Головна

Вживання ? і ?? (?), їх подібності та відмінності |  Обставина способу дії |  лексика |  граматика |  Сьогодення та тривалий час |  Минулий час |  лексика |  Виконайте переклад наступних пропозицій на китайську мову. |  граматика |  Порівняльна конструкція з ? в поширеному реченні |

порівняльні конструкції

1.  А.4.3 Випробування прототипу конструкції до руйнування
  2.  А23 (А21) Вступні конструкції
  3.  аналіз конструкції
  4.  Найважливішою складовою теоретичної конструкції є виявлення напруженості на всіх рівнях соціальної дії, що розглядаються самостійно.
  5.  Види технологічності конструкції
  6.  Види технологічності конструкції
  7.  Вплив деформованої геометрії конструкції

У цьому уроці розглянута конструкція А ? У ??, а також схожі з нею А ? / ? / ? У ?? / ?? / ???. Продовжиться розбір відмінностей порівняльних конструкцій ? / ?? і ? / ?? на основі введення доповнення кількості. У розділі «Граматична конструкція» вводиться ще одна порівняльна конструкція

A ?? B.

1. 1 Конструкція порівняння ? ... ??

Метою конструкції А ? У ?? також є порівняння двох об'єктів на предмет схожості / НЕ схожості з якого або ознакою.?? є основним компонентом присудка.

? ? ???? ????Мій дощовик і твій однакові.

?? може використовуватися як самостійно, так і приймати після себе ознака, за якою буде проводитися порівняння.

? ? ???? ??? ??Моя дитина і твій однаково великі.

Для побудови негативного пропозиції використовується ?, причому ? можна ставити як перед ?, так і перед ??, тобто А ? ? У ?? або А ? У ? ??, переклад від цього не змінюється:

А ? ? У ??  А ? У ? ??
 ?? ??? ??????.Цей чайний набір і той не однінаково дорогі.?? ?? ?????.Ми з мамою різної повноти.  ?? ?????? ???.Цей чайний набір і той не однінаково дорогі.??? ??? ???.Ми з мамою різної повноти.

Питальні речення за допомогою повтору ?? через заперечення ? або за допомогою питальній частки ?:

?? ??????? ? ???? / ?? ???????? ??

Цей вид шовку такий же дорогий, як і той?

Крім того, що конструкція А ? У ?? може використовуватися як самостійне пропозицію, вона так само може виступати в ролі

1) визначення та обов'язково оформлятися часткою ?:

? ??? ? ?? ???.Я хочу купити пуховик такий же, як у тебе.

2) обставини способу дії:

?? ? ???? ?? ??.Мені так само, як і тобі подобається цей пуховик.

3) обставини результату і обов'язково оформлятися послеглагольним суфіксом ?, в тому випадку, якщо після присудка є пряме доповнення, присудок необхідно подвоювати, або винести доповнення в початок пропозиції як мета висловлювання:

? ?? ??? ?? ? ???Ти сьогодні одягнений як китаєць.

? ?? ? ??? ??? ?? ? ???Ти сьогодні одягнений в суньянсеновку як китаєць.

?? ?? ? ??? ?? ? ???Цей одяг одягнена на тобі як на китайця.

вправи:

1. Переведіть такі пропозиції з китайського на російську мову.

1) ? ? ? ?? ?? ? ?? ??.

___

2) ? ? ?? ? ? ?? ??.

___

3) ? ?? ? ?? ?, ?? ? ? ?? ? ??? ?? ?? ? ?? ?.

___

4) ?? ?? ? ?? ? ?? ? ?? ?? ?? ?.

___

5) ??? ? ? ? ?? ? ? ? ???

___

6) ? ? ? ?? ? ? ? ? ?? ?? ?.

___

7) ? ?, ? ? ? ? ? ? ?? ?? ? ?? ? ? ?? ??.

___

8) ? ?, ? ? ? ??? ? ?? ? ?? ? ???

___

9) ? ?? ?? ? ?? ? ? ? ?? ?, ?? ? ?? ?.

___

10) ? ? ? ?? ? ? ?? ? ? ??, ? ? ? ? ?? ??!

___

2. Переведіть такі пропозиції з російської на китайську мову.

1) Учитель сказав, що не поставить нам хороші оцінки, так як мій іспит і іспит мого сусіда написані однаково.

___

2) Я подивився на конверт Бланки і побачив, що мій конверт підписаний не так як у неї.

___

3) Я знаю, як моя мама готує це блюдо, але кожен раз, коли я його готую, виходить не так смачно, як у мами.

___

4) Моєму синові 5 років, а дочці 6, але вони однакового зросту.

___

5) Зніми це, коли ти так одягаєшся, виглядаєш, як твоя бабуся.

___

6) Цей спортсмен тренується також багато, як і я, але я завжди його перемагаю.

___

7) Коли я прийшла на день народження Бланки, то побачила, що вона одягнена в таке ж плаття, як у мене. Дуже незручно вийшло.

___

8) ІХЕЮАНЬ також гарний взимку, як і влітку?

___

9) Тобі треба приміряти спідницю тієї ж довжини, що і на мені.

___

10) Якщо я хочу бути худою як та дівчинка, мені треба менше їсти ввечері.

___

1.2 Конструкції порівняння А ? / ? / ? У ?? / ?? / ???

Порівняльна конструкція А ? У ?? має кілька варіантів, які по суті передають одне і те ж значення, але деякі з них все ж мають свої особливості:

стверджувальна форма  Негативна форма №1  Негативна форма №2
 1. А ? У ?? 2. А ? У ?? 3. А ? У ?? 4. А ? У ?? 5. А ? У ??? 6. А ? У ??? 7. А ? У ??? 8. А ? У ??  1. А ? ? У ?? 2. --- 3. --- 4. --- 5. А ? ? У ??? 6. --- 7. --- 8. ---  1. А ? У ? ?? 2. А ? У ? ?? 3. А ? У ? ?? 4. А ? У ?? (? ??) 5. --- 6. --- 7 .--- 8. А ? У ?? (? ??)

Згідно складеної вище таблиці, майже всі поізводние конструкції мають тільки по одній негативній формі. Конструкції, що закінчуються на ?? xiangtong «однаковий» мають тільки одну негативну форму, в якій кінцевий елемент може биглядеть і як ? ??, так і скоротитися до ??. Варто також відзначити конструкції, що закінчуються на слово ??? cha bu duo «майже», які на відміну всіх інших повідомляє нема про скоєний схожості, а про «майже» - подібність.

Перед кінцевим ?? також можуть вживатися прислівники, такі як ?? wan quan «повністю», «абсолютно», ??? cha bu duo «майже», ?? ji hu «майже». Однак такі прислівники як ?, ??, ? з ?? вживатися не можуть.

? ? ????? ??? ? ??!Мій велосипед зовсім не такий, як у тебе!

? ?? ? ? ???????? ???Спідниця, яку ти купила в цей раз майже така ж, що і в минулий.

лексика |  Порівняльна конструкція ? / ?? і доповнення кількості
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати