Головна

Гімни Господу Вішну. |  Основна церемонія самскари. |  Пурна-Ахуті. Завершальне підношення. |  Ухвалення притулку у Господа. |  Опис церемоній самскар. |  Віваха-самскари - церемонія одруження. |  Підготування Необхідних Компонентів. |  Гарбхадхана-самскари - зачаття дитини. |  Пумсавана-самскари - церемонія закладання піднесених якостей дитини |  Сімантоннаяна-самскари - ритуал укладання волосся дружини на прямий проділ. |

Нама-карана самскари - церемонія наречення ім'ям.

1.  Анна-прашана самскари - перша прийняття зерновий їжі.
  2.  Антйештхі-крійя - похоронна церемонія.
  3.  Віваха-самскари - церемонія одруження.
  4.  Відьярамбха-самскари - початок навчання.
  5.  Гарбхадхана-самскари - зачаття дитини.
  6.  Основна церемонія самскари.

Це одна з найважливіших самскар. Дитина може отримати ім'я на десятий, одинадцятий, дванадцятий, шістнадцятий, двадцять перше (це - найсприятливіший) і сто перший день, або ж рівно через рік після народження, а також в сприятливі дні вайшнавській календаря. При цьому дитина повинна бути здоровою. Понеділок, середа, четвер і п'ятниця - сприятливі дні тижня.

Ім'я людини має захисну дію, що обгороджує його від поганого впливу. Сприятливе поєднання звуків, яке формує ім'я, перебуваючи в злагоді з природою людини, яка отримала це ім'я (в залежності від часу його народження), має найбільш сильну дію. Звукова вібрація, яка буде невідривно супроводжувати людину більшу частину його життя, може мати позитивне або ж негативний вплив на нього. І тому ім'я людини повинно вибиратися з великим старанням. Шріла Прабхупада пише, що дитину слід називати іменами, пов'язаними з Крішною, Його аватарами, Його якостями, Його іграми або Його відданими.

Батьки можуть дати самі ім'я дитині або звернутися до якогось близького старшому відданому або духовного вчителя.

Батькам слід заздалегідь звернутися до кого-то, хто має хоча б елементарні знання з ведичної астрології і відповідні комп'ютерні програми, і попросити його визначити тітхі (Місячний день) і накшатра (Сузір'я) народження дитини. Ці дані знадобляться для проведення церемонії.

Початок церемонії можна провести в будинку батьків дитини.

Дістаньте великий таз, над яким можна буде омити дитини.

Іншу ємність наповніть теплою водою, змішаної з рожевою водою, щоб обполоснути малюка після купання.

Наповніть ємність двома літрами теплої води, додавши в неї невелика кількість чаранамріти, води Ганги або іншої священної води.

Один літр теплої води розведіть з невеликою кількістю сандалового масла і меленої куркуми (або хоча б однієї куркуми), щоб цією сумішшю обизгать дитини.

Принесіть дитини, загорнутого в рушник (щоб йому не було холодно). Хтось із членів сім'ї має тримати його над тазиком.

Після цього заміжня жінка, яка присутня на церемонії, підходить і легенько бризкає на нього сумішшю води з сандаловим маслом (при цьому їй потрібно бути обережною, щоб не потрапити в очі), а жрець в цей час повторює мантри (в яких він звертається до Господа різними іменами і просить Його пролити на всіх Свої благословення):

ом Свасти але Говінди Свасти але 'чйутанантау
 Свасти але Васудеви вішнур дадхату
 Свасти але Нарайан наро вай
 Свасти нах Падманабха Пурушоттама дадхату
 Свасти але вішваксено вішвешварах
 Свасти але хршікешо Харір дадхату
 Свасти але вайнатейо харіх
 Свасти але 'нджана-суто ханур Бхагават дадхату
 Свасти Свасти су-мангалаіх кешо махан
 шрі-Кршна Сач-чід-ананда-Гхана сарвешварешваро дадхату

На завершення мати омиває дитини теплою водою, а потім ополіскує його, в той час як жрець повторює такі вірші з Гарга-самхити.

(Гопи сказали: «Господи, захисти Крішна Твою Голову. Так захистить Твою шию Господь Вайкунтхі. Господи, захисти Шветадвіпи Твої вуха. Так захистить Твій ніс Господь Йагья»):

шрі-гопйа учух
 шрі-крішнас ті Ширах пату
 Вайкунтхі Кантхо овва хи
 шветадвіпа-патіх Карнау
 Насіка йагья-рупа-дхрк

( «Господи, захисти Нрісімха Твої очі. Господи, захисти Рама Твоя мова. Так захистить Твої губи Господь Нара-нарайан Ріші»):

Нрісімха нетра-йугмам ча
 джіхвам дашаратхатмаджах
 адхарав Ават ті ту
 нара-нарайанав риши

( «Так захистять Твої щоки чотири Кумара, експансії калу Господа Харі. Так захистить Твій лоб Господь Швета-Варах. Господи, захисти Нарада Твої брови»):

каполау пантів ті Сакшат
 санакадйах калу харех
 бхалам ті Швета-Варах
 Наради бхру-талі 'вату

( «Господи, захисти Капила Твій підборіддя. Господи, захисти Даттатрейя твої груди. Так захистить обидва Твоїх плеча Господь Ршабха. Так захистить Твої долоні Господь Матсйа»):

чібукам Капіл пату
 Даттатрейя уро вату
 скандхау двав ршабхах пату
 Кара матсйах прапату ті

( «Нехай же могутній Господь Притху завжди захищає Твої руки. Нехай Господь Курма захистить Твій живіт. Так захистить Твій пупок Господь Дханвантари»):

дор-Данді сататам ракшет
 прітхух пртхула-Вікрама
 ударам каматхах пату
 Набха дханванатаріш ча ті

( «Так захистить Шріматі Мохіні інтимні частини Твого тіла. Господи, захисти Вамана Твої сідниці. Так захистить Твою спину Господь Парашурама. Господи, захисти Вйаса Твої стегна»):

Мохіні гухйа-Дешам ча
 котимо ті ваман 'вату
 прштхам паршурамаш ча
 Тавор бадарайанах

( «Так захистить Твої коліна Господь Баларама. Так захистить Твої гомілки Господь Буддха. Так захистить твої щиколотки і ступні Господь Калки, повелитель релігії»):

бало Джані-двайам пату
 джангхе буддхи прапату ті
 падає пату са-гулпхау ча
 калкір дхарма-патіх прабхух

Дитину слід витерти і одягнути. Потім мати може погодувати його грудьми.

Наступні ритуали можуть проводитися в місці, де проходить основна церемонія.

Дружина повинна сидіти на асане, праворуч від свого чоловіка, віч-на-Божествам.

Жрець проводить стандартне початок церемонії, закликаючи Божество Вогню партхіва.

Після цього мати повинна передати дитину чоловікові і, обійшовши чоловіка ззаду, сісти ліворуч від нього.

Жрець і учасники ягьі здійснюють підношення ДХІ в вогонь, вимовляючи мантри.

(У них прославляються лотосних стопи Господа Вішну і приносяться підношення божествам днів і сузір'їв, під якими народилася дитина, як відданим Крішни. Тут назва тітхі дат и назва Накшатра дат- Це назва місячного дня і сузір'я в давальному відмінку. У наступних назвах: Чатурті, Панча, шашті, САПТ, аштамі, навами, дашамі, екадаші, двадаші, трайодаші, чатурдаши; Ашвіни, Бхарані, Рохіні, пушйамі, свати, Реваті закінчення -и замінюється на -Йаі, наприклад чатуртйаі. У назвах: двітійа, трітійа, амавасйа, паурнамасйа; Кріттіка, мрігашіра, Ардра, ашлеша, Магха, пурва-Бхадра, Уттар-Бхадра, хаста, Чітта, Вішакха, Анурадха, джйешта, мула, пурвашадха, уттарашадха, шраванра, дханішта, шатабхіша, пурабхадра, уттарабхадра закінчення -а змінюється на -Айа, Наприклад, двітійайа. Назва пратіпат змінюється на пратіпате. Назва Пунарвасу змінюється на пунарвасаве)

ом тад вішнох парам падам
 саду пашйанті сурайах дивився чакшур Атата
 ом вішнаве сваха
 ом
назва тітхі датсваха

ом назва тітхі тітхі деватайаі вішнаве сваха

ом назва Накшатра дат сваха

ом вішнавебхйо сваха
 ом вішнаве
назва Накшатрадеватайаі сваха

Тепер батько повинен погладити дитину правою рукою з голови до пальчиків ніг три рази.

Жрець вимовляє при цьому:

( «Ти безсмертний, як і Господь. Про син (дочка) таких-то батьків, якби вступив в цей місяць сонячного календаря»):

ом до 'сі катам' сі Ешо 'сі Амріта' сі 'хаспатйам масам правіш імена батьківпутра (Путрі, якщо дочка).

Потім жрець повинен вимовити:

( «Нехай Господь вручить тебе під опіку дня. Так вручить тебе Господь під опіку ночі. Нехай Господь доручить турботу про тебе дня і ночі. Нехай день і ніч доручать турботу про тебе половин (місячного) місяця. Нехай половини місяця довірять тебе турботам повних місяців . нехай місяці віддадуть тебе під опіку порами року. нехай пори року довірять тебе турботам років. І нехай роки довірять турботу про тебе твоєю довгого життя ».)

ом са тва ахне парідадату
 ахах тва ратйаі парідадату
 ратріс тва ахо-ратрабхйам парідадату
 ахо ратрау тва ардха-масебхйах парідаттам
 ардха-масах тва масебхйах парідадату
 масах тва рітубхйах парідадату
 рітавас тва самватсарайа парідадату
 самватсарах тва айушу джарайаі парідадату

Батько повинен прошепотіти ім'я дитини йому в праве вухо, а потім - в ліве вухо своїй дружині:

(Ім'я твого сина (твоєї дочки) - ім'я дитини),

ім'я дитини айам ті Путрі (Путря, Якщо дочка).

Потім він оголошує ім'я дитини Божествам і гостям.

Після цього батько передає дитину назад в руки дружині.

Жрець проводить стандартні заключні ритуали церемонії.

Джатов-карма - Обряд, який чинять після народження дитини. |  Анна-прашана самскари - перша прийняття зерновий їжі.
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати