Головна

У Вріндаване.

Сидячи під деревом, Шрініваса безперестанку плакав. Він катався по землі, як божевільний, і проклинав свою лиху долю, відчуваючи себе обдуреним у всіх відносинах. Накази, дані Господом Чайтаньєю, виконати було неможливо. Він не зміг побачитися з Махапрабху в Пурі і не зміг вивчити «Бхагават» під керівництвом Пандіта Госвамі. Незважаючи на той факт, що Нарахара Саркара Тхакур, Шрі Ішвари і Шрі Джахнава наказали йому відправитися у Вріндаван побачитися з Рупой і Санатане, тепер він не зміг виконати і їх бажання. Він відчував, що його життя стала марною. Він бажав прийняти притулок у стоп Гопала Бхатті, але як він міг залишатися в живих без суспільства Шрі Рупи Госвамі? Так нарікаючи, Шрініваса лежав під деревом, немов мертвий. Несподівано перед ним з'явилися Рупа і Санатана і сказали: «Вставай, мій дорогий хлопчик. Вирушай у Вріндаван і прийми прихисток у стоп Гопала Бхатті, бо ти отримаєш наші благословення через нього. Поживи якийсь час зі Шрі джива Госвамі, і він навчить тебе науці відданого служіння ».

Шрініваса встав і потім вклонився їм. З трепетом він дивився на їхні прекрасні золоті фігури. Їх голови були прикрашені шікхамі, Тілака і Кантхо-Маламі. На їхніх тілах були написані імена Радхи і Крішни, і вони були одягнені в каупіни і бахірвасу. Вони повторювали святі імена, відраховуючи їх число на пальцях, час від часу вигукуючи: «Радха! Крішна! »Приємний аромат виходив від їхніх тіл, і чудові посмішки оголювали їх сліпучі зуби. Шрініваса впав на землю в захваті. Рупа і Санатана поставили стопи йому на голову і потім зникли. Шрініваса подумав і вирішив продовжити шлях у Вріндаван.

Незадовго до цього у Вріндаване Рупа Госвамі сказав Шрі джива, що Шрініваса був в Матхуре, і що на наступний день він прийде у Вріндаван і прийме притулок у стоп Шрі Джива. Він повинен буде прийти під час вечірньої арати Шрі Говінди Діва. Поглинений духовними емоціями, Шрініваса впаде з лівого боку від південних дверей храму, і Шрі Джива зможе знайти його там. Він також сказав джива Госвамі залишити Шрініваса у себе на ніч, а на наступний день відвести до Шрі Гопалу Бхатті Госвамі. Шрі Рупа велів Шрі джива навчити Шрініваса всім ШАСТРА і потім допомогти йому відвезти книги в Бенгалію. Промовивши ці слова, Шрі Рупа зник.

Підійшовши до Вріндаване, Шрініваса відчув невимовний захват і почав танцювати. При вигляді золотої краси Вриндавана Шрініваса все більше і більше хотілося побачити прекрасні Божества Шрі Говінди і Гопінатх. Він підійшов до храму Шрі Говінди Діва якраз під час вечірньої арати. Він стояв позаду інших відвідувачів і був зачарований звуками грали музичних інструментів. Люди приносили поклони і проходили в храм, і Шрініваса теж повільно просувався вперед і зупинився посередині першого залу. Як і передбачав Рупа Госвамі, Шрініваса охопили духовні емоції, і він впав з лівого боку від дверей храму. Люди стали перешіптуватися між собою, але тут прибув Шрі Джива і вклонився Божеству. Шрі джива супроводжувало багато людей, які несуть в руках запалені лампи. Пройшовши вздовж лівого боку дому, Шрі Джива виявив Шрініваса, непритомного. Джива присів поруч зі Шрініваса і погладив його. Усвідомивши, що Шрініваса знаходився в глибокому трансі, Шрі Джива переніс його до себе додому.

Ближче до другої половини ночі Шрініваса почав видавати якісь звуки, що свідчило про те, що він приходить до тями. Шрі Джива поклав руку на тіло Шрініваса, і, врешті-решт, можна вимовити ім'я Говінди, Шрініваса прокинувся. Коли Шрініваса представився як син Чайтаньї Дасаєв, Шрі Джива Госвамі негайно обійняв його, подумки завдяки РУПу і Санатану за те, що вони прислали йому такого дорогоцінного друга.

На наступний ранок Шрі Джива відвів Шрініваса до Гопалу Бхатті Госвамі. Шрініваса здалеку вклонився Бхатті, висловлюючи бажання стати його слугою. Гопал Бхатті радісно вітав його словами: «Іди сюди, мій син Шрініваса. Це для мене велике задоволення - отримати твоє спілкування в старості ». Шрініваса смиренно доторкнувся до ніг свого вчителя, і Гопал Бхатті Госвамі поклав свої стопи йому на голову зі словами: «Я відчуваю величезну гіркоту розлуки з Госвамі. Подивися на мене, я став зовсім як скелет. Тепер у мене немає ніякого прихистку. Чому ти прийшов сюди так пізно? Вони всі так хотіли побачити тебе! »

Шрініваса відповів: «О мій пан, будь ласка, прости мене. Я вирушив до Гададхар Пандіта Госвамі з сильним бажанням вивчати «Бхагават» під його керівництвом. На жаль, його «Шрімад Бхагават» було неможливо читати через незліченні сліз, які він пролив над сторінками цієї книги. Тому я відправився в Кхандаграм за новою книгою. Однак коли я повертався в Пурі, я дізнався про відхід Гададхар Пандіта Госвамі. Абсолютно спустошений цією новиною, я відправився в Навадвіпу побачитися зі Шрі Ішвари, і вона наказала мені побачитися з Абхірамом Госвамі. Вони всі говорили мені швидше вирушати у Вріндаван. Тепер мені залишається тільки шкодувати про те, що я не поквапився ».

Вислухавши його історію, Гопал Бхатті Госвамі почав плакати: «Ти більше удачливим, ніж я, - сказав він. - Я ніколи не бачив лотосних стоп Нітьянанди Прабху і Шрі Адвайтачандри. Мені ніколи не надавалася можливість поклонитися стопах Шрі Ішвари. Нарахара Саркара Тхакур також відвернувся від мене. Тепер мене покинули Рупа і Санатана. Біда - тепер моя постійна супутниця ».

Шрі Джива, що сидить біля Бхатті, в розпачі сказав: «Я теж позбувся їх спілкування. Який сенс тепер в цій нікчемною життя? »

Шрініваса почав плакати, тримаючись за стопи Госвамі. Через деякий час Шрі Джива і Шрініваса повернулися до себе. Там вони проводили дні і ночі, поглинені обговоренням ігор Крішни.

Для церемонії ініціації Шрініваса був обраний сприятливий день, і коли він настав, Шрініваса в супроводі Джива Госвамі відправився до Гопалу Бхатті, захопивши з собою гірлянду з туласі-Манджаро і сандалову пасту.

Гопала Бхатта Госвамі запитав у Шрініваса, в чому полягає сутність релігії вайшнавов. Шрініваса відповів: «Господь Чайтанья - єдиний гуру, а всі норми записані Шрі Рупой Госвамі, який керує всіма відданими з життя в життя. Відданий повинен завжди бути слухняний своєму гуру ».

Шрі Джива погодився зі словами Шрініваса і велів йому завжди залишатися вірним цим повчанням. З великою радістю Гопал Бхатті піднявся і попросив Шрініваса слідувати за ним. Разом вони відправилися в храм Радга-Рамана. Спочатку вони вмили стопи, а потім увійшли в храм і принесли поклони. Госвамі сказав Шрініваса сісти з лівого боку, обличчям на схід. Шрініваса зробив все, як йому було сказано, і потім, тримаючись за стопи Гопала Бхатті, він прийняв повне притулок лотосних стоп гуру. Госвамі прийняв Шрініваса і наказав йому: «Вимий ще раз руки і почни медитувати на Шрі Враджендра Кумара, думаючи про те, як зліва від Нього варто Шрі Радхика, і Їх оточують Лаліта і Манджаро». За допомогою Госвамі Шрініваса провів поклоніння кожному з них, запропонувавши їм гірлянди з туласі і сандалову пасту. Таким чином Госвамі зробив Шрініваса однією з супутниць Манджаро. Потім він велів Шрініваса знову зробити пуджу Шрі Радхе Рамані, бо Він виконає всі його бажання. Шрініваса завдав сандалову пасту на груди Божества і запропонував Його стопах туласі. Доторкнувшись правою рукою до голови, він повторив святі імена, і потім отримав п'ять імен Радхи і Крішни. Він повторив Радха-Крішна-Наму, відраховуючи їх на пальцях. Потім Шрі Бхатта Госвамі дав йому Кама-Біджу і сказав: «Повторюй ці мантри, медитуючи на Радху і Крішну. Ти - Мані Манджаро в групі Манджаро, очолюваної Шрі гуной-Манджаро. Ти повинен здійснювати бхаджан, званий рагатміка-бхаджан. Відданий, який досяг досконалості, завжди бажає служити Радхе і Крішни. Ти повинен знати шістдесят чотири методу відданого служіння. Якщо ти зробиш образи, поклоняючись Радхе-Крішни, то втратиш усе. Аскеза - це також частина відданого служіння. Якщо ти зможеш повністю зануритися в відданість Господу Крішни, ти, безсумнівно, знайдеш Його лотосних стопи.

Тепер слухай уважно про перешкоди на шляху відданого служіння. Той, хто ретельно слід усім ритуалам, але дозволяє собі критикувати інших, не досягне бажаного успіху. Баньяновое дерево велике, але його плоди дуже маленькі і їх дуже багато. Подібним чином гріхи мають тенденцію непомітно накопичуватися і примножуватися ... Той, хто може відмовитися від матеріального життя, зможе знайти чудові вайшнавский якості. Вивчаючи шастри, ти зможеш зрозуміти все, але поки постарайся зрозуміти те, що я говорю тобі. Той, хто йде по шляху відданості повинен бути надзвичайно обережний, якщо хоче досягти бажаної мети - Крішна-бгакті ».

 Догляд Рупи і Санатан. |  Слава Локанатхі Госвамі.


 Нароттам дас Тхакур, Шрініваса Ачарья, Шьямананда Прабху. |  Передісторія. |  Народження Шрініваса Ачар'я. |  Довгий шлях у Вріндаван. |  Благословення відданих. |  Господь закликає Нароттама. |  Народження Нароттама. |  Подорож Нароттама у Вріндаван. |  Нароттам і Шрініваса отримують почесні титули. |  Підготовка до місії. |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати