На головну

Quot; Росттренд "Генеральний директор Діон Олександр В'ячеславович 1 сторінка |  Quot; Росттренд "Генеральний директор Діон Олександр В'ячеславович 2 сторінка |  Quot; Росттренд "Генеральний директор Діон Олександр В'ячеславович 3 сторінка |  Quot; Росттренд "Генеральний директор Діон Олександр В'ячеславович 4 сторінка |  Quot; Росттренд "Генеральний директор Діон Олександр В'ячеславович 5 сторінка |  Quot; Росттренд "Генеральний директор Діон Олександр В'ячеславович 6 сторінка |  Quot; Росттренд "Генеральний директор Діон Олександр В'ячеславович 7 сторінка |  Quot; Росттренд "Генеральний директор Діон Олександр В'ячеславович 8 сторінка |  Quot; Росттренд "Генеральний директор Діон Олександр В'ячеславович 9 сторінка |  Quot; Росттренд "Генеральний директор Діон Олександр В'ячеславович 10 сторінка |

Martinika: До речі, я дивилася відео з твоїм останнім виступом))) Ти приголомшливий. Так відіграти "Танець смерті"!

1.  Colorspace: - відео рівні даних рівнів
  2.  Microsoft Office 2003 Professional: Якщо процесор, то від Intel або AMD. Якщо відеокарта, то від ATI або nVidia. Якщо текстовий редактор, то від Microsoft.
  3.  Quot; Не бійся їх, - сказав Господь до Ісуса, - бо Я віддам їх в твої руки; ніхто з них не встоїть перед тобою ".
  4.  Аудіо та відеозапису, як засоби доказування.
  5.  Аудіо, відеоапаратура
  6.  Аудіо-, відеопродукції, комп'ютерних інформаційних НОСІЯМИ НА ТЕРИТОРІЇ Г. МОСКВИ

Анна Джейн Північна корона. Частина 1

Серія: Північна корона - 1

анотація

"Жди, я тебе запам'ятав", - це все, що зміг пообіцяти поганий хлопчик Микита милою дівчинці Ніці, коли залишив її одну три роки тому. Чи повернеться він до неї знову? І що буде робити, якщо повернеться і дізнається, що Ніка виходить заміж? А якщо дізнається, хто збирається стати її майбутнім чоловіком?

Анна Джейн Північна корона Частина 1

Пролог

З велінням богів нам сперечатися не під силу.

Борг смертних-приймати, що владний рок судив їм.

Жан Расін

Рівне посередині чорно-білої квіткової галявини, над якою світило тьмяне сонце, вирізане з газетних обривків, перебувала сіра фігура, що належить молодому білявому людині. Він, зігнувши ноги і опустивши на коліна лікті з засуканими рукавами сорочки, сидів зовсім нерухомо, втупившись уважним поглядом в одну точку - на застиглий в своєму цвітінні нерозпустилися бутон високого квітки.

Цей хлопець не ворушився, не здійснював не єдина руху, але посилено думав про щось, і його думки у вигляді букв, вирізаних все з тієї ж зім'ятого паперу, вилітали в нього з голови і неспішно пливли по світло-сірому мутного неба без хмар .

"Нікого. У мене нікого не залишилося. І нічого не залишилося - тільки спогади. Кому вони потрібні, ці спогади? Навіть мені вони не потрібні. Дурна ноша. І скинути не можна. Так і доведеться тягати її за собою все життя.

Цікаво, а скільки мені залишилося? Чим менше тим краще. Тим легше.

Тупа Доля. Чому саме у мене вона така? Чому я? Що я зробив не так? Якого біса?!"

- Великого і косого. - Пролунав в гнітючої тиші чоловічий глибокий твердий голос, спотворений ледь чутним, що доноситься здалеку верескливим сміхом. Позаду сидить з'явився ще один чоловічий силует, закутаний в довгий, який доходить до п'ят плащ. Він матеріалізувався на галявині абсолютно несподівано.

- А? - Від несподіванки здригнувся хлопець і різко підняв голову. - Брат?

- Ні, олень, це троюрідний дядько дідуся апельсина.

- Андрій, це ти? - Вражено повторив світловолосий, скочивши з землі. Чоловік у плащі стояв до нього спиною, але хлопець не сумнівався, що перед ним його старший брат.

- Я сотні разів питав сам у себе, чому у мене такий тупий братик, але так і не отримав відповіді. Напевно, це філософське питання. - З смішком в голосі озвався той, кого звали Андрієм. Або колись звали Андрієм.

За чорно-білої галявині пронісся слабкий вітерець, покачнув все квіти, крім того, з високим стеблом, на який дивився молодий чоловік, коли сидів на землі, занурений в свої думи.

- Я тут чув, ти на долю сетуешь, придурок. Кричиш на весь Всесвіт. Давай, малюк, збери залишки сили волі в кулак, вставай і роби що-небудь. Іди проти вітру, Микита, - майже ласкаво сказав чоловік в плащі. Він ніби не помічав подиву на обличчі молодшого брата, змішаного з дитячим потрясінням і гнівною образою.

- Гей, навіщо ти прийшов ?! - Впритул підбіг до нього хлопець, важко дихаючи. - Тобі допомогти? Ти як? Що з тобою? Відповідай, твою мать!

Як тільки Микита наблизився до брата, то відчув холод, що виходить від нього. Йому навіть здалося, що він побачив цей холод - ледь помітний, з синюватим відтінком. Немов зрозумівши це, людина в плащі зник, і в ту ж секунду з'явився в парі метрів від хлопця, знову стоячи спиною.

- Вернись!

- Гей, тихіше, невеликий, я ж можу і розсердитися, - впустивши в голос нотку роздратування, сказав той, кого звали Андрієм, однак його голос все ж залишався веселим. - Проявляй повага до старших, якщо цінуєш цілі кістки.

- Що з тобою трапилося?! Де ти? - Знову підбіг до брата Микита, розуміючи, що то, як битися його серце - ненормально. Мабуть, цілі кістки були у нього не в пошані. Але Андрій знову зник і з'явився за його спиною. Микита все так само не міг бачити його обличчя. А холодний вітер все тільки посилювався, змушуючи паперове газетне сонце тремтіти в своїх поривах не гірше квіток на землі.

- Куди ти весь час йдеш !! - Прокричав ображений і переляканий Микита. - Стій! Досить тікати!

Хоча Андрій не міг бачити його очей, в яких вперше за багато-багато років судини розширилися і почервоніли через появу і яро стримуваних сліз, він по-доброму і якось сумно засміявся. Раніше він робив це вкрай рідко.

Верескливе хихикання на задньому плані знехотя зникло, щоб з'явитися через кілька хвилин.

- Прикро? Тобі не судилося мене наздогнати, - приклав долоню, обтягнуту рукавичкою, до чола Андрій.

Гра в догонялки тривала ще кілька хвилин. Як би Микита не намагався, зловити людини в плащі він не зміг. Тільки щиро веселив. А ноги його все більше і більше робилися ватяними, уповільнюючи швидкість пересування, що не могло не дратувати. Від цього коктейлю безсилля і злості Микита навіть закричав, викликавши вибух реготу у брата.

- Ну, поки, любитель салочек. Ти мене ними і в дитинстві напружував. Виріс - і не змінився. Сумно. Прощай. І йди проти вітру, - майже ласкаво повторив Андрій, подумав трохи і додав:

- Я тут чув прикол - Бог дає стільки випробувань, скільки людина може витримати. Те, чого людина не витримає, Бог йому і не запропонує. Не руйнуй Богу систему. Перестань нити і вже вали проти вітру, олень!

Вітер став нестерпним і бив Микиту по обличчю з диявольською радістю. Верескливий сміх, супроводжуючий його, зазвучав голосніше.

- Знову ти йдеш, - зі злістю прошепотів хлопець в спину брату. - Ви все йдіть.

- Ти один раз теж пішов, - справедливо зауважив ледь чутним голосом той, не здійснюючи кроків, але незрозуміло віддаляючись від Микити. - Але ти повернутися можеш, а я - ні.

- Не йди! Стій!

Андрій раптом слухняно завмер і все ж повернувся в підлозі анфас, і Микиті стало незрозуміло страшно, як загнаному в стійло тварині, відчувши несе смерть землетрус. Особа старшого брата було блідим, ніби облитим воском, тільки ось карі примружені очі продовжували сміятися.

Противне хихикання стало ще голосніше і різало слух зовсім вже відверто.

- Заткнись, - зло сказав сміху Андрій і зник.

- Вернись !!

- Проти ... просто йди. - Прошепотів вітер в спину Микиті і теж помчав. На тому місці, де щойно був брат хлопця, з'явилася невелика чорна калюжа, яка все розросталася і розросталася. Мить - і Микита виявив, що стоїть біля берега ідеально круглого озера, від якого виходить той же терпкий недобрий синюватий холод, що і від Андрія. Йому здавалося, що старший брат вирушив туди, в непрозору воду, від близькості якої крутилася голова.

Там, він ховається там! Звідти його можна буде витягти! Забрати силою. Допомогти!

Недовго думаючи, Микита зробив кілька кроків у напрямку до озера з твердими намірами допомогти Андрію вибратися з вічного холоду, і через пару секунд вже безвольно занурився під крижану воду з головою, переставши дихати. Ніхто не міг чинити опір цьому озеру. І хто сказав, що в ньому була лише звичайна вода?

"Хоробрий недоумок, - Попливли по небу чиїсь фіолетові розпливчасті думки, - куди поліз, щеня! Вернись назад !! "

"Зухвалий вчинок, - Яскраві літери кольору морської хвилі злетіли над горизонтом, вони явно висловлювали підбадьорення. - Сміливий хлопчик. Нехай отримає подарунок за чисті помисли і сміливість ".

Невідома сила викинула перестав дихати Микиту з води на берег, і над ним, на потемнілому і став темно-синім небі, знищивши паперове пом'яте сонце, спалахнули яскраві зірки. Вони утворили напівкруглий вінець, сполохами переливаючись прекрасним північним сяйвом, а потім, одна за одною, під проводом Геми, найяскравішою з них, заковзали по повітрю вниз, до грудей Микити.

Обережно, одна за одною, зірки увійшли в його серце, зафіксувавши в ньому малюнок Північної Корони.

Микита відкрив очі і різко сів у ліжку.

Він прокинувся, немов від удару по голові. Права рука швидко намацала рукоять ножа в головах у зазорі між спинкою дивана і матрацом - звичками розкидатися Нік не міг та й не хотів. Зброя завжди було при ньому, і в кожній новій квартирі хлопець мав звичай рівномірно розподіляти його по всіх кімнатах, щоб воно знаходилося в зоні досяжності. Та й не дарма березня говорив, що холодна зброя в ліжку оберігає від поганих снів, особливо якщо клинок відмінно, до дзеркального блиску, відполірований. Тоді злі духи бачать свої моторошні відображення в ньому і лякаються, залишаючи людину і його сни в спокої. Правда, повір'я свідчили, що найкраще зберігати ніж під подушкою, але з цим Андрій, а слідом за ним і Нік, були не згодні. Занадто багато зайвих секунд пройде в разі реальної загрози, поки будеш діставати звідти свій ніж. Та й небезпека порізатися існує - принаймні, Андрій завжди глумливо натякав молодшому братові, що його руки не настільки прямі і спритні, щоб одного разу не наштовхнутися на вістрі клинка, захованого під подушкою.

Ніж в руці заспокійливі подіяв на Ніка. Дихання його досі залишалося переривчастим, немов він пробіг кілька кіл на спортивному майданчику. А там, де билося серце, було холодно і в'язко, немов його, серце тільки що вмокнули в щось мокре, терпке і крижане.

Хлопець і сам не зрозумів, чому так різко підірвався і чому так моторошно себе почуває. Ніколи раніше він не прокидався незрозуміло від чого, без видимої або чутної причини. Обережного і уважного Микиту міг розбудити будь-який, навіть самий незначний шум, але зараз було абсолютно тихо. Навіть на вулиці не чути було ні шереху. І ніяких кошмарів йому начебто і не снилося. Йому взагалі в останні місяці майже нічого не було уві сні: ні хороше, ні погане.

Так, Нік справедливо вважав, що раз на ранок він нічого не пам'ятає, то вночі йому нічого і не сниться. Посміхаючись сам над собою, вважав, що, напевно, ніж у ліжку все ж допомагає йому позбутися від снів. Але зараз, як і завжди, він просто забув свої чорно-білі газетні сновидіння.

Хлопець, наказавши серцю увійти в свій звичайний ритм, кілька разів глибоко вдихнув повітря, встав з ліжка, неспішно підійшов до вікна і відчинив його, впустивши в кімнату потік свіжого нічного повітря, який тут же огорнув його оголений міцний торс. Сон свій він, природно, так і не згадав, ось тільки чомусь перед його внутрішнім поглядом стояв образ старшого брата. Нік спробував викинути його з голови, але не зміг: проти Андрія він завжди був безсилим. Посміхаються задоволений березня постійно дивився на Микиту з підсвідомості. Зараз, наприклад, пам'ять підкинула його в образі майже шестирічної давності, коли Андрій дізнався, що його братик сам вступив в державний університет на престижну спеціальність економічного факультету. Слідом за ним в білявою коротко стриженої голові з'явилися і інші особи з минулого, яке ніяк не хотілося забуватися. До самого світанку - сьогодні яскравого, грайливого, темно-помаранчевої оксамитової облямівкою застиглого на краях швидких рваних хмар - Микита просидів на підвіконні, біля відкритого вікна, відганяючи і відганяючи непрохані спогади і напівзабуті особи. Знайомі, подільники, вороги. Померлі родичі, старший брат, єдиний друг, перше кохання. Всі вони шарпали пам'ять, як заведені, не бажаючи заспокоїтися, і кожен з них шепотів щось своє.

Чим більше осіб миготіло в уяві, тим сильніше ставав знущальний вітер на вулиці. Нік знаходився на восьмому поверсі і міг сповна відчути всю силу швидкого і поривчастого дихання червневого ранкового повітря.

- Іди проти вітру, - задумливо сам собі сказав Кларскій і сам же себе обізвав клінічним психом. Молода людина нервово постукав пальцями за підвіконню, куди випадково потрапили перші важкі сонячні промені. Щось продовжувало його турбувати - те, що здавалося дуже важливим, але ніяк не бажало випливати з потаємних глибин пам'яті.

А останньою особою, яка підкинула йому підступна пам'ять, було симпатично-завзятим, блакитнооким і облямовані світлими, ледь досягають до плечей волоссям, на одній з розвіваються пасом яких сиділа золота метелик. Вона раптом стала смарагдовою, а потім стала переливатися блискучим сріблом.

Дівчина, на волоссі якої сиділа ця неймовірна метелик, мило посміхнулася Микиті, і він не зміг відвести погляду від її губ - малинових, трохи закушені, дуже і дуже привабливих. Молода людина простягнув вперед руку і торкнувся цих губ кінчиками пальців, змусивши їх володарку засміятися.

"Пам'ятаєш, що я тобі сказав? - Запитав подумки Нік, дивлячись на дівчину, не кліпаючи і знаючи, що вона розуміє його без слів. - Я сказав тобі, що я повернуся. Пам'ятаєш? "

Вона мовчала, обережно торкаючись його витягнутої напруженої руки і гладячи її.

"Так ти пам'ятаєш чи ні?" - Почав сердитися хлопець.

Відповіді все не було - дівчина з метеликом на волоссі продовжувала гладити його руку: ніжно, але не наполегливо, а обережно, розглядаючи його обличчя, як картину.

"Дивитися будеш або відповідати?" - Примружився Кларскій і різко, несподівано і для неї, і для себе, грубувато притиснув дівчину до себе, однією рукою обнявши за талію, а інший піднявши її загострений гордий підборіддя і провівши по її вишневим, миттю щільно зімкнулися губ своїми, в передчутті чогось більшого.

"Відповіси ти мені чи ні? Пошкодуєш адже, якщо будеш грати в мовчанку," - Зі злим задоволенням цілуючи напружену, перелякану світловолосу дівчину в щоку і в куточок губ, знову подумки сказав Микита. Вона продовжувала вперто мовчати, і це заохотило його. Нік ще міцніше, майже до болю притис неслухняну дівчинку до себе, і, владно заглянувши їй в блакитні очі, натиснув великим і вказівним пальцями на її бліді щоки, змусивши малиновий, як у лялечки, ротик, розкритися.

"Я ж сказав," - Із задоволенням опустив долоню трохи нижче і почав цілувати неслухняну нахабу, насолоджуючись її страхом і своєю силою.

Спочатку дівчина чинила опір, але потім стала покірною - не тільки дозволяла цілувати себе, а й відповідала сама, обнявши Микиту за плечі.

"Дурень," - Раптом подумки сказала йому дівчина, трохи відсторонюючись, вкусила Кларского за мочку вуха і, перш ніж прийти в лють від такого непокори, Нік відкрив очі. Він зі злістю зрозумів, що знову примудрився заснути, вже сидячи на підвіконні. До того ж він запам'ятав сон - хлопцеві досі здавалося, що він цілує ту неслухняну дівчинку, яка посміла його обізвати. Пульс його почастішав - тіло сон теж відмінно пам'ятало і вимагало продовження банкету, тільки вже наяву. Дівчат у Ніка не було вже досить довго, щоб це саме тіло почало бунтувати.

- Наснилася ж, - вилаявся стиха Кларскій, вирівнюючи подих.

Ніка навіть уві сні примудрялася вивести Микиту з рівноваги.

Хлопець потягнувся і, не закриваючи вікна, з якого тепер дув став ще більш прохолодним вітер, опустився на підлогу, так і не подумавши надіти футболку. Віджимання завжди допомагали йому зосередитися.

Цього ранку Микита Кларскій прийняв дуже важливе для себе рішення. Для початку він зробив кілька телефонних дзвінків - в тому числі тим, з ким давно, дуже давно не зв'язувався, а через пару тижнів, задоволений результатами, замовив через інтернет квитки в місто, в якому не був майже рівно три роки. План, виношуваний їм вже довгий час, погрожував бути здійсненим.

Адже він все-таки обіцяв повернутися.

Може бути, мстити, а може бути ...

Сонце на сході початок світити надто яскраво.

Частина перша
 Через два роки після розставання Ніки з Ніком
 (Вересень - травень)

Сміливим допомагає Доля.

Публій Вергілій Марон

Ніка сиділа в темному кінотеатрі і, крадькома позіхаючи, дивилася вперед, на величезний екран, на якому бігали взад-вперед і щось при цьому завзято співали мультяшні герої, зображені кращими художниками-мультиплікаторами світу. Відома анімаційна студія випустила новий мультфільм, присвячений пригодам давньогрецького героя Тесея під нехитрою назвою "Тесей і Мінотавр". Природно, події в ньому були перевратимі і прикрашеними, а сам Тесей виглядав цілковитим йолопом, що володіє величезною силою, невиразною, яка не піддається поясненню, сміливістю, похмурістю, байдужістю до всього на світі і лише зачатками мозку, і то, здається, спинного, але популярність мультфільму була дуже висока.

Ніка стомлено зняла 3D-окуляри - вони все ж злегка дратували її, та й чутливі очі швидко втомлювалися. До того ж герої, що пливуть на Крит, щоб розправитися з Мінотавром, не здійснювали нічого важливого, а весело і дружно співали чергову пісеньку, танцюючи на палубі судна щось середнє між румбою і гопаком, змушуючи морську живність здивовано витріщатися на дурників, а саму дівчину позіхати.

- Ей, тобі не подобається, чи що? - Штовхнула Ніку в бік поруч сидить з нею дівчина з дуже довгими і злегка хвилястими світло-русявим волоссям. Саме вона і затягла Ніку в кінотеатр, хоча та з великим задоволенням сходила б на відв'язну комедію. Ну, або хоча б на психологічний трилер.

- Не дуже, - знизала плечима та. - Ми ще й половини не подивилися.

- Ти просто дуже зла, тому й не любиш мультики, - винесла вердикт брюнетка і знову втупилася в екран.

- Ну, а ти у нас сама доброта, - пробурчала Ніка.

Поруч з дівчиною сиділа її двоюрідна сестра і одночасно хороша подруга зі злегка екзотичним ім'ям Березня, яка, на відміну від Ніки дивилася нову казку з великим інтересом. Березня взагалі любила все легке, повітряне та смішне в кінематографі. "Тесей і Мінотавр" винятками не стали. Особливо їй сподобався момент, коли ледачого і явно придурочного Тесея мало не всіма Афінами на колінах благали поїхати на Крит, щоб той розібрався з тамтешнім царем Міносом, вимагали від Афін щорічно данину в розмірі семи чоловік. Ці сім чоловік були призначені в жертву чудовиську Мінотавра, що проживає в лабіринті, і тільки неймовірно сильний Тесей міг розправитися з ним. Однак бездушному і володіє чорним гумором царського синку Тесея все це було по фігу. Його прийомний, людський батько Ей тільки і радий був потурати бажанням єдиного сина і всіляко його покривав.

Ніка на все це дивилася зі здоровим скептицизмом - подібні особистості не те, що в мультиках, в житті їй не подобалися. Вона щиро вважала, що чоловік повинен бути сміливим і сильним - в першу чергу духовно, а не фізично. Здається, ті часи, коли вона цінувала в першу чергу зовнішні ефектні дані, пройшли.

"О Боже, я старію", - подумала про себе Ніка, коли вперше впіймала себе на цій думці.

Спочатку похмурий любитель марнувати життя Тесей ні в яку не погоджувався на розбирання з Міносом, ховався від прохачів, мріяв емігрувати кудись в Фіви або навіть в Спарту, і тільки гнів його справжнього, божественного татуся Посейдона, який вирішив, що пора б уже зробити з синочка справжнього чоловіка, змусив так званого героя зійти на корабель і разом з абсолютно невиразною морської командою вирушити в дорогу.

Дивлячись на те, як ненавидить весь світ Тесеюшку благають піти битися, Марта по-дитячому весело сміялася, а ось Ніка ж лише смиренно хитала головою. Їй, як любительку давньої міфології в загальному і давньогрецької зокрема, було за Тесея якось образливо. Та й то, що купа фактів була перевернута з ніг на голову - теж. Приміром, її заохотило навіть те, що вінець під назвою Золота Корона в мультику Тесей отримав не тоді, коли повинен був, доводячи свою спорідненість з богом морів Посейдоном, хоробро пірнути в море, щоб знайти там кільце єхидного Міноса і отримати вінець від Амфітрити. А коли врятував по своїй дурості дивакуватого вигляду нереїди.

Правда, творці мультиплікаційного фільму майже не відійшли від правильної любовної лінії історії. Як і годиться, суперником у коханні Тесея був сам бог Діоніс, зображений, до речі кажучи, куди більш адекватно, ніж головний герой. Недоумкуватості в ньому не було, тільки променистий гумор і жорстка хитрість, та й намальований він був цілком симпатично. Мінос хотів одружити дочку на Діоніса, який, закохавшись в Аріадну, спустився з Олімпу в вигляді не бога, а людини. Аріадна була згодна з волею батька, поки не зустріла Тесея. Природно, просто так познайомитися вони не могли, і їх цікава зустріч відбулася на ринку, де дурник з Греції впав критської панночці прямо на голову, розсердивши до кольок у шлунку. Там же він її і звинуватив, мовляв, вона сама винна, що ходить там, де він має честь падати.

- Класно знято? - Запитала жвава березні у Ніки.

- Ага, дуже, - відгукнулася та, ліниво поїдаючи поп-корн. Те, як Аріадна дратувала Тесея, і навпаки, стало раптом їй дуже знайоме. Колись давно один похмурий тип теж її сильно дратував. І, здається, цей тип чимось невловимо схожий на цього самого Тесея. По крайней мере, він такий же сильний і мовчазно-похмурий.

Якимось немислимим чином, примудрившись сто раз посваритися і обсмеять один одного, Тесей і Аріадна - о, жах, закохалися. І дівчина вирішила допомогти коханий не заблукати в лабіринті, таємно від батька вручивши хлопцю чарівну нитку. А коли Тесей розправився з чудовиськом Мінотваром, яке виявилося, до речі, цілком доброзичливим і дуже самотнім, а тому потребує в любові і ласки, то він вкрав Аріадну, у якій ось-ось повинна була відбутися весілля з Діонісом, і повіз її на своєму кораблі додому . Мінотавр, а також божевільний учений Дедал і купа нових персонажів попливли з ними. Мінотавр, до речі, до зникнення людей причетний ні - хтось інший вбивав їх в лабіринті, а все звинувачували його, бідолаху. Цього когось Тесей неабияк поранив, але чудовисько зуміло втекти, пригрозивши, що повернеться і влаштує вселенську розбирання.

Парочка щасливо попливла до Греції під покровом ночі, проте бог Діоніс ідіотом ні, дізнався про все, поскаржився батькові Зевсу, той споро провів переговори з богинями Долі - мойрами, і вони з'явилися до Тесея, нахабно заявивши, що його доля - бути не з Аріадною, бо вона призначена самому Дионису, а з її сестричкою Федрой. Тесей підкорився їх волі, залишив сплячу і ні про що не підозрює Аріадну на якомусь острівці, не забувши подарувати їй вінець Північної Корони, і поплив додому, роздирається своєї палкою любов'ю і покаяння долі.

Дивлячись на те, як слухняний дурила Тесей, скриплячи серце, залишає кохану, Ніке раптом зробилося сумно. В голову її прийшли не найкращі думки, від яких дівчина старанно ховалася, але які все одно час від часу наздоганяли її.

"І чому Тесей послухав богинь Долі і залишив свою Аріадну? Навіщо вирішив підкоритися волі богів? Чому вирішив, що якщо він залишить ту, яку любить, і підкориться долі, то буде щасливий?", - З деякою гіркотою, втім, вже старої, в'ївся в свідомість, думала Ніка. Вона часто перечитувала давньогрецькі міфи, і всякий раз, коли читала легенду про Тесея і Аріадні, відчувала подібні почуття. Їй здавалося, що вона чудово розуміє Аріадну, яку залишив коханий.

Двічі в житті Ніки було так, що люди, яких вона щиро любила, їхали, кинувши її одну.

Майже п'ять років тому це зробив Саша, її перша справжня любов, людина, від одного виду якого у Нікі зривало не тільки голову, але й розум відбивало начисто. Він був її першим хлопчиком і першим, хто дав їй відчути, що таке справжня (на думку самої Ніки) любов.

А трохи більше двох років тому теж саме зробив і тип на ім'я Микита, що асоціювався у Ніки з Тесеем. Від нього голову у Нікі не зривати, тільки дах трясло від злості - спочатку він її дратував зі страшною силою, а потім ще й почав лякати. Микита Кларскій виявився не простим хлопчиком і навіть не звичайним гопником, а братом кримінального авторитета, грубим мерзенним хамом без почуття гумору і з начисто відбитою ріпою. До того ж їх майже однаково звали, та й прізвища обох не підкачали: Кларскій і Карлова. Не дарма одного разу один надто розумний міліціонер у відділенні міліції обізвав їх Карлом і Кларою. Тими самими, які вкрали корали і кларнет.

Але потім, під час їх вимушеного спілкування, коли Нік і Ніка прикидалися парою, дівчина зрозуміла, що все більше і більше прив'язується до цього безнадійному типу, намагаються бути схожим не так на гоп-Стопник з підворіття, а на непомітного правильного мажоріка. Ніке здавалося, що справжнє "я" Кларского знає тільки вона сама.

Після того, як Саша поїхав в інше місто, де знайшов нову дівчину, Ніка, погоревав півроку, стала активно шукати йому заміну, розважатися, намагатися жити яскраво і весело, загалом, робити все, щоб не згадувати Олександра. І у неї з часом вийшло забути його, хоча образа, звичайно, залишилася. Сім місяців красивих відносин, визнання, подарунки, безсонні ночі були перекреслені двома червоними лініями після того, як Сашка, навіть не попрощавшись, поїхав в інше місто, а після по смс повідомив, що знайшов іншу.

Його забути вона все ж змогла. А Микиту - немає.

Коли він залишив Ніку, веселитися і шукати йому заміну їй не хотілося. Дівчині тоді хотілося тільки одного - лежати в своєму ліжку, сховавшись з головою ковдрою, і нема про що не думати. Минуло вже майже два роки, або навіть трохи більше, а Ніка ніяк не могла перестати думати про своє далеке від ідеалу коханого на прізвище Кларскій. І хоча їх відносини можна було назвати лише грою, і було в них всього лише пара поцілунків і вимушених обіймів, рана в душі Ніки була дуже глибокою.

У Саші в руках був швидкий ніж-фліппер, а у Ніка - гострий м'ясницький тесак.

Треба ж, тоді, в квартирі, де вони ховалися від поліції тієї моторошної ночі, коли були арештовані брат Ніка і члени його угруповання, вона вважала, що все, що відбувається чимось схоже на гру, яка обов'язково завершиться хеппі-ендом. І що зі світлим волоссям нахаба буде з нею, і що вони по-своєму, але будуть щасливі, і що це так прикольно - мати такого хлопця, як Кларскій - адже ніхто її тоді навіть і не образить, але ... нічого цього так і не відбулося. Їм не судилося бути разом. Як би пафосно це не звучало, але це було правдиво. До речі, саме там, в квартирі, де вони ховалися, коли Ніка малювала портрет Ніка, вона остаточно зрозуміла, що Кларскій їй доріг.

Ніка думала, що буде тримати за руку свого Микиту, а в результаті в її долонях виявився лише липневий пух та його запальничка. А ще на її шиї залишилося гарне кольє з білого золота, в якому вона була на благодійному вечорі. Такий собі еквівалент міфічної Північної Корони, залишеної Тесеем в якості подарунка своїй Аріадну. У ній вона виходила заміж за Діоніса.

А, може бути, це вона, Ніка, винна, що не змогла вмовити Микиту взяти її з собою, не змогла наздогнати його, не змогла вчасно вибігти? Це ... вона винна? Або він? Або у всьому винна штука під назвою доля? Нісенітниця, такого не може бути. Людина сама вибирає свій шлях, а не покладається на якийсь фатум. Здається, Микита Кларскій вважав по-іншому. Він в Долю вірив. А чи вірить досі?

З цими думками, під чергову запальну пісню героїв мультфільму Ніка непомітно для себе заснула. Фінал мультика вона благополучно пропустила, і була розбуджена сестрою тільки після того, як по екрану попливли веселі субтитри.

- Ну як тобі? - Запитала задоволена страшно Марта, коли вони з сестрою виходили із залу кінотеатру.

- Середненько, - відповідала виспався і Об'ївшись поп-корну Ніка. - Тесей - махровий дурень. Аріадна теж неадекватна, закохалася в чортзна кого. Мінотавр схожий на латентного гомосексуаліста. Один Діоніс більш менш адекватний пацан.

- Ти ж до кінця не додивилася! - Обурилася Марта. Вона, романтично-наївна душа, була від мультика під враженням. - Там було все дуже романтично!

- Ти зі своєю романтичністю дострибатися, - пригрозила їй Ніка. Вона прекрасно знала, що у Марти іноді бувають занадто ідеалістичні уявлення про світ. До того ж Марта була молодше Ніки. Вона вчилася на другому курсі державної консерваторії імені С. С. Прокоф'єва, по класу скрипки, а ось Ніка цього літа вже закінчила університет і з початку вересня працювала в фірмі одного свого батька, такого ж любителя риболовлі, як і він сам.

Сьогодні, вересневим недільним днем, Ніка піддалася на умовляння чіпкою сестрички, і пішла разом з нею в кінотеатр, що розташовується в модному торговому комплексі "Рай".

Дівчата спустилися вниз по ескалатору на перший поверх, розмовляючи, пройшли повз численних бутиків і фірмових магазинчиків, не забувши заглянути в деякі з них і подивитися модні дрібнички, а після виявилися на вулиці, на величезному широчезному ганку. Прямо перед ними простяглася переповнена автостоянка, а праворуч перебував вхід в дорогий ресторан з претензійною назвою "Мілсдарь", виконаний в дореволюційному розкішному стилі і в своєму великому меню має кращі страви російської кухні.

- Ти там була? - Запитала березня Ніку, попросивши її зупинитися і шукаючи в великий об'ємної сумці мобільник. Той ніяк не міг знайтися. У Марти взагалі частенько губилися речі, ламалася техніка або відбувалися інші забавні для всіх (але не для неї) казуси. Вона могла, задумавшись про своє, піти переходити дорогу на червоне, переплутати автобуси, запізнитися на годинку-другу або приготуватися не до тієї іспиту. Напевно, комусь іншому подібні діла не зійшли б з рук, але тільки не Марті - вона, сама часто цього не усвідомлюючи, могла бути дуже чарівною і по-світлому чарівною дівчиною, на яку не можна було довго сердитися. До того ж багато хто знав, що Марта - особистість творча, тому часто витає в якихось своїх світах, і прощали їй її маленькі недоліки.

- Ні-і. Хто мене туди поведе? - Знизала плечима Ніка. Про ціни в цьому містечку вона була тільки чула. - Ти там знайшла свій мобільник?

- Майже. Зараз ... Ідіотська косметичка!

Поки березня копалася в сумці, повз дівчат пронісся явно дорогий "БМВ" металевого гордовитого кольору і припаркувався на вільному місці біля ресторану "Мілсдарь". З автомобіля неквапливо виліз високий підтягнутий молода людина в чорних окулярах і з темними, майже чорними волоссям, які в контрасті з досить блідою шкірою надавали всьому його зовнішності аристократичний недбалий шарм. Брюнет недбало поставив машину на сигналізацію і повернувся до дороги, немов чекав когось.

- Дивись, який хлопець, - захоплено прошепотіла Марта, знайшовши, нарешті, свій телефон з бузковим корпусом. Їй навіть здалося на мить, що там стоїть, схрестивши ноги, якийсь актор - особа, приховане сонцезахисними окулярами, на мить навіть здалося знайомим.

Ніка лише знизала плечима. На хлопця вона глянула тільки мигцем і без будь-якого інтересу. Може бути, якщо вона придивилася до брюнета, то швиденько зробила б звідси ноги, і нічого не сталося, але її відстороненість злегка нашкодила дівчині. Або, може бути, навпаки, допомогло.

- А я блондинів люблю, - безтурботно відгукнулася Ніка.

Насправді вона любила не всіх світловолосих чоловіків, а, здається, тільки одного, але ось що з ним і де він, дівчина й гадки не мала. Нік помчав удалину липневого ранку, і більше Ніка нічого не чула про нього.

Багато хто дивувався, коли дізнавалися, що Карлова ніким не зайнята і ні з ким не зустрічається - дівчиною вона була симпатичною, веселою і компанійський. Численним подружкам і знайомим вона говорила з посмішкою, що поки не знайшла хлопця, з яким хоче бути разом, мамі і родичам - що виходити заміж до тридцяти не планує і бажає пожити для себе, і тільки лише сама собі віддавала звіт в тому, що ні може ні на фізичному, ні на психологічному рівні бути з кимось крім цього проклятого і зниклого кудись козла на ім'я Микита. Вона, правда, пробувала зустрічатися з хлопцями! Але кожного з них порівнювала в душі з кропом, і вони постійно програвали йому, як ніби-то він усіх їх намовив!

- Нерозумно визначати, хто тобі подобається тільки за кольором волосся, - повчально зауважила Березня, все так же риючись у своїй сумочці.

- Я ще й на колір очей дивлюся, - хмикнула Ніка.

У Микити очі були сірі, холодні, що здаються замерзлим льодом на греблі, уважні і не дуже люб'язні. У нього, якщо чесно, взагалі було багато недоліків, але, як зрозуміла потім дівчина, всі вони були їй до смаку. Напевно, вона чортова мазохістка.

Вона не помічала, що молодий чоловік, вилізлий з машини, в упор дивиться на неї знизу вгору. Березня по причині неуважності і не дуже хорошого зору, яке навіть в лінзах було далеким від стовідсоткового, - теж. Дівчата, не особливо поспішаючи, спустилися по ганку і так само неспішно рушили в бік парку, який все ще міг похвалитися як цілком ще соковитою зеленню, так численними блакитними, рожевими і помаранчевими круглими клумбами-пампушками. Осінь в цьому році була тепла, як долоня сонячного істоти, що спустився на землю з цікавості.

Молода людина з чорним волоссям, схиливши голову, проводжав двох сестер задумливим поглядом. З автомобіля, що під'їхав слідом великовагового брутала, що кличе "Джип Ренглер", виліз ще один молодий чоловік, дуже високий і великий, з відмінно накачаними м'язами і з особою, на якому від скроні до шиї через всю щоку тягнувся що не відрізняється витонченістю шрам.

- Чого застиг? - Запитав він хриплувато чорнявого. - Йдемо, люди чекають.

- Почекають, - кинув молодий чоловік, не відриваючи погляду темно-зелених, як у дикій великої кішки, очей з коричневими цяточками навколо зіниць, яких, втім, не було видно з-під окулярів.

- Ти це їм скажи, придурок.

- Іди всередину, скоро буду, - кинув чорнявий накоченому хлопцеві, і, перш ніж той встиг витончено вилаятися, попрямував в сторону ні про що не підозрюють Ніки та Марти. Його приятелеві нічого не залишалося робити, як зайти в "Мілсдарь" одному.

- Ось Nзапрещенно цензуройN козел, - не надто дружелюбно вимовив молодик зі шрамом. Він більш ніж відмінно знав, що ті, хто знаходяться в ресторані - люди серйозні і чекати не люблять, - телицю чи побачив? Або вмазатися встиг?

І, похитавши стриженої майже під нуль головою, він нехотя зник в дверях "Мілсдаря", гостинного до всіх, чиї фінанси дозволяли за раз витрачати там суми грошей, що перевищують середні зарплати багатьох людей цього міста. Ці два хлопці, чий вік коливався в районі двадцяти п'яти років, з легкістю могли собі це дозволити. Як, втім, і багато іншого.

Друга молода людина, що сподобався Марті, швидким кроком наздогнав дівчат біля проїжджої частини, біля входу в життєрадісний парк, який вітав усіма своїми листочками і квітками бабине літо, і, повагавшись всього лише кілька секунд, стрімко підійшов до білявою дівчині, чиї прямі гладке волосся тепер досягали сардини спини. Темноволосий посміхнувся - вперше за довгий час щиро, що не оскалом і не видавлюючи з себе неіснуючі емоції, а після швидким жестом закрив дівчині очі долонями. Ніка - а це була саме вона - від несподіванки зупинилася, глибоко вдихнула повітря і раптом обома руками вчепилася в зап'ястя хлопця.

- Це ти, Кріп? - Прошепотіла без натяку на доброту в голосі дівчина. - Ось козел. Якщо так, то краще тікай, чуєш ... Гей! Відпусти мене!

Вона ще сильніше вчепилася в його руки, ніби не хотіла відпускати. Надія повільно перевтілювалася в очікування зустрічі, якої все ж в цей день не судилося відбутися. Але звідки це могло знати серце Ніки, до останнього наділяє те, що Микита знайде її, коли-небудь, одного разу ...

Березня, нічого не розуміючи, здивовано застигла поруч, переводячи здивовано-переляканий погляд з кузини на цікавого незнайомця, який закриває тієї очі, і назад. Хлопець їй абсолютно раптово сподобався - а таке з Мартою було вперше, щоб так відразу незнайомий людини здався хорошим і милим. Поблизу він здавався ще крутіше, ніж видали. Дівчина дивилася на нього і розуміла, що від цієї людини з розправленими плечима виходить невидимою серпанком якась внутрішня, нехай навіть трохи грубуваті сила.

- Я теж тебе радий бачити, Ніка, - відгукнувся чорнявий хлопець. Почувши його голос, дівчина судорожно видихнула і безвольно опустила пальці. Ні, цей голос не належить Ніку. Прокляття!

Надія, що зачаїлася в блакитних очах Ніки, так само сумно і якось безнадійно опустила кисті рук вниз. Вона, постійна супутниця всіх вірять в диво, обернулася витонченою порцелянової лялькою з кремово-коричневими кучериками, і сховалася за розширеними зіницями Ніки. Надія теж чекала коханої людини.

Чорнявий хлопець все ж прибрав свої пальці з особи Никит і за плечі розгорнув її до себе.

- Дуже радий, - повторив він.

- А це ти! Блін, кого тільки не зустрінеш! Привіт, - сказала обманута Ніка, нарешті, побачивши того, кого прийняла за свого Микиту. Вона, правда, подумала, що це Кларскій! Адже це так характерно для нього - з'явиться просто так і без попередження налякати! Або вона сама придумали собі, що одного разу Микита повернеться за нею? Так, придумали.

Порцелянова лялька, що ховається за її зіницями, кивнула сама собі, розгладжуючи складки на пишній сукні, виткане з найтоншого темно-рожевого шовку.

- Здрастуй, Ніка, - з цікавістю вивчав її обличчя хлопець. Він зняв свої чорні окуляри і додав. - Довге волосся тобі дуже йдуть. Дуже жіночно виглядаєш.

Ця людина, як і раніше, говорив те, що приходило йому на розум, не заморочуючись, тактовно це буде чи ні. Іноді його самовпевнена прямота заважала йому, а іноді виручала, відлякуючи при цьому людей.

Ніка якось кривувато посміхнулася, все ще перебуваючи в вакуумі розбитих надій і невиправданих очікувань. Ну як вона могла подумати, що це пан Кріп ?!

- Ти теж відмінно виглядаєш, - сказала вона якось відсторонено, відступаючи на пару кроків назад, до дороги.

Зеленоокий тип явно не очікував від Ніки такий флегматичної для неї реакції. Сам він, насилу усвідомлюючи це, відчував себе зраділо-здивованим. Стосуватися особи Ніки йому сподобалося - це було немов швидкоплинне дотику до минулого, далекого і якомусь чистому, чи що. А то, що цій людині подобалося, він звик тримати при собі.

- Ти не забула мене?

- Саша, тебе складно забути, - посміхнулася дівчина, кажучи чисту правду. Хоча, звичайно, складно, але можна. Вона потихеньку приходила в себе, і здивування від такої раптової зустрічі брало своє. І звідки тільки він тут узявся ?? Знову повернувся в місто?

- Слухай, а ти так сильно змінився!

- Часу минуло багато. Для змін досить, - ще одна усмішка була щиро подарована Ніке.

- Згодна. А ти прямо крутим хлопцем став. Я бачу, ти зараз на коні? Це, до речі, моя сестра Марта. А це мій колишній хлопець Саша.

Березня кивнула йому, струснувши довгими кучерявими волоссям. Вона чомусь засоромилася цього важливого впевненого Олександра. Невже. Це він, той самий Саша ??

- Я пам'ятаю тебе, - прихильно сказав молодий чоловік, - здається, ми бачилися на Дні народженні Ніки.

- Може бути, - обережно відповіла Марта, згадуючи, як вона в п'ятнадцяти чи шістнадцятирічному віці була на Дні народженні сестрички - в той час та як раз зустрічалася з хлопцем на ім'я Саша, і на свято він приволік їй величезного білого ведмедя, зростанням чи ні з саму іменинницю, і пишний букет сніжно-білих троянд. Повеселившись будинку у Ніки, вона, її хлопець і подруги з друзями поїхали за пропозицією Саші в модний клуб "Аліг'єрі". Правда, Тоді березня нікуди з ними не поїхала: по-перше, вона була ще неповнолітньою, по-друге, мама нікуди не хотіла відпускати дочку особливо в якесь там нічний заклад, а по-третє, і в найголовніших - дівчині потрібно було готуватися до конкурсу і багато репетирувати.

До речі, особи Олександра Березня, у якій пам'ять була не найгострішою, майже забула. Хоча, здається, як пам'ятала дівчина зараз, в ту їхню першу і останню зустріч, Саша зробив на неї величезне враження: високий, красивий, здається сміливим, відповідальним і щедрим, він навіть затьмарив для неї образи улюбленого актора і обожнюваних рок-музикантів, відомих всьому світу. Тому що вони були далекими, як зірки на небі, а він перебував близько-близько. Після Дня народження Марти вона навіть думала про те, що якщо у неї коли-небудь буде хлопець, то він повинен бути саме таким.

- Як твої батьки? - Продовжував допит Саша.

- Дуже добре.

- Твій батько все ще так само любить риболовлю?

- А як же. Він і Орлов зі своїми вічними розмовами про неї вже дістали всіх, кого тільки змогли, - удавано зітхнула Ніка. Її тато жити не міг без риболовлі і разом з трохи божевільним іншому Орловим після грандіозних приготувань постійно на неї їздив. Правда, зловити цим двом відважним любителям порибалити часто вдавалося мало що, але це, однак, їх запал НЕ остуджувала, тільки ще сильніше під'юджували на наступну поїздку до водойм.

- А як твої батьки? - З ввічливості, а не з інтересу поцікавилася Ніка. - Як мама?

- Дуже добре.

- А батько? - Згадала дуже яскраво дівчина тата Олександра - такого ж високого чоловіка років сорока п'яти з суворим обличчям, серйозними зеленими очима і акуратно доглянутою борідкою. Він у Саші був відомим і шанованим фізиком, викладав в університеті і постійно пропадав у своїй лабораторії в якомусь закритому НДІ.

- Думаю, він теж в порядку. - Посмішка на обличчі молодого чоловіка стала трохи холодніше, як ніби-то він не дуже хотів говорити на цю тему.

- Я бачила пару раз твого братика на скейті, - спішно додала Ніка. Їй захотілося взяти колишнього за руку, щоб зрозуміти - чи буде викликати будь-які почуття це дотик, про який вона так мріяла і за яким так плакала після їхнього розлучення. Може бути, якщо б вона зустріла Сашу років зо два тому, вона б кинулася йому на шию, але зараз ... Зараз вона не стала цього робити.

- Ніка, у мене зараз, на жаль, часу в обріз. Але я дуже хочу зустрітися з тобою і поговорити. - Олександр ніколи не ставив таких питань, як "ти не проти?", "Ти згодна?", "Чи є у тебе час?". Він просто-напросто сам вирішував і просто ставив до відома. Раніше Ніке це дуже подобалося - до тих пір, поки одного разу до неї на телефон, нині вже, можна сказати, покійний, тому що після цього вона кинула його об стіну і розбила, прийшло коротке, але змістовне смс-повідомлення: "Ніка, я знайшов іншу дівчину, нам потрібно розлучитися. Прости, я, правда, тебе любив. Саша. І не забудь стерти номер. Згадувати мене теж не потрібно. Будь щаслива, але без мене".

Це повідомлення, прочитане дівчиною майже п'ять років тому, призвело її до стану, близького до шоку, а після і емоційної комі. Треба ж, а тепер, через стільки часу, людина, колись образив її і зрадив, не викликає вже таких яскравих емоцій: тільки подив і цікавість. І про що Сашенька хоче поговорити? Попросити вибачення, чи що? Це не в його стилі!

- Про що ти хочеш поговорити? - Не зрозуміла Ніка.

- Що за підозрілість, мила? Дай мені свій номер телефону, я подзвоню, і ввечері ми домовимося про зустріч.

- Саш, а якщо у мене хлопець є? - Запитала вона, задумавшись, чи варто захоплюватися його невимушеному впевненому нахабністю.

Той лише знизав плечима. Ніка не могла не звернути уваги, що її колишній коханий був одягнений в темно-зелений подовжений і приталений піджак, куплений явно не на ринку, з-під якого визирав чорний жилет і сорочка з гострим коміром кольору зеленого чаю, розбавленого з молоком. Костюм відмінно завершували начищені до блиску чорні черевики і фірмові годинники з круглим циферблатом, що визирають з-під рукава.

Треба ж, раніше Сашкові так йшли джинси, футболки, шкіряні куртки і кеди, і вона не представляла його, одягненого в іншому стилі. А тепер йому так йде діловий одяг! І сережки у вусі більше немає, і замість срібного кільця на вказівному пальці перстень з платини. Правда, весь цей прикид робить його злегка старше, ніж він є насправді, але зате який він помітний і елегантний, чи що. Хлоп'яча легка неголеність кудись поділася, не забувши прихопити з собою любов до жартів. Саша став зовсім дорослим, дорослим і іншим. І машина у нього крута, судячи з усього, і одяг не з дешевих. Цікаво, він що, бізнесменом зробився?

- У мене теж могла бути дівчина, але ти ж про це не питала.

- Так я і не погодилася ще з тобою зустріти! - Злегка розлютилася Ніка. Він що, тільки її зустрів і вже знущатися надумав?

- Ключове слово "ще". - Кинув швидкий погляд на наручний годинник Олександр. - Номер телефону?

- Нуль два, - звично брязнула дівчина.

- Що?

- Нуль три.

- А я дивлюся, ти не виросла, - примружився Саша.

"Та що ти до мене прилип, невдаха?"

- Зате ти виріс, - зітхнула Ніка. Ні, він дійсно, занадто дорослий! А адже йому має бути тільки за рибу гроші.

Саша, запримітивши в її руці бузковий телефон, який вона щойно машинально витягла з кишені, не питаючи дозволу, акуратно взяв його з руки колишньої дівчини і набрав свій номер. З шкіряним сумки в його руці тут же долинув звук, схожий на дзвінок домашнього телефону.

- Дуже добре, - залишився задоволений результатом молода людина. - Я тобі подзвоню, і ми домовимося про зустріч.

- Ей, Саша, а ти ще більше знахабнів, - розсміялася раптом Ніка, роблячи сестрі знаки мовчати.

- Життя навчить всьому, особливо нахабства, - весело відгукнувся той. - Адже це наше друге щастя, чула?

- Не тільки чула, але ще і бачила, вірніше, бачу.

- До вечора. Я передзвоню. - Саша на прощання торкнувся руки Ніки, і вона підняла на нього трохи розширилися очі. - Чому ти мене назвала кропом? Це твоє нове фірмово лайка?

- Ага, типу того. Бувай!

- Поки, дівчата. - З цими словами Олександр розвернувся і швидким кроком, не звертаючи уваги, що на світлофорі для пішоходів останні три секунди догорає зелене світло, щоб через мить поступитися місцем червоному, попрямував до проїжджої частини. Майже двом десяткам машин довелося втратити через нього дорогоцінні в дорозі секунди. Дівчата мовчки проводжали його статну фігуру до тих пір, поки її не приховали інші люди.

- Ти в порядку? Чого у тебе з поглядом? - Вчепилася в сестру Березня, на яку Саша зробив некволе враження.

- Не знаю, - хриплувато відповідала Ніка. Губи її, як у неї часто бувало, пересохли від легкого хвилювання.

- Це той самий Саша? - Ще раз перепитала Березня, забираючи з руки сестри мобільник. Історія про те, що він кинув кузину по смс, була їй добре відома. Марта була однією з небагатьох, хто взагалі знав про це. Саме їй відвели почесна роль "успокоітельніци" кузини - вона невчасно прийшла до тієї в гості і стала свідком її істерики. Що-що, а заспокоювати і утихомирювати людей Марат вміла, хоча ніде спеціально цьому не навчалася.

- По-твоєму у мене було купа Саш? - Огризнулася Ніка. - Блі-і-ін, Марта, це капець якийсь!

- А ти чому йому не сказала, що мобільник він не твій взяв, а мій?

Перед тим, як увійти в парк, Марта й справді попросила Ніку потримати її стільниковий, тому що тепер втратила навушники і хотіла знайти їх в своїй неосяжної сумці. Але цьому завадив прихід Саші. Коли він підкрався до Ніке і закрив очі, то вона тут же сунула телефон до себе в кишеню.

- Просто так, - посміхнулася на всі зуби Ніка. - Коротше, сестричка, слухай і запам'ятовуй! Як тільки він наважитися тобі подзвонити, скажи йому, що він помилився і ніякої Ніки ти не знаєш.

- Але чому? - Дивувалася Марта.

- Тому. Я йому не довіряю. - Зізналася дівчина, блиснувши очима. - Ти прикинь, він тоді мене кинув, а тепер раптом різко зустрічається і вимагає номер телефону. Я з ним зв'язуватися знову не хочу.

- А якщо він щось до тебе відчув? Прикинь, зустрів випадково і зрозумів, що ти досі йому подобаєшся.

- І що? Ще раз одного такого кидалова, повір, я не винесу. Якщо він тоді з легкістю мене кинув, то що завадить йому зробити це ще раз? - Резонно зауважила Ніка. Вона, здається, подорослішала, тому що і правда так вважала, а ще - і це ще було найголовнішим - вона просто не могла викинути з голови Ніка. Тому її першою реакцією і була думка: "Це Кріп повернувся!". І коли Саша все ж торкнувся її долоні - звичний в тих, давні стосунки, ток так і не пробіг між нею і ним.

- Але раптом у вас що-небудь вийде? Не дарма ж твій Саша за тобою побіг!

- Марта, я не хочу перебити свої старі рани. - Зрозумівши, що сказала щось надто схвильовано, Ніка осіклася. - Коротше, на фіг він мені не потрібен, цей зрадник. Подзвонить тобі, скажеш, що помилився і все-то.

- А якщо він не повірить, що помилився?

- Прапор йому в руки, хай не вірить. Чи захоче номер пробити, все одно зрозуміє, що сім-карта зареєстрована не на мене, а на тебе. Або якщо набридати буде, просто відключи телефон? Добре?

- А помститися ти йому не хочеш? - Загорілися світлі очі Марти, яка фізично не могла переносити зрад - напевно, позначалося те, що в дитинстві її батько пішов з сім'ї до іншої жінки. Виявляється, він кілька років жив на дві сім'ї, і від тієї жінки у нього була інша дочка, а потім народилася і ще одна дівчинка. Те, що батька вважали інтелігентною і розумною людиною, до своїх сорока років об'їздив півсвіту, не допомогло йому бути вірним чоловіком і хорошим батьком. По крайней мере, по відношенню до Марти і її мамі.

- Я б на твоєму місці зараз цього Сашу приручила, а потім кинула б його! - Кровожерливо стиснула руки брюнетка. Всі симпатії до нього стрімко зникли. Урод, кинув її сестричку! І як тільки посмів?

- Мені, по-твоєму, робити більше нічого? Все, давай закриємо тему? - Попросила сестру Ніка, яка взагалі-то могла бути мстивою і капосної дівчиною, що не раз демонструвала подругам і друзям, але останнім часом вона якось злегка поугомонілась, та й в минуле було повертатися страшнувато. - Пішли краще в кафе зайдемо, там класні коктейлі роблять.

Даний текст не редагований і розміщений на сайті samlib.ru в чорновому варіанті.

- Я не п'ю алкоголь, - задерла кирпатий носик Марта. Сестра глузливо на неї глянула.

- Ага, я не п'ю алкоголь, я п'ю тільки кров інших людей, - відповіла вона, намагаючись прийти в норму після несподіваної зустрічі. - Пішли тоді, молочні коктейлі поп'ємо. І коли я дочекаюся того дня, коли ти вперше нап'єшся?

- Ніколи.

- Ну ну...

Дівчата трохи посиділи в кафе, де Ніка після кави з коньяком і десерту майже прийшла до тями, погуляли по магазинам, розташованим на центральних вулицях міста, пофотографувати один одного на пішохідному мосту Закоханих Дурнів, що з'єднує два береги, на яких зі зручностями, як волохатий і пухнастий добродушний пес на двох килимках, розташувався їхнє рідне місто: великий, з невеликою поки історією, але досить гарний і стабільно розвивається. А після, вдосталь наговорити, вирушили по домівках, сівши на різні маршрутні автобуси.

Березня жила на невеликій тихій вуличці неподалік від цього місця - їй потрібно було проїхати чотири зупинки, і її будинок, старий, так званий сталінський, монументальний, з високим бельетажі і облицюванням з гранітних плит, розташовувався прямо навпроти спокійній заводі. Вікно кімнати дівчини якраз виходило на воду, і вона вранці і ввечері могла спостерігати, як сонце, що заходить або висхідний, відображається в заплаві - звичайно, якщо це могла дозволити зробити погода.

А Ніка, на відміну від кузини, жила в досить новому і все більше забудовується районі під назвою Південна Пристань, який знаходився досить далеко від центру і мав не дуже хорошу репутацію - не дарма кілька років злочинне угруповання майданчика біля пристані була сама "популярна" серед поліцейських, і органам правопорядку з труднощами вдалося захопити її лідерів, в тому числі людини по ім'ям Андрій Март. Хто б міг подумати, що саме ця людина є старшим братом дядька кропу? Господь просто відмінно пожартував! Ніка мала честь бути знайомою з цим чоловіком, і вивела для себе, що коли Андрій знаходиться, скажімо так, в нормальному стані, він цікавий і говіркий, правда, дуже обережний і глузливий. Але коли ж він раптом зовсім несподівано перевтілюється в друге своє его - краще навіть не дивитися йому в очі: настільки небезпечний і агресивний березня стає. Навіть в злочинному світі його вважали найдосконалішим психом, який здатний на багато що. Його називали беєпрєдєльщиком, що не таким злодійським законам, і, тихо ненавидячи, все ж поважали.

До речі, тоді, два роки тому, Андрія захопив ОМОН, і він був сильно поранений, але замість того, щоб спробувати вирватися з будівлі, ця людина подзвонив Микиті, молодшому братові, і велів забиратися з міста. Фактично, Андрій березня пожертвував своєю свободою заради майбутнього свого молодшого братика, якого він жартома називав оленем. Ніка тоді була поруч з Ніком, і бачила, як змінюється його зазвичай незворушне обличчя, коли він чув голос пораненого брата, наказує йому їхати. Нік був молодшим братом лідера ОЗУ, він здійснював протизаконні діяння - і не раз, тому і його теж розшукувала поліція, яка оголосила тоді план "Перехоплення". І саме тому Ніка сховала хлопця в квартирі своєї знайомої, розуміючи, що він злочинець, але чітко усвідомлюючи, що вона не хоче бачити його за ґратами.

Тієї ночі вона намалювала портрет сплячого Микити, і це було єдине його зображення, на яке вона час від часу дивилася. Іноді Ніка лаялася на Кларского, іноді питала, коли він повернеться, іноді розповідала йому що-небудь про своє життя: про те, що вона закінчила універ і отримала диплом, про те, що була свідком на весіллі у подруги, з якою вона одного разу жартувала над Ніком по телефону, або про те, що сьогодні він їй снився - і, кошмар який - був лисим, як коліно.

Чому від думок про Сашка вона позбулася набагато швидше, ніж від думок, в яких повноправно панував Микита Кларскій?

Відповіді на це у дівчини не було, і вона, приїхавши додому, майже відразу лягла спати - порцелянова лялька протестувала проти неспання і сама закрила господині вії. Спілкуватися з Олександром їй дуже не хотілося, хоча, звичайно, Ніку роздирали цікавість і чомусь срах.

А ось Березня, опинившись в рідній квартирі з високими, майже під три метри, стелями спочатку трохи постирчати на кухні зі в'їдливий, допитливо бабусею, яка готувала пиріжки з полуничним джемом, а потім потяглася до ноутбука, на якому мальовничій гіркою спочивали білосніжні листи з нотами декількох сонат Йоахіма Раффа, недавно ксерокопійовані Мартою і її подругами-однокурсницями зі старого пошарпаного видання, взятого в бібліотеці - на жаль, багато ноти доводилося брати саме там, ну, або шукати в Інтернеті, тому що в продажу їх просто-напросто не було. Іноді до ксерокса вибудовувалася ціла черга, бо на винос ноти і книги не давали.

Включивши ноутбук і чекаючи, поки екран загориться, дівчина легкою ходою підійшла до шкіряного коричневому футляру, в якому зберігалася її найближча подруга - скрипка. Березня в жарт називала її міс Бетті і любила, як справжнісіньке жива істота з витонченою душів, яке невідомими шляхами потрапила з паралельного всесвіту, де правила усемилостива імператриця Музика, до нас, на грішну землю. Як би дивно це не здавалося, але скрипка для неї була чимось більшим, ніж просто музичний інструмент. Скрипка в першу чергу була одним. Нехай не вміють рухатися і розмовляти, але він умів за допомогою звуку переносити в самі різні світи і дарувати сотні емоцій, які не знають слово "зрада" і вміє лікувати душевніше рани. Те, що скрипка вміє лікувати рани, дівчина не сумнівалася - адже з міс Ірис, притиснутою до підборіддя і зі смичком в руці, Марта провела чимало годин.

При всій своїй зовнішній, як говорила її подруга Надя, безтурботним кавайності, кузина Ніки була дівчиною цілеспрямованої і наполегливої ??- по крайней мере, в тому, що стосувалося музики. І вона точно знала, що коли-небудь буде виступати разом з найвідомішими оркестрами країни або, може бути, навіть світу, під керівництвом кращих і найталановитіших диригентів.

Упевнившись, що з міс Ірис все в порядку, дівчина знову поклала її на місце. На чорному тонконогому пюпітрі, що височів поряд з футляром, прямо навпроти вікна, теж знаходилися розкриті ноти з олівцевими позначками, так і на столі нот лежало чимало - Марті доводилося вчити і відпрацьовувати безліч творів. Найчастіше це займало дуже багато часу після занять, тому сьогоднішній похід в кіно з сестрою швидше був винятком із правил, ніж буденністю. Вільного часу у дівчини часто було дуже мало, але в суботу або в неділю вона намагалася побільше відпочивати і набиратися сил і емоцій перед новим тижнем.

Сьогодні з ранку темноволоса дівчина вже відіграла кілька годин, повторюючи вивчене раніше, тому зараз хотіла просто подивитися легкий фільм або поговорити з живуть за кордоном друзями по скайпу. А почати вчити новий твір березня планувала завтра - скрипкова партитура терпляче чекала її в ящику стола.

Звичайна пам'ять у дівчини була не дуже гарною, зате ноти вона зазвичай запам'ятовувала вліт, тому що кожна з них для дівчини була особливою, несучої свою певну емоцію і світовідчуття, і саме на хвилі цих емоцій березня примудрялася вчити текст напам'ять. А якщо твір сильно їй подобалося, то швидкість запам'ятовування магічним чином збільшувалася. Правда, бувало і так, що якщо дівчина не могла відчути твір і всієї палітри його почуттів, то і з великими труднощами запам'ятовувала його.

Музика була частиною Марти з раннього дитинства, і вже, здається, невід'ємною частиною. По крайней мере, без неї вона себе не уявляла. Дівчина досі пам'ятала, як в ранньому дитинстві вперше випадково почула звучання скрипки. Сталося це тоді, коли маленька березня зі своєю мамою прийшли в гості до її подруги, яка припадала дівчинці хресної. Ірина Іванівна - так звали цю жінку - була професійною скрипалькою і, послухавши прохання гостей, погодилася зіграти їм один із творів безсмертного Паганіні. Березня, якою тоді на музику було абсолютно фіолетово, якщо це, звичайно, була не музика з улюблених мультиків, з ногами залізла в крісло і круглими очима дивилася на Ірину, яка взяла в витончені руки якусь дивну дерев'яну штуковину і тонку паличку. Жінка змахнула смичком, притиснувши скрипку до плеча, і вже незабаром в очах у маленької Марти стояли сльози, які вона старанно приховувала від усіх, притулившись до пахне шкірою спинці крісла щокою. Вона не знала, чому плаче і до сих пір не могла зрозуміти, що змусило її, чотирирічного дитини, лити сльози через гри на ній. Ні, їй не було погано або страшно, не хотілося залізти на ручки до мами або почати ридати ридма. Березня просто відчувала, як по ручкам і ніжкам біжать мурашки, і незрозумілі лоскотно стрічки-хвилі піднімаються з грудей до голови, змушуючи сльози збиратися в куточках вічко.

Зимове самозабутнє виконання хресної "Капризу N 24" Паганіні стало найяскравішим дошкільним спогадом Марти. Вона до цих пір бачила внутрішнім поглядом силует Ірини, яка тримала в руках скрипку і стояла на фоні не заштореного вікна, за яким падали білі великі пластівці снігу і густими фіолетовими мазками сам себе малював не по-грудневому теплий вечір. Того вечора березня закохалася в музику.

До речі, саме Ірина Іванівна першою помітила любов хрещениці до загадкового світу звуків, і вона ж першою зрозуміла, що слух у Марти відмінний, який просто необхідно розвивати. До того ж голос у дівчинки був виразним і чистим, та й почуття ритму їй виявилося не чужим. Мама Марти часто потім говорила, що музичний талант - це єдине хороше, що зміг подарує їй її мерзенний батько, досить відомий у вузьких колах піаніст.

Коли Марті стукнуло п'ять років, за порадою Ірини Іванівни дівчинку відвели в одну з кращих музичних шкіл в місті, де хрещена, до речі кажучи, викладала. Оскільки Ірина Іванівна завідувала скрипковим відділенням, то і Марту було вирішено навчати грі на цьому інструменті. Вона і не пручалася - скрипка заворожувала дівчинку, і ті, хто вмів грати на ній, наприклад, хрещена, здавалися їй справжніми чарівниками, здатними створити диво з якоїсь деревинки і палички. Смичок здавався їй чарівною паличкою, і вона шалено хотіла дістати її, щоб теж вміти так чаклувати.

Чомусь тоді, в далекому дитинстві, Марта думала, що вся справа в змичку - саме він і "співає" такі зачаровують пісні, народжує незвичайні мелодії, тому що його лоскочуть тонкі натягнуті штуковини на корпусі. Природно, вже в музикалке вона зрозуміла, що звук, тембр його звучання і сила залежать не тільки від смичка, а від багатьох інших факторів. Наприклад, від того, з якого матеріалу виготовлена ??скрипка, і який лак при цьому був використаний, добре підібраний підборідник. Ну і звичайно майже все залежить від майстерності самого музиканта. Професіонал здатний зіграти відмінно навіть на поганому інструменті, а недоучка, навіть якщо йому в руки дати найкращу скрипку світу, не зможе вичавити з неї нічого, крім пари бездушних звуків.

Після того, як Марта в чотирнадцять років закінчила 9 класів, вона, здавши всі необхідні іспити, вступила до музичного училища, де провчилася чотири роки і блискуче здала всі випускні іспити. А в минулому році Марта почала навчання і в міській консерваторії імені Прокоф'єва на оркестровому факультеті.

На скрипці дівчина грала чудово, часто змушуючи людей, особливо незнайомих зі світом класичної музики або знайомих погано, захоплюватися технікою її гри і спритністю пальців. Чомусь люди найчастіше звертали увагу не на видобуту з інструменту музику, розсипається на молекули в повітрі або починаючу в ньому ж виблискувати невидимими краплями-звуками, вони звертали увагу, перш за все, на те, як бігають по струнах пальці лівої руки, а пальці правої з такою ж граціозною спритністю, де немає місця недбалості, стискають Пархаев смичок.

Виконання на скрипці часто здається людям чимось легким і дивним, але, напевно, мало хто знає - для того, щоб навчитися хоча б середньо - не на рівні майстрів, а на рівні любителів - грати, потрібно з самого дитинства прикладати багато зусиль. Постійне заучування нот - скрипаль, як і інші музиканти, не має права не розвиватися. Тисячі годин тренувань (і це не применшення, адже навіть у любителів, обтяжених всього лише парою годин занять на скрипці в тиждень, цих тисяч виявиться близько двох і більше - так сказала Марті якось ще в музичній школі хрещена). Так елементарне утримання інструменту на лівому плечі, під підборіддям, кому-то може здатися не надто легким і приємним завданням!

Те, на що найчастіше звертали увагу знайомі Марти - швидкість рухів, спритність і гнучкість пальців залежали від постановки рук. Правильна їх постановка була і залишається всього лише фундаментом гри на скрипці. Це основа гри на будь-якому музичному інструменті, будь то віолончель, піаніно, акордеон або барабани.

Те, що сторонні вважали в музиці найважчим, виявлялося найлегшим. І мало хто замислювався над тим, що дійсно було важким в цій нелегкій творчій справі - грі на музичному інструменті.

ПРОБЛЕМНІ РЕГІОНИ І «ПОЛЮСА ЗРОСТАННЯ» БІЛОРУСІ |  Fel-x: Дату поки не скажу. У столицю і, можливо, до вас в місті. Деталі скажу пізніше. Але ти повинна знати: я дуже хочу з тобою зустрітися ще раз.
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати