Головна

царство бажань

  1.  I. Вавилон, Ассирія, халдейське царство
  2.  III. Як боротися ПРОТИ хибних бажань?
  3.  IV. Царство людини - система духовних сил
  4.  А. Виконання бажань
  5.  Бог - це кінець всіх бажань і знань
  6.  Вавилонське царство: етапи історичного розвитку і їх особливості. Старовавилонское царство за законами Хаммурапі.
  7.  Вінчання на царство Івана IV і повстання проти Глинських

Молодий цар, щойно зійшов на трон, побачив уві сні ангела, який сказав йому:

- Виконаю твоє одне бажання.

Вранці покликав цар своїх трьох радників:

- Ангел обіцяв мені виконати одну прохання. Хочу, щоб мої піддані жили щасливо. Скажіть, яке царство їм потрібно?

- Царство бажань! .. - Відразу вигукнув один радник.

Другий і третій теж хотіли щось сказати, але не встигли: молодий цар закрив очі і в своїй уяві викликав ангела.

- Хочу, щоб будь-які бажання всіх моїх підданих виконувалися. Нехай буде моє царство Царством бажань ...

З тієї хвилини в усьому царстві почалися дивні події. Багато миттю розбагатіли, хатини деяких змінилися в палаци, у декого виросли крила, і вони почали літати; інші помолодшали.

Люди переконалися, що їх бажання тут же виконуються, і кожен почав бажати більше іншого. Але незабаром вони виявили, що не вистачає самих бажань, і почали заздрити тим, у кого бажання ще залишилися.

Тому жадібно викрадали бажання у сусідів, у друзів, у дітей, у одного.

Багатьох здолала злість, і вони бажали іншим що-небудь погане. Палаци руйнувалися на очах і знову зводилися; хтось ставав жебраком і тут же посилав лихо іншому. Хтось стогнав від болю і тут же зловтішався, що посилає більше болісні страждання іншим людям. У Царстві бажань зникли мир і злагода. Люди ворогували, посилали один на одного стріли злоби, недоброзичливості. Один перевершив інших своєю підступністю: побажав собі небезпечну хворобу і поспішив своїми обіймами, поцілунками, рукостисканнями заразити нею якомога більше людей.

Перший радник тут же скинув молодого царя з трону і оголосив себе царем. Але незабаром він був скинутий іншим, а потім той - ще одним, і навколо трону почалася сутичка тисячі нещадних бажань.

Молодий цар утік із міста і на околиці царства зустрів старого.

Він орав землю і співав пісню.

- У тебе немає ніяких бажань? - Запитав він старого з подивом.

- Є, звичайно ... - відповів той.

- А чому не виконуєш їх відразу, як інші?

- Щоб не втратити щастя, як втратили його все твої піддані.

- Але ти ж бідний, а можеш стати багатим, ти старий, а можеш помолодіти!

- Я найбагатший, - відповів старий. - Пашу землю, сію і так вибудовую перлову стежку від Серця свого до Бога свого ... Я і молодше тебе, бо душа моя - як у дитини.

Цар сказав з жалем:

- Був би ти моїм радником, я б не допустив помилки ..

- Я і є твій радник, якого ти не послухав, - сказав старий без почуття докору і продовжував орати землю.

 Пізно? |  царство розуму


 Як до нас прийшла Посмішка |  Посмішка міць несе |  посмішка просвітлення |  Як люди втратили посмішки |  Хто поспішить, той звершить |  Учитель і учні |  У пошуку вчителя |  Дайте мені дар ваш |  Хто нас врятує? |  Людина з валізою |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати