На головну

старовинне дзеркало |  таємниця лікування |  повернення Орфея |  Божа благодать |  Школа вражена безбожництвом |  Сумна сторінка людства |  Світ твориться Серцем |  Кодекс вчительського Серця |  затвердження Духа |  дар небес |

Витончена любов до дітей

1.  A. Братська любов
  2.  Quot; Зручна "любов
  3.  Ангельська і Архангельська любов
  4.  Б. Материнська любов
  5.  Безмежна любов до балету
  6.  БЕЗУМОВНА ЛЮБОВ.
  7.  Божественна Жіноча Любов

... Маленька сільська школа.

Ми з Вами спостерігаємо за роботою вчителя.

Грають діти, галасують, пустують.

Один селянський хлопчик боляче вдарила дівчинку палицею по руці. Дівчинку звали Сашенька.

Вона заплакала. Біжить до вчителя, який до того ж і її батько. Просить захистити її і покарати хлопчика.

Кривдник відійшов в сторону, наляканий.

Можете вгадати, яким буде рішення вчителя?

Не таким, які бувають, коли Любов, Краса і Знання блукають в педагогічному свідомості безпритульної, не розуміючи, навіщо вони там, а закон «зло карається» торжествує.

Рішення сільського вчителя буде дивним, бо він одержан своєї Педагогічної Культурою.

Він садовить дівчинку собі на коліна, щось їй нашіптує на вушко; вона заспокоюється. Потім тихо каже: «Іди до нього і пригости його малиновим варенням».

Ласувати варенням сільському хлопчикові доводиться не часто. Однак він чекає не частування від дівчинки, якій зробив боляче, а покарання від учителя.

Сашенька підходить до нього і простягає баночку з варенням.

- Їж, дуже смачно! - Каже вона, посміхаючись, як ніби не було ніякої образи, але сльози на очах ще не висохли.

Хлопчик вражений.

Ну, як, він покараний або не покарано?

Що зробить частування варенням замість гірших очікувань?

Пройдуть роки, він подорослішає. Чим стане це явище життя в його духовному світі?

Моя гуманна педагогіка, яка є Педагогіка Культури, вчить мене:

- Занурте Дитину в море Доброти, і всяке зло, якщо є в ньому таке, потоне.

- Тримайте Дитину в світі Краси, і все потворне, якщо є в ньому таке, покине його.

- Кидайте Дитину в вогонь Любові, і будь-яка ненависть, якщо є в ньому вона, згорить.

Але ось який висновок зробили американські вчителі, яким очевидець цієї історії розповів про варення: «На наступний день цей хлопчик мав вдарити дівчинку палицею по іншій руці».

Значить, хлопчика треба було покарати, а не пригощати варенням! ..

Не збираюся обговорювати, що могло б статися з хлопчиком, слідуючи американському варіанту вирішення педагогічних проблем.

Я в своїй уяві багато-багато разів буду відвідувати Яснополянську школу, буду споглядати, як Лев Миколайович Толстой творить цей незвичайний педагогічний образ, і вигукувати в душі:

«Ой, яка витончена Любов до дітей! О, як красиво підноситься вона їм! О, які глибокі знання душі Дитину! »

Насильство - тяжкий злочин |  все можна виправити
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати