Головна

глава 15

Ніко

- Вовки? - Запитала Рейну.
 Вони обідали в найближчому кафе.
 Незважаючи на попередження Аїда скоріше повернутися назад, Ніко не помітив особливих змін в їх тимчасовому таборі. Рейна щойно прокинулася. Афіна Парфенос все ще лежала боком на вершині храму. Тренер Хедж розважав кількох місцевих жителів чечіткою і демонстрацією бойових мистецтв, час від часу наспівуючи щось невиразне в свій мегафон.
 Даремно він взагалі взяв цю штуковину з собою. По-перше, з нею його мова ставала гучного і відразливою. По-друге, з незрозумілої Ніко причини, мегафон час від часу видавав випадкові репліки Дарт Вейдера із "Зоряних Воїн» або кричав: «КОРОВА ГОВОРИТЬ МУ-У!».
 Всі троє влаштувалися на галявині, щоб трохи перекусити. Рейна виглядала такою, що відпочила. Вони з тренером хедж слухали Ніко, що описує свої сни і зустріч з Аїдом в Капелі Костею. Він опустив кілька особистих деталей з розмови з батьком, хоча підозрював, що Рейну і так знала як це - боротися з власними почуттями.
 Коли Ніко згадав Оріона і вовків, які нібито їх переслідували, Рейну насупилася.
 - Більшість вовків доброзичливі по відношенню до римлян, - сказала вона. - Я ніколи не чула легенд про Оріоні, що полюють зі зграєю.
 Ніко доїв свій сандвіч. Він глянув на тарілку з тістечками і з подивом виявив, що все ще голодний.
 - Бути може, це просто метафора така: «Залишилося мало часу до прибуття вовків». Аїд міг мати на увазі і не вовків. У будь-якому випадку, ми повинні забратися звідси до того, як стемніє остаточно.
 Тренер Хедж засунув в рюкзак журнал «Рушниці & Боєприпаси».
 - Тільки ось у чому проблема: Афіна Парфенос все ще знаходиться на трідцатіфутовое висоті. Вам, хлопці, буде дуже весело піднімати на вершину цього храму не тільки себе, але і ваше спорядження.
 Ніко відкусив шматочок від печива. Офіціантка в кафе назвала їх фартурамі. Виглядали вони як спіральні пончики, а на смак були просто чудовими - в міру розсипчастими, солодкими і маслянистими - але коли Ніко вперше почув слово «фартура», то тут же подумав про Персі. Він би точно видав пару жартів з приводу цього назви.
 «В Америці донати, - сказав би син Посейдона. - У Португалії фартуни-пердуни ».
 Чим доросліша ставав Ніко, тим більше юним здавався йому Персі, хоч той і був старший за нього на три роки.
 Син Аїда вважав його почуття гумору в рівній мірі милим і дратівливим ... Ні, просто дратівливим.
 Проте, часом Персі був абсолютно серйозний, наприклад, коли дивився на нього з прірви в Римі:
 - Інша сторона, Ніко! Приведи їх туди. Обіцяй мені!
 І він пообіцяв. Схоже, скільки б Ніко не ображався на Персі, він все одно був готовий зробити заради нього що завгодно. Син Аїда ненавидів себе за це.
 - Отже, - голос Рейни відволік його від думок. - Табір Напівкровок чекатиме до першого серпня, або вони нападуть раніше?
 - Будемо сподіватися, що вони будуть чекати, - відповів Ніко, - Ми не можемо ... Я не зможу доставити статую швидше.
 «Батько вважає, що навіть нинішня швидкість може мене вбити», - додав він про себе.
 От би Хейзел була поруч. Одного разу вони переправили по тіням цілу команду Арго II. Йому здавалося, що разом вони могли все. Подорож в Табір Напівкровок завершилося б в два рази швидше.
 Крім того, слова Аїда про смерть одного з членів екіпажу змусили його шкіру покритися мурашками. Він не міг втратити Хейзел. Тільки не ще одну сестру. Бо не знову.
 Тренер Хедж відволікся від перерахунку дрібниці в своїй бейсбольній кепці.
 - Меллі точно в порядку?
 - Так, тренер. Кларисса добре дбає про неї.
 - Ну, це радує. Не подобається мені те, як Гея впливає на німф і дріад. Якщо духи природи перейдуть на сторону зла ... М'яко кажучи, хорошого в цьому мало.
 Духи природи, що переходять на бік зла? Ніко жодного разу не чув ні про що подібне. Хоча, колись Гея теж була не особливо активна з незапам'ятних часів.
 Рейна надкусила печиво. Її кольчуга переливалася на полуденному сонце.
 - І все ж, мені не дають спокою ці вовки ... Бути може, ми щось не так зрозуміли? Та й від богині Лупи останнім часом нічого не чути. А якщо це допомога від неї? Вовки, які повинні будуть захищати нас від Оріона і його зграї, - надія в її голосі була настільки крихкою, що Ніко не посмів її зруйнувати.
 - Можливо, - сказав він. - Але хіба Лупа зараз не зайнята ворожнечею між таборами? Я думав, вона посилає вовків на допомогу вашому легіону.
 Рейна похитала головою:
 - Вовки - НЕ фронтові бійці. До того ж, я сумніваюся, що вона стане допомагати Октавіану. Її зграя може патрулювати Табір Юпітера, захищати його під час відсутності Легіону, а так, я просто не знаю ...
 Рейна схрестила ноги, і залізні шкарпетки її військових черевиків блиснули на сонці. Ніко зазначив, що змагатися з римськими легіонерами в будь-яких конкурсах, де беруть участь ноги - затія не з кращих.
 - Є дещо ще, - сказала вона. - У мене не вийшло зв'язатися з Хілл. Дивно, що вовки й амазонки затихли. Якщо щось трапилося на західному узбережжі ... боюся, вся надія на порятунок таборів лежить на нас. Ми повинні повернути статую скоріше. А це означає, що найбільша ноша дісталася тобі, син Аїда.
 Ніко постарався придушити роздратування. Він не злився на Рейну. В якомусь сенсі вона йому навіть подобалася. Але як же часто йому довіряли неможливе. І як завжди, як тільки він справлявся, про нього відразу ж забували.
 Він згадав ті прекрасні миті в Таборі Напівкровок після війни з Кроносом.
 - Хороша робота, Ніко! Спасибі, що закликав на допомогу ті армії з Підземного Світу!
 Всі посміхалися і запрошували його сісти за свій стіл.
 Через тиждень, їх гостинність стала тонше павукової павутини. Мешканці табору почали здригатися, як тільки Ніко підходив до них. Варто було йому вийти з тіні багаття, і його тут же обдаровували незграбними поглядами: «Ти все ще тут? Чому? ».
 Та й в тому, що Персі і Аннабет почали зустрічатися відразу після війни з Кроносом, було мало чого хорошого ...
 Ніко залишив свою фартуру недоїденою. Раптово, вона втратила весь свій чарівний смак.
 Він згадав те, про що йому в Епірі повідала Аннабет. Якраз перед його відходом, вона відвела Ніко в сторону і попросила приділити їй пару хвилин: «Гей, є розмова».
 Паніка охопила ім. Вона знає.
 - Я просто хочу подякувати тобі, - продовжила дочка Афіни. - Боб ... титан Боб ... допоміг нам тільки тому, що ти був добрий до нього ... і попросив його зберегти нам життя. Це єдина причина, чому ми все ще живі.
 Так легко вона вимовила це «ми», немов вони з Персі були взаємопов'язані, неподільні.
 Одного разу Ніко прочитав одну з робіт Платона, в якій стверджувалося, що в стародавні часи всі люди представляли собою комбінацію чоловічого і жіночого. У кожної людини було дві голови, чотири руки і чотири ноги. Імовірно, ці комбо-люди були настільки сильні, що Зевс розділив їх навпіл - на чоловіків і жінок. З тих пір, люди відчувають себе неповноцінними. Вони проводять все своє життя в пошуках своєї другої половинки.
 «А як же я?» - Думав він. Ця історія явно не входила в список його улюблених.
 При всьому своєму бажанні, Ніко не міг ненавидіти Аннабет. Вона навіть примудрилася подякувати йому за надану допомогу.
 Дочка Афіни була щирою. Вона ніколи не дивилася на його скоса, не цуралася ... Чому вона не могла бути жахливою людиною? Все стало б набагато простіше.
 Ще в Хорватії, бог вітру Фавоній попередив його: «Якщо дозволиш злості взяти верх ... твоя доля буде куди сумніше моєї».
 Ну, а хіба з ним бувало інакше? Навіть якщо він переживе цей пошук, йому доведеться залишити обидва табори назавжди. Тільки так Ніко міг знайти мир. Хотілося б йому знайти інший вихід - вибір, який поранив, як води Флегетон - але він його не бачив.
 Рейна вперит в сина Аїда вивчають поглядом, ймовірно, намагаючись прочитати його думки. Вона подивилася на його руки, і Ніко зрозумів, що нервово крутив своє срібне кільце у вигляді черепа - останній подарунок від Бьянкі.
 - Ніко, як ми можемо тобі допомогти? - Нарешті запитала вона. Ще один незвичний для нього питання.
 - Не знаю, - відповів він. - Ви вже й так мені допомогли: я відмінно виспався. Це важливо. Бути може, ти знову зможеш поділитися зі мною енергією. Наступний стрибок буде найдовшим. Мені потрібно накопичити достатньо сили, щоб перенести нас через Атлантику.
 - Ти впораєшся, - пообіцяла Рейну. - У Штатах монстрів має бути поменше. Можливо, я зумію домогтися допомоги від служивих легіонерів східного узбережжя. Вони зобов'язані допомагати будь-якому римському напівбогу, яка звернулася до них.
 Хедж хмикнув.
 - Якщо тільки Октавіан не схильні їх на свою сторону. В такому випадку, тебе можуть заарештувати за зраду.
 - Тренер, - відчитала його Рейну. - Ви моторошний песиміст.
 - Ей, я просто висловив свою думку. Особисто мені хотілося б затриматися в Еворі довше. Хороша їжа, хороші гроші і поки ні сліду цих образних вовків ...
 Собаки Рейни кинулися до нього.
 Десь вдалині почулося виття. Не встиг Ніко встати, як звідусіль з'явилися вовки - величезні чорні монстри, стрибають з дахів, що оточують їх тимчасовий табір.
 Найбільший з них вийшов вперед. Альфа встав на задні лапи і почав змінюватися. Його передні лапи перетворилися в руки. Морда зменшилася до гострого носа. Сіра шерсть перетворилася в плащ з тварин шкур. Він став високим, жилавим людиною зі змарнілим обличчям і червоними очима. Його засмальцьовані чорне волосся украшала корона з кістяних пальців.
 - Ах, маленький сатир ... - посміхнувся чоловік, оголивши загострені ікла. - Твоє бажання виконано! Ти залишишся в Еворі назавжди, тому що, на жаль, для тебе, мої образні вовки - справжні.

 глава 14 |  глава 16


 Джейсон |  глава 5 |  глава 6 |  глава 7 |  глава 8 |  глава 9 |  глава 10 |  глава 11 |  глава 12 |  глава 13 |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати