Головна

Біосфера Землі і здоров'я людини

  1.  I. Органічна будова привертає людини до здатності розуму
  2.  I. Зберігати і зміцнювати здоров'я дітей, формувати у них звичку до здорового способу життя
  3.  I. Порівняння органічної будови рослин і тварин у зв'язку з будовою людини
  4.  II. Уява людини всюди кліматично і органічно визначено, і повсюдно традиція керує уявою
  5.  II. Рослинний світ Землі в зв'язку з історією людства
  6.  III. Про рганіческое будова привертає людини до тонким почуттям, мистецтва і мови
  7.  III. Психічні властивості особистості - типові для даної людини особливості його психіки, особливості реалізації його психічних процесів.

біосфера - Оболонка Землі, заселена живими організмами і перетворена ними. Біосфера сформувалася бл. 500млн. років тому, коли на планеті стали зароджується перші організми. Вона проникає у всю гідросферу, верхню частину літосфери і нижню частину атмосфери, т. Е населяє екосфери. Біосфера являє собою сукупність всіх живих організмів.

Людина - це найбільш обдарований і могутній представник всього живого на Землі

Біосфера (за В. І. Вернадського) - оболонка Землі, що включає як область поширення живої речовини, так і саме ця речовина. Тут під живою речовиною розуміється сукупність всіх організмів, що населяють Землю. Поняття біосфери кілька умовно, так як крім природних місць існування органічного життя, створюються і штучні (космічні кораблі, підводні човни) "острівці життя». До біосфері відноситься і людське співтовариство з його виробництвом.

Здоров'я людини як біосоціальної виду є не тільки біологічною категорією, а є найважливіший показник суспільного прогресу. Здоров'я необхідно розглядати як суспільне багатство не тільки в соціальному, а й в екологічному сенсі. Обсяг забруднення середовища тим вище, чим більша щільність населення.

Якість навколишнього середовища (ступінь відповідності природних умов потребам людей або інших живих організмів) істотно впливає на здоров'я населення. Практично всі хімічні речовини і фізичні випромінювання в тій чи іншій мірі мають шкідливий вплив на здоров'я людей, причому важливим тут є рівень їхньої присутності в навколишньому середовищі (концентрація речовини, доза отриманої радіації і т.п.). При несприятливому впливі першорядне значення мають мутагенний і канцерогенний ефекти. Становить небезпеку вплив забруднення на дітородну функцію і здоров'я дітей. Для великого числа хімічних речовин характерно вплив на метаболічну, імунну та інші системи, що виконують захисні функції організму; їх зміна сприяє розвитку неінфекційних захворювань, велика частка яких припадає на серцево-судинні та онкологічні хвороби.

Забруднення середовища, незважаючи на відносно малі концентрації речовин, внаслідок великої тривалості впливу (практично протягом усього життя людини) може призводити до серйозних порушень в стані здоров'я

Щоб в умовах сучасного індустріального суспільства забезпечити людині прийнятну якість навколишнього середовища, дотримати нормативи забруднення в місцях проживання і трудової діяльності, необхідно створення систем моніторингу та контролю якості середовища, необхідні комплекси очисних і природоохоронних споруд і екозахисних техніки і ін.

 Зміна масштабів госп. діяльності, основні тенденції 20 століття |  Освоєність території. Забруднення навколишнього середовища і витрати на її відновлення


 Взаємовідносини людини і природи. Протиріччя між цілями і можливостями. |  Техносфера, її функціонування; техногенні фактори. |  Поняття про ПТС |  Взаємодія технічної системи з навколишнім середовищем. |  Розвиток і еволюція міста |  Системний підхід у визначенні міста |  Сталий розвиток міста |  поняття моніторингу |  Екологічна безпека міського середовища. |  Управління програмами і проектами розвитку міста |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати