На головну

глава 6

Рейна

Зазвичай Рейну могла контролювати свої кошмари.
 Вона натренувала свій розум так, щоб всі сни протікали в її улюбленому місці - в саду Бахуса, розташованому на високому пагорбі в Новому Римі. Там панували спокій і безпеку. Коли в її сни вторгалися нехороші бачення - що часто буває у напівкровок - вона могла притупляти їх, уявляючи, що вони - всього лише відображення на воді у фонтані. Таким чином, вона спала дуже мирно, і прокинутися вранці в холодному поту їй не загрожувало.
 Цієї ночі все було по-іншому.
 Почалося все не так вже й погано. На дворі стояв тихий, теплий полудень, Рейну перебувала в саду, в альтанці, оповитої заростями квітучої жимолості. У центральному фонтані розташовувалася мініатюрна статуя Бахуса, що тримає в руках бочонок, з якого в фонтанні нішу струменіла вода.
 Перед її поглядом розпростерлися золоті куполи і червоні черепичні дахи Нового Риму. Трохи західніше височіли зміцнення Табори Юпітера, за якими протікав Малий Тибр, м'яко огинає долину і окреслює Берклі Хілс, туманну і золотисту в річному сонячному світлі.
 В руках у Рейни була чашка з гарячим шоколадом - її улюблений напій.
 Вона задоволено зітхнула. Це місце коштувало того, щоб його захищати - для себе, для своїх друзів, для всіх напівбогів. Чотири роки, проведені нею в Таборі Юпітера, були непростими, але, тим не менш, кращими в її житті.
 Раптово горизонт потемнів. Спочатку Рейні здалося, що це буря. Потім вона зрозуміла, що по горбах, немов приливна хвиля, насувається бруд, вивертаючи грунт навиворіт і не залишаючи після себе нічого.
 Рейна з жахом спостерігала за тим, як земляний потік досяг меж долини. Навіть Термінус, що підтримує магічний бар'єр навколо табору, був безсилий перед катастрофою, що насувалася. Захисне поле обдало фіолетовим світінням, яке злетіло вгору і в різні боки, немов осколки скла. Злощасний потік увірвався всередину, керуємося дерева, руйнуючи будинки, стираючи Маленький Тибр з лиця землі.
 «Це всього лише бачення», - подумала Рейну. - «Я в змозі контролювати його».
 Вона спробувала видозмінити сон, уявивши, що знищення табору - це всього лише віддзеркалення на воді, нешкідлива анімація. Однак кошмар не піддався, а навпаки, заграв навіть більш яскравими і жахливими фарбами.
 Земля поглинула Марсове поле, знищуючи всі сліди фортець і траншей, які залишилися після військових ігор. Міський акведук звалився, немов дитячі кубики. Табір Юпітера упав: сторожові вежі впали, стіни і казарми зруйнувалися. Крики напівбогів стихли, а земля все продовжувала просуватися вперед.
 Схлип встав грудкою в її горлі. Блискучі храми і пам'ятники на Темпл Хілл розсипалися в пил. Колізей і Іподром були зметені за лічені секунди. Хвиля суглинку досягла кордонів поміряти і увірвалася в місто. Сім'ї бігли через форум. Діти плакали від жаху.
 Будинок Сенату вибухнув. Котеджі та сади зникали наче урожай, скошують фермером. Хвиля вспенивающем і піднімалася вгору у напрямку до саду Бахуса - останнього шматочка світу Рейни.
 «Ти залишила їх безпорадними, Рейну Рамірес-Ареллано», - пролунав з темряви жіночий голос. - «Твій табір буде зруйнований. Твоя місія приречена на провал. Мій мисливець прийде за тобою ».
 Рейна відштовхнулася від перил. Вона підбігла до фонтану Бахуса і, схопившись за обід, відчайдушно вперит очима в воду.
 БАБАХ!
 Фонтанна ніша розкололася надвоє, уражена стрілою розміром з граблі. Рейна в шоці дивилася на оперення, в якості якого послужило вороння перо, і древко, покрите червоними, чорними і жовтими кільцями, немов коралова змія. Потім її погляд опустився нижче, на наконечник з Стігійской стали, глибоко увійшов в її живіт.
 Вона подивилася вгору; в очах помутніло від болю. Біля входу в сад хтось стояв - темний силует чоловіка з блискучими, немов фари, очима, засліплюють Рейну. Вона почула скрегіт стали про шкіру, коли він діставав ще одну стрілу зі свого сагайдака.
 Потім її сон змінився.
 Сад та мисливець зникли, так само як і стріла в животі Рейни.
 Вона виявилася на покинутому винограднику. Перед нею простяглися акри мертвих виноградних лоз, що висять на дерев'яних решітках, ніби кострубаті мініатюрні скелети. У дальньому кінці поля стояв обшитий кедром будинок з відкритою верандою. За ним виднівся обрив, ведучий в море.
 Рейна дізналася це місце - винний завод Голдсміт на північному березі Лонг-Айленда. Тут зміцнилися її розвідувальні групи, заснувавши передову базу для наступу на Табір Напівкровок.
 Вона наказала основної частини легіону залишатися на Манхеттені і чекати її подальших розпоряджень. Очевидно, Октавіан не послухався її.
 Дванадцятий Легіон розбив табір на далекій півночі. Діяли вони як завжди професійно: вирили глибокі траншеї, спорудили по периметру стіни з земляного грунту, всіяні шипами, поставили сторожові вежі, екіпіровані баллистами. Усередині табору рівними рядами розташовувалися червоні і білі намети. Прапори всіх п'яти когорт майоріли на вітрі.
 Рейна мала підбадьоритися при вигляді свого легіону. Це була невелика армія з двохсот напівбогів, але всі вони були прекрасно навчені і дисципліновані. Якби Юлій Цезар повстав з мертвих, він би без праці визнав загони Рейни гідними солдатами Риму.
 Однак вони не повинні були знаходитися так близько до Табору Напівкровок. Непокора Октавіана виводило Рейну з себе, її руки мимоволі стиснулися в кулаки. Він навмисно провокував греків на битву.
 Сон привів її на веранду будинку, де Октавіан сидів на позолоченому кріслі, підозріло нагадує трон. Поряд з фіолетовою тогою сенатора, значком центуріона і кинджалом авгура, він прийняв і інший відзнаку - його голову покривала біла мантія, що відзначало його як Великого Понтифіка, божественного первосвященика.
 Рейні хотілося придушити його. Жоден живе раніше напівбог не приймав на себе титул Великого Понтифіка.
 Таким чином Октавіан підняв себе чи не до рівня імператора.
 Праворуч від нього на низькому столику були розкидані звіти і карти. Ліворуч був мармуровий вівтар, обсипаний фруктами і золотими подарунками для богів. Рейна ж сприйняла це як вівтар Октавіана самому собі.
 Поруч з ним, витягнувшись у струнку, стояв прапороносець на ім'я Джейкоб, змоклий в своїй накидці з левової шкури. В руках він тримав флагшток із золотим орлом - символом Дванадцятого Легіону.
 Октавіан знаходився в самому центрі аудиторії. У підстави сходів стояв молитовний на колінах хлопець в джинсах і м'ятою толстовці. Товариш-сотник Октавіана з першої когорти, Майк Кахаль, височів над ним зі схрещеними на грудях руками, явно виглядаючи чимось незадоволеним.
 - Отже, - Октавіан оглянув частину пергаменту. - Наскільки я бачу, ти - спадкоємець, нащадок Оркус.
 Юнак в толстовці підняв голову, і у Рейни перехопило подих. Брайс Лоуренс. Вона дізналася копицю його каштанових волосся, зламаний ніс, жорстокі зелені очі і самовдоволену, криву посмішку.
 - Так, мій пан, - відповів він.
 - О, я не пан, - скривився Октавіан. - Просто сотник, авгур і скромний пастир, який робить все можливе, щоб прислужитися богам. Я так розумію, що ти був вигнаний з легіону за ... проблеми з дисципліною.
 Рейна спробувала закричати, але не змогла видати і звуку. Октавіан прекрасно знав, чому Брайс був вигнаний з легіону. Будучи схожим на свого божественного предка, Оркус (бога покарань в підземному світі), Брайс поняття не мав, що таке каяття. Маленький психопат прекрасно витримав усі випробування з лупою, але як тільки прибув в Табір Юпітера, виявився не піддається дисципліні: одного разу, заради забави, він спробував підпалити кішку; поранив коня і направив перелякане тварина мчати через форум; його навіть підозрювали в саботажі з облоговим зброєю і у вбивстві власного центуріона під час військових ігор.
 Якби Рейну змогла це довести, то покаранням Брайса стала б смерть. Але оскільки доказ був непрямої, а його сім'я була однією з найбагатших і найвпливовіших в Новому Римі, то він відбувся більш м'яким вироком - вигнанням.
 - Так, Понтифік, - повільно мовив Брайс. - Але, якщо дозволите, мої звинувачення доведені були. Я - вірний римлянин.
 Здавалося, Майк Кахаль щосили намагався стримати блювотні позиви.
 Октавіан посміхнувся.
 - Я вірю в другі шанси. Ти відповів на мій заклик рекрутів. І у тебе є належні вірчі грамоти та рекомендаційні листи. Зобов'язуєшся ти слідувати моїм наказам і служити легіону?
 - Безумовно, - відповів Брайс.
 - Тоді ти відновлений в якості новачка, - сказав Октавіан. - Ще не виявиш себе в битві.
 З цими словами авгур махнув рукою в бік Майка, який, в свою чергу, заліз в мішечок і витяг звідти табличку новачка на шкіряній мотузці. Він повісив її Брайс на шию.
 - Прямуй в п'яту когорту, - наказав Октавіан. - Їм не завадить нова кров, свіжа перспектива ... А якщо у центуріона Дакоти виникнуть з цим проблеми, скажи йому переговорити зі мною.
 Брайс посміхнувся так, ніби йому щойно вручили гострий ніж.
 - Із задоволенням.
 - І ще, Брайс, - особа Октавіана здавалося примарним під білою мантією: його погляд був занадто пронизливим, вилиці занадто гострими, а губи надто тонкими і безбарвними. - Скільки б грошей, влади і престижу не було у сім'ї Лоуренса, пам'ятай, що у моєї сім'ї за все цього набагато більше. Я особисто тебе спонсорують, як і всіх інших рекрутів. Йди моїм вказівкам, і ти швидко просунешся по службі. Скоро у мене з'явиться для тебе невелика работенка - шанс проявити себе. Але перейди ти мені дорогу, і я не буду так поблажливий, як Рейну. Зрозумів?
 Посмішка Брайса зблякла. Здавалося, він хотів щось сказати, але передумав. Замість цього він кивнув.
 - Дуже добре, - мовив Октавіан. - І ще, підстригся. Ти виглядаєш як один з цих грецьких покидьків. Вільний.
 Як тільки Брюс пішов, Майк Кахаль несхвально похитав головою.
 - Тепер у нас дві дюжини.
 - Це хороші новини, друже мій, - запевнив його Октавіан. - Нам потрібна додаткова робоча сила.
 - Вбивці. Злодії. Зрадники ...
 - Вірні напівбоги, - відрізав Октавіан. - Зобов'язані своїм становищем мені.
 Майк насупився. Рейна ніколи не розуміла, за що людей обзивали качками, але його руки точно були завтовшки з базуку. Широкі плечі, обличчя кольору підсмаженого мигдалю, чорне волосся і горді темні очі - всім цим він схожий на стародавнього Гавайського короля. У неї не вкладалося в голові, як півзахисник середньої школи родом з Хіло міг бути сином Венери. У чому вона точно була впевнена - в разі необхідності це хлопець міг голими руками розчавити камінь. Вона сама це бачила.
 Він завжди подобався Рейні. Але на жаль, Майк був занадто вірний своєму покровителю. А його покровителем був не хто інший, як Октавіан.
 Самопризначений понтифік встав і потягнувся.
 - Не хвилюйся, мій старий друг. Табір Напівкровок оточений нашими облоговими командами. Наші орли тримають абсолютну перевагу в повітрі. Греки нікуди не дінуться, поки ми не будемо готові нанести удар. До того ж, через одинадцять днів зберуться всі необхідні нам сили. Також я готую невеличкі сюрпризи. Першого серпня, на свято богині надії, грецький табір безсумнівно впаде.
 - Але Рейну сказала ...
 - Ми це вже проходили, - сказав Октавіан і, знявши з пояса залізний кинджал, встромив його в карту Табору Напівкровок. - Рейна втратила свою позицію. Вона порушила закон, відправившись на Стародавні землі.
 - Але Мати-Земля ...
 - ... Спровокувала війну між грецькими та римськими полукровка, так? Боги недієздатні? І як же ми вирішимо цю проблему, Майк ...? Ми зітремо кордон між таборами. Викорінимо греків. Повернемо богам їх справжні римські втілення. Після того, як боги відновляться і знайдуть свою справжню міць, Гея не посміє повстати. Вона знову зануриться в сон. А ми, напівбоги, будемо сильні і єдині, як в старі добрі часи. Крім того, перше серпня - це найбільш сприятливий день. Сам місяць названий на честь мого великого предка, Августа. Тобі відомо, як він об'єднав римлян?
 - Він захопив владу і став імператором, - голосно відповів Майк.
 Октавіан відмахнувся від його відповіді.
 - Нісенітниця. Серпня утримається Рим, ставши його першим громадянином. Він хотів миру і процвітання, а не влади! Повір мені, Майк, я маю намір взяти з нього приклад. Я врятую Новий Рим ... і після я не забуду тих, хто мені в цьому допоміг.
 Майк повільно похитнувся.
 - Ти говориш впевнено. Твій дар пророцтва вже ...
 Октавіан попереджувально підняв руку. Він глянув на прапороносця Джейкоба, який все ще стояв при виконанні позаду нього.
 - Джейкоб, ти вільний. Чому б тобі не відполірувати свого орла?
 Плечі Джейкоба полегшено опустилися.
 - Так, Авгур. Тобто Центуріон! Тобто Понтифік! Тобто...
 - Йди вже.
 - Слухаю.
 Як тільки Джейкоб, накульгуючи, залишив приміщення, особа Октавіана спохмурніло.
 - Майк, я ж просив тебе не говорити про мою, хм, проблеми. Але відповідаючи на поставлене запитання: ні, схоже, перешкоди все ще є, і я не можу використовувати свій дар Аполлона як раніше, - він кинув роздратований погляд на купку знівечених опудал в кутку. - Я не можу бачити майбутнє. Можливо, це лже-Оракул з Табору Напівкровок щось там чаклує. Але, як я вже повідомив тобі раніше по великому секрету, Аполлон абсолютно ясно говорив зі мною в минулому році в Таборі Юпітера! Він особисто благословив мої плани і запевнив, що мене запам'ятають як рятівника римлян.
 Октавіан розкинув руки в сторони, оголюючи своє татуювання у вигляді ліри, символу його божественного предка. Сім прямих відміток вказували на року його служби - довше, ніж у будь-кого з офіцерів, включаючи і саму Рейну.
 - Не бійся, Майк. Ми зламається греків. Зупинимо Гею і її прислужників. Потім повернемо відняту греками гарпіями - ту, що визубрила Книги Сивіли - і змусимо її поділитися з нами знаннями предків. Як тільки це відбудеться, я впевнений, Аполлон поверне мені дар передбачення. Табір Юпітера стане могутнім як ніколи. Ми будемо панувати над майбутнім.
 Майк продовжував хмуритися, але все ж підняв кулак, салютувавши:
 - Ти ж у нас бос.
 - Так, вірно, - погодився Октавіан і висмикнув свій кинджал з карти. - А тепер іди і перевір ту парочку гномів, яких ви зловили. Я хочу, щоб їх як слід залякали, перш ніж я знову допитаю їх і відправлю в Тартар.
 Сон розвіявся.
 - Гей, прокидайся.
 Рейна розімкнула тріпочуть повіки. Схилився над нею Глісон Хедж струшував її за плече.
 - У нас проблема.
 Його похмурий тон змусив її прокинутись.
 - Що таке? - Вона абияк села. - Привиди? Монстри?
 Хедж насупився.
 - Гірше. Туристи.

глава 5 |  глава 7

Джейсон |  Джейсон |  Джейсон |  Джейсон |  глава 8 |  глава 9 |  глава 10 |  глава 11 |  глава 12 |  глава 13 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати