На головну

Основна церемонія самскари. |  Пурна-Ахуті. Завершальне підношення. |  Ухвалення притулку у Господа. |  Опис церемоній самскар. |  Віваха-самскари - церемонія одруження. |  Підготування Необхідних Компонентів. |  Гарбхадхана-самскари - зачаття дитини. |  Пумсавана-самскари - церемонія закладання піднесених якостей дитини |  Сімантоннаяна-самскари - ритуал укладання волосся дружини на прямий проділ. |  Джатов-карма - Обряд, який чинять після народження дитини. |

Анна-прашана самскари - перша прийняття зерновий їжі.

1.  II з'їзд РСДРП. Прийняття програми і статуту. Виникнення більшовизму.
  2.  Rule # 1Чтоби задати питання в англійській мові допоміжне дієслово потрібно поставити на перше місце
  3.  VII тис. До н. е. - Перше зображення «міста» під вулканом.
  4.  VIII з'їзд Рад. Прийняття нової Конституції СРСР.
  5.  Агресивність і прийняття ризику
  6.  Б) ліквідація влади Рад і прийняття нової Конституції

Цей обряд потрібно здійснювати в сприятливий день на шостому або восьмому місяці після народження дитини, якщо це хлопчик, і на п'ятий, сьомий або дев'ятий - якщо дівчинка.

Але в будь-якому випадку, заради благополуччя дитини, цей обряд ні в якому разі не можна проводити раніше четвертого місяця або пізніше ніж через рік після народження. Прорізання перших зубів є точною ознакою того, що дитині вже можна давати більш тверду їжу. У цей час поведінка дитини змінюється, і він починає хотіти чогось твердого.

Під час цієї церемонії жрець просить Господа Вайшванару (Вішну) увійти в тіло дитини і приймати всю тверду їжу, яку буде є ця дитина в своєму житті. З цієї церемонії дитина, в певному сенсі, починає жити більш самостійно від своєї матері. Шрі Крішна говорить в Бхагавад-гіти (15.14): «Я - вогонь травлення в тілах всіх живих істот, і Я з'єднуюся з життєвим повітрям, що входять і виходять, щоб перетравлювати чотири види їжі».

Ось як Шріла Прабхупада коментує даний вірш:

«Аюр-ведичні шастри кажуть, що в шлунку людини знаходиться вогонь, переварює всю інформацію, що надходить туди їжу. Коли вогонь не горить, ми не відчуваємо почуття голоду, а коли він горить, ми хочемо їсти. Іноді, якщо цей вогонь не горить належним чином, потрібне лікування. Цей вогонь травлення представляє Верховну Особу Бога. Ведичні мантри також підтверджують, що Всевишній Господь, або Брахман, присутній у вигляді вогню в шлунку і перетравлює всі види їжі. Отже, оскільки Він допомагає перетравлювати всяку їжу, жива істота не незалежно в процесі харчування. Якби Всевишній Господь не допомагав йому в травленні, для живої істоти не було б ніякої можливості харчуватися. Так що це Господь виробляє нашу їжу, і Він же перетравлює її, і Його милістю ми насолоджуємося життям. У Веданта-сутра (1.2.27) це також підтверджується шабдадібхйо 'нтах пратіштханас ча: ?Господь перебуває в звуці, тілі, повітрі та навіть у шлунку, де Він являє силу травлення ". Існує чотири види їжі: та, яку потрібно ковтати, та, яку потрібно пережовувати, та, яку потрібно лизати і та, яку потрібно смоктати, - і Господь являє Собою силу, за допомогою якої перетравлюється вся ця їжа ».

Тому, виконуючи цей ритуал, потрібно бути дуже обережним і упевнитися в тому, щоб той, для кого він проводиться, був вегетаріанцем і залишиться ним все життя. Якщо такої впевненості немає, то можна просто дати дитині трішки прасада, що не розводячи жертовного вогнища.

після церемонії анна-прашана батьки можуть з'ясувати нахили своєї дитини, посадивши його перед різними предметами. Те, що він вибере з них, буде вказувати на його нахили. В Індії ця церемонія дуже поширена. Батьків тішить, як їх малюк повзе до цих чотирьох предметів: книзі, грошей і т.д., які ставляться на невеликому підвищенні віддалік від дитини, щоб він міг до них підповзти. Якщо дитина береться, наприклад, за книгу, то йому бути знавцем філософії свідомості Крішни; якщо він вибирає гроші - буде заробляти купу грошей для Крішни. Якщо дитина бере жменю насипаної там землі - працювати йому на вайшнавской фермі; а якщо він повзе до тарілки з зерном, то його діяльність буде пов'язана з прасадом і т.д. До практичних результатів цієї церемонії слід ставитися зі здоровою часткою скептицизму, але зазвичай її все одно проводять, так як вона ще більше піднімає у всіх святковий настрій. Зрозуміло, ця церемонія може відбутися тільки в тому випадку, якщо дитина вже може самостійно пересуватися, хоча б поповзом.

Заздалегідь приготуйте літр солодкого рису і запропонуйте його Божествам.

Налийте трохи солодкого рису в одноразовий стаканчик і приготуйте одноразову ложечку для пропозиції його у вогонь.

Дружина повинна сісти на асану праворуч від свого чоловіка, тримаючи на руках дитину.

Жрець проводить стандартне початок церемонії, закликаючи Божество Вогню шучі.

Потім батько повинен запропонувати маха-прасадний солодкий рис вогню, пропонуючи його невеликими ложками після кожного "сваха", а жрець в цей час повторює наступну мантру, пропонуючи в вогонь ДХІ.

( «Цей рис, маха-Прасад, є підношенням всім живим істотам»):

ом маха-прасаданнам вай екам чхандасйам
 тат хи екам бхутебхйах чхандайаті сваха

( «Так принесе це підношення процвітання. Так присвятять мене в істину Вірочана, Саттвана і Санкаршана»):

ом шрих вай Еша йат саттвано вірочано
 сакаршано Майї Суттєво авададхату сваха

( «Серед усіх видів їжі ДХІ уявляє щастя, красу, силу і шляхетність. В ім'я удачі я пропоную його Ананта»):

ом аннасйа гхртам овва раси Теджена
 сампадартхо тад анантайа джухомі сваха

( «Я пропоную його Вішну, щоб Він втамував їм Свій голод»):

ом вішнаве кшудхе сваха

( «Я пропоную його Вішну, щоб Він втамував їм Свої голод і спрагу»)

ом шрі-вішнаве кшут-піпасабхйам сваха

Запропонуйте підношення п'яти Прана, Вимовляючи:

ом пранаям сваха
 ом апанайа сваха
 ом саманайа сваха
 ом уданайа сваха
 ом вйанайа сваха

Жрець проводить заключні ритуали.

Всі присутні повторюють молитви маха Прасад Говінди и шаріра-авидья Джал.

Батько бере малюка на руки і, після кожної мантри, яку він виголосив жерцем (вогню вже більше нічого не підноситься), після кожного «сваха», годує його ложечкою солодкого рису, маха-прасадом.

( «Про Ачйута, владика їжі, даруй нас їжею, здорової і надає сили. Керуй же і далі виконавцем цього жертвопринесення. Даруй же силу нам і тваринам. Я приношу жертву пране»):

ом ачйута анна-паті аннасйа але дхехі анавімасйа шушмінах
 прадатарам таріша урджам але дхехі двіпаде чатушпаде сваха
 ом пранаям сваха

( «Про Джанардана, о Владико підтримки і їжі, наділи нас всім необхідним для життя, даруй нас Своєю їжею, що приносить блаженство і безсмертя. У всі часи даруй її нам: і людям, і тваринам. Я приношу підношення АПАН»):

ом Джанардано анна-паті крнута Аннам але дхехі пійушасіктам
 ті 'ннам йад йад йуге але дхехі двіпаде чатушпаде сваха
 ом апанайа сваха

( «Про Лашкмі-нарайан, Владики життєзабезпечення, даруйте нам їжу, яка приносить безсмертя, приготовлену Самою Лакшмі Деві. Обдаруйте залишками Своєю трапези нас: і людей, і тварин. Я підношу жертву Самані»):

ом лакшмі-нарайанау анна-паті Аннам АМРТ але Дехі камала-самскртам
 ті бхукта-шешам але дхехі двіпаде чатушпаде сваха
 ом саманайа сваха

( «О Господь, що дарує їжу всім живим істотам, даруй нам залишки їжі від жертвопринесення Тобі. Навіки даруй нас настільки важко досяжною людською формою і природою. Обдари нас їй: і людей, і тварин. Я приношу підношення Удані»):

ом анна-паті йагья-ннам адхіаджнам твадійам
 але дхехі сарва-дурлабхам манушйам ваї судхайутам
 але дхехі двіпаде чатушпаде сваха
 ом уданайа сваха

( «Про Джанардана, даруй нам: і людям, і звірам - Свою вічну їжу, ту, що була піднесена Тобі, просочену нектаром шести смаків, і здатну знищити все гріхи. Я приношу жертву вйане»):

ом анна-паті Джанардано шад-рас АМРТ-СІКТ ніведітам ті
 сад-Аннам але дхехі кілбішапахам
 але дхехі двіпаде чатушпаде сваха
 ом вйанайа сваха

Батько повертає дитину матері, дає Дакшіна жерцеві та пригощає бенкетом всіх відданих.

Нама-карана самскари - церемонія наречення ім'ям. |  Чуда-карана-самскари - церемонія обрізання волосся.
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати