Головна

урок мистецтва

  1.  III. Всі відомі людського роду науки і мистецтва створені наслідуванням, розумом і мовою
  2.  III. грецькі мистецтва
  3.  А. П. Варламова В Олександрійському театрі: Режисура Вс. Мейєрхольда і тенденції акторського мистецтва початку XX століття
  4.  Альбрехт Дюрер (1471-1528 рр.) Живописець і графік, основоположник мистецтва німецького Відродження.
  5.  Аристотель - теоретик ораторського мистецтва. Класифікація речей античних ораторів. Теорія красномовства.
  6.  Васіліон знає тепер таємницю нових фарб і методів цього вікового мистецтва.
  7.  Взаємодія цивілізації і мистецтва в історії. Естетико-соціологічні теорії мистецтва (Бердяєв, Швейцер, Адорно, Тойнбі).

Далі в моїй партитурі записано зміст і процесуальність уроку мистецтва. Ці уроки я проводжу з дітьми 2 - 3 рази на місяць. Вони передують або завершують зміст занять з образотворчого та музичного мистецтва, по танцю, декламування і театру ляльок, ритмічному оркестру і постановці музичних п'єс, позакласного читання, праці. На уроках мистецтва я намагаюся дати дітям узагальнене уявлення про мистецтво, про його значення в житті людей, в житті кожного з нас. Ці уроки стали для мене одним із способів розвитку у моїх шестирічок вміння «читати» в окремих доступних їм зразках творів мистецтв почуття, відносини, думки його творця, знаходити в них відгук своїм думкам, переживанням.

Нехай не лякає кого-небудь така, здавалося б, «віддаленість» можливостей самих маленьких школярів від вершин мистецтва. Уявіть собі дітей, що грають під багатовіковим дубом. Діти, можливо, і хочуть піднятися на верхівку, але це їм поки не під силу. Зате їм під силу спроба підійматися на дуб по гілках. Так вони ростуть під цим дубом, який можна порівняти з мистецтвом. Вони споглядають його з близької і далекої відстані і поступово - але в більш ранньому віці - починають пізнавати цілісність різноманіття мистецтва, набирають сили, щоб осягнути світ, пізнавати життя людей і самих себе.

Дотримуючись партитурі, на сьогоднішньому уроці мистецтва я скажу дітям: «Я покажу вам репродукцію картини художника Саврасова« Граки прилетіли », потім прочитаю вірш Ладо Асатіані« Весна », а потім дам послухати п'єсу композитора Сергія Рахманінова« Весна іде ». У всіх цих трьох творах, присвячених настання весни, художник, поет, композитор відбили одне і те ж почуття. І ми повинні разом усвідомити, який настрій вони хотіли відобразити в своїх творах, що вони хотіли сказати нам ».

Покажу репродукцію, прочитаю вірш, а потім в класі зазвучить музика. Щоб допомогти дітям заглибитися в свої переживання і тим самим проникнути в переживання творців, я дам їм можливість ще раз розглянути картину, послухати вірш та музику. А потім заведу розмову про художника, поета, композитора. На попередніх уроках мистецтва, де мої шестирічки розглядали репродукції картини Ніко Піросмані, слухали музику Захарія Паліашвілі, читали вірші Галактіона Табідзе, на те ж саме питання - «Який настрій автори відобразили в своїх творах, що вони хотіли нам сказати?» - Я отримував такі відповіді-міркування:

«Піросмані нам говорить:« Красиво, правда? »

«Паліашвілі неначе говорить нам, що йому дуже сумно. Мені самому теж стало сумно, коли я слухав цю музику! »

"Я радий! Радійте разом зі мною! »- Ось що говорить Галактіон Табідзе своїм віршем»

«Піросмані, мабуть, був доброю людиною. Цією картиною («Бездітний мільйонер і бідна жінка з дітьми») він нам каже: «Мені дуже шкода цих дітей. Що мені для них зробити, не знаю! А вам не шкода їх? »Ця картина викликає в мені смуток!»

Далі цього в своїх міркуваннях мої шестирічки поки не пішли. Сьогодні їм належить познайомитися ще з трьома творами мистецтва.

 Урок рідної мови |  методичні помилки


 Право кожної дитини |  Секрети »дива |  Радості і гіркоти шестирічок |  Не просто образа |  Музика і педагогіка |  Дитина буде тягнутися до уроків, якщо він знайде в них умови для більш цікавого і стрімкого руху свого життя. |  Принцип продовження життя дитини на уроці |  Принцип встановлення ділових відносин з дітьми |  Принцип ведення уроку в відповідному темпі |  Урок математики |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати