На головну

ВРЯТУВАТИ НІКОГО НЕ ВДАЛОСЯ

1.  Безвісна відсутність - засвідчений у судовому порядку факт тривалої відсутності громадянина в місці його проживання, якщо не вдалося встановити місце його перебування.
  2.  Час нікого не чекає
  3.  Глава одинадцята. РУШНИЦЯ, ЩО Б'Є без промаху, АЛЕ НІКОГО НЕ УБИВАЄ
  4.  Граф повернувся досить пізно, розповів, що післязавтра опівдні весілля і він вирішив не запрошувати нікого, крім лорда Бенедикта і його сім'ї.
  5.  Його отруїли. Лекарь не зміг врятувати його.
  6.  Якщо не вдалося досягти миру, то необхідний інший принцип врегулювання, крім війни.
  7.  ЯКИМ ЧИНОМ МЕНІ ВДАЛОСЯ РАНО ВІДІЙТИ ВІД СПРАВ

Перед вами, панове, людина цілком розумний. Ви його чули, чи не тан чи? Він вміє відповідати на питання. Він знає ціну словам. І вже ніяк не можна сказати, що він діяв, не віддаючи звіту в своїх вчинках.

Альбер Камю. Сторонній.

Здається, він відкриває очі ... колись я любила прокинутися раніше за нього і лежати поруч в очікуванні, коли він відкриє очі. У такі моменти він був схожий на дитину. Як же я його любила тоді! Точно, він прокидається ...

Піти? Встати, тихо вислизнути звідси- і все. Забути цю історію. Забути про нього, немов його не було. Немов я придумала все це - і його заодно. Так просто ... встати і непомітно піти в інше життя. У своє життя.

Господи, як довго я чекала цієї хвилини! Скільки разів уявляла собі наш діалог - що я скажу, що він відповість, уявляла, як знищу цю людину однієї-єдиною фразою. І тепер, коли все закінчилося, у мене не залишилося нічого. Жодної емоції. Ні ненависті, ні бажання помститися. Тільки порожнеча. Така ж, як того ранку ...

Я відчуваю, як сонце проривається крізь нещільно запнуті штори, ковзає по моїм століть і нарешті висмикує мене зі сну. Я відкриваю очі і бачу якусь телицю, яка сидить у моєму ліжку. Медсестра? З яких це пір медсестри ось так чергують біля ліжка хворих? Може, у мене погіршення? Гангрена і все таке ... Від думок про гангрену я миттєво потею. Стоп-стоп-стоп, медсестри не носять ділові костюми бежевого кольору. Ну, у всякому разі, не носили до того моменту, коли я сів в цей чортів поїзд.

Я починаю розглядати її з-під напівприкриті століття. Цікаво, давно вона тут? Помітила, що я прокинувся? Дівчина сидить нога на ногу, обхопивши руками коліна. Доглянуті руки, тонкі пальці. Висока шия, досить красива. Великі сонцезахисні окуляри на півобличчя. Нікакіхукрашеній. Бондіада якась! Їй би ще хустку на голову - і вилита Микита. Руда. Серед моїх знайомих дівчат немає жодної рудої. До речі, треба б заповнити цей недогляд ... не в цьому житті ... Цікаво, скільки їй років? Ніколи не вмів визначати жіночий вік. Вона дістає сигарету, запальничку і прикурює від самого тонкого стеблинки полум'я. Від того, який схожий на нитку, висмикнуту з яскраво-жовтого мови вогню. Від сірника так не прикурити. У сірники вогонь рівний, а у вогню запальнички завжди є пара таких ниточок. Коли прикурювати так сигарету, доводиться тримати її над вогнем довше звичайного, зате розкурюється вона дуже рівно. Чорт, про що я думаю? Хто ж з моїх знайомих любить займатися такою херней?

- Доброго ранку! - Каже вона, прикурюючи.

Голос ... Який у неї знайомий голос! Невже якась із моїх колишніх подруг вирішила мене провідати? Випадково. Або все-таки я комусь по-справжньому небайдужий?

- Доброго ранку. 0, чорт! - Я намагаюся сісти, але різкий біль в нозі змушує мене брякнути назад на подушку. - Sorry. А що, в медичних установах тепер дозволили курити? Я б теж не відмовився від сигарети.

- Чи продовжуєш грати в американця, Андрюша? - Дівчина знімає окуляри.

... Господи, краще б я не прокидався! Ні, не може бути, це не вона, просто дуже схожа, тільки і всього ... Ольга поїхала з країни, мені ж говорили. Звідки вона знає про американця? Ні, її тут просто не може бути. Навіть випадково. Я роблю останню спробу довести собі, що це не Оля, але параноя охоплює кожну клітинку мого тіла.

- Ми знайомі? Я щось не пригадую. Заздалегідь вибачаюся, просто я не в кращій формі. Голова болить. Чи не щодня потрапляєш у підірваний поїзд, розумієте? - Я намагаюся посміхнутися, але навіть без дзеркала можу сказати, що це не посмішка, а гримаса. - Так ми знайомі ...

- Зайка. Ти забув додати-зайка, Андрію! - Вона глибоко затягується і відвертається до вікна. - Ми знайомі. У всякому разі, колись були ...

-- Оля! - У мене пересихає в роті. - Як ти тут опинилася? Хто тобі сказав? Тобто...

- Тобто мені ніхто не міг сказати, що ти в Пітері, в лікарні, з переломом ноги і легким струсом мозку. Про це ніхто не знає. Крім мене, звичайно. - Вона посміхається і знову відвертається до вікна, здається, у неї в очах зблиснули сльози. Чи мені здалося?

- Ніхто не знає, що я в лікарні, - вголос розмірковую я. - Так, невеселі часи. Хто б міг подумати, що ці траханий терористи доберуться і до поїздів! Правда, Оль?

Вона мовчки киває.

- І головне, як-то швидко все вийшло, - продовжую я. - Бах - і відразу вагон став кренитися вправо, стінка стала підлогою, а стеля - стінкою, а потім ... потім пам'ятаю як крізь сон ...

Вона знову киває.

- Щось говорили пасажири, яких не зачепило ... «Швидка допомога», лікарі ... Хтось говорив про втрату крові. Я сказав медсестрі ... а далі як в тумані, - згадавши, що розповів медсестрі про СНІД, я знову покриваюся холодним потом.

- Ти сказав медсестрі? - Вона повертається до мене. - У тебе вистачило сміливості сказати про СНІД? Не впізнаю тебе. Невже тебе спонукали на це думки про якихось лузерів, яких заразять голкою, висмикнутою з твоєї вени? Та кинь! Тим більше що тепер не початок 90-х, і ймовірність того, що твоїй голкою вколють когось ще, незначна. Так навіщо ж ти зізнався, милий хлопчик? - Вона гасить сигарету об ніжку стола і прикурює нову.

Мені стає страшно. Так страшно, як ніколи ще не бувало. Навіть коли мене вдруге били негри на американському шкільному дворі.

- Ти ... - здається, мені не вистачає повітря. - Звідки ти знаєш? Як ти взагалі тут опинилася? Яке твоє діло? - Від злості перехоплює подих, і в той же момент мене осяває. - Ти стежила за мною ?! ТИ СТЕЖИЛА ЗА МНОЮ ?!

- Припини істерику, - каже вона холодно. Очі її більше не блищать. Реально, здалося. - Чи не кидати ж мені тебе в самому кінці шляху. - (Здається, останню фразу вона говорить сама собі.)

- Навіщо? Якого біса ти шпигувала? І звідки ти знаєш про те, що зі мною сталося? Прийшла знущатися з мене? Так, у мене СНІД, але я не боюся в цьому зізнатися. Мені все одно! Я нічого більше не боюся. - Сльози ллються по моїх щоках, і я навіть не намагаюся їх приховувати. - Що тобі потрібно? Прийшла подивитися, як я буду здихати, так? Впиватися? - Я знову пориваюся встати, але не можу.

Від безпорадності мені стає шалено шкода себе. Я лежу на подушці, задерши підборіддя, хлюпає носом і ковтає сльози, що течуть мені прямо в рот.

- Ти ще зовсім дитина. Маленький, розпещений дитина. Гарний, але моторошно злісний. - Вона встає, підходить до вікна, відсмикує штори і застигає, спершись руками об підвіконня. - Тепер смішно згадувати, але я любила тебе без пам'яті. Дивно. Я прощала тебе все - твої істерики, божевільні фантазії, твою лінь, твою патологічну зацикленість на самому собі. Я просто не звертала уваги.

- Це було дуже давно. - Я лежу, заплющивши очі, і намагаюся вставити хоча б півслова в своє виправдання, але виходить якась маячня, а Ольга, здається, мене і не чує.

- Я нічого не помічала і нікого не бачила. Крім тебя. Дивно, тепер я не прощаю своєму чоловікові і піввідсотка того, що робив ти. Я тебе просто любила. хотя яке тепер це має значення, правда?

- Ти вийшла заміж? Давно?

«Заспокойся, заспокойся. Візьми себе в руки. вона же. не вбивати тебе прийшла! »- кажу я собі, але паніка тримає мене своїми липким руками. Мені так страшно, що я прошу її покликати сестру.

- Вона вийшла. - Ольга повертається, сідає на стілець і продовжує монолог: - Навіть в той день, коли ти сказав, що не хочеш дитини, я все ще будувала плани. Уявляєш, яка ідіотка ?!

За її щоці котиться сльоза. Цього разу точно не здалося. І від цього мені стає ще страшніше. Хочеться втекти, вистрибнути у вікно, зникнути!

- А потім ти пропав. Не відповідав на дзвінки, змінив квартиру, говорили навіть, що ти поїхав в Пітера. Ти ж не виїжджав, правда, Андрюша? Ти жив у тата на дачі, так?

- Я ... я не пам'ятаю. Для мене, як і для тебе, розумієш ... це було так раптово, так ...

- Так невчасно, так? А я чомусь думала, що якщо люди люблять один одного, поява дітей завжди вчасно. Але, як показала реальність, помилялася. Ми просто жили в різних світах. У моєму світі був ти, наш дитина, і я. А в твоєму світі був ти і ти. Ну, пара друзів, пара теличок, що там ще?

- Я був не готовий, розумієш? Мені було двадцять три роки, я ...

- Неправда. Тобі завжди сімнадцять. Ти вічнозелений, як ялинка.

Вона охоплює обличчя долонями і замовкає. Мовчить довго. П'ять, може, десять хвилин. А мені здається, цілу годину. Зрідка Ольга хлюпає носом, і це ввергає мене в розпач. Мені хочеться вимкнути її. Заткнути. Стерти, прибрати звідси. МАТИ ВАШУ, ТАК зайдіть в палаті ХТОСЬ!

- Я чекала, що ти повернешся. Тиждень, два, місяць. Мене не було. Я пропала. Викреслила себе звідусіль. Я просто чекала. Чекала, що колись вранці, або вночі, або вдень ти хоча б подзвониш. А потім повернешся. Ти не дзвонив. Я не можу тобі передати, що зі мною було ...

- ПРИПИНИ. Я тебе благаю! - Я переходжу на шепіт. - Навіщо знову все згадувати? Ти хочеш зробити мені ще болючіше? Я лузер, лох, урод, тварь. Мене вигнали з роботи, мене виставили на гроші, заразили на СНІД, змусили бігти, розумієш? Я пройшов через все! ПРИПИНИ, БУДЬ ЛАСКА! - Знову кричу я, але Оля не чує і продовжує монотонно говорити, як сомнамбула.

- Ти повернешся, і ми знову опинимося в нашому світі, де будуть ти, я і наша дитина. Що таке дитина, я вже не впізнаю. Дурна історія. Я занадто довго зволікала з абортом, і коли вранці лікар сказав мені ...

- Н-Е-Е-Т! - Я затискаю руками вуха, щоб не чути, що їй сказав лікар, хоча і так розумію, що саме. - НЕ-Е-Е-Т, БУДЬ ЛАСКА!

Я заходжу в риданнях. Мене буквально б'є.

- ... Що у мене більше не буде дітей. Того ранку я забула про тебе. Здається, це називається витісненням. При згадці про тебе я натикалася на порожнечу. У мене негативний резус-фактор, розумієш? Я тоді думала, що це дрібниці. Сучасні технології, і все таке. Знаєш, ми намагалися кілька разів. Нічого не виходить. Нічого.

Вона каже з абсолютно природним подивом на обличчі, ніби мова йде про те, які класні виходять пироги у мами, а у неї - несмачні. Вона знову встає і підходить до вікна. Оля вже не плаче. Плачу я.

Цього разу пауза затягується. Вона стоїть біля вікна, а я просто лежу і стукаю зубами. Нарешті я трохи заспокоююсь.

- Я вчинив, як ... втім, яка різниця? Бог мене вже покарав. Сповна ...

- Сповна. Ніколи раніше не чула від тебе цього слова. Йому ще не вистачало віддавати сповна хлопчикам, які кинули своїх вагітних дівчаток. Або теличок, як ти любиш виражатися. Ненавиджу це слово. Знаєш, коли Ленка сказала мені, що у неї любов з американцем, мене це зовсім не зацікавило.

- Лена була твоєю подругою? - Виривається у мене.

- Американець - і американець, яка різниця? Але, як це буває у закоханих дівчат- обговорення, захоплюючі розповіді, телефонні розмови з придихами. А потім вона мені показала «Одіозний журнал». Я ж тебе з тих пір не бачила. Дивно, правда? Мене це тоді вже не обходило, поки вона не сказала, що ви збираєтеся одружитися і завести дитину ...

- Вона це сама собі придумала, - відвалів я. - Це вона придумала ...

- Звичайно, придумала. І дитини, і одруження, і американця, сина мільйонера. - Ольга сідає на край ліжка і проводить рукою по моїм волоссю. - Та ти спітнів весь, бідний! - Вона бере рушник і витирає мені лоб. - Вислухавши її історію, я поїхала додому, посварилася з чоловіком, випила пляшку віскі. Чи не брало, прикинь! Хоча мені і три келихи вина хоч греблю гати, ти знаєш! Я знову плакала всю ніч, а вранці ніби рукою зняло. Я зателефонувала Олені, зустрілася з нею і все розповіла. Ні, звичайно, як будь-яка закохана дурепа вона мені не вірила, але в цей раз я знала, чим лікувати.

- Коли це було? - Осколки останнього тижня починають складатися у мене в голові. Я ловлю себе на думці, що мене вистачить інфаркт, зараз - або хвилин через десять.

- Чотири місяці тому. Тоді я і вирішила, що дві постраждалі від тебе закохані дурки - це too much. Я посадила її в машину, і ми проїхалися за тобою. Ми каталися весь день. Цікаво було, як в детективі. Чи варто говорити, що спалили тебе, зайка, в цю ж ніч. Ти набрехав їй щось про раду директорів, який проходив в «Опері». «Так вийшло, зайка». Або як ти говорив в таких випадках? Як вона ридала ... як ридала ... майже так само, як я тоді. Хоча ні, не так. Вона, на щастя, була вагітною ... їй пощастило.

- Я любив Олену, - для чогось говорю я.

- Звичайно. Ти і мене любив. Ти всіх любиш. Одночасно. Це ж твоя філософія. Навіщо я тобі все це розповідаю? Нерозумно, як по-дурному все! Знаєш, я так хотіла помститися, а навіть не зрозумію, що зараз відчуваю. Мені чомусь шкода тебе, Андрійко. Ти, в принципі, непоганий хлопець. Просто ... просто негідник. І боягуз ...

- Я ... я ніхто. - Мене забирає, думки плутаються, і хочеться спати. Хочеться додому. Хочеться побачити маму. Хочеться стати глухим. Хочеться ....

- Дивно, але ти маєш рацію. Я зрозуміла це тільки тепер. Навіть часу шкода. Комбінаторша! - Вона сміється, встає, підходить до вікна і сідає на підвіконня. Як кішка. Вона реально дуже схожа на кішку. Була схожа ...

- Потім я розповіла Олені свою історію в деталях. Що мені ти так само розповідав про папу-американця, про ідею звалити звідси, і все інше. Так, в той час ти ще не грав в менеджера WalMart. Тоді тебе захоплювала журналістика. Не дивися на мене так. Так-так, журналістика - єдина дівчина, якій ти не зраджуєш. Я розповідала їй нашу лав-сторі порційно. Вечорами, як серіал «Санта Барбара». Дня через два вона почала заспокоюватися. Я адже її нікуди не відпускала. Вона жила прямо у нас. Ха-ха-ха. Чоловік в ті дні ходив навшпиньках. Навіть сік нам з ранку вичавлював. Я йому нічого не пояснювала. Просто сказала, що у подруги драма. І все. Він зрозумів. Чи ні. Втім, яка різниця? Тьху, приклеїти до мене ця твоя дурна фразочка. Ми спланували все спонтанно. Сиділи ввечері перед телевізором, дивилися якусь кримінальну хроніку про шахраїв. Все придумалося само собою. Дивно, так? Решетнікову, до речі, знайшла-Ленка, не я. Вона працює в агентстві, яке влаштовувало пару корпоративів для Ленкиной компанії. Приїхала з Ставрополя, обжилася. Шанувальники, випадкові романи, клуби, дискотеки. Звичайна історія про попелюшок, яких так багато. І принців, яких так мало. Її навіть вмовляти довго не довелося. «Нічого хлопчик», - сказала Ритка. І потім, я пообіцяла їй двадцять тисяч. Круто так? Не дивися на мене як на лохушкой. Я платила їй за п'ятірці.

- А ти...

- Ні, не боялася, що здасть. По-перше, яка їй різниця, з ким трахатись за бабки? З менеджерами середньої ланки або з журналістами? «Хлопчик нічого», знову ж таки. Вона розумна дівчинка, все розуміє. Навіть з телефоном зуміла викрутитися. - Ольга дістає мобільний і демонструє мені ту саму Nokia з візерунком під «Палех». - Ти, напевно подумав, що це їй коханець подарував? Ну да, що ж ти ще міг подумати? Логічно. Про всяк випадок я збрехала їй, що мій чоловік - офіцер ФСБ. Ні, реально, якби вона мене кинула, я б намалювала їй проблем. Навчилася за цей час, як з людьми спілкуватися. До речі, гроші на машину їй реально були потрібні. Цього в моєму сценарії не було. Банальний кідняк - якось дрібно, правда, зайка? У мене тоді не було, а у чоловіка займати не хотілося. Ми запропонували їй зайняти у тебе десятку. По чесному. Вона б тобі в будь-якому випадку віддала. І кинути їх тобі в обличчя - теж її ініціатива. Коли ти припустив, що СНІД відмазка, щоб не віддавати тобі бабло, у неї відіграли свою роль емоції. Увійшла в роль, що й казати. Відмінний хід, я навіть не додумалася. Коли кидають в обличчя десятку, в будь-яку хворобу повіриш. Навіть в бубонну чуму. З твоєї-то підозрілістю!

- Чи повіриш? - Я відчуваю, як німіють пальці на ногах. - Що значить повіриш? Лікар помилився? Тобто ... тобто ... ти хочеш сказати, що ... ЯКА Ж ТИ мерзота !!!

- На твоєму місці я б сказала «дякую» за гарну новину. СНІДу у тебе немає. Тобто я твої аналізи, звичайно, не бачила, але у Решетниковой його точно немає. Може бути, це навчить тебе користуватися презервативом? Я просто мати Тереза. Міністерство охорони здоров'я має мені подяку оголосити за сексуальне виховання молоді.

Ольга знову сідає біля мого ліжка і різким рухом гасить чергову сигарету об ніжку стола. Майже в тому ж місці. Я дивлюся на вугільне пляма, і мені здається, вона гасить їх про мій лоб. Пульсуючий біль над переніссям то пропадає, то виникає знову. Коли прикриваю очі, мені здається, що колір болю - червоний.

- Найскладнішим моментом мені здавався лікар. Я злякалася, що ти не обмежишся відвідуванням медсестри-лаборанта, яку тобі підставила Решетникова, а побіжиш перевіряти в п'яти різних клініках. Ха-ха-ха. Я знову тебе переоцінила. Скажи, ти не пішов до іншого лікаря просто тому, що був в шоці? Або грошей на аналізи пошкодував? Жартую-жартую, не відповідай. Тепер я розумію, яким для тебе це стало ударом, Ан-дрюша. Набагато більшим, ніж вагітність Оленки, так? Треба віддати тобі належне, ти постарався захистити її від усього цього. Майже умовив піти до свого лікаря, який наплів б їй ... цікаво, якими аргументами він переконав б її не народжувати, а? Що ви з ним придумали? І головне, скільки ти за це обіцяв йому заплатити?

- Стільки ж, скільки ти занесла лаборантка! - Стиснувши зуби, кажу я.

- Як я тебе розумію! - Ольга картинно заламує руки. - Все такі меркантильні, прямо лікарі-вбивці. Або це тільки нам з тобою так щастить з лікарями, милий? Тобі не спадало на думку, що, будь Лена дійсно вагітна, вона не обмежилася б одним лікарем? Знаєш, закохані дівчата готові на все, щоб зберегти дитину. А піди вона до іншого лікаря, аналізи тут же виявили б, що заразив Ленку ти. І що б ти тоді робив? Спробував би влаштувати істерику в стилі «яка ти повія» або просто злився?

- Я б що-небудь придумав, що не парся!

Страх і відчай змінюються злобою і ненавистю. я готовий знищити її, встати, пересиливши біль в нозі, і забити табуреткою. Або схопити за плечі, пробити її головою скло і викинути з вікна. Зробити що завгодно, лише б ця тварюка ніколи більше не з'являлася в моєму житті!

- Значить, вагітність - теж фуфел ...

- У тебе приголомшливі здібності до аналітики. Може, тобі змінити професію? - Кидає Ольга.

- Ідіот, який же я ідіот! Сам всіх переконував, що вірити телицям не можна ні за яких обставин! Я занадто довіряв цим сучкам! Хто міг подумати, що ти ... - Мене починає нести. Жорстокість і разом з тим простота її комбінації виводять мене з себе. - Якщо б я хоча б на годину відпустив емоції і включив голову, все стало б на свої місця. Ви навіть не уявляєте, що б я з вами зробив! Слово «понівечив» - найбільш м'яке, що мені зараз приходить на розум.

- Довіряв? У тебе, боягузлива скотина, ще повертається язик вимовляти це слово?

Здається, Ользі передалася моя злість. Вона стиснула пальці в кулаки так, що кісточки побіліли. Я занепокоївся, а не психічна вона? Може, дати їй виговоритися? Спустити справу на гальмах, і все таке ... Якщо вона вийде з себе, не виключено, що жертвою стану я»Ольга підходить до ліжка і продовжує верещати, як ошпарена окропом помийна кішка:

- Ти довіряв ?! ЦЕ ВОНА тобі довіряють, ублюдок! -Лена, Як і я, до останнього моменту намагалася вірити тобі! Кожну нашу зустріч вона пропонувала кинути почате! Залишити все як є. Нам доводилося знову сідати в машину і їздити по клубах і ресторанах, де ти тусіл з Ритою або з іншими. До речі, пару раз я організувала «випадкові» перетину вас трьох в одному місці, так просто, заради забави. Думала, невже ці «дзвіночки» нічого тобі не продзвенять? Ленка часто говорила, що все забуде, що пробачила твоє зрада і не хоче, щоб з тобою обійшлися так жорстоко. Господи, та хіба вона знає, що таке ЗРАДА І ЖОРСТОКІСТЬ ?! У порівнянні з тим, що робиш з жінками тиг«Аша комбінація - безневинний розіграш.

- Тобі просто пощастило, що все збіглося з моїми головняка на роботі. Я обов'язково б розкрив вашу схему. З часом. І тоді постарався б перетворити твоє життя в одне велике свято, зайка! Твою і твоїх телиць! - Самовладання поступово поверталося до мене. Новини про відсутність СНІДу і помилкову вагітність надали мені сил. - Втім, ще не вечір ...

- Звичайно не вечір. Ще навіть не кінець історії. Я злегка поквапилася похвалити твої аналітичні здібності. - Ольга підходить до дверей, смикає за ручку, переконується, що двері замкнені і, притулившись до неї спиною, продовжує: - Чорт тебе забирай, що ж так все несправедливо, а? Я розігрувала для тебе кіно, морочилися на те, як би ти не побіг до іншого лікаря, прораховувала варіанти паралельних знайомих, здатних випадково спалити всю затію, смикалася, намагалася діяти більш винахідливо і обережно. А все виявилося так просто. Скажи, ти приколюєшся? Або ти до того протусіл мізки, що так до сих пір і не врубався у всю історію? Боже мій, виявляється, я три роки жила не просто з боягузом і негідником, а ще й з закінченим ідіотом. За що мені, дівчинці з хорошої сім'ї, власниці червоного диплома, такий ляпас?

- Треба було вести різноманітну сексуальне життя в студентські роки. Тоді б навчилася обчислювати несумісних з тобою партнерів, відмінниця!

Вона підбігає до мене і дає дві дзвінкі ляпаси. Кров приливає до щік, зате голову остаточно відпускає.

- Слухай ти, ублюдок, тримай язика за зубами! Або ти хочеш, щоб я набрала сім цифр і сказала службі безпеки «Транс-бетону», в якій лікарні тебе шукати?

- Решетнікова! Який же я баран, це ж ... - Біль в потиличній частині знову починає пульсувати, я стискаю голову руками і шепочу: - Це ж Рита вивела мене на корпоратив ...

- І поміняла диск в комп'ютері, підключеному до відеопроектор. Ти ж сам завжди говорив, що мистецтво повинно належати народу, Андрюша. Ось народ і насолодився переглядом твого домашнього порно. Чи були навколишні готові до нього в той момент? Це вже інше питання. Дивно! Єдине, чого ти в житті навчився - це робити гарне враження. Навіть Решетникова, непогано дізнавшись тебе за ті чотири місяці, в останній момент хотіла зіскочити. Або запропонувати щось більш м'яке. «Його ж розірвуть». Не хвилюйся, мила, заспокоювала її я, не встигнуть. Він поїде у вигнання. Як видатний революціонер. Сховається у тата на дачі. З дачею, правда, я помилилася.

- Я розповім їм, хто насправді все це організував! - Здається, в нападі люті я прикусив собі язика: спльовую на ковдру, але крові немає.

- І вони, звичайно, тобі повірять, зірка хіп-хопу! І навіть призначать групу з пошуку терористок, які зривають корпоративні вечірки. Звичайно, вони відразу повірять, що Ольга Гомельська, дружина відомого адвоката, на дозвіллі займається такою хуйней. Спробуй, може, і правда повірять. Хто знає?

- Ти заміжня за Гомельським? Він же старий! Як же треба любити бабло! - Кривляючись я.

- Тобі ще раз'по морді тріснути, ельтруістти наш? Знаєш, коли у тебе забирають можливість любити дітей, починаєш любити прості міщанські радості. Гроші, наприклад. До речі, він виключно порядна і люблячий чоловік. Втім, для тебе це не гідність. Справді, хіп-хоп він не складає. І сина американського мільйонера з себе не розігрує. Він російський мільйонер. До речі, про альтруїзмі: коли тобі Даев пропонував бабки за заказуху, в твоїй голові нічого не клацнуло? Ти ж в тусовці обертаєшся, невже ніхто тобі про нього нічого не казав?

Так відчуваєш себе, коли дивишся фільм з лихо закрученим авантюрним сюжетом і раптом на середині розумієш, чим він закінчиться. Хто головний ворог, хто хороший хлопець, а хто - просто статист. Сценарій розкривається тобі з усією очевидністю. І все-таки додивлятися кіно до кінця, щоб в черговий раз зловити себе на думці: ти сечешь фішку, тобі б самому сценарії писати, чувак! Але це не кіно. Це мерзенна, брудна інтрига, розіграна навколо тебе трьома тьолками. Трьома цинічними, безсердечними тварюками. Тебе підставили. Заплутали. Розвели як лоха.

- Ти намовила Вадика, цей ублюдок дав мені підставний текст, - думаю я вголос, - а потім ви організували дзвінок Всеславского в компанію Вадима. Не виключено, що той дзвонив якраз Вадиму, він же за піар відповідає. Як все просто! І головне, все звели в пару днів. СНІД, псевдо-вагітна тварина, підстава на корпоративі, звільнення ... Аніматори! Російські старателі!

Ольга знову курить. На цей раз струшує попіл в пачку. Вона її вже всю викурила? У моїй голові дзвенить порожнеча. Повна абстяга ... Дивно, але у мене навіть злість пропала. Залишилася туга. Похмура, сіра депресії-суха.

- Слухай, а як вам вдалося стерти запис в диктофоні? - Для чогось питаю я.

- В якому диктофоні? - Не розуміє Ольга.

- Чого ти дурепою-то прикидаєшся? Я записав інтерв'ю з Бухаровим, передав його в редакцію, а мені сказали, що на плівці нічого немає.

- У тебе дивовижна здатність загострювати свою увагу на дрібницях, Адрюша. Чому саме диктофон? Чому ти не спитав, яке відношення я маю до теракту в поїзді, наприклад? - Оля починає збиратися. Закриває пачку сигарет, кладе її в сумочку і оглядається. - Я про диктофон в перший раз чую. З огляду на твою вічну незібраність, допускаю, що ти забув натиснути на record. Або просто забув включити. З тобою всяке буває. До речі, про потяг я пожартувала. Це одне з небагатьох збігів в нашій історії. Гаразд, я у тебе засиділася, мені пора. У мене літак через три години.

- Ти йдеш? Ось так просто йдеш? - Чомусь мені хочеться, щоб вона залишилася. Тепер, коли мені все відомо, коли СНІД і вагітна Олена виявилися вигадкою і заодно згладили гостроту моїх переживань з корпоративів і звільненням, мені хочеться, щоб вона залишилася. На півгодини або годину. Вона могла б просто мовчати і курити, а я дивився б на неї і згадував час, коли всіх сьогоднішніх проблем ще не було. Коли ця історія ще не планувалася. Більш того, її могло не статися взагалі. Я дивлюся на Ольгу і чомусь згадую часи, коли ми ще були разом. Коли все могло піти по-іншому, не так, як зараз. Я лежу і уявляю, що ніякого аборту не було і що ми просто повернулися в точку відліку. Тільки в палаті лежить не вона, готуючись до операції, а я, чомусь зламав ногу. І вона прийшла мене провідати. Розповісти, що відбувається в місті, поки я тут валяюсь. Як друзі, як робота, які новини, в загальному. Знову хочеться плакати ...

- Знаєш, мене останнім часом постійно переслідує слово «навіщо», - каже Ольга. Вона відкриває двері, замислюється і знову закриває. - «Навіщо» попадається мені навіть у вигляді графіті, в найнесподіваніших місцях.

- І мені. - Я знову не можу стримати сліз. - Я його останнім часом теж постійно бачу.

- Ага, - згідно киває Ольга. - Я бачила його на Садовому, на Красіна, десь ще. Здається, навіть в Пітері бачила. Я зараз подумала, а дійсно, навіщо? Навіщо я все це зробила? Що буде далі? Коли все підходило до кінця, я зловила себе на думці, що хочу не просто помститися. Я хочу щось змінити, розумієш? Коли ти ставишся до жінок як до телицям, ти сам перетворюєшся на бика. У тупе, безмозка бичаче. Але десь там, в глибині, ти ж не бик, правда? Ти людина, Андрюша. Може, після всього, що сталося, ти зрозумієш, що буває боляче не тільки коли ріжеш пісні. Буває набагато болючіше ...

- Стривай, Оля, я благаю тебе, не йди! - Пересилюючи біль, я піднімають і сідаю на ліжку. - Залишся зі мною. Я ублюдок, я скотина, я повний урод, але ... але не до кінця. Я ... ми ... ми з тобою ...

- Перестань! - Вона сумно посміхається і відкриває двері. - Ми з тобою - це вже не для нас.

- Ми можемо ... я можу ... - У мене якийсь словесний ступор, хочеться блеять, тому що складно сформулювати свою думку я не встигаю. - Ти зрозумієш...

Вона заперечливо хитає головою і каже лише одну фразу:

- Я сподіваюся, що ТИ зрозумієш ...

І йде. Я падаю навзнак і закриваю очі.

- Ну ось, через два тижні поїдете додому, - каже мені літня медсестра, забираючи піднос з недоїденим вечерею. - Доктор сказав, зростися має нормально.

- Угу, - киваю я.

- Дівчина ваша така схвильована вийшла. - Медсестра дивиться на мене, посміхаючись. - Хороша. Відразу знайшла, в якій лікарні, відвідала. Домовилася про переведення в окрему палату.

- Угу, - знову киваю я.

«Господи, коли ж ти підеш?». Раніше вона була небагатослівна, і ще вона купувала мені сигарети. Це вже багато. Але сьогодні її наче підмінили.

- Вас коли в лікарню везли, ви марили. Сказали, що хворі на СНІД. Ми навіть аналізи зробили на всякий випадок.

- Я був без свідомості весь останній час.

- Ага, - киває вона, - ага. Саме що без свідомості. Ну ладно, поправляйтесь!

- А присуньте мене до вікна! - Я сумно посміхаюсь. - Хоч на вулицю подивлюся.

- Курити в палаті взагалі-то не можна, - в сотий раз нагадує вона, рухаючи мою ліжко.

Коли медсестра виходить, я піднімають, сідаю, подоткнув під спину подушку, відкриваю вікно і закурюю.

Це єдине моє розвага. Розглядати людей на лікарняному дворі і придумувати їм історії. У мене вже є постійні фігуранти - нечисленні навідують і дехто з персоналу. Ось молодий лікар, який постійно виходить сюди покурити, а вечорами тут же, на розі, обжимає молоденьких медсестер. Ось бабуся, яка приходить сюди щодня. Іноді я бачу, як вона розмовляє по мобільному. Просунута така бабка. Ось з-під навісу ганку з'являються два студента, іржуть на повний голос, напевно, бухіе. Відвідали одного «з фруктами». Дивлячись на одного з них, я намагаюся собі уявити, хто він, чим займається, що робив до того, як приїхав в лікарню, і куди відправиться потім. Ці студенти, звичайно, поїдуть зараз в бар або в клуб на околиці міста. Сьогодні ж п'ятниця. Там зустрінуться зі своїми дівчатами або познайомляться з новими. Потім рушать на знімну квартиру або до дівчини, у якої батьки поїхали на вихідні, а значить, там можна зависнути. Візьмуть пляшку вермуту або дві білого вина. Собі горілки або ... ні, швидше за все горілки. На любителів змінити свідомість вони не схожі, особи занадто рожеві. Або це просто вік?

Я можу придумати історію для кожного з них. Чим частіше я їх бачу, тим яскравіше розігрується мою уяву. Не виключено, що, вийшовши звідси, я стану письменником. Але вже точно не хіп-хопером. Я можу придумати історію для кожного, тільки не для себе ...

У двір в'їжджає «дев'ятка». З неї виходить хлопець років двадцяти трьох і біжить до входу. Водій вилазить слідом за ним і закурює. Двері машини відкрита, тому музика чутна дуже добре:

You're hardcore, you make me hard.

You name the drama and I'll play the part.

It seems I saw you in some teenage wet-dream,

I like your get-up if you know what I mean.

Це «Pulp» - «This is Hardcore». Я дуже люблю «Pulp», знаю їх репертуар практично напам'ять. Мені подобається ця англійська депрессуха. Точніше, зараз подобається, а колись я любив інші пісні, живіше. Наприклад, «Disco 2000», або «Common People». Це було давно. В дитинстві. Да уж, інакше як хард-кором останні події мого життя і не назвеш. Похмуре і зле hardcore movie. He в сенсі порнухи, а в сенсі сюжету. Хотів би я, щоб було навпаки. Головне - не пірнути в параною, вийшовши звідси. А що? Після розповіді Ольги можна все життя думати, що все, що відбувається з тобою - чийсь сценарій. Хоча, якщо вдуматися, нічого просто так не відбувається. Провидіння ...

«I've seen all the pictures, I've studied them forever», - вторить мені Jarvis Cocker. Типу, чи вивчив я напам'ять те, що сталося. Чи зробив висновки? Хм ...

Перші дні після зустрічі з Ольгою я знову і знову прокручував в голові всю цю історію. Спочатку я був вражений тим, як детально продуманий її план, потім того, як достовірно зіграли Рита з Оленою. Подобається переглядати фільми скаже, що сценарій слабенький. Реально, не можуть три телиці, нехай навіть найхитріші, так банально розводити одного не найбільшого дурного хлопця. Виявилося, ще як можуть! Такого самозакоханого ідіота, як головний герой, чувака, що не бачить далі власного носа, може зіграти тільки дуже талановитий актор. Я. Якщо б таку історію мені розповів ще місяць тому приятель, я б відповів стандартно: «Якось складно все». А в дійсності все виявилося просто. Простіше не буває. І цей вражаючий висновок я зробив вчора, покурюючи перед відчиненим вікном.

Я зрозумів, чому всі брали участь в постановці дівчата з усіма їхніми примітивними мріями про кар'єрний ріст / власному клубі / сім'ї / переїзді в Америку, п'яними розмовами про романтику, цинічними оцінками подруг, їхніх чоловіків і знайомих, з усією своєю спалює ревнощами і деструктивної любов'ю виглядали в цій історії так природно. Вони продовжували робити те, чим займалися і до мене, - грали в любов. З появою Ольги все стало навіть простіше. Їм підказували потрібні репліки, вчинки і емоції. Все, що від них вимагалося, - продовжувати жити своїм життям, роблячи в потрібний момент певні вчинки. Їм стало набагато легше, тому що хтось третій взяв на себе контроль над ситуацією в стосунках чоловіка і жінки. ХТОСЬ ТРЕТІЙ ВЗЯВ НА СЕБЕ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ, тоді як в звичайному житті вони змушені вирішувати всі самі.

Єдине питання, що залишився скалкою в моїй голові, - НАВІЩО? Якого біса вони вплуталися в цю гру? На перший погляд, все зрозуміло: Рита хотіла грошей, Лена, як і Ольга, - помститися. Але мені здається, гроші і помста тут ні до чого. Я десь читав, що найсильніша жіноча пристрасть -участь в чужої долі. Соціальна виплата, мати його! Пам'ятайте, як в школі, коли одну з дівчат хлопці доводили до сліз, все решта її оточували і приймалися лицемірно втішати? Приносили воду, скаржилися вчительці, суворо вимовляли кривдникам, і все таке. Насправді легше нікому не ставало, зате вони отримували величезне задоволення від залучення в процес. Це зразок того як зателефонувати приятелю з Лондона, і, почувши, що його компанія збанкрутувала, запитати: «Я можу тобі чимось допомогти, брат?», Знаючи, що ти знаходишся за тисячі кілометрів і нічим допомогти не можеш. Відчуття того, що ти проявив участь до чужої біди, - кайф, який можна порівняти з наркотичним. Твоя душа співає! Вона за секунду пролітає тисячі кілометрів, що розділяють Москву і Лондон, приземляється на плече людині, який потребує матеріальної допомоги, оглядається і ... летить назад.

Так і тут. Ольга стала для них тієї самої дівчинкою, плакала в кутку класної кімнати. І ще: найсильніше їх гріло те, що Ольга, опинившись в подібній історії, на відміну від них, пережила справжній кошмар. Історію Ольги можна переказувати під великим секретом подругам, смакувати, кожного разу додаючи нові подробиці, і закінчувати розповіддю про те, як ти допомогла їй помститися «цьому козлу». Володіння чужий таємницею і роль знаряддя відплати робить людей воістину невразливими ...

Хоча, можливо, все було ще простіше. Вони вписалися в усі це заради забави. Just for fun.

Нарешті хлопець виходить з лікарні, вже з дівчиною. Вона вагітна. Цікаво, тут чого, ще й жіноча консультація? Вони зупиняються у машини, дівчина каже з водієм. Вони сміються. Прості радості. Таке могло бути і у тебе, чувак! Я думаю про Ольгу. Ми могли б ... точніше, я міг би в той раз ... якби вистачило мізків і сміливості прийняти рішення. Скільки мені було тоді? Стільки ж, скільки цього хлопця. Двадцять три. Всього чотири роки тому. Сьогодні здається, що це було позавчора, тоді як позавчора здавалося, що наша історія мала місце років десять тому. Я міг би спробувати утримати її тут, напевно. Якось по-дурному все ... Чотири роки тому мені взагалі не варто було ніяких зусиль утримати її. Так що там утримати - просто залишитися з нею. Вона хотіла любові, а я ... я теж хотів любові. Виходить, ми по-різному розуміли це почуття. Але ж це було так недавно - вона і я. Потім я і Олена, я і Рита, я і ще багато різних імен. Я та я.

Oh this is hardcore, there is no way back for you, -

Jarvis бере найвищу ноту, виходячи в фінал композиції.

Oh this is hardcore, this is me on top of you, -

підспівую я, практично не разлепляя губ.

Дивно, так? Пройти через сотні імен, щоб знову повернутися до неї. Щоб дізнатися, що тебе так відчайдушно любили.

And I can not believe that it took me this long ...

Дивна річ: мені б радіти негадано порятунку. Радіти, що все так щасливо вирішилося. Я не захворів на СНІД, мене не спотворили бики, я не змусив Олену вбити дитину, мене не підірвали в поїзді, навіть Ольга, так довго готувала свою помсту, по суті, не зробила зі мною нічого жахливого. Я живий і здоровий. У цій історії всі живі і здорові. Однак навіть мій одвічний цинізм НЕ підказує мені нічого, крім рядки прочитаного колись газетного заголовка: ВРЯТУВАТИ НІКОГО НЕ ВДАЛОСЯ ...

Єдине, чого я хочу, - щоб все, нарешті, закінчилося. Щоб сталося зі мною в Москві залишилося в минулому житті. Мені говорили, люди змінюються. Прогресс- природний стан людства, і все таке. Я готовий помінятися. Покінчити з вечірками, відмовитися від наркотиків і алкоголю. Все, що мені потрібно - просто почати спочатку. У Москві або Пітері, або ще де-небудь. Не має значення. Хлопці та дівчина сідають в машину і їдуть. Я дивлюся услід «дев'ятці» і думаю про те, що там, в машині, живі люди. В тому сенсі, що вони живуть, а не виконують роль в чиємусь виставі.

Oh what a hell of a show but what I want to know

What exactly do you do for an encore? Cos this is hardcore,

повторюю я останні слова пісні, які не встиг Почути.

Я думаю про те, що вони по-справжньому щасливі, ці люди. Їм незнайоме мій вираз «дивлячись як себе позиціонувати», тому що їм не потрібно нічого цього. Вони і є вони, а не ті, в кого вони грають. Ще я думаю про те, що і мені, нарешті, більше не потрібно себе «позиціонувати», і що разом зі стресом, жахом і відчаєм останніх днів з мого життя пішла гра. Мені більше не потрібно бути різним з різними людьми, не потрібно брехати, розрулюючи ситуації, брехати, «уникаючи напруги». Я думаю про те, що, може бути, з мого лексикону зникнуть слова «тотально люблю» і «телиці». Люди змінюються, коли у них є надія. Якась громіздка фраза вийшла, так? Хоча точніше і не скажеш.

Я думаю про той час, коли вийду з лікарні. Не в сенсі «що зі мною буде», а так, взагалі. Чи зміняться світ, люди, відносини. І щось мені підказує, що ні хера не зміниться.

«Дев'ятка» зникає за рогом. Я хочу опинитися героєм, якого грав Рівер Фінікс в «Моєму власному Айдахо». Героєм, який у фіналі картини лежить на пустельному шосе і дригає ногами в епілептичний припадок. Пам'ятаєте? Спочатку зупиняється автомобіль, з нього виходить людина, і, переконавшись, що герой без свідомості, роззуває його і несеться геть. А потім під'їжджає інший автомобіль, і водій просто затягує хлопця в салон. Закриває двері з боку Фінікса, сідає, заводить двигун і чіпає з місця. Блакитні небеса, пустельний пейзаж, титри ...

Я докурювати і викидаю у вікно недопалок. Темніє. Через годину я засну. Тут режим. Через вісім годин я прокинуся - в завтра. Тишу палати порушує якийсь писк. Не знайшовши джерела звуку, я збираюся виглянути коридор, але раптом розумію, що дзвонить мій мобільний. Теоретично за цим номером мене ніхто не мо-дет шукати. Так що там, я і сам його не пам'ятаю! І знає его тільки той, хто дзвонить. Дзвонить наполегливо - хвилину, дві, три ... дзвонить так, як може дзвонити людина, що бажає терміново повідомити щось важливе. Модуляції дзвінка все вище. Ідіотська мелодія. Мене знову охоплює паніка. Я не знаю цього абонента, ні у кого немає для мене новин. Я сідаю перед телефоном, не зводячи з нього очей, гіпнотизуючи. Змушуючи замовкнути. Десь за стінкою починає грати «Radiohead». Спочатку тихо, потім голосніше, потім ще голосніше, немов в унісон цьому чортовому мобільнику:

No alarms and no surprises.

Please ...

[1] «Ти ж знала, сука, що я змія». Це фраза з байки про дівчину, зігрівшись змію, яку розповідав старий індіанець Міккі і Мелорі в к / ф «Природжені вбивці». Після розповіді Міккі вбила старого-індіанця пострілом в голову, чим викликала невдоволення Мелорі.

корпоратив |  Курсова робота, что містіть более 30% цитат або плагіат, до захисту НЕ допускається !!!

В НІЧНИЙ |  НЕБЕЗПЕЧНІ ЗВ'ЯЗКИ |  гламурні КЛЕЙ |  PERFECTIL |  РЕП-БАЗА |  ТЕХНОЛОГІЇ |  СТАТИ БАТЬКОМ |  ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ |  понеділок |  вівторок |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати