіптували: «Я зачарована тобою, я ловлю кожне твоє слово ...» Здавалося, для власниці цих очей світ клином зійшовся на Теллі, і нікого в цілому світі більше не існувало.

Особливо дивно було відчувати цю магію саме в Шей, адже Теллі знала її ще за часів до операції, коли вони обидві були уродка.

- Нахилися ближче, - сказала подруга.

Теллі постаралася дихати рівніше - кімната знову закрутилася, хоча тепер це було швидше приємно. Теллі жестом веліла вікнам збільшити прозорість, і сонячне світло дозволив їй побачити те, що мала на увазі Шей.

- У-у, красотища!

На тлі смарагдової райдужки яскравіше дорогоцінного напилення м'яко поблискували дванадцять рубінів.

- Круто, правда? - Посміхнулася Шей.

- Ага. Стривай ... Ті, що внизу і трохи зліва, інші, так?

Теллі прищулилася. Один камінчик в тому і в іншому оці немов би мерехтів, ніби крихітна біла свічка в мідних глибинах.

- П'ять годин! - Радісно пояснила Шей. - Розумієш?

Теллі пару секунд згадувала, як визначають час Великий годинник на башті в центрі міста.

- Так, але ... це ж сім. П'ять - це повинно бути внизу, але правіше.

Шей фиркнула.

- А мій годинник ходять типу задом наперед, дурненька! По-правильному - це ж та-ака нудьга!

Теллі ледь не пирснула зо сміху.

- Стривай. У тебе в очах - коштовним камінням. І вони показують час. І до того ж ці годинники йдуть навпаки. Тобі не здається, що це все-таки трохи занадто, а, Шей?

Теллі відразу пошкодувала про сказане. Промениста посмішка Шей згасла, очі згасли, на обличчі відбилося непідробне горе. Того й гляди розплачеться (благо красуням можна ридати скільки влізе, не побоюючись, що очі почервоніють або соплі потечуть). Нові прикрашення - тема делікатна, майже як нова зачіска.

- Тобі вони зовсім-зовсім не подобаються, - з м'яким докором заявила Шей.

- Та ні, що ти! Я ж сказала: красотища незвичайна!

- Правда?

- Клянуся. І дуже круто, що годинник йдуть навпаки.

Шей знову заусміхалася, а Теллі полегшено зітхнула. І як можна було таке бовкнути? Це можна пробачити, коли тобі тільки-тільки зробили операцію, але ж Теллі-то вже цілий місяць ходила в красунь. Ну і тюхтій! Утнув вона сьогодні ввечері що-небудь в такому дусі, і, чого доброго, який-небудь «крим» проголосує проти неї. А одного-єдиного голосу досить, щоб тебе не прийняли.

А якщо Теллі не приймуть в «крим», вона залишиться зовсім одна. Це все одно що знову втекти з міста ... Шей задумливо промовила:

- Може бути, в честь моїх новеньких вічко нам з тобою стоїть вбратися вартовими вежами?

Теллі розсміялася: незграбна спроба пожартувати означала, що подруга пробачила її. Врешті-решт вони через багато що пройшли разом.

- Ти говорила з Періс і Фаусто?

Шей кивнула.

- Вони заявили, що нам всім треба вбратися злочинцями. Ідея у них вже є, але вони тримають її в секреті.

- Задавакою нещасні. Тільки й знають, що вдають із себе крутих поганих хлопців. Подумаєш, тікали з інтернатів, поки були виродками, ну, може, раз-другий через річку потайки перебиралися. Так вони Диму і близько не нюхали!

Тут пісенька якраз закінчилася, і останні слова прозвучали в несподівано тиші. Теллі гарячково намагалася придумати, що ще сказати, але розмова згас, як феєрверки в темному нічному небі. А наступна пісня щось занадто довго не починалася ...

Нарешті музика знову зазвучала, і Теллі з полегшенням промовила:

- Ми з тобою запросто поміркуємо, як вбратися злочинницями, Шей-ла. Такий злочинної історії, як у нас з тобою, немає ні у кого в місті.

Шей і Теллі битих дві години приміряли костюми, пачками вилітали з стінний ніші. Хотіли було вбратися розбійницю, але передумали, бо в старовинних фільмах розбійники зовсім не були схожі на «Крим» і вид мали вельми пошарпаний. Піратські костюми підійшли б більше, але Шей ні за що не бажала закривати чорною пов'язкою один зі своїх оновлених очей. Була ідея одягнутися мисливцями, але мисливцям покладалися рушниці, нехай і бутафорські, а це було зовсім виключено. Теллі прийшла думка щодо знаменитих диктаторів минулого, але, як з'ясувалося, більшість з них були чоловіками і до того ж нічого не розуміли в моді.

- А може, ржавнікамі вбратися? - Вигукнула Шей. - У школі нам завжди говорили, що вони були моторошно бридкі.

- Та вони від нас нічим особливо не відрізнялися. Тільки потворні були.

- Ну, не знаю ... Ми з тобою могли б пиляти дерева, або палити нафту, або ще щось таке робити ...

Теллі розсміялася.

- Шей-ла, спосіб життя в маскарадний костюм не входить.

Шей розвела руками, і з неї, як з мішка, посипалися нові пропозиції:

- Ми могли б палити тютюн або їздити на бензинових машинах!

Однак стінна ніша відмовилася видати їм сигарети і машину.

І все одно проводити час з Шей, приміряти костюми, а потім невдоволено фиркати і жбурляти їх у рециклер було жахливо весело. Теллі подобалося розглядати себе в різних вбраннях, нехай навіть в безглуздих. В глибині душі вона ще пам'ятала, як боляче їй було колись дивитися на себе в дзеркалі, на своє обличчя з надто близько посадженими очима, надто маленьким носом і вічно скуйовдженим волоссям. А тепер в дзеркалі перед Теллі щоразу виникала розкішна красуня, повторювала кожен її рух, - дівчина з ідеальними рисами обличчя, з красивою, дивно пропорційної фігуркою. Дівчина, чия шкіра так і світилася, незважаючи на страшне похмілля. Дівчина, чиї сріблясті очі підходили до всього, що б вона на себе ні наділу ...

Але цій дівчині катастрофічно не вистачало смаку у виборі маскарадного костюма.

Через дві години вони обвалилися на ліжко, і кімната перед очима Теллі знову пішла кружляти.

- Мене вже нудить від усього цього, - зізналася Теллі. - Ну чому все таке бридке? Але ж мене не приймуть, якщо я така дурна, що навіть не можу підібрати собі не дуже ідіотський костюм.

А адже Шей взяла її за руку.

- Не переживай, Теллі-ва. Ти і так вже знаменита. Можеш не хвилюватися, тебе приймуть.

- Тобі-то легко говорити.

Хоча вони народилися в один і той же день, Шей стала красунею за кілька тижнів до Теллі і вже цілий місяць вважалася повноправним «Крим».

- Чи не буде ніяких проблем, - продовжувала запевняти Теллі подруга. - Кожен, хто хоч якийсь час спілкувався з надзвичайників, - самий натуральний «крим».

Від цих слів Шей Теллі стало не по собі, вона немов відчула крихітну, але хворобливу скалку десь під черепом.

- Все одно. Як подумаю, що сьогодні під вечір хай не буду виглядати крутіше всіх, так хоч в петлю!

- Це Періс з Фаусто винні. Чого вони не сказали, ким вирішили вбратися?

- Давай дочекаємося їх. А потім одягнемо в точності, як вони.

- Так їм і треба, - погодилася Шей. - Випити хочеш?

- Мабуть.

У Теллі так паморочилося в голові, що встати не було ніяких сил, тому Шей веліла таці з залишками сніданку забратися і принести шампанського.

Періс і Фаусто з'явилися, порожніх вогнем.

Насправді, вони нічим не ризикували. Бенгальські вогні, якими хлопчаки оснастили свої зачіски, горіли абсолютно безпечним полум'ям. Фаусто раз у раз сміявся - коли іскорки пощипували шкіру, було лоскотно. І Періс, і Фаусто наділи рятувальні куртки і в підсумку виглядали так, ніби тільки що зістрибнули з даху будинку, що горів.

- Фантастика! - Вигукнула Шей.

- Просто захоплення, - погодилася Теллі. - Але що тут злочинного?

- А ти не пам'ятаєш? - Здивувався Періс. - Невже забула, як минулого літа прорвалася на бал і втекла з допомогою куртки? Як з даху зістрибнула? Це була найкраща витівка виродка за всю історію!

- Ну, гаразд ... А чому ви горите? - Продовжувала допитуватися Теллі. - Я в тому сенсі, що немає нічого злочинного в тому, щоб зістрибнути з будинку, якщо він справді горить.

Шей так глянула на Теллі, немов та знову ляпнула щось безглузде.

- Чи не могли ж ми просто напнути рятувальні куртки! - Сказав Фаусто. - З вогнем щось набагато крутіше.

- Ось-ось, - підхопив Періс, але Теллі здалося, що він насправді зрозумів її, і їй стало сумно.

«Ось дура! І навіщо було йому нагадувати! »- Подумала вона.

Костюми і справді були класні.

Бенгальські вогні загасили, щоб зберегти до вечора, а Шей веліла ніші в стіні видати ще дві куртки.

- Гей, це нечесно! - Обурився Фаусто, але виявилося, що хвилювався він даремно.

Стіна не хотіла видавати рятувальні куртки як маскарадних костюмів: хіба мало, раптом хтось забуде, що куртка несправжня, і сіганет в ній з висоти. Справжню куртку стіна зробити не могла. За будь-якими складними і міцними речами треба було звертатися в Службу постачання, а Служба постачання не видасть курток, тому що насправді ніякої пожежі немає.

- Щось наш будиночок сьогодні такий ЗАНУ-у-да! - Простягнула Шей.

- А ви-то де куртки роздобули? - Поцікавилася Теллі у хлопців.

- Вони справжні, - зізнався Періс. Він посміхнувся і помацав свою куртку. - Ми їх вкрали з даху.

- Ага, так ви вчинили саме що ні на є справжній злочин! - Уклала Теллі, зістрибнула з ліжка і кинулася Періс на шию.

І відразу, варто було тільки торкнутися його, як майбутня вечірка перестала здаватися їй такий вже до нудоти лякає. І нехай навіть хтось проголосує проти - не страшно! Періс дивився на Теллі величезними, блискучими очима, і все було просто чудово. А потім він міцно обняв її і закружляв по кімнаті. Раніше, коли вони обидва були виродками, Періс часто так робив. Вони виросли разом, частенько вибиралися на заборонні вилазки і взагалі проказничали. І Теллі не могла натішитися, що Періс знову з нею.

Все тижні, поки Теллі жила в лісовій глушині, більше всього на світі їй хотілося опинитися поруч з Періс, потрапити в Нью-Красотаун і стати красивою. Так що за дурна туга накотилася на неї хвилину назад? Хіба життя не прекрасне? Напевно, це все вчорашнє шампанське муть наганяє.

- Кращі друзі навік, - прошепотіла Теллі, коли Періс поставив її на підлогу.

- Гей, а це що за штуковина така? - Запитала Шей.

Вона занурилася в надра вбиральні Теллі в пошуках ідей для маскараду, і витягла звідти безформний клубок вовни.

- Ах, це ... - Теллі сплеснула руками. - Це мій светр з Диму, пам'ятаєш?

Як дивно, вона пам'ятала цей светр зовсім іншим. А виявляється, він страшненький і весь якийсь кривуватий. Подумати тільки, його робили по частинах, а потім ці частини скріплювали - це називалося «шити». І місця стиків були видні. Там, в дикому поселенні під назвою Дим, вдома не випікали одяг, як пиріжки, і людям доводилося самим її майструвати. А люди для цього не пристосовані.

- Ти його не переробленому? - Здивувалася Шей.

- Не змогла, - похитала головою Теллі. - Він зроблений з чогось такого дивного, що стіна не може його взяти в переробку.

Шей піднесла светр-на-віч і понюхала.

- Треба ж! Він до цих пір пахне Димом! Багаттям і смаженим м'ясом, яке ми там кожен день їли. Пам'ятаєш?

Періс і Фаусто підійшли і понюхали светр. Вони ніколи не бували за межами міста, якщо не брати до уваги шкільних екскурсій в Іржаві руїни. І вже, звичайно, вони ніколи не забиралися в таку далечінь, де стояв Дим, - туди, де усім доводилося весь день працювати, все робити своїми руками, ростити овочі і навіть вбивати диких тварин заради прожитку, і де після шістнадцяти років все залишалися виродками . До самої смерті.

Правда, від Диму тепер залишилися одні спогади - завдяки Теллі і Комісії з надзвичайних обставин.

- Ой, Теллі, я придумала! - Радісно вигукнула Шей. - Ми з тобою одягнемося димника!

- Круто! - З непідробним захватом вигукнув Фаусто. - Нічого більше злочинного і бути не може!

Всі троє втупилися на Теллі. Ідея Шей всіх надихнула, а ось Теллі знову відчула ту дивну скалку, і по спині її пробіг холодок. Але відмовитися було б неправильно. Адже якщо вона з'явиться на вечірку в такому крутому костюмі, як натуральний, самий що ні на є справжнісінький светр димника, ніхто не посміє проголосувати проти неї. Тому що Теллі Янгблад буде виглядати справжньою злочинницею.

оргія

Вечірка повинна була відбутися в особняку Валентині - найстарішій будівлі в Нью-Красотауне. Це був довгий будинок на березі річки, всього в два поверхи заввишки. Зате на ньому височіла башта ретрансляції, яку було видно навіть з іншого краю острова. Стіни особняка були складені з цього каменю, тому кімнати в ньому не розмовляли, але тут не раз влаштовувалися грандіозні, казкові оргії. Очікувати черзі оселитися в особняку Валентино можна було цілу вічність, а то і того довше.

Періс, Фаусто, Шей і Теллі йшли по розважальним садам. Навколо тупотіли на бал-маскарад інші компанії на кшталт них. Теллі помітила ангела з красивими крилами з пір'я. Господар костюма напевно зажадав його кілька місяців тому, і це було абсолютно нечесно. Зграйка красенів і красунь вирядилася товстунами і товстуха, навіть вдягнули маски з потрійними підборіддями. А компанія, явно належала до угруповання «гуляк», одяглася (точніше - роздяглася) людьми, що жили ще в епоху ржавніков: напівголі «древні люди» палили багаття і били в бубни, влаштувавши в околицях особняка альтернативну вечірку меншого розмаху. Що ж, це було цілком у стилі «гуляк».

Періс і Фаусто всю дорогу сперечалися, в який момент себе підпалити. З одного боку, їм, звичайно, хотілося ефектно увійти в особняк, а з іншого - непогано було б поберегти бенгальські вогні до тих пір, поки все не зберуться, щоб і інші «крим» помилувалися.

Коли попереду показалися вогні особняка, Теллі раптом занервувала. Костюми виглядали не надто шикарно. Теллі наділу свій старий светр, а Шей - його копію. На обох були штани з грубої тканини, за спиною - рюкзаки, а на ногах - саморобні туфлі, які Теллі бачила на одному димника і по пам'яті описала вікна доставки. Для того, щоб добитися ефекту «невмитого», дівчата натерли брудом обличчя і одяг. Коли вони тільки вийшли з будинку, їм здавалося, що вони виглядають просто приголомшливо, а тепер Теллі відчула себе звичайною замазури.

Біля дверей стояли двоє мешканців особняка Валентино, вбраних наглядачами. Вони стежили за тим, щоб ніхто не проник всередину без маскарадного костюма. Спочатку вони зупинили Періс і Фаусто, але як тільки ця парочка запалала, «наглядачі» відразу розсміялися, замахали руками і дозволили хлопчикам пройти. Побачивши Теллі і Шей вони просто знизали плечима, але пропустили.

- Ось стривайте, побачать нас інші «кри-ми»! - Сказала Шей. - Вони-то все відразу зрозуміють.

Четверо друзів стали пробиратися крізь натовпи гостей, одягнених в найфантастичніші костюми. Теллі бачила сніговиків, солдат, гладіаторів і навіть цілу Комісію краси, що складається з учених з малюнками-шаблонами людських облич. Тут і там миготіли історичні діячі всіх частин світу в неймовірних нарядах, і це нагадало Теллі про те, як же сильно люди відрізнялися один від одного в ті часи, коли їх було занадто багато. Багато з красунь і красенів постарше вбралися сучасними лікарями, наглядачами, будівельниками, політиками - словом, тими, ким вони хотіли стати після другої операції, коли перестануть бути свіжоспеченими красенями і набудуть статусу «зрілих». Бригада пожежників з реготом спробувала загасити вогонь на Періс і Фаусто, але ті не захотіли гаснути.

- Де ж вони? - Раз у раз запитувала Шей, але кам'яні стіни мовчали. - Ось тупизм! І як тут тільки люди живуть?

- Напевно, з мобільниками не розлучаються, - припустив Фаусто. - Треба було нам хоч один замовити.

Проблема полягала в тому, що в особняку Валентино не можна було з кимось поговорити, просто покликавши його по імені, - кімнати тут були старовинні і безмозкі, так що перебувати всередині цього будинку було майже те ж саме, що на вулиці. Друзі бродили по залах. Теллі притиснула долоню до стіни, і їй сподобалося, які прохолодні на дотик ці стародавні камені. На пару миттєвостей вони нагадали їй про життя на лоні природи, де все було неотесане, мовчазне і незмінне. Насправді, вона не так вже й рвалася зустрітися з «Крим». Вони всі будуть витріщатися на неї і прикидати, як проголосувати ... Брр!

Друзі йшли по загачений народом коридорах і заглядали в кімнати, битком набиті древніми астронавтами і дослідниками космосу. Теллі нарахувала п'ять Клеопатра і дві Ліліан Рассел. [1] Попалося їй на очі і кілька Рудольф Валентино. [2] Виявилося, особняк названий на честь цього ржавніка, якому від народження дісталася майже досконала краса.

Інші компанії вбралися колективно. Друзям зустрілися «шахраї», одягнені скай-хокейною командою, - з ключками і на скайбордах; «Обманщики», вирядився хворими цуценятами з конусоподібними пластиковими комірами на шиях. І звичайно, всюди снували «стайнікі», без угаву перемовляються між собою за допомогою кілець-інтерфейсів. У «стайніков» під шкірою були вживлені антени, тому вони могли викликати один одного звідки завгодно, навіть всередині усіх своїх стін особняка Валентино. Інше фінансове посередництво завжди потішалися над «стайнікамі», які ходили всюди тільки натовпом, як бджоли роєм. Поза натовпу вони боялися виходити в світ. Сьогодні «стайнікі» вбралися мухами, начепивши маски з великими фасеточними очима. Що ж, костюмчики в самий раз для них.

Поки посеред всього цього божевільного асорті масок і костюмів Теллі не помітила жодного «область». «А раптом, - злякалася вона, - вони все вирішили бойкотувати цей маскарад, щоб не голосувати за мене?» З кожною хвилиною Теллі накручувала себе все більше. До того ж вона раз у раз ловила на собі погляди якоїсь людини. Незнайомець в сірій шовковій комбінезоні невідступно слідував за ними і відразу ж розчинявся в натовпі, варто було тільки Теллі поглянути на нього в упор.

Вона не могла навіть зрозуміти, хлопець це чи дівчина. На незнайомцеві (або незнайомці?) Була маска - лякає і красива одночасно. По-вовчому жорстокі очі блищали, відбиваючи вогні люстр. Побачивши це пластикового особи в душі Теллі сколихнулися якісь невиразні спогади, щось неприємне.

Досить скоро вона зрозуміла, що маскарадний костюм незнайомця зображує агента Комісії з надзвичайних обставин.

Теллі зупинилася і притулилася спиною до прохолодною стіні. Вона згадала сірі шовкові комбінезони надзвичайників, згадала їх красиві і жорстокі особи ... Голова у неї пішла обертом, перед очима попливло - так з нею бувало завжди, коли вона згадувала про життя поза містом.

Бачити такий маскарадний костюм тут, в Нью-Красотауне, було щонайменше дивно. Крім Теллі і Шей, навряд чи хтось тут на власні очі бачив надзвичайника. Для більшості людей агенти Комісії були всього лише персонажами міських байок. Варто було трапитися чогось незрозумілого - і в цьому звинувачували надзвичайників. А вони дуже вміло ховалися. Їх робота полягала в тому, щоб захищати місто від зовнішньої загрози, і вони берегли спокій городян, як солдати і розвідники за часів ржавніков. Але тільки справжні злочинці на кшталт Теллі Янгблад зустрічалися з надзвичайників особисто.

А господар цього маскарадного костюма явно знав, що робить. Майже напевно він або вона бачив живого надзвичайника. Але чому ця людина стежить за Теллі? Сірий силует, що рухається зі зловісною грацією хижака, переслідував її, залишаючись на краю поля зору. Теллі добре запам'ятала повадки надзвичайників з того страшного дня, коли вони з'явилися в Дим і полювали за нею серед руїн вільного поселення.

Теллі похитала головою. Спогади досі якось не складалися у неї в голові. Що за нісенітниця, звичайно ж, надзвичайники за Теллі не полює. З якою б це дива? Вони її врятували, вони привезли її додому після того, як вона пішла з міста по слідах Шей. При думці про надзвичайників у Теллі завжди паморочилося в голові, але в цьому немає нічого дивного. Їх жорстокі особи були спеціально зроблені такими, щоб налякати будь-якого, точно так само як чудові особи звичайних красенів і красунь покликані радувати погляд.

Може бути, ця людина зовсім не переслідує її. А може бути, це взагалі не одна людина, а ціла компанія. Вбралися однаково і розосередилися по всіх кімнатах, а Теллі уявила собі казна-що. Точно, ось і пояснення! Теллі полегшено перевела дух і повеселішала.

Вона нагнала друзів, і вони, перекидаючись жартами, пішли далі в пошуках «Крим». Але краєм ока Теллі продовжувала спостерігати за своїм переслідувачем і швидко зрозуміла: ні, це не компанія жартівників. Це один і той же чоловік. Він жодного разу ні з ким не заговорив, мовчки і граціозно ковзаючи по залах і коридорах.

Теллі спробувала взяти себе в руки. У надзвичайників немає причин ганятися за нею. І вже тим більше, з якого дива надзвичайник з'явився б на бал-маскарад, вбравшись надзвичайники?

Теллі через силу розсміялася. Можливо, це один з «Крим» вирішив над нею пожартувати - хтось із тих, хто сто разів чув історію Теллі і Шей і знав все про надзвичайників. Якщо так, то вона тільки виставить себе дурепою, якщо буде смикатися. Найкраще буде вести себе так, немов цього фальшивого надзвичайника зовсім немає.

Теллі опустила очі і оглянула власний наряд. «Може бути, костюм димніци привертає до мене увагу?» Права була Шей: запах старого светра домашньої в'язки сколихнув спогади про життя в димі, про дні виснажливої ??роботи і ночах, коли вони грілися біля багать. І відразу в пам'яті спливали особи старіючих виродків. Часом вони були Теллі уві сні, і вона скрикувала і прокидалася.

Так, від життя в димі нерви Теллі здорово розхиталися.

Ніхто з її друзів не звертав уваги на фігуру в сірому. Може бути, вони все беруть участь в цьому розіграші? Фаусто переживав, що його бенгальські вогні згаснуть, а інші «крим» так і не встигнуть їх побачити.

- Може бути, вони на одній з веж? - Припустив він.

- Принаймні, звідти ми зможемо зв'язатися з ними, - підхопив Періс.

Шей невдоволено фиркнула і попрямувала до найближчих дверей.

- Куди завгодно, тільки б вибратися з цієї безглуздої купи каміння.

Натовп гостей вже і так повалила назовні, розтікаючись навколо стародавніх кам'яних стін. Шей повела компанію вперед, вибравши навмання одну з бальних веж. Друзі проминули купку «волосатиком» в перуках у вигляді вуликів, навколо яких роїлися зграї джмелів - насправді це були крихітні магнітні підйомники, як у скайбордов, пофарбовані в чорно-жовті смужки і вигадливо розміщені навколо голови.

- А дзижчать неправильно, - зазначив Фаусто, але Теллі помітила, що ці костюми його вразили.

Бенгальські вогні у нього в волоссі догорали, і народ навколо вже починав поглядати на нього з подивом.

Як тільки друзі увійшли в бальну вежу, Періс зв'язався з Зейном, і той сказав, що все «крим» тут, нагорі.

- Молодець, Шей, здорово вгадала.

Всі четверо увійшли в кабіну ліфта разом з хірургом, трилобітом і двома напідпитку хокеїстами, насилу утримує на скай-ковзанах.

- Припини так психувати, Теллі-ва, - сказала Шей, міцно стиснувши її плече. - Чи приймуть тебе, не бійся. Ти подобаєшся Зейн.

Теллі зуміла посміхнутися, гадаючи, чи правда це. Зейн завжди розпитував її про життя до операції, але він так з усіма розмовляв - вбирав історії інших «Крим», ловив кожне слово, виблискуючи золотистими очима. Невже він справді вважає Теллі Янгблад особливою?

Ну, хтось точно вважав її особливою. Як тільки двері кабіни відкрилися, Теллі на очі потрапила фігура в сірому костюмі, яка тут же загубилася в натовпі.

 анотація |  переслідувачів


 ПАДІННЯ |  просвітленими |  ВАЛЕНТИНО 317 |  ЛИСТ НАЙБІЛЬШОЇ СЕБЕ |  ПЕРЕЛОМ |  рикошет |  зіпсовані ВЕЧІРКА |  У УРОДВІЛЛЕ |  ЛІКАРНЯ |  Пальник |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати